0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хидросалпинкс
« -: Октомври 20, 2008, 09:45:14 am »
Здравейте момичета !
Борим се за бебче вече 1 година и 2-3 мес., но явно не ни е писано .Миналата седмица ходих на ехограф и ми каза , че според него имам предполагаемо раздуване на лявата тръба , но течността можела сама да изтече ... аз не вярвам , че може сама да изтече , но пък и не ми каза , че това е хидросалпингс .
Аз прочетох във форума и разбрах , че явно това е проблема - хидросалпингса!Има ли възможност да се забременее по естествен начин с хидросалпингс?Единственият вариант е премахването на тръбата , така ли ?Може ли тъй като първият ми час за д-р Персенска е едва на 13.03.2009 г., операцията да изчака до тогава ... знам ли , какво бихте ми казали ?
След премахването на тръбата има ли вариант като другата е проходима да се забременее по естествен начин ?
Възможно ли е раздуване , пълнене с вода на тръбата временно и после някак сама да изтече водата т.е. да е временно състояние ?

бел.мод. редактирах правописната грешка в заглавието
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 14:48:26 pm от Мецани »
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #1 -: Октомври 20, 2008, 12:39:26 pm »
Евита,
аз съм с отстранени тръби, заради хидосалпингс.
Препоръчвам ти докато чакаш за далечния час за д-р Персенска да си направиш снимка на тръбите, така най-ясно ще се види дали това, което се е видяло на ехографския преглед е хидросалпингс или не. След това ще коментирате с д-р Персенска как да действате в зависимост от резултата.

Операцията, ако се налага такава, може да изчака - тя не е нещо спешно.
А дали е възможно течността да изтече - да, но е възможно после пак да се появи.
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #2 -: Октомври 20, 2008, 15:37:49 pm »
Евита,
аз съм с отстранени тръби, заради хидосалпингс.
Препоръчвам ти докато чакаш за далечния час за д-р Персенска да си направиш снимка на тръбите, така най-ясно ще се види дали това, което се е видяло на ехографския преглед е хидросалпингс или не. След това ще коментирате с д-р Персенска как да действате в зависимост от резултата.

Операцията, ако се налага такава, може да изчака - тя не е нещо спешно.
А дали е възможно течността да изтече - да, но е възможно после пак да се появи.



Миси , благодаря ти за бързият отговор , но цветна снимка в Търново няма къде да направя ... :(!
Още нещо нямам грам болки и т.н.от страната където евентуално е хидросалпингса , но имам температура 37,2-37,3 и предполагам ,че е от това , защото минах доста изследвания и единствено там даде индикация , че имам възпаление .Предполагам , че е от това .Тъй като не искам да се доверявам на търновските "специалисти" за манипулация на хидросалпингса , може ли гинеколог да ми изпише антибиотик примерно , за да стопираме временно възпалението и да нямам температура ... знам ли налучквам в момента ...
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #3 -: Октомври 22, 2008, 23:56:14 pm »
Евита, ако това раздуване на тръбата е наистина хидросалпингс с антибиотик няма да се излекуваш. А тази температура незнам дали има нещо общо с тръбите и въпросното раздуване.
Виж тук за цветна снимка в Търново и Плевен:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=27246.0

Това е манипулация, която е рутинна и може да я направиш и в малкия град, тя ще ти даде информация за състоянието на тръбите, а после как ще действате - дали се налага да се оперираш ще решите с д-р Персенска догодина.
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #4 -: Октомври 24, 2008, 12:08:00 pm »
момичета, вие как мислите можели с ядрено-магнитен резонанс да се установи наличието на хидросалпингс
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #5 -: Октомври 24, 2008, 21:50:27 pm »
Евита, аз пък имам друго предложение към теб. Защо не си направиш снимката пак в клиника Надежда. Графикът им за ЦС не зависи от този за първичните прегледи. Така като ти дойде времето за първичен преглед при доктор Персенска ще имаш резултат, правен при тях и ще си изпреварила времето.
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #6 -: Ноември 16, 2008, 16:49:30 pm »
Здравей, Евита! Ще ти дам съвет с моя личен опит.И аз като теб чаках дълго за час само че при д-р Владимиров.Отивайки при него стана ясно ,че моя проблем е хидросалпингс на лява тръба.Решихме ,че трябва да направя лапароскопия ,но ме препрати при друг лекар , в провинцията ,тъй като ще ми е по-близо до вкъщи ,а и смяташе че ще ми помогне.След това ми каза да се върна при него с резултатите от епикризата и така да решаваме какво да правим занапред.Та си мисля,че докато чакаш Персенска да те види можеш да потърсиш алтернатива за цветна снимка или лапароскопия при друг специалист,ако въобще имаш хидросалпингс .А по повод на високата температура- аз нямах такава ,въпреки че тръбата ми беше в много лошо състояние.Пожелавам ти успех и бързо разрешение на твоя проблем!
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #7 -: Ноември 17, 2008, 09:31:29 am »
Благодаря Ви момичета ! Температура вече нямам , явно е била от ОВУ-то , защото вече я няма .Не знам , ако имам хидросалпингс предпочитам цв.снимка да ми направят Персенска и ще изчакам !
Ако наистина е хидросалпингс по - болезнена ли е цветната снимка т.е.има ли такава зависимост някаква ?
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #8 -: Ноември 17, 2008, 15:44:28 pm »
Здравей Evita1717,

Аз, като теб, от страх от цветната снимка изгубих почти година. Все изчаквах да мине това, да мине онова, уж малки проблемчета - висок пролактин, Хашимото....Оказа се, че първо е трябвало да проверя проходимостта на тръбите.
Е, вече ги няма - двустранен хидросалпингс и доста сраствания...
Иначе самата цветна снимка беше с упойка и не ме боля дори и след това. Вярвам, че има доста добри доктори, които могат да ти направят снимка преди часа за д-р Персенска.


Re: Хидросалпнгс
« Отговор #9 -: Ноември 23, 2008, 12:59:50 pm »
Евита, аз първо правих лапароскопия и ми махнаха увредената тръба, а после направих цветна снимка ,която потвърди ,че другата тръба е ок.Затова не мога да отговоря дали ако имаш хидросалпингс ще те боли на снимката.Но ако те е страх ,защо не я направиш с упойка?Така или иначе усещането не е приятно,но не е болка за умиране :)
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #10 -: Ноември 27, 2008, 16:29:47 pm »
момичета здравейте,
можете ли да ми кажете нещо повече за хидросалпинга?
и... може би не е тук мястото да попитам, но като чета постингите ви разбирам, че сте с моя проблем - тръби!!! притеснява ме варианта за прекъсване на тръбите - може да звучи глупаво, но това води ли до някакви хормонални смущения или други здравословни особености? все пак се прекъсва връзката яйчник - матка.
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #11 -: Ноември 28, 2008, 09:28:17 am »
момичета здравейте,
можете ли да ми кажете нещо повече за хидросалпинга?
и... може би не е тук мястото да попитам, но като чета постингите ви разбирам, че сте с моя проблем - тръби!!! притеснява ме варианта за прекъсване на тръбите - може да звучи глупаво, но това води ли до някакви хормонални смущения или други здравословни особености? все пак се прекъсва връзката яйчник - матка.
Хидросалпингса представлява събиране на течност в тръбата. Тази течност е токсична за ембрионите. Аз съм с две отстранени тръби и нямам проблеми с хормоните. Успех!
*

    gery_ch

  • *
  • 11
  • Д-р Персенска,д-р Стаменов-благодаря Ви.
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #12 -: Декември 18, 2008, 22:15:26 pm »
SMIL,
в повечето случаи тръбите само се щипват,за да не изтича течността от тях,и за това не се отстраняват,за да не се прекъсне кръвообращението към яйчника,за да не станат хормонални проблеми.
Няма прав път до мястотото, където си заслужава да отидем...
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #13 -: Декември 18, 2008, 23:17:05 pm »
gery_ch,
благодаря ти - това звучи успокоително - нещо все ме притесняваше в това да ми прекъснат или махнат тръбите... може би на символично - психологично ниво... не знам
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #14 -: Декември 18, 2008, 23:33:06 pm »
Тръбите не влияят на хормоните, те са само мостче за оплодената яйцеклетка. Наистина звучи гадно, но може би е единственият възможен вариант.

Тръбата се свързва с яйчника с една ресничка само.
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #15 -: Декември 19, 2008, 09:18:53 am »
Едно уточнение - може да се махнат изцяло, може и да се прекъснат без физически да се отстранят.
Моите ги махнаха изцяло август. Няма някаква разлика нито в хормоните, нито в усещанията, нито в нищо. Е, неприятно е, но понякога това е единствения изход.


Re: Хидросалпнгс
« Отговор #16 -: Декември 19, 2008, 10:29:26 am »
Аз също имам хидросалпингс, но моят док. нито веднъж не ми предложи да отстраним тръбата... Правих 3 опита ин витро безрезултатно. Не мога да разбера защо той не казва нищо по темата, а на мен не ми се и пита, защото се чувствам ужасно при мисълта за отстраняване на тръба. Иначе съм правила лапаро и целите тръби са ми в сраствания. Ще ми се да задам един въпрос, макар че не знам дали тук му е мястото... Цикълът ми закъснява 5 дена, а абсолютно винаги ми е точен като часовник. Знаех си че не трябва да се надявам на нищо, ама на! Вчера изтърчах за шуър чек и... естествено - пълно разочарование. Една ясна чертичка. Направо го мразя този тест! След пълната депресия цял ден днес се чудя вече каква ли е причината тогава за закъснението и се притеснявам. Всъщност доколко е шуър шуър чекът? Благодаря ви предварително, момичета.
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #17 -: Декември 19, 2008, 10:40:49 am »
Ако потърсиш из форума, ще намериш повече инфо....но накратко....хидросалпингсът означава, че има течност в тръбата. Тази течност е токсична за ембрионите и обрича процедурата на неуспех.
Не е задължително отстраняването на хидросалпингса, но все повече се практикува, за да се увеличи шансът за успех.
Самото отстраняване на тръбите няма как да се усети. Все едно като ти извадят апендисит да усещаш липсата му.
По въпроса с цикъла - 5 дни не е толкова голямо закъснение, а и при хидросалпингс ..Не знам какво да ти кажа - аз три години си купувах тестове и всеки месц се подлагах на мъчението, докато не проумях, че няма как да стане....
Успех и не се притеснявай! Сигурна съм, че един ден всички ще гушнем нашите бебчета!


*

    007

Re: Хидросалпнгс
« Отговор #18 -: Декември 19, 2008, 12:31:09 pm »
 Аз съм с отстранена лява тръба и половин дясна поради хидросалпингс.Когато дойде време за часа ми при д-р Стаменов ми направиха цветна снимка и се видя,че ми е запушена дясната тръба и той ми препоръча да отстраним запушената тръба,тъй като течността в нея ще убие ембрионите.А и това е мнението на повечето специалисти
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #19 -: Декември 19, 2008, 19:02:35 pm »
Да това е практиката на повечето клиники май. При мен заради хидросалпингс прекъснахме дясната тръба. Не е извадена, а само прекъсната, за да не може течността да пречи.