0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #120 -: Януари 21, 2013, 11:44:42 am »
Filadelfia0309 успех и от мен и бързо възстановяване.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #121 -: Януари 21, 2013, 13:33:24 pm »
Filadelfia0309,аз след оперативно лапаро в Плевен още на другия ден си пътувах до София.Е,с дупките по пътя е гадничко,но според мен няма проблем да си пътуваш още на следващия ден.Все пак докторът ще каже дали може.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #122 -: Януари 22, 2013, 07:56:08 am »
Благодаря ви, момичета!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #123 -: Януари 23, 2013, 14:33:36 pm »
Zdraveite.iskam da spodelq i moya problem s vas.napraviha mi cvetna snimka i se okaza 4e imam saktosalpinsi ot dvete strani.trabite sa naganati trudno propuskat material.moga li izobshto da zabremeneya?na 25 sam iskam da imam bebe...

Моля, пишете на кирилица, ако нямате такава инсталирана ползвайте кредор - бел. мод
« Последна редакция: Януари 23, 2013, 14:43:48 pm от magi_st »
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #124 -: Януари 23, 2013, 14:43:00 pm »
Ако наистина е така, лекарят ти трябва да ти е казал, че вероятноста да забременееш нормално е минимална и че е хубаво да ти се направи лапароскопия, за да се види какви са пораженията и при нужда да се прекъснат тръбите.
« Последна редакция: Януари 23, 2013, 14:44:39 pm от magi_st »

*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #125 -: Януари 23, 2013, 15:10:41 pm »
Здравей!
Първо искам да те помоля да пишеш на кирилица или да използваш кредор.

След като резултатът от ЦС е двустранен сактосалпинкс, следващата стъпка е лапароскопия, която да потвърди или отхвърли поставената диагноза.Съветът ми към теб е да си избереш клиника по репродуктивна медицина и да се довериш на лекарите там.  Ето клиниките репродуктивно здраве в България:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109

Сактосалпинксът е разширяване и хронично възпаление на маточните тръби(лат. Sactosalpinxs, англ. Sactosalpinxs) - задържане в маточната тръба на сериозно, гнойно или кърваво съдържание, според което се нарича съответно хидросалпинкс, пиосалпинкс или хематосалпинкс .

Ако се потвърди поставената диагноза, в повечето случаи фалопиевите тръби се отстраняват и се пристъпва към ин витро процедура.

Теми за сактослапинкс:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29010.0
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=6645.0

Теми за хидросалпинкс:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=30795.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41148.0

Статия от библиотеката на Зачатие:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=583&Itemid=26
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #126 -: Януари 28, 2013, 10:14:26 am »
Здравейте,искам да попитам(въпросът ми не е изцяло за тази тема за което се извинявам)предстоими лапароскопия за отстраняване на тръбите и след това д-р Стаменов ми каза че започваме всеки месец на ЕЦ да събираме яйцеклетки и да ги замръзяваме и като събереме 5-6 тогава правиме оплождане.Ще съм благодарна да ми кажете в коя тема д влезна за повече информация покрай това събиране на я-ки на ЕЦ.Благодаря ви предварително  :)
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #127 -: Януари 28, 2013, 10:45:50 am »
Здравейте, момичета! Предстои ми лапаро на 30.01. Диагнозата след цветна снимка е -две запушени тръби и хидросалпингс и на двете. Притеснено ми е, въпреки, че знам, че това е единственият начин след тази процедура (и вероятно последващо ин-витро) да се получи така желаното наше бебе. Имам вяра на лекаря, който ще ме оперира, но страха си остава. Най-вече ме е страх от упойката, тъй като никога не са ми слагали пълна упойка и не знам какво е. След като се възстановя, ще се отбия да разкажа как е минало. Успех на всички!


*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #128 -: Януари 28, 2013, 11:12:22 am »
Здравей, sonita75!
В тази тема пишат пациентките на ЦРЗ "Надежда":
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49061.0

Тема за ин витро на ЕЦ:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47186.0

Boboletka, няма страшно. Мисли, че предстоящата лапароскопия те доближава до твоите дечица  :) Не се притеснявай от упойката. Наспиваш се едно хубаво  :lol:  Може да ти замаяно и сънливо в дена на операцията, но на следващия ден тези странични ефекти отшумяват.
Късмет и успех! Ще чакаме да пишеш как е минало  :)
« Последна редакция: Януари 28, 2013, 11:14:21 am от Мецани »
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #129 -: Януари 28, 2013, 11:15:16 am »
Много благодаря,успех на всички
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #130 -: Януари 28, 2013, 12:16:51 pm »
Boboletka всички тук сме минали през това и ние сме се притеснявали като теб ,но както ти е казала Мецани няма страшно от упойката ,след като си вярваш на лекаря, който ще те оперира не се притеснявай ,те си знаят работата.Моята лапароскопия беше преди 8 дни  поради същата диагноза като на теб само ,че при мен на снимката не се виждаше много хубаво хидросалпингс ,но искахме да видим дали има такъв и в крайна сметка резултата беше нагънати но пропускащи тръби ,така че успех и ще те чакаме с добри новини.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #131 -: Януари 28, 2013, 13:35:01 pm »
Благодаря ви! Сигурно няма от какво да се притеснявам, но както се казва "на страха очите са големи"! Ще се отчета непременно и дай Боже за всички ни повече добри новини!


Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #132 -: Януари 30, 2013, 20:41:28 pm »
ето моя резултат от цветна снимка лява тръба -визоализира се частично  ,контрасното вещество не преминава .дясна тръба -частично проходима контрастната материя преминава в коремната кухина ,но  е угранничена от сраствания  .кажете си мението моля .насочиха ми че трябва да правя лапароскопия
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #133 -: Януари 30, 2013, 21:13:03 pm »
frani89, правилно са те насочили. Лапароскопията ще даде най-голяма яснота за състоянието на тръбите.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #134 -: Януари 30, 2013, 21:32:06 pm »
да ама на вас как ви се вижда много ли  е зле
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #135 -: Януари 30, 2013, 21:36:16 pm »
и ако можете да ми кажете има ли си определни дни  в който се прави 
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #136 -: Януари 30, 2013, 22:13:28 pm »
frani89, в другата тема момичетата са те насочили към списък с клиниките в България, а също така и към тема, в която може да прочетеш отзиви от пациенти. Лапароскопията ще даде най-ясна представа за състоянието на тръбите ти, но първо трябва да избереш къде ще я направиш. Писала си, че във Варна е удобно за теб, Радостинка е изброила клиниките там. Почети и не се притеснявай да питаш. А на конкретния въпрос - обикновено се прави в началото на цикъла, преди овулация.
     
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #137 -: Януари 30, 2013, 22:46:02 pm »
еми то днес ми  е 7 ден от цикала този месец дали ще стане
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #138 -: Януари 30, 2013, 22:58:01 pm »
frani89

трябва първо да си избереш екип (лекар) и той ще ти каже кога може :)

успех
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #139 -: Януари 30, 2013, 22:59:13 pm »
Рядко става толкова бързо, поради факта, че първо все пак трябва да си избереш клиника и лекар, да си запишеш час за първичен преглед, може да се наложи да почакаш за него примерно месец или повече, зависи от натовареността на клиниката. На прегледа вече с лекаря заедно решавате какво да предприемете, след което ти записват час за лапароскопия. За него също може да почакаш и това пак зависи колко е натоварената клиниката, какъв им е графика и т.н.  Този месец няма как да стане. На първо време си избери клиника. Щом Варна ти е най-удобно, разгледай клиниките там, избери си една и се обади за час. Междувременно докато чакаш часа, можеш да прочетеш тази тема, има много полезна информация за самата лапароскопия, как протича, какво се цели с нея, какви резултати можеш да очакваш и всичко свързано с тази манипулация.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!