0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #160 -: Юли 16, 2012, 00:12:17 am »
Здравейте! Миналата седмица дъщерями беше с повръщане и висока температура. Лечението ни беше Панадол, Вомакур(еднократно), електролит и след като температурата не спадна продължихме с Цедакс. Свърши АБ, един ден спокойствие и на следващия отново висока температура. Преглед. Лекарят кажа, че са необходими изследвания. Урина не успяхме да дадем, но направихме Ц-реактивен протеин, СУЕ, ПКК. ЦРП-91 при норма до 6, СУЕ- 32, Левкоцити 13,6- това са завишените показатели, другите са в норма. Сега сме на Зинат 250-2х3мл. Този протеин го правим за първи път и резултатът ужасно ме обезпокои. Док нищо не коментира освен, че трябва да повторим изследването след лечението. Някои правил ли е подобно изследване?
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #161 -: Юли 16, 2012, 00:12:46 am »
....И само някой да ми каже, че не се развива както трябва ...

:) Ама моля ви се.... според наскоро попаднала ми статия в един блог /или каквото е там/, се оказва че дори на 10 месеца е твърде късно вече :) Започва се от месец номер 1. Ето...за непросветените :)
http://www.bezpeleni.info/


Този линк е абсолютен нонсенс.
Отразяващ трагичното ниво на Бг Педиатрия.
Срамно е даже да се пишат такива неща.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #162 -: Юли 16, 2012, 00:13:50 am »
Здравейте! Миналата седмица дъщерями беше с повръщане и висока температура. Лечението ни беше Панадол, Вомакур(еднократно), електролит и след като температурата не спадна продължихме с Цедакс. Свърши АБ, един ден спокойствие и на следващия отново висока температура. Преглед. Лекарят кажа, че са необходими изследвания. Урина не успяхме да дадем, но направихме Ц-реактивен протеин, СУЕ, ПКК. ЦРП-91 при норма до 6, СУЕ- 32, Левкоцити 13,6- това са завишените показатели, другите са в норма. Сега сме на Зинат 250-2х3мл. Този протеин го правим за първи път и резултатът ужасно ме обезпокои. Док нищо не коментира освен, че трябва да повторим изследването след лечението. Някои правил ли е подобно изследване?


Въпрос на Диагноза. Вероятно отит? или ангина?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #163 -: Юли 16, 2012, 00:27:40 am »
Извинете, май се отплеснах нещо и забравих, да, проблемът започна с ангина. Сега уж няма налепи и гърлото е спокойно.
Мен всъщност ме стресна резултата, нормално ли е при възпаление да има толкова висок ЦРП?
Благодаря Ви докторе, за вниманието! 
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #164 -: Юли 16, 2012, 00:33:38 am »
Ангините дават такова СРП.
Ако т-та е под контрол и налепите-минали, всичко е ок.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #165 -: Юли 16, 2012, 01:02:33 am »
 :bighug: Благодаря Ви! Безценен сте!
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #166 -: Юли 16, 2012, 01:14:42 am »
Това е КС препарат. Защо го инжектирахте това? за т-та?
Вероятно детето има нужда от АБ щом толкова дълго време е с ангина.

Може би ще е добре да изследвате за мононуклеоза( капсулни антигени).

Според УНГ тази ампула щяла да помогне на организма сам да се справи с възпалението и да не се налага АБ, поне така обясни. След това детето беше добре 3 седмици и от днес отново е с налепи, не е бил постоянно с ангина.
Как се изследва за мононуклеоза, с венозна кръв ли?


Това е мощен КС препарат. Ако съм разбрал правилно ( а и Вие).
Да се дават толкова мощни КС препарати при ангина, съмнение за инфекция, е безотговорно. Освен ако не се касае за Мононуклеоза... .

С венозна кръв, да.


Благодаря!
Бъдете здрав!


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #167 -: Юли 16, 2012, 07:44:24 am »
....И само някой да ми каже, че не се развива както трябва ...

:) Ама моля ви се.... според наскоро попаднала ми статия в един блог /или каквото е там/, се оказва че дори на 10 месеца е твърде късно вече :) Започва се от месец номер 1. Ето...за непросветените :)
http://www.bezpeleni.info/


Този линк е абсолютен нонсенс.
Отразяващ трагичното ниво на Бг Педиатрия.
Срамно е даже да се пишат такива неща.
Нищо общо няма това с българската педиатрия, докторе. Това и на английски го има из нета. Пропагандира се от , ако мога така да ги нарека, алтернативно гледащите децата си майки.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #168 -: Юли 16, 2012, 11:14:57 am »
Още преди да забременея бях намерила някакъв блог(сайт) на семейство, което така от раждането си държало бебето да пиша в леген, как после си купили машина за кълнове и то се самозахранвало и изхранвало с тях. Още не се чувствам готова за толкова "напредък". Не мога да го намеря сега. Май за същия този Самуил става въпрос :))
« Последна редакция: Юли 16, 2012, 11:43:33 am от м-и »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #169 -: Юли 16, 2012, 11:56:27 am »
....И само някой да ми каже, че не се развива както трябва ...

:) Ама моля ви се.... според наскоро попаднала ми статия в един блог /или каквото е там/, се оказва че дори на 10 месеца е твърде късно вече :) Започва се от месец номер 1. Ето...за непросветените :)
http://www.bezpeleni.info/


Този линк е абсолютен нонсенс.
Отразяващ трагичното ниво на Бг Педиатрия.
Срамно е даже да се пишат такива неща.
Нищо общо няма това с българската педиатрия, докторе. Това и на английски го има из нета. Пропагандира се от , ако мога така да ги нарека, алтернативно гледащите децата си майки.
Ако се съди по честотата, с която тези неща се повтарят от пед кръгове в Бг като "съвети" към родителите, е така, както Ви го пиша.

Разликата с другите страни е че, написаното от линк-а не се поддържа от пед школите им.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #170 -: Юли 16, 2012, 12:25:59 pm »
cambozzola  благодаря ти, аз не го мъча, просто пробвах. Аз изглежда съм била от ранно правещи всичко деца-ранно прохождане, ходене на гърне и дори правене на изречения преди 1г. Та всички си мислят, че детето трябва да е като мен. Това ме дразни, сякаш едва ли не той е бавно развиващ се( имам по-малък брат и той също до пубертета е сравняван с мен, поставям се на негово място и е гадно), пробвам но не мисля, че трябва да стане на този етап.
джиджи не съм срещала, но ти защо не го подсещаш, може да не е проблем, а просто да се улисва детето  :)
Да ти призная, около мен доста агитатори ми обясняваха колко съм закъсняла с гърнето, защото, видиш ли, и брат му, и сестра му на Бобо (от първия брак на мъжа ми), както и братовчедка му и куп други деца, ходели били на гърне, преди да навършат годинка. Скромните ми изводи, потвърдени от същите тия агитатори, са, че - да, детето е слагано на гърне и вероятно е имало някакви успехи. Да, родителите са се научили кога детето ака и са го държали там, на гърнето, около предполагаемия час на изхождане. Но за махане на памперс и дума не може да става. За мен беше безсмислено да правя това упражнение, защото ми е все едно дали ще сменя 6 или 4 памперса. Бобо не се е подсичал и не съм бързала за никъде... Може би, когато ние сме расли и е нямало памперси, смисълът в това да седиш на гърне за "голямата работа" е бил по-голям, но в днешно време... Не мисля.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #171 -: Юли 16, 2012, 13:37:31 pm »
Привет, отново! Днес водих детето на лекар(не личния на детето, тъй като сме извън  София) и диагнозата е Херпангина. Не е вдигала Т от 5:00 ч. Лекарката каза да давам Антипиретици при нужда и да пие много вода. Пуснах общо изследване на урината и ПКК. Някои показатели от ПКК не са в норма, но според лекарката е ок. При урината всичко е наред. Тази лекарка се втрещи от изписания Панцеф за 1 месец и препоръча да го спра и да започне Суметолим. Обсъдих с педиатъра на детето и тя е ок.  Ще запиша час за нефролог, но дали да спра АБ до тогава. Докторе, какво е вашето мнение? 

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #172 -: Юли 16, 2012, 13:49:50 pm »
Ники, намесвам се, защото Суметролима по принцип не се изписва на деца под 2 год. Ние направихме алергична реакция към него (обрив по цялото тяло), така че го имай предвид.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #173 -: Юли 16, 2012, 23:07:45 pm »

Да ти призная, около мен доста агитатори ми обясняваха колко съм закъсняла с гърнето, защото, видиш ли, и брат му, и сестра му на Бобо (от първия брак на мъжа ми), както и братовчедка му и куп други деца, ходели били на гърне, преди да навършат годинка. Скромните ми изводи, потвърдени от същите тия агитатори, са, че - да, детето е слагано на гърне и вероятно е имало някакви успехи. Да, родителите са се научили кога детето ака и са го държали там, на гърнето, около предполагаемия час на изхождане. Но за махане на памперс и дума не може да става. За мен беше безсмислено да правя това упражнение, защото ми е все едно дали ще сменя 6 или 4 памперса. Бобо не се е подсичал и не съм бързала за никъде... Може би, когато ние сме расли и е нямало памперси, смисълът в това да седиш на гърне за "голямата работа" е бил по-голям, но в днешно време... Не мисля.
Днес даже си говорих с една мама, слагала го от момента, в който може да седи и то кротко откарвало половин час там  8O моя е като торпедо и да свърши работа ще е сварил да олее и размаже  :lol: аз памперсите като брой така или иначе си ги сменям, че много се поти и го запарват. И аз мисля, че заради прането на пелени е била цялата работа.

Докторе нашия педиатър не настоява за гърне. Може би не се подкрепя това ЕБХ от тях.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #174 -: Юли 17, 2012, 14:53:35 pm »
Мими, дано София не направи реакция. Би ли споделила защо не се изписва под 2 годишна възраст, в листовката пише от 6 седмична възраст при доносени деца. И двете педиатърки знаят, че детето е на 1 година. Изписаха го независимо една от друга. Ще се опитам да се свържа с детски нефролог и тогава ще действам.  
« Последна редакция: Юли 17, 2012, 15:07:44 pm от Ники »

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #175 -: Юли 17, 2012, 15:17:39 pm »
Ники, вече наистина не помня, защото те бяха на около 2 като го пиха и тогава изрично ме бяха предупредили, че не се дава преди 2 години (но може да са имали предвид и конкретно моите деца, заради астмата и АД).
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #176 -: Юли 17, 2012, 16:56:18 pm »
Ники, в САЩ по листовка е 2 месеца възрастта за това лекарство.
Името е друго, но съставките са същите, виж в скобите. http://www.rxlist.com/bactrim-drug-center.htm



  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #177 -: Юли 17, 2012, 17:22:27 pm »
Да се отчета:
Вчера заведох малкия на ЛЛ /по-горе съм описала причините/. Той явно е в отпуск, защото го заместваше друг лекар, което всъщност май беше за добро. До сега нашият никога не ни е давал направление, този ни гледа не ехограф /малко е под въпрос какво видя на тази допотопна машина, която се намираше в кабинета, но все пак.../ даде ни направление за изследване на урина и такова за глисти. Е, едното направление може би без да иска го е объркал, та пак си платихме, но е похвално желанието все пак  :lol:
Ще пиша отново като имам резултатите.


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #178 -: Юли 17, 2012, 21:28:49 pm »
София от вчера е с обрив, по коремчето,гърба,лицето и вратлето:) Чудя се дали е от жегата или реакия от АБ. Пъпките избиха на 12-ти ден от приема 

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #179 -: Юли 18, 2012, 00:03:29 am »
Ники, най-добре ще е ако може да го види лекар това. Ако д-р Бърди не даде мнение по-добре го заведи утре. На моят син са му излизали пъпки от прегряване и от жегите, но сякаш изглеждаха по друг начин и нямаше по лицето. Знам ли, все пак всяко дете е различно и реагира по различен начин, да не излезе че се опитвам да те сплаша сега  :?