0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хидросалпинкс
« -: Октомври 20, 2008, 09:45:14 am »
Здравейте момичета !
Борим се за бебче вече 1 година и 2-3 мес., но явно не ни е писано .Миналата седмица ходих на ехограф и ми каза , че според него имам предполагаемо раздуване на лявата тръба , но течността можела сама да изтече ... аз не вярвам , че може сама да изтече , но пък и не ми каза , че това е хидросалпингс .
Аз прочетох във форума и разбрах , че явно това е проблема - хидросалпингса!Има ли възможност да се забременее по естествен начин с хидросалпингс?Единственият вариант е премахването на тръбата , така ли ?Може ли тъй като първият ми час за д-р Персенска е едва на 13.03.2009 г., операцията да изчака до тогава ... знам ли , какво бихте ми казали ?
След премахването на тръбата има ли вариант като другата е проходима да се забременее по естествен начин ?
Възможно ли е раздуване , пълнене с вода на тръбата временно и после някак сама да изтече водата т.е. да е временно състояние ?

бел.мод. редактирах правописната грешка в заглавието
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 14:48:26 pm от Мецани »
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #1 -: Октомври 20, 2008, 12:39:26 pm »
Евита,
аз съм с отстранени тръби, заради хидосалпингс.
Препоръчвам ти докато чакаш за далечния час за д-р Персенска да си направиш снимка на тръбите, така най-ясно ще се види дали това, което се е видяло на ехографския преглед е хидросалпингс или не. След това ще коментирате с д-р Персенска как да действате в зависимост от резултата.

Операцията, ако се налага такава, може да изчака - тя не е нещо спешно.
А дали е възможно течността да изтече - да, но е възможно после пак да се появи.
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #2 -: Октомври 20, 2008, 15:37:49 pm »
Евита,
аз съм с отстранени тръби, заради хидосалпингс.
Препоръчвам ти докато чакаш за далечния час за д-р Персенска да си направиш снимка на тръбите, така най-ясно ще се види дали това, което се е видяло на ехографския преглед е хидросалпингс или не. След това ще коментирате с д-р Персенска как да действате в зависимост от резултата.

Операцията, ако се налага такава, може да изчака - тя не е нещо спешно.
А дали е възможно течността да изтече - да, но е възможно после пак да се появи.



Миси , благодаря ти за бързият отговор , но цветна снимка в Търново няма къде да направя ... :(!
Още нещо нямам грам болки и т.н.от страната където евентуално е хидросалпингса , но имам температура 37,2-37,3 и предполагам ,че е от това , защото минах доста изследвания и единствено там даде индикация , че имам възпаление .Предполагам , че е от това .Тъй като не искам да се доверявам на търновските "специалисти" за манипулация на хидросалпингса , може ли гинеколог да ми изпише антибиотик примерно , за да стопираме временно възпалението и да нямам температура ... знам ли налучквам в момента ...
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #3 -: Октомври 22, 2008, 23:56:14 pm »
Евита, ако това раздуване на тръбата е наистина хидросалпингс с антибиотик няма да се излекуваш. А тази температура незнам дали има нещо общо с тръбите и въпросното раздуване.
Виж тук за цветна снимка в Търново и Плевен:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=27246.0

Това е манипулация, която е рутинна и може да я направиш и в малкия град, тя ще ти даде информация за състоянието на тръбите, а после как ще действате - дали се налага да се оперираш ще решите с д-р Персенска догодина.
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #4 -: Октомври 24, 2008, 12:08:00 pm »
момичета, вие как мислите можели с ядрено-магнитен резонанс да се установи наличието на хидросалпингс
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #5 -: Октомври 24, 2008, 21:50:27 pm »
Евита, аз пък имам друго предложение към теб. Защо не си направиш снимката пак в клиника Надежда. Графикът им за ЦС не зависи от този за първичните прегледи. Така като ти дойде времето за първичен преглед при доктор Персенска ще имаш резултат, правен при тях и ще си изпреварила времето.
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #6 -: Ноември 16, 2008, 16:49:30 pm »
Здравей, Евита! Ще ти дам съвет с моя личен опит.И аз като теб чаках дълго за час само че при д-р Владимиров.Отивайки при него стана ясно ,че моя проблем е хидросалпингс на лява тръба.Решихме ,че трябва да направя лапароскопия ,но ме препрати при друг лекар , в провинцията ,тъй като ще ми е по-близо до вкъщи ,а и смяташе че ще ми помогне.След това ми каза да се върна при него с резултатите от епикризата и така да решаваме какво да правим занапред.Та си мисля,че докато чакаш Персенска да те види можеш да потърсиш алтернатива за цветна снимка или лапароскопия при друг специалист,ако въобще имаш хидросалпингс .А по повод на високата температура- аз нямах такава ,въпреки че тръбата ми беше в много лошо състояние.Пожелавам ти успех и бързо разрешение на твоя проблем!
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #7 -: Ноември 17, 2008, 09:31:29 am »
Благодаря Ви момичета ! Температура вече нямам , явно е била от ОВУ-то , защото вече я няма .Не знам , ако имам хидросалпингс предпочитам цв.снимка да ми направят Персенска и ще изчакам !
Ако наистина е хидросалпингс по - болезнена ли е цветната снимка т.е.има ли такава зависимост някаква ?
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #8 -: Ноември 17, 2008, 15:44:28 pm »
Здравей Evita1717,

Аз, като теб, от страх от цветната снимка изгубих почти година. Все изчаквах да мине това, да мине онова, уж малки проблемчета - висок пролактин, Хашимото....Оказа се, че първо е трябвало да проверя проходимостта на тръбите.
Е, вече ги няма - двустранен хидросалпингс и доста сраствания...
Иначе самата цветна снимка беше с упойка и не ме боля дори и след това. Вярвам, че има доста добри доктори, които могат да ти направят снимка преди часа за д-р Персенска.


Re: Хидросалпнгс
« Отговор #9 -: Ноември 23, 2008, 12:59:50 pm »
Евита, аз първо правих лапароскопия и ми махнаха увредената тръба, а после направих цветна снимка ,която потвърди ,че другата тръба е ок.Затова не мога да отговоря дали ако имаш хидросалпингс ще те боли на снимката.Но ако те е страх ,защо не я направиш с упойка?Така или иначе усещането не е приятно,но не е болка за умиране :)
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #10 -: Ноември 27, 2008, 16:29:47 pm »
момичета здравейте,
можете ли да ми кажете нещо повече за хидросалпинга?
и... може би не е тук мястото да попитам, но като чета постингите ви разбирам, че сте с моя проблем - тръби!!! притеснява ме варианта за прекъсване на тръбите - може да звучи глупаво, но това води ли до някакви хормонални смущения или други здравословни особености? все пак се прекъсва връзката яйчник - матка.
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #11 -: Ноември 28, 2008, 09:28:17 am »
момичета здравейте,
можете ли да ми кажете нещо повече за хидросалпинга?
и... може би не е тук мястото да попитам, но като чета постингите ви разбирам, че сте с моя проблем - тръби!!! притеснява ме варианта за прекъсване на тръбите - може да звучи глупаво, но това води ли до някакви хормонални смущения или други здравословни особености? все пак се прекъсва връзката яйчник - матка.
Хидросалпингса представлява събиране на течност в тръбата. Тази течност е токсична за ембрионите. Аз съм с две отстранени тръби и нямам проблеми с хормоните. Успех!
*

    gery_ch

  • *
  • 11
  • Д-р Персенска,д-р Стаменов-благодаря Ви.
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #12 -: Декември 18, 2008, 22:15:26 pm »
SMIL,
в повечето случаи тръбите само се щипват,за да не изтича течността от тях,и за това не се отстраняват,за да не се прекъсне кръвообращението към яйчника,за да не станат хормонални проблеми.
Няма прав път до мястотото, където си заслужава да отидем...
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #13 -: Декември 18, 2008, 23:17:05 pm »
gery_ch,
благодаря ти - това звучи успокоително - нещо все ме притесняваше в това да ми прекъснат или махнат тръбите... може би на символично - психологично ниво... не знам
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #14 -: Декември 18, 2008, 23:33:06 pm »
Тръбите не влияят на хормоните, те са само мостче за оплодената яйцеклетка. Наистина звучи гадно, но може би е единственият възможен вариант.

Тръбата се свързва с яйчника с една ресничка само.
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #15 -: Декември 19, 2008, 09:18:53 am »
Едно уточнение - може да се махнат изцяло, може и да се прекъснат без физически да се отстранят.
Моите ги махнаха изцяло август. Няма някаква разлика нито в хормоните, нито в усещанията, нито в нищо. Е, неприятно е, но понякога това е единствения изход.


Re: Хидросалпнгс
« Отговор #16 -: Декември 19, 2008, 10:29:26 am »
Аз също имам хидросалпингс, но моят док. нито веднъж не ми предложи да отстраним тръбата... Правих 3 опита ин витро безрезултатно. Не мога да разбера защо той не казва нищо по темата, а на мен не ми се и пита, защото се чувствам ужасно при мисълта за отстраняване на тръба. Иначе съм правила лапаро и целите тръби са ми в сраствания. Ще ми се да задам един въпрос, макар че не знам дали тук му е мястото... Цикълът ми закъснява 5 дена, а абсолютно винаги ми е точен като часовник. Знаех си че не трябва да се надявам на нищо, ама на! Вчера изтърчах за шуър чек и... естествено - пълно разочарование. Една ясна чертичка. Направо го мразя този тест! След пълната депресия цял ден днес се чудя вече каква ли е причината тогава за закъснението и се притеснявам. Всъщност доколко е шуър шуър чекът? Благодаря ви предварително, момичета.
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #17 -: Декември 19, 2008, 10:40:49 am »
Ако потърсиш из форума, ще намериш повече инфо....но накратко....хидросалпингсът означава, че има течност в тръбата. Тази течност е токсична за ембрионите и обрича процедурата на неуспех.
Не е задължително отстраняването на хидросалпингса, но все повече се практикува, за да се увеличи шансът за успех.
Самото отстраняване на тръбите няма как да се усети. Все едно като ти извадят апендисит да усещаш липсата му.
По въпроса с цикъла - 5 дни не е толкова голямо закъснение, а и при хидросалпингс ..Не знам какво да ти кажа - аз три години си купувах тестове и всеки месц се подлагах на мъчението, докато не проумях, че няма как да стане....
Успех и не се притеснявай! Сигурна съм, че един ден всички ще гушнем нашите бебчета!


*

    007

Re: Хидросалпнгс
« Отговор #18 -: Декември 19, 2008, 12:31:09 pm »
 Аз съм с отстранена лява тръба и половин дясна поради хидросалпингс.Когато дойде време за часа ми при д-р Стаменов ми направиха цветна снимка и се видя,че ми е запушена дясната тръба и той ми препоръча да отстраним запушената тръба,тъй като течността в нея ще убие ембрионите.А и това е мнението на повечето специалисти
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #19 -: Декември 19, 2008, 19:02:35 pm »
Да това е практиката на повечето клиники май. При мен заради хидросалпингс прекъснахме дясната тръба. Не е извадена, а само прекъсната, за да не може течността да пречи.
*

    Ralala Geo

Re: Хидросалпнгс
« Отговор #20 -: Януари 08, 2009, 14:44:26 pm »
007, отсраниха тръбата или я прекъснаха? Защото и аз ще ходя при Стаменов...
Нещо тук не ми е ясно. Аз след странното закъснение на цикъла ми, който все пак дойде със страшни болки, имах еднократно изтичане на кръв точно когато трябваше да съм в овулация. Та ходих на лекар и след обстоен преглед (включително ЧХГ за извънматочна) ми казаха, че това си е от тръбите, които са с много сраствания и 2 хидросалпингса. Единият доста голям. Та питах дали трябва да се махнат или прекъснат, но не ми препоръчвали. Операцията при мен щяла да е доста сложна (не лапароскопска) и направо животозастрашаваща. Защото ако се разлеела тази течност е опасно - може да е гной. Та ще започвам 1-седмично вливане на 3 вида антибиотици. Ако реагирам добре с течение на годините можело да се оправи... Та аз съвсем се обърках. Това с операцията ми звучи много страшно. Питах и защо на много хора се прави, отговориха ми, че от запушени до запушени тръби имало голяма разлика.
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #21 -: Януари 08, 2009, 15:01:20 pm »
Ralala Geo, хидросалпингс не се лекува и няма как да изчезне с годините.
Щом имаш час за д-р Стаменов, той ще ти обясни добре и ще предприеме необходимите мерки. Довери му се и не слушай какво ти говорят кварталните гинеколози, защото само ще си загубиш времето и ще си изхабиш нервите.
Операцията не  страшна. Казвам ти го от личен опит.
Желая ти успех!
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #22 -: Януари 08, 2009, 15:28:33 pm »
Ralala Geo, Елфи ти е отговорила, но и аз да повторя  :)
Не знам какви антибиотици и какво лечение ще ти прилагат, но до момента не съм чувала да има медикаментозно лечение на хидросалпингс.
Консултирай се с друг лекар преди да пристъпиш към каквито и да е действие относно лечението си.
По-добре си изчакай часа при д-р Стаменов.
Успех !
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #23 -: Април 11, 2009, 17:43:25 pm »
 Имам молба. Може ли някое момиче да си качи цветната снимка с хидросалпингс тук или на ЛС.
 Става въпрос за моя много близка приятелка, която прави цветна снимка  и нейният лекар и предложил да започнат с инсеминации , докато чакат одобрение от Фонда.
 Проблема е , че ,както и да я погледна снимката има едно раздуване на тръбата ,като пружинка е навито и е удебелено.
 Никак не ми се иска да започват процедура , която предварително е обречена на провал. :balk_77:
 
 
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #24 -: Април 11, 2009, 17:45:27 pm »
Имам молба. Може ли някое момиче да си качи цветната снимка с хидросалпингс тук или на ЛС.
тук има една:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34174.msg543161#msg543161
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #25 -: Април 11, 2009, 18:01:47 pm »
 pop4o , благодаря ти много! И аз току що се сетих за темата на cambozzola и я разглеждам.
 Ами такова е чудото при нея!
 Не съм специалист , но това е нещото , което ми се наби на очи , след като тя ми показа снимката. Другата и тръба е запушена, за което се знае отдавна при първата и цветна снимка. Те правят опити по естествен път може би 4 год. и сега тръгнаха да се стягат за Фонда.
 Да не говорим , че спермограмата е лоша(аз поне съм се нагледала на лоши спермограми  :)) , а предложението към нея е за инсета на първо време...
Нямам думи. Ще я моля да отиде другаде за второ мнение за снимката ,това е ясно вече.
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #26 -: Април 13, 2009, 13:36:23 pm »
А някой може ли да изпрати нормално изглеждаща снимка на тръби :thankyousign:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #27 -: Април 13, 2009, 14:58:32 pm »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #28 -: Юни 02, 2009, 16:51:17 pm »
 Нормално ли е липсата на хидросалпингс да се докаже само чрез ехография?
 
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #29 -: Юни 02, 2009, 17:11:06 pm »
Не.
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #30 -: Юни 02, 2009, 19:51:17 pm »
fatalwoman, аз съм класически пример за недиагностициран двустранен хидросалпингс от двама лекари, като и двамата твърдяха, че при всички положения ще видят хидросалпингса на УЗ, особено като ме стимулират (тъй като това го активизирало). Не се доверявай на подобни твърдения, направи си цветна снимка, ако има нещо съмнително - лапароскопия.
Успех и късмет!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Хидросалпнгс
« Отговор #31 -: Юни 04, 2009, 17:13:31 pm »
За моят хидросалпингс(за който разбрах преди няколко дни  :?) док предположи че го има още като ме гледа на вагинален ехограф.За жалост се оказа прав-и снимката го потвърди  :( И сега незнам кой път да поемам  :(


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #32 -: Юни 04, 2009, 17:21:42 pm »
Не искам да те отчайвам,но според мен единствената ти възможност е премахване на тръбата с хидросалпингса.Как ще процедирате след това може да каже само доктора.Той нищо ли не ти каза?
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #33 -: Юни 04, 2009, 17:28:59 pm »
Оооо аз съм отчаяна напълно мила  :( при мен още по-лошото е че другата ми тръба е махната заради извънматочна :balk_144: и в другата ми беше надеждата.А с док решихме да правим лапаро естествено и по негова преценка ако реши че има шанс да поизчисти тръбата и да ни остави малко време да пробваме естествено.Все пак иначе ще си остана без тръби и единствен шанс инвитро при който никой не ми дава гаранция че ще стане  :balk_145: Знам че опасността отново да се напълни с течност е огромна но все пак незнам дали да не и дам шанс.Много съм объркана а трябва да реша скоро.И пак ти казвам такава възможност за спасение воже и изобщо да няма.Ще оставя док да прецини  :(


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #34 -: Юни 04, 2009, 17:42:03 pm »
Мила Елина, ако не махнете тръбата с хидросалпингса, нямаш шанс и с инвитро, така че... Потърси из темите има много информация по въпроса.
Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Хидросалпнгс
« Отговор #35 -: Юни 04, 2009, 17:48:55 pm »
Това го знам много добре.Но аз ти говоря за вариант да изчисти тръбата от хидросалпингса АКО ИМА ТАКАВА ВЪЗМОЖНОСТ по негова преценка по време на операцията.
Което не е от най-надеждните методи но все е нещо.Ще му мисля  :( Благодаря ти


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #36 -: Юни 04, 2009, 19:22:00 pm »
elina0102 , добре е да го обмислиш от всички страни. Когато аз трябваше да взимам подобно решение бях категорична - режем, ако трябва и двете. Но аз бях на 36 и нямах време за опити. Може би ако бях по-млада щях да се замисля. Факторите време и възраст не са за пренебрегване. Успех каквото и да решиш!
« Последна редакция: Юни 05, 2009, 01:42:28 am от Pesheck »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #37 -: Юни 05, 2009, 00:54:34 am »
Елина, аз съм на 26 години и имах хидросалпинкс и на двете тръби.Махнахме ги и двете.Нямаше друг начин.И макар, че времето не ме притиска, реших че не искам да губя време в опити, които по всяка вероятност ще бъдат неуспешни и само излишно да отлагам неизбежното.Дори да се изреже увреденото място, има голям шанс пак да се появи.Разбира се, според случая може и да има вариант да се спаси тръбата.В друга тема видях, че ще правиш лапаро при д-р Александров/ако се бъркам извинявай/.Ако е така, бъди спокойна, той ще направи всичко възможно и ще даде най-доброто от себе си.
Вярно е, че никой не може да ти даде гаранция, че ще стане с ин витро, но всички ние сме живото доказателство, че никой не ни дава гаранция и за естествено забременяване...за съжаление.
Надявам се нещата да се подредят добре за теб и съвсем скоро да ни зарадваш! :D
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #38 -: Юни 06, 2009, 21:41:37 pm »
Елина, хубаво е, че си информирана. За съжаление, аз не знам за случай, в който хидросалпингс да се е появил на здрава тръба. Разбира се, не съм проучвала този въпрос подробно, тъй като моят проблем е именно тубарен.
Не разбирам ужаса ти от ин витрото - за мен лично то е доказало ефикасността си в пъти повече от всякакви алтернативни методи като пластика на тръби например, а в допълнение и свързаният с него дискомфорт е далеч по-малък (казвам го от опит, защото съм минала и през ин витро, и през операция, и през лапароскопия).
Естествено, ти си решаваш!
Поздрави и успех!
« Последна редакция: Юни 06, 2009, 21:44:25 pm от cambozzola »
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #39 -: Юни 06, 2009, 23:25:31 pm »
За съжаление, аз не знам за случай, в който хидросалпингс да се е появил на здрава тръба.
cambozzola, какво имаш в предвид като казваш, че хидросалпингс не се появява на здрава тръба-проходима ли? Питам, защото ми предстои 3 опит икси и вчера попитах док дали може да имам хидросалпингс и той евентуално да е причината за моите спонтани аборти.Док ми каза, че ако има нещо ще ми каже, и че на ултразвука се вижда.Да ама аз в темата чета, че може и да не се види  :?.
« Последна редакция: Юни 06, 2009, 23:28:50 pm от tanj74 »
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #40 -: Юни 07, 2009, 00:13:38 am »
tanj74,
в повечето случаи хидросалпингсът не може да се види на УЗ,освен ако не е много голям както беше при мен или в момент, в който тръбата отново се изпълва с течността.Моят съвет към теб е да си направиш ЦС преди да започнеш 3-я си опит.
Хидросалпингсът е възпалителен процес,тръбата в която се намира е пълна с течност и я прави непроходима.Освен това тръбата е тотално увредена и единственото,което може да се направи е да се отстрани.При неотстранен хидросалпингс съществува опасност от пръсване на тръбата,особено ако е с големи размери,което от своя страна води до по-големи усложнения.

Елина, аз също не разбирам защо си толкова уплашена от инвитрото.Разбери,че тръба с хидросалпингс не ти дава шанс нито за нормално зачеване нито за инвитро.cambozzola  ти е казала и за пластиката(а тя здраво се е напатила).
Успех мила!!!!!
« Последна редакция: Юни 07, 2009, 00:15:50 am от me4kata »
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #41 -: Юни 07, 2009, 00:51:44 am »
.....
Хидросалпингсът е възпалителен процес....

Това означава ли, че поддържаш висока телесна температура, както е при всички възпалителни процеси?  :oops:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #42 -: Юни 07, 2009, 01:41:40 am »
.....
Хидросалпингсът е възпалителен процес....

Това означава ли, че поддържаш висока телесна температура, както е при всички възпалителни процеси?  :oops:

Не.


Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #43 -: Юни 07, 2009, 01:56:01 am »
Благодаря за отговора Евро! Това което ме притеснява е, че февруари правих цветна снимка - нямаше хидросалпингс. Предстои ми ин витро, и много се страхувам да не се поучи това чудо по време на симулациите, защото до колкото разбрах вероятността е доста голяма! Та ако има болки, температури и други подсказки ще е добре да ги знаем. Дано да не се случва  :)
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #44 -: Юни 07, 2009, 02:07:08 am »
Iffi.13,
защо да има вероятност по време на стимулацията от поява на хидросалпингс
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #45 -: Юни 07, 2009, 02:13:43 am »
Значи, това което обясни докторката по време на обучението беше, че въпросните лекарства въздействат на всички хормони, съответно жлези и течности в организма и също, че доста често се случва (това няма да се случи на нас) след хубава цветна снимка преди ин витро, по време на самата стимулация да се направи хидросалпингс. Много ме притеснява това защото тръбата която ми остана е супер нагъната и "задоволително пропуска контрастно вещество". Не ми се иска да има провал заради това, че не съм я махнала, но пък и реални причини за това на този етап няма... Ох...
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #46 -: Юни 07, 2009, 02:17:08 am »
Iffi.13,
защо да има вероятност по време на стимулацията от поява на хидросалпингс
Аз също четох, че от стимулации може да се получи хидросалпингс.И сега ако може някой да обясни, дали това твърдение е вярно.Благодаря предварително.Също така имам съвсем конкретен въпрос- ако имам направена хидротубация и резултата е напълно проходими тръби и след това имам 2 силни стимулации, има ли вероятност да съм се здобила със хидросалпингс?
за да не спамя ще редактирам.
me4kata много ти благодаря за успокоителните думи  :flower:.
« Последна редакция: Юни 07, 2009, 02:47:58 am от tanj74 »
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #47 -: Юни 07, 2009, 02:40:49 am »
Iffi.13 ,
благодаря за отговора

tanj74 ,хидросалпингсът може  да се получи и при Синдром на хиперяйчникова стимулация.При нея се получават отоци и други усложнения.Това,че ти е проведена силна стимулация ,не значи че си получила тежка хиперстимулация,която да доведе до появата на хидросалпингса.(ох така го написах,че и аз се обърках  :lol: )
Тежката хиперстимулация се получава рядко,все пак сме под постоянен надзор от страна на лекарите.

Момичета-кокичета,я се успокойте,че  osi_6 Почивайте и си мислете за хубави неща!
Стискам ви  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: и ви пожелавам УСПЕХ!!!!



Re: Хидросалпнгс
« Отговор #48 -: Юни 07, 2009, 12:26:59 pm »
sixsens благодаря ти за споделеното, правилно си разбрала че ми предстои лапаро при Д-р Александров.Знам всичките недостатъци на пластиката на тръбата и точно за това искам съвети от вас за да мога да реша и смело да му кажа направо да я маха, за да храня после напразни надежди.Наистина няма гаранция при инвитрото но няма гаранция за никой и естествено забременяване.Просто живота е такъв гаранции няма и незнаеш какво ще ти поднесе.
cambozzola не си ме разбрала мила правилно.Аз не испитвам ужас от инвитрото, по-скоро изпитвам ужас от неуспешно такова както всяка една от нас.Естествено надежда винаги трябва да има но и страха си го има от неуспеха.Казвам го защото новото което радбрах е че при отстранени тръби яйчниците не се кръвоснабдяват добре което от своя страна водело до не толкова добри яйцеклетки и оттям може да окаже  праблем за успешна процедура.Това е .Не че ме е страх от инвитрото, просто се опитвам да навържа плюсовете и минусите за да мога да взема правилното решение в моя случай, за да дам по-голям шанс за последвало инвитро.
Чела съм че хидросалпингса има моменти в които тази течнаст може да се разлее така да се каже  и в даден момент да даде вид че такъв няма.Но при стимулация да реагира и отново да се напълни тръбата.Незнам доколко е вярно обаче това твърдение.За моят док имаше такива съмнения още  при ехографския преглед и на цветната снимка се потвърди.
Между другото също съм чувала че при хидросалпингс има болки от страната или и двете където се намира.А аз болки не съм имала до сега.След цветната снимка мисля че ме боли сега от време на време но преди това не.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #49 -: Юни 07, 2009, 13:24:47 pm »
Iffi.13, Евро вече ти е отговорила за температурата, но да споделя моя опит - имам 2 изследвания на НК клетки в последните 2 години, които бяха над нормата 19% и 21%. След премахването на хидросалпингса (открит впоследствие), Стаменов ми препоръча да пусна още едни имунологични, защото, според него, е възможно това възпаление да е причинявало завишения брой НК клетки - резултатът от миналия месец е 11%. Знам, че НК клетките не са константа, но си мисля, че не е случайно.
Елина, никакви болки не съм имала, макар че имах двустранен хидросалпингс. Проблемът е, че преди да ми го открият, направих 5 (пет) броя ин витро, 4 от които стимулирани, в 2 реномирани клиники - и двамата лекари твърдяха, че биха видели хидрото на УЗ. Нали се сещаш през какво съм минала? Теориите за това, че яйчниците не се кръвоснабдяват добре при премахнати тръби не са доказани, дори и да се реагира малко по-трудно на стимулация в такива случаи (пак не е доказано), това е далеч по-добре, отколкото да правиш опит след опит, обречени на неуспех.
Лично аз не бих разчитала на пластика, а и мисля, че си попаднала в добри ръце - говори с лекаря си, обсъдете нещата подробно и ти пожелавам до 1 година да гушкаш 1-2 мъника!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Хидросалпнгс
« Отговор #50 -: Юни 07, 2009, 13:44:48 pm »
Благодаря ти мила представям си как се чувстваш след тези неуспехи.Не искам и да си помисляч дори че при всички тези опити не са ти правили цветна снимка а са разчитали да видят евентоален хиздросалпингс само на узи  8O
И аз мисля че съм попаднала на правилния човек< поне се надявам.И наистина ще му се доверя и както вървят нещата може да му кажа направо да я маха а не да се опитва всячески да я спасява.Но ще му мисля докато не са ми се обадили  osi_12
Желая ти късмет мила  :bighug:


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #51 -: Юни 07, 2009, 20:02:39 pm »
elina0102 ,
аз също не съм имала никакви болки,а моя хидросалпингс наистина е бил огромен,защото ме приеха веднага по спешност.
Не се притеснявай и за отговора на яйчниците и качеството на яйцеклетките.При първия ми опит имах 14 фоликула,а при втория - 21 фоликула със 17 качествени яйцеклетки.Проблема за моите неуспехи се оказа друг.

Отстраняването на тръбите не влияе  на кръвоснабдяването на яйчниците,защото тръбите не са свързани с яйчниците,тръбите само докосват яйчниците посредством своите "власинки".Яйчниците се кръвоснабдяват от разклоненията на коремната аорта.
« Последна редакция: Юни 07, 2009, 20:06:06 pm от me4kata »
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #52 -: Юни 07, 2009, 21:15:11 pm »
Благодаря ти me4kata  
А това че са те взели по спешност-след снимката като се прибрах и започнах да си пълня главата с мисли дали този хидросалпингс може да се окаже опасен всъщност за здравето ми?Пропуснах да питам док и сега седя и се чудя.На снимката ви пише значителен хидросалпингс но док не спомена нещо за лапаро по спешност.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #53 -: Юни 07, 2009, 22:00:14 pm »
Елина,
не се притеснявай толкова,явно при мен нещата са били по-належащи.Довери се изцяло на преценката на д-р Александров,важното е че е открит и че ще се действа по проблема.
Стискам ти палци и ти пожелавам много,много късмет и успех!
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #54 -: Юни 07, 2009, 22:06:24 pm »
Благодаря ти мила  :bighug:


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #55 -: Юни 08, 2009, 01:30:34 am »
Благодаря за отговора Евро! Това което ме притеснява е, че февруари правих цветна снимка - нямаше хидросалпингс. Предстои ми ин витро, и много се страхувам да не се поучи това чудо по време на симулациите, защото до колкото разбрах вероятността е доста голяма! Та ако има болки, температури и други подсказки ще е добре да ги знаем. Дано да не се случва  :)
Здрави тръби не се увреждат от стимулациите, щом ЦС е О.К. значи си О.К.
Рискови фактори са предишни операции, възпаления, ифекции (хламиди, микоплазми)...
Успех и много късмет!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #56 -: Юни 08, 2009, 01:40:52 am »
хидросалпингсът може  да се получи и при Синдром на хиперяйчникова стимулация.При нея се получават отоци и други усложнения.Това,че ти е проведена силна стимулация ,не значи че си получила тежка хиперстимулация,която да доведе до появата на хидросалпингса.(ох така го написах,че и аз се обърках  :lol: )
Тежката хиперстимулация се получава рядко,все пак сме под постоянен надзор от страна на лекарите.
Мечке , я дай повече инфо за това .
Аз преди време имам правена една персуфлация, която никъде не се прави вече и една хидротубация , която показа проходими тръби.
 След трансфера , обаче получих хиперстимулация. На преглед след около месец предложих на док. да направим ЦС , но той каза , че ако има хидросалпингс ще се види на ехографа. 8O
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #57 -: Юни 08, 2009, 01:53:12 am »
Фаталче,
хиперстимулацията води до тотален хормонален дисбаланс,който от своя страна води до повишаване пропоскливостта на съдовоклетъчните мембрани и течността от клетките и съдовете преминава в паренхимните органи(тъкани,подкожие,бял дроб,сърце,фалопиеви тръби и коремна кухина).
Така,че Фаталче(доколкото си спомням след последната ти пункция ти имаше някакви усложнения,поправи ме ако бъркам) направи си ЦС или хидротубация(което практикува твоя лекар от двете),поне за твое успокоение,защото хидросалпингсът не винаги може да се хване на ехограф.
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #58 -: Юни 08, 2009, 02:02:46 am »
Фаталче,
хиперстимулацията води до тотален хормонален дисбаланс,който от своя страна води до повишаване пропоскливостта на съдовоклетъчните мембрани и течността от клетките и съдовете преминава в паренхимните органи(тъкани,подкожие,бял дроб,сърце,фалопиеви тръби и коремна кухина).
При мен хиперстимулацията се прояви на 4 ден от ЕТ като се подух цялата - ръце ,крака ,вкл. езика, корема ми беше огромен и много твърд.Не можех да дишам и повръщах безспирно.  Приеха ме в болница и там се установи асцит и много уголемени яйчници. Асцита доколкото знам е точно такава течност , нещо като конденз се получава , в коремната кухина.
 Заговори се дори за пункция на течността , но в последствие тя се абсорбира.
Ще се стягам за ЦС.
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #59 -: Юни 08, 2009, 02:13:43 am »
Точно така Фаталче,правилно си разбрала за асцита.При това положение има вероятност(колкото и малка да е) и да си се обравела с хидросалпингс.Искрено ти пожелавам да не е така.
 
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #60 -: Юни 08, 2009, 11:17:21 am »
Фаталче, стискаме палци за цветната снимка! Не се бой - преживява се! Помоли докторът да ти изпише свещички Тилкотил за обезболяване (за всеки случай). Със сигурност е по-добре да отметнеш това неприятно преживяване! Не разчитай на УЗ-то!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #61 -: Юни 08, 2009, 11:34:12 am »
Fatalwoman,
не можах да разбера от предишните ти постове дали ще правиш ЦС в Плевен, но там използват упойка.
Аз правих миналото лято и бях с пълна упойка, венозно, за около 30 мин., след това не съм усетила никакъв дискомфорт.
Успех!


Re: Хидросалпнгс
« Отговор #62 -: Юни 08, 2009, 15:55:53 pm »
Maxi , в Плевен мисля да направя ЦС. Ти в КИРМ ли я прави ?
Аз съм при д -р Бързашки , засега.
 Този цикъл съм на Регулон ,заради над 6 задържани фоликула. Предполагам , че са следствие от хиперстимулацията... Не е проблем , че пия противозачатъчни за ЦС, нали?!
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #63 -: Юни 08, 2009, 16:00:00 pm »
Не Фаталче не е проблем.Хубав резултат на снимката ти желая.
Ето добавям и от къде черпя информацията за да е по-досоверно
Въпроса на Белла:
http://www.maichindom-varna.com/blog.php?s=80&id=40
« Последна редакция: Юни 08, 2009, 16:12:09 pm от elina0102 »


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #64 -: Юни 08, 2009, 16:55:02 pm »
Правих я в Плевен, но при д-р Емин.
Честно казано доста се бях притеснила, защото това щеше да ми е първата пълна упойка в живота :oops:
Мина добре, явно лекарството им за анестезия е хубаво, защото след това нищо не ме боля, нито глава, нито нищо. Всичко траеше около 30 мин. и готово.
Дават ти разпечатка като от УЗ и заключения и препоръки. След това имаше коментар от страна на доктора, дето ми прави лапарото, че не бил нещо сиурен този метод на проверка на тръбите и трябвало първо рентгенова снимка, но това е друга тема......Така или иначе ин витрото ми ще е в КИРМ.
Не знам за други лекарства, но със сигурност трябва да се спре метформинът преди ЦС.
Успех и хубав резултат!


Re: Хидросалпнгс
« Отговор #65 -: Юни 08, 2009, 19:12:41 pm »
  За метформина не знаех , но ще го спра. Пия си по навик и аспирин протект вечер , но и него ще спра...
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #66 -: Юни 12, 2009, 00:20:08 am »
Maxi , Емин в ин - витро центъра ли ти прави ЦС с пълна упойка?
Аз разговарях с Бързашки и той ми каза за ЦС да дойда в "Авис Медика".Попитах за пълна упойка и той каза няма да е с пълна упойка , защото не е такава практиката им , доколкото разбрах. Записах час , но тъй ми се искаше да си спестя поне това.
 Явно Господ е решил да ме пече на бавен огън. :balk_153:
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #67 -: Юни 12, 2009, 01:36:32 am »
Фаталче,
нощта преди ЦС си слагаш една свещичка тикодил.На следващата сутрин - още една.А непосредствено преди процедурата,глътваш и едно аулинче.
Пожелавам ти безболезнена ЦС и хубави проходими тръби  :lol:
Стискам ти  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Успех,миличка!!!!!!!!!!
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #68 -: Юни 12, 2009, 19:06:18 pm »
Фаталче, успех и от мен на снимката!
Но не трябва ли все пак да я направиш през първата половина от цикъла? И д-р Стаменов, и д-р Персенска поне на мен ми казаха, че трябва задължително да се направи преди овулацията (по-добре през първите 2-3 чисти дни)
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #69 -: Юни 15, 2009, 11:24:07 am »
Liteto , точно така  - ЦС се прави в първата половина на цикъла , преди овулацията.
 В моя случай явно няма значение на кой ден ще я направим , защото в момента съм на противозачатъчни.
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #70 -: Юни 15, 2009, 11:26:20 am »
Момичета, има тема за цветна снимка.
Тук темата е хидросалпинкс.
Благодаря за разбирането!
« Последна редакция: Юли 09, 2009, 19:07:04 pm от Елфи »
Re: Хидросалпингс
« Отговор #71 -: Юли 09, 2009, 18:27:59 pm »
Момичета от известно време се чуда- при наличието  на хидросалпингс има ли опасност от извънматочна бременност?Знам че шанс за нормално забременяване няма,но се чудех за извънматочна данеби да има опасност.Аз имам една извънматочна  и ми се ще да знам ако има такава опасност, да се пазя изцяло  :(


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Хидросалпингс
« Отговор #72 -: Юли 09, 2009, 18:45:05 pm »
аз до колкото знам, при наличие на салпинкс, не може да стане оплождане изобщо
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: Хидросалпингс
« Отговор #73 -: Юли 09, 2009, 19:27:57 pm »
Хм аз пък мислех че оплождане може да стане но след това се измива буквално ембриона от токсичната течност.Може и да греша обаче.
big_eyes   можеби ти си права.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Хидросалпингс
« Отговор #74 -: Юли 09, 2009, 19:57:43 pm »
Момичета от известно време се чуда- при наличието  на хидросалпингс има ли опасност от извънматочна бременност?Знам че шанс за нормално забременяване няма,но се чудех за извънматочна данеби да има опасност.Аз имам една извънматочна  и ми се ще да знам ако има такава опасност, да се пазя изцяло  :(

Наличието на хидросалпинкс не изключва възможността за извънматочна бременност, дори напротив вероятността е голяма. Логично е, че при проблеми тръби, което е очевидно да се увеличи процента.

Все пак течността в тръбите не е константа, аз лично съм наблюдавала как на един преглед се забелязва тъмно петно ( имам предвид в процес на  стимулация, тогава динамиката е по-бурна ) и на следващия преглед само след два дни течността е почти изчезнала.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Хидросалпингс
« Отговор #75 -: Юли 09, 2009, 20:56:16 pm »
Deep тогава мислиш ли все пак че има шанс за нормално забременяване ако се улучи момент в който течността я няма?Аз съм далеч от мисълта да се надявам на това-напротив, не искам да се сещам за ужаса при извънматочната и затова очаквах вашите отговори,за да избегна този риск при положение че е по-голям при наличието на хидро.Защото всички лекари като чуят за хидросалпингс и веднага насочват за лапаро.Е сега и аз това чакам-да ми махнат единствената тръба  :? но какво да се прави,дано това е правилния път за мен.Та си мислех поне да не се пазим докато дойде лапарото,ей така да не мисля за нищо.Но явно ще трябва.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Хидросалпингс
« Отговор #76 -: Юли 09, 2009, 22:14:48 pm »
Deep тогава мислиш ли все пак че има шанс за нормално забременяване ако се улучи момент в който течността я няма?Аз съм далеч от мисълта да се надявам на това-напротив, не искам да се сещам за ужаса при извънматочната и затова очаквах вашите отговори,за да избегна този риск при положение че е по-голям при наличието на хидро.Защото всички лекари като чуят за хидросалпингс и веднага насочват за лапаро.Е сега и аз това чакам-да ми махнат единствената тръба  :? но какво да се прави,дано това е правилния път за мен.Та си мислех поне да не се пазим докато дойде лапарото,ей така да не мисля за нищо.Но явно ще трябва.

Трудно ми е да ти дам съвет все пак... Но едно със сигурност зная...

" Никой не е Господ, за да каже какво е и какво ще бъде. "
Медицината не е математика и има невероятни случаи, както за малшанс така и за успешни бременности, които за здравия разум са невъзможни.

Та най-добре си живей живота пълноценно и колкото по-малко се страхуваш, толкова по-добре за теб. Така ще имаш едно здраво психическо здраве, което е от особено важно значение в борбата със стерилитета.

Желая ти това чудо - живота да ти се случи на правилното място, докато чакаш лапароскопията си!

Успех!
« Последна редакция: Юли 09, 2009, 22:16:28 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Хидросалпингс
« Отговор #77 -: Юли 13, 2009, 13:08:39 pm »
Диип  :bighug: благодаря ти мила.
Толкова оптимизъм лъха от теб.Кога ли ще започна и аз да гледам по оптимистично на нещата.Ще успея знам  :wink:


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Хидросалпингс
« Отговор #78 -: Юли 21, 2009, 16:58:59 pm »
здравейте момичета,

при преглед миналата седмица в клиника Щерев на ден 11ти лекарката видя на УЗ течност, за която обаче каза че не е ясно дали е зад матката или е в тръбата. каза, че такава течност обикновено има след ОВУ и че в случая, след като ОВУ предстои (вече 2 месеца правим фоликуметрия и имам ОВУ), това е знак за възпалителен процес. не сподели нищо повече, но ми каза, че задължително трябва да си направя хидротубация.

като се порових в нета видях, че такава течност означава Хидросалпингс.

зная, че вие сте минали през доста препятствия и може би сте правили много процедури, та да питам:
наличието на течност означава ли задължително Хидросалпингс?
хидротубация или цветна снимка да направя?

честно казано много се притесних от това, което каза лекарката. до сега не се беше виждало такова нещо. дали е възможно да е временно и да отшуми?

благодаря за отзивчивостта и успех ан всички!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #79 -: Юли 21, 2009, 17:14:21 pm »
Аз предполагам че става дума за ранна овулация, хидросалпингса ще трябва да е огромен да се види на узи.
Според мен цветна снимка е по-добре.
Не бързай да се шашкаш, нещата рядко са толкова сложни колкото си ги представяме.  :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Хидросалпингс
« Отговор #80 -: Юли 21, 2009, 17:20:07 pm »
Моят се видя на узи  :? Всъщност док каза че има съмнения за хидросалпингс и цветната снимка го доказа  :? А колко е огромен не е споменал.Има ли значение това?На ехографската снимка се виждат нещо като тъмни кръгове-това всъщност е въпросната течност в тръбата  :?


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    tin_cheto

Re: Хидросалпингс
« Отговор #81 -: Юли 21, 2009, 17:28:15 pm »
Моля ви за помощ - може ли на ЦС да се види хидросалпинкс , а при лапароскопия да се окаже, че го няма и ако е имало хидросалпинкс това оставя ли някакъв отпечатък на тръбата. Т.е. дори и да го няма в момента да се види ,че го е имало или това е само в моята глава?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #82 -: Юли 21, 2009, 17:42:57 pm »
Моят се видя на узи  :? Всъщност док каза че има съмнения за хидросалпингс и цветната снимка го доказа  :? А колко е огромен не е споменал.Има ли значение това?На ехографската снимка се виждат нещо като тъмни кръгове-това всъщност е въпросната течност в тръбата  :?

Няма значение големината му, наличието му достатъчен повод да се изолира въпросната тръба.

Моля ви за помощ - може ли на ЦС да се види хидросалпинкс , а при лапароскопия да се окаже, че го няма и ако е имало хидросалпинкс това оставя ли някакъв отпечатък на тръбата. Т.е. дори и да го няма в момента да се види ,че го е имало или това е само в моята глава?

Разбира се че най-точния метод за доказване наличието или липсата на хидрос е лапароскопията.
Ако е имало - тръбата ще се раздуе на увреденото място при "ревизията" с контраста на самото лапаро.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Хидросалпингс
« Отговор #83 -: Юли 21, 2009, 17:46:03 pm »
Напълно е възможно цветната снимка да не е показала правилно.А лапарото е най-добрата диагностика бъди спокойна.Обаче и аз съм си задавала подобни въпроси като теб.Знам че има случаи в които тази течност я няма в даден момент и следващия месец отново да има хидро в тръбата.Незнам много се обърках вече и аз.Мисля че няма за какво да се притесняваш щом на лапарото всичко е било наред.
evro в това спор няма естествено-ще я махна с лапаро при първа възможност  :? мисълта ми беше данеби да е опасно  :? защото начина по който го каза ме стресна малко затова  :)  :bighug:
« Последна редакция: Юли 21, 2009, 18:13:15 pm от elina0102 »


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    tin_cheto

Re: Хидросалпингс
« Отговор #84 -: Юли 21, 2009, 18:09:14 pm »
Благодаря за бързите отговори.
Да, на лапарото се оказа ,че няма хидросалпинкс , но аз все още си мисля, дали е възможно в момента да не е била с хидро, но по принцип от време на време да се пълни и доктора да не го е видял. Евро- нямам представа дали на лапарото тръбата е "ревизирана" . За мен беше важно дали може да си познае видимо, че тази тръба някога е има хидросалпинкс / ако изобщо е имало такъв /.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #85 -: Юли 22, 2009, 01:45:31 am »
Щом не се е раздула - няма. :)

...
evro в това спор няма естествено-ще я махна с лапаро при първа възможност  :? мисълта ми беше данеби да е опасно  :? защото начина по който го каза ме стресна малко затова  :)  :bighug:

Извинявам се за неразположението ти. Ако лекувашея ти прецени, ще я прекъсне. Аз също съм с прекъсната лява тръба.
Лапароскопията е сръвнително лека процедура, не се страхувай (много). :wink:
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    tin_cheto

Re: Хидросалпингс
« Отговор #86 -: Юли 22, 2009, 12:15:20 pm »
Още веднъж благодаря.
Re: Хидросалпингс
« Отговор #87 -: Август 18, 2009, 13:16:49 pm »
Здравейте момичета. Искам да попитам може ли запушена маточна тръба откъм яйчника с хидросалпинкс да се излекува. Направиха ми един мехлем по бабешки за отпушване на тръби, но датата ми за лапероскопия е скоро. Нямах възможност да ползвам мехлема дълго. При много момичета е дал резултат. Не знам какво да правя...
*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #88 -: Август 18, 2009, 13:38:09 pm »
 Хидросалпинкс не се лекува с мехлеми.  Изолира се / клампира / или отстранява , това решава лекарят.
 Решението ти за лапароскопия е правилно, слушай лекаря си и не прави експерименти с организма си с  бабини лекове.
 Желая ти успех!
 
*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #89 -: Август 18, 2009, 15:18:51 pm »
При много момичета е дал резултат.

Ей тука вече ми стана интересно...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #90 -: Август 18, 2009, 15:27:04 pm »
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=583&Itemid=26
tita_d, прочети тази статия, има доста полезна информация и ще отговори на въпросите ти.
Както ти е казала Елфи, хидросалпинкс не се лекува с мехлеми или каквито и да било други алтернативни методи.

И на мен ми стана интересно как точно им е подействало на другите момичета, би ли разяснила?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #91 -: Август 18, 2009, 15:49:45 pm »
Статията вече сам я чела. Доста изчетох по темата от м. Май насам. Тъкмо се бях почти примирила с положението и тогава се чухме с брата на мъжа ми. Бабата на приятелка на жена му забърквала лекалството. Била помогнала на много момичета от цялата страна. Чудя се само, че никоя не е споделяла в интернет. Търсих, но нищо не намерих. На едно от момичетата, на които е помогнала е имала запушени тръби и неуспешна операция за отпушването им.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #92 -: Август 18, 2009, 15:59:16 pm »
Имала - друг път. Няма такъв филм мажеш с кремче и ти се опрвя хидросалпинкса. Или диагнозата не е била вярна, или отровено лъжат. Не ме питай сега защо. Просто някои хора обичат да .... хиперболизират. Замисли се сериозно къде точно са ти тръбите и как стига мазилото до тях. Може да звучи малко грубо,но повярвай ми за твое добро е. Просто приеми мисълта , че се прощаваш с тая тръба. Трудно става съчетаването на традиционна и алтернативна медицина (ако бабешките мазила могат да се нарекат така). Но пък за хидросалпинкса е сигурно, че ще ти пречи на забременяването.
Ти решаваш, но щом питаш - казваме ти.
Успех!
« Последна редакция: Август 18, 2009, 16:01:34 pm от Pesheck »
*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #93 -: Август 18, 2009, 16:13:01 pm »
   Любопитно е това с мехлема, но неподходящо за този форум. Напомням, че темата е хидросалпинкс.
 
   Но, ако много държите да го обсъждате, го направете тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=9.0
Re: Хидросалпингс
« Отговор #94 -: Август 18, 2009, 16:15:20 pm »
Няма такъв филм мажеш с кремче и ти се опрвя хидросалпинкса.
:good_post:
Имам приятелка , която упорито вярва , че билки и мехлеми ще и помогнат , за съжаление.
Re: Хидросалпингс
« Отговор #95 -: Август 18, 2009, 17:02:01 pm »
Просто исках съвет и понеже съм с хидросалпинкс затова писах в тази тема. Относно хидросалпинкса искам да попитам дали по цв. снимка 100% се доказва че го има. Като попитах доктора по какво личи на снимката, че имам хидросалпинкс, той отговори че се виждало по дебелината в края, нарече го "торба". Когато вкарват контрастното вещество и тръбата е запушена, в края откъм яйчника, не е ли редно да тръбата да нарастне в края?
*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #96 -: Август 18, 2009, 17:10:36 pm »
 Лекарят ти е преценил, че има проблем, и точно защото цветната снимка не дава прецизна информация, се налага лапароскопия, на която ще се изясни проблема. Оттам нататък той  ще прецени как ще действа за отстраняването му.
 Всичко това ще обсъдите с лекаря преди операцията. Не се колебай да го разпитваш и да споделяш притесненията си.
Re: Хидросалпингс
« Отговор #97 -: Август 18, 2009, 17:17:11 pm »
Лапероскопията ми е за отстраняване или изолиране на тръбата. После следва инвитро.
Re: Хидросалпингс
« Отговор #98 -: Август 18, 2009, 17:20:08 pm »
Както съм споменавала по-рано,моят хидросалпингс го заподозряхме още на ехографа.След това цветната снимка потвърди съмнението, и сега лапарото преди няколко дни тотално затвърди диагнозата.Ще ви кажа какво видях на диска с "просто" око - доста удебелена запушена тръба,като краят и приличаше на огромна торбичка пълна със синя течност  :? Е това с какъв мехлем да го намажа  :wink:
Така че мила Тита спасение има но оперативно а не с мехлеми.Моля те не се залъгвай.Желая ти успех в избора си какво ще предприемеш от тук нататък  :bighug:


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Хидросалпингс
« Отговор #99 -: Август 18, 2009, 17:38:27 pm »
Благодаря за съвета Елина.
Re: Хидросалпингс
« Отговор #100 -: Септември 03, 2009, 11:53:02 am »
Тита какво става с теб,реши ли се на лапаро?И ако да,потвърди ли се хидросалпингса?


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Хидросалпингс
« Отговор #101 -: Септември 04, 2009, 14:38:22 pm »
Лапарото мина. Наистина съм имала течност в тръбата. Клампираха тръбата и са я отворили да изтече течноста.
*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #102 -: Септември 04, 2009, 18:41:20 pm »
   Здр.,къде правихте лапарото и само в едната тръба ли имахте хидросалпингс?С другата какво направиха лакарите?Предстои ми лапаро и с тръбата с хидросалпинга е ясно какво ще си преви,но ми препорачаха и здравата да се прекъсне с цел успеваемост на процедурата инвитро.Какво ще ме посъветвате?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #103 -: Септември 04, 2009, 22:19:39 pm »
Лапарото мина. Наистина съм имала течност в тръбата. Клампираха тръбата и са я отворили да изтече течноста.
Тита къде прави лапарото?

   Здр.,къде правихте лапарото и само в едната тръба ли имахте хидросалпингс?С другата какво направиха лакарите?Предстои ми лапаро и с тръбата с хидросалпинга е ясно какво ще си преви,но ми препорачаха и здравата да се прекъсне с цел успеваемост на процедурата инвитро.Какво ще ме посъветвате?

Здрав орган не се реже току така, направи консултация с още 1 док.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Хидросалпингс
« Отговор #104 -: Септември 07, 2009, 14:41:40 pm »
Лапароскопията правих в Тутракан при д-р Любомир Бойчев. След извънматочна бременност останах с една тръба. Още тогава другата тръба е била запушена откъм яйчника и е била пълна с кръв. Лекарката се е постарала да я отпуши. След два месеца цветната снимка показа запушване в ампуларния край на тръбата и хидросалпингс.
« Последна редакция: Септември 07, 2009, 14:44:10 pm от tita_d »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #105 -: Септември 07, 2009, 16:23:19 pm »
Вярвам че лекуващия ти е взел най-доброто решение в случая, и ти пожелавам скоро да тръпнеш пред ІІ-те чертички! yahoo_17

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Хидросалпингс
« Отговор #106 -: Януари 22, 2010, 10:40:54 am »
Здравейте, виждам, че от доста време не сте писали в тази тема, но все пак реших да попитам: дали е възможно при ЦС тръба с хидросалпингс да пропуска контрастно вещество в коремната кухина?


*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #107 -: Януари 22, 2010, 12:26:25 pm »
Здравейте,аз също искам да попитам-проблем ли е за една евентуална бременностт това,че хидросалпингса не е премахнат,а само е изолирана тръбата от матката?
Re: Хидросалпингс
« Отговор #108 -: Януари 22, 2010, 12:27:12 pm »
Mary Angel Аз мисля че е възможно,НО не съм сигурна.При моята цветна снимка се видя че имам огромен хидросалпинк +запушена същата тръба.Което ме навежда на мисълта че има и вариант при който тръбата е с хидросалпингс но не е запушена и пропуска.
pipita ако настъпи бременност при хидросалпингс който е изолиран,мисля че не би трябвало да има проблем.
« Последна редакция: Януари 22, 2010, 12:28:59 pm от elina0102 »


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Хидросалпингс
« Отговор #109 -: Януари 22, 2010, 13:18:12 pm »
И аз си мисля, че е възможно тръбата да пропуска и същевременно да има хидросалпингс - но смятам, че би пропускала под налягане (контрастното вещество). Не е сигурно дали би пропуснала без този допълнителен натиск.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #110 -: Януари 26, 2010, 12:51:03 pm »
Аз имах хидросалпинкс и на двете тръби. Едната пропускаше на капки, под налягане, както е обяснила cambozzola.
Ако тръбата е добре изолирана, не би следвало да има проблем, че не е отстранен хидросалпинксът. Но, аз бих предпочела да ми го махнат. Както и направих :lol:, направо ми отстраниха тръбите, за по-сигурно.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #111 -: Януари 26, 2010, 14:33:07 pm »
То и аз си мислех,че е по-добре да ми махнат увредената тръба,обаче при мен само са я прекъснали,защото имам сраствания с дебело черво и било опасно.Хидросалпингса изглежда оказва влияние,защото имунологията ми отново не е добре :(Чак се плаша за предстоящото ми инвитро......
Re: Хидросалпингс
« Отговор #112 -: Януари 26, 2010, 15:37:23 pm »
pipita, спокойно, прекъсната тръба е ок, няма как да пропусне течност в матката. Понякога проблем има с клампирането - след време може пак да прекъсна (доколкото знам това е "запушване" откъм матката на самата тръба). Имунологичните резултати може да са завишени поради друга причина - не си го слагай на сърце толкова. Ще правите ли нещо в тази насока - вливания например? Говорила ли си с лекаря си по този въпрос?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #113 -: Януари 26, 2010, 17:35:15 pm »
Май си права,че нк клетките и АФА не са ми добре от друга причина.Имам ендометриозна киста -може отклоненията да са от там.Имунолозите в Малинов първо ми назначиха агапурин за 45 дена и аспирин протект,но нк клетките спаднаха само с 2 единици.Сега съм на 45 дневна терапия с изопронозин и после пак контрола.Много ме притеснява да не почнем инвитрото преди показателите ми да са влязли в норма.А за вливания още нищо не са ми казвали.Преди година правих вливки четири пъти с интралипид,който ми бе назначен от доц.Конова след мисед аборт в 6 г с.Тогава нк клетките ми бяха много високи 32.Сега са 25....ужас вече ще се osi_7
Re: Хидросалпингс
« Отговор #114 -: Януари 26, 2010, 18:34:13 pm »
Спокойно - в сигурни ръце си. В "Малинов" няма да те оставят да почнеш ин витро дори при най-малкото съмнение за хидросалпингс. А и като цяло, се опитват да изчистят всички възможни проблеми, преди процедурата. Успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #115 -: Януари 26, 2010, 19:10:02 pm »
Мерси за окуражителните думи :)Успех и на теб.
Re: Хидросалпингс
« Отговор #116 -: Февруари 02, 2010, 15:32:40 pm »
Момичета вижте на какво попаднах http://www.clearpassage.com/infertility/hydrosalpinx.php . Не съм много в час с английския, но го прочетох чрез гугъл преводача. Ако това е истина практикува ли се някъде в Бг, става въпрос за безоперативна терапия на хидросалпингс с 50% успеваемост. Ако някой знае нещо повече моля да се включи
Re: Хидросалпингс
« Отговор #117 -: Февруари 02, 2010, 20:31:53 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=cm7-11ZMG2U
Момичета много моля някоя англоговоряща да сложи едни субтитри тук. Все ми се струва че може нещо да ни е полезно! Много ви моля, много, много!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Хидросалпингс
« Отговор #118 -: Февруари 02, 2010, 20:46:21 pm »
В четвъртак ще го преведа
Re: Хидросалпингс
« Отговор #119 -: Февруари 02, 2010, 20:57:28 pm »
Много ти благодаря мила  :youwoman: :balk_81: :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Хидросалпингс
« Отговор #120 -: Февруари 04, 2010, 16:55:50 pm »
Имам приятелка, която при наличие на двустранен хидросалпингс от първи инвитро опит забременя и всеки момент ще роди, така че всичко е до късмет. Тя имаше проблеми до 4тия месец , кървеше доста обилно, но след това всичко беше наред и си кара спокойна бременност. Така че понякога и с хидросалпингс се забременява!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #121 -: Февруари 04, 2010, 17:04:15 pm »
Ами изкарала е късмет приятелката ти! Да се радва, че нещо не се е случило с бебето й! Да е жива и здрава. Но, такива случаи са казуистика, това са редки изключения.
Ако искате, рискувайте си едни няколко хиляди лв и много нерви и недай боже проблеми при една бъдеща бременност.
Да, понякога с хидросалпинкс се забременява, но той е опасен за БЕБЕТО, защото течността е ТОКСИЧНА ЗА ЕМБРИОНА!
Направете си сами изводите и си преценете какъв риск можете да поемете!
Успех, момичета!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #122 -: Февруари 04, 2010, 19:01:48 pm »
olia7805, шансовете за забременяване с хидросалпингс не са 0, но са значително, ама ЗНАЧИТЕЛНО намалени. Подобен риск за мен е неоправдан, предвид здравето на детето, на майката (реферирам към стимулацията), малкия шанс за успешна процедура, емоционалния и финансовия аспекти. Като минала през неуспешни процедури заради този проблем, не съветвам никого да си прави подобни експерименти.

Любопитно ми е обаче кой е този гениален лекар, направил ин витро при диагностициран двустранен хидросалпингс?... Някои хора са за линч, честна дума.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #123 -: Февруари 04, 2010, 19:32:38 pm »
При мен откриха едностранно при цветна снимка , че тръбата прави " джоб" . Това дали е Хидросалпингс? Не ми обясниха , ами ми препоръчаха изолиране на тръби и подготовка за Ин Витро. Сега съм след електрокоагулация, т.е запушване на тръбите хистероскопски, това означава ли , че там в онзи джоб има още задържана течност ? И ако е така какво Ин Витро ще ми правят ако има риск ? Моля , помогнете....
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #124 -: Февруари 05, 2010, 00:10:49 am »
Този джоб най-вероятно означава, че имаш хидросалпинкс. Запушването на тръбите чрез хистероскопия също е вариант за решаване на проблема, не е задължително да се премахнат, просто трябва да се изолират. Друг е въпросът, че това запушване трябва да е качествено извършено. Ако е, няма проблем за ин витрото. И да има все още джоб, mole, то течността от него няма да се излее в матката, защото тръбите ти са запушени именно в тази си част, откъм нея. При това положение, не би трябвало да има риск за ин витрото :wink:
Пожелавам ти успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #125 -: Февруари 05, 2010, 09:28:34 am »
Имам приятелка, която при наличие на двустранен хидросалпингс от първи инвитро опит забременя и всеки момент ще роди, така че всичко е до късмет. Тя имаше проблеми до 4тия месец , кървеше доста обилно, но след това всичко беше наред и си кара спокойна бременност. Така че понякога и с хидросалпингс се забременява!

Късмет и Хидросалпингс  8O ????
Искаш да кажеш, че някой лекар е предприел процедура при наличие на Хидросалпингс????

Re: Хидросалпингс
« Отговор #126 -: Февруари 05, 2010, 09:53:00 am »
Длъжна съм да споделя и това, което ми се случи: в началото на януари, 2010, както вече писах, ми правиха ЦС и на нея се видя, че имам сак на лявата тръба. Направиха ми лапароскопия на 02 февруари, установи се, че няма сак и тръбите ми са проходими.
Искам да дам кураж на всички момичета, които са в началото на този път, че не винаги ЦС дава на 100% вярна информация.


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #127 -: Февруари 05, 2010, 12:04:13 pm »
Да така е. За това - лапаро, като първо правите уговорка с лекаря, че ако открие нещо такова - маха, изолира или каквото там прецени увредената тръба. За да не се налага да повтаряте манипулацията.
Re: Хидросалпингс
« Отговор #128 -: Февруари 17, 2010, 23:07:09 pm »
pipita, чета постовете до момента и установявам, че с теб имаме почти аналогични проблеми.Ако това може да те успокои моите NK- клетки са 35% периферия.Сега с ужас очаквам резултата от ендометриалната биопсия.Дано изгрре слънчице и на нашата уличка! :D
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #129 -: Февруари 18, 2010, 01:16:19 am »
pipita, чета постовете до момента и установявам, че с теб имаме почти аналогични проблеми.Ако това може да те успокои моите NK- клетки са 35% периферия.Сега с ужас очаквам резултата от ендометриалната биопсия.Дано изгрре слънчице и на нашата уличка! :D
Mirela_21, тази тема е за Хидросалпинкс.
По твоите проблеми можеш да намериш повече информация в подфорум Генетични,имунологични и неизяснени причини за стерилитет
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #130 -: Февруари 22, 2010, 18:33:56 pm »
Благодаря на въпросния локален модератор, който е толково загрижен за мен. Едва ли...но незнам защо набързо реши да ме отпрати от тази темичка, без изобщо да подозира за какви проблеми говорим...кефи ме!Някои хора са се взели доста насериозно!  :balk_81: :balk_47:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #131 -: Февруари 22, 2010, 22:14:34 pm »
Благодаря на въпросния локален модератор, който е толково загрижен за мен. Едва ли...но незнам защо набързо реши да ме отпрати от тази темичка, без изобщо да подозира за какви проблеми говорим...кефи ме!Някои хора са се взели доста насериозно!  :balk_81: :balk_47:
Не съм те отпратила, а ти посочих за какво е темата - Хидросалпинкс. Някъде да прочете, че те гоня или нещо от сорта? Всеки може да чете и пише, където поиска, стига да е по темата. Затова форума е разделен на тематични подфоруми и има различни теми, иначе щеше да е само една и всеки да си пише хаотично. Не е нужно да подозирам нищо, ти си го написала :lol: Говориш за имунология и ендометриални биопсии, които нямат общо с темата, в която ни в клин, ни в ръкав се изказваш. Посочих ти къде можеш да получиш по-подробна информация за това, обикновено хората благодарят за насоката и помощта, но това е до възпитание!
И да, взимам се насериозно, защото задълженията са ми такива. Относно загрижеността ми - ако не бях загрижена за проблемите на двойките със стерилитет, нямаше да отделям от времето си безвъзмездно да им помагам с информация и насоки.
Ще те помоля да смекчиш малко сарказма си! Поогледай се малко из форума, попрочети, разбери с какво се занимаваме тук и тогава коментирай загрижеността и сериозността на модераторите!
« Последна редакция: Февруари 22, 2010, 22:23:33 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #132 -: Февруари 27, 2010, 10:08:18 am »
Здравейте, искам да благодаря, че толкова изчерапателно сте обсъдили темата много ми помогна! МН мен м иправиха цветна снимка, която показа една запушена тръба и една проходима. От Щерев ми казаха,че най вероятно има сраствания и нямам никакви шансове, няма смиъсл от лапароскопия направо да се насоча за инвитро. Само,че аз реших да взема още едно мнение и отидох в бившата Тина Киркова- там казаха - лапароскопия. Какот и да е направих лапароскопията, и доктора ми обясни че енда та тръба е ок, другата е запушена в единия край не могъл да я отпуши и на нея съм имала киста - хидросалпингс, честно казано не можах най-добре да разбера защото тукощо бях излязла от упойката. Та доколкото разбирам ако имам хидрослапингс трябва задължитлено да махне търбата или да я клампира, не я е махнал, да се надяваме че я е клапирал, като ходя в понделник да ми махат конците ще питам, защото както разбрах от темата няма никакъв смисъл да ми предлага инсеминиции другия месец ако имам хидрослапингс нали? 
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #133 -: Февруари 27, 2010, 10:29:37 am »
Мне, проблемната тръба си е проблемна тръба. Върни се при Щереви или потърси друг специалист. Ако си имаш хидросалпингс и инсеминацията и ин витрото са предрешени, за съжаление. :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Хидросалпингс
« Отговор #134 -: Февруари 27, 2010, 17:54:02 pm »
Ако си имаш хидросалпингс и инсеминацията и ин витрото са предрешени, за съжаление. :?
Би ли била по-точна,какво имаш предвид с това - предрешени са,не са ли изхода от ситуацията.Нещо не ми е ясно.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #135 -: Февруари 27, 2010, 19:29:08 pm »
Не са изход, ако има хидросалпинкс, защото той обрича процедурата на неуспех. Течността в него е токсична за ембрионите. Затова при наличието му тръбата се отстранява или клампира. Да не говорим, че при проблем с тръбите инсеминация не се прави!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #136 -: Февруари 28, 2010, 22:22:55 pm »
Не са изход, ако има хидросалпинкс, защото той обрича процедурата на неуспех. Течността в него е токсична за ембрионите. Затова при наличието му тръбата се отстранява или клампира. Да не говорим, че при проблем с тръбите инсеминация не се прави!
Дори, ако едната тръба е наред и не е запушена? пак ли не се прави инсеминация?  8O


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #137 -: Февруари 28, 2010, 22:27:01 pm »
Не, защото тръбите си имат своя перисталтика (дали са две или една няма значение), съответно ако има някаква течност (вода, гной) тя посредством перисталтиката попада в матката, а това пречи на имплантацията.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Dime

  • ***
  • 228
  • Благодаря ти Господи !
Re: Хидросалпингс
« Отговор #138 -: Април 07, 2010, 14:26:46 pm »
Здравейте момичета.
На 10.03 ходих на преглед при др Владимиров, оказа се 4е има съмнение за хидросалпингс- вижда те4ност около тръбата и каза 4е единствения на4ин е -лапароскопия.
Много сам притеснена.Доктора каза,4е в моя слу4аи с възпаление на дясна тръба и яичник, което бургаските лекари немогат да излакуват от 3 месеца  и тази те4ност няма друг вариант за доказване освен лапароскопията.
д-р Владимиров ми препоръча др- Начев от Майчин дом, но поради изключително лошото му отношение,аз отидох при д-р Тюфекчиева.Тя старателно ме прегледа и каза,че според нея няма нужда от лапароскопия,не вижда причина да я прави.
Другата седмица отново съм на преглед и при др-Тюфекчиева и при д-р Владимиров ,а вече с изчетеното до тук се обърках напълно за лапароскопията.
Понеже имам доста голяма раничка на шииката на матката с резултат от цитонамазка III A група, д-р Тюфекчиева каза че евентуално може да се наложи освен нова цитонамазка и биопсия..
Сега ще изчакам становището на Тюфекчиева и с него ще отида при Владимиров да видим какво ще правим.
Моля за Вашето мнение като минали вече по този път
Предварително ви благодаря
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #139 -: Април 07, 2010, 14:38:02 pm »
Има ли хидросалпингс - никакво ин витро!

Може да направиш цветна снимка.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Хидросалпингс
« Отговор #140 -: Април 07, 2010, 14:47:04 pm »
Здравей,Dime. Последно правила ли си цветна снимка и какво значи съмнение за хидросалпихгс? Той се вижда от цветна снимка, а после с лапароскопия се маха.
Успех
*

    Dime

  • ***
  • 228
  • Благодаря ти Господи !
Re: Хидросалпингс
« Отговор #141 -: Април 07, 2010, 14:55:46 pm »
evro,  Dragica , благодаря ви за отговорите.
Д-р Владимиров каза,че има съмнение за хидросалпинг,че вижда течност на УЗ около дясна тръба и че  цветна снимка НЕ трябва да се прави ,а направо да се пристъпи към лапаро.
Д-р Тюфекчиева,каза,че не вижда смисъл от лапаро,според нея няма хидросалпинг.Каза също,че имам две спонтанни бременности/завършили неуспешно/ но според нея не е причина това дали има хидросалпинг а евнетуално инунологични фактори,които тепърва ще се изясняват с изследвания.
Незнам какво да мисля.
И на двамата лекари мнението е от преглед с УЗ.
Вярвайте ми обърках се много............
« Последна редакция: Април 07, 2010, 14:57:25 pm от Dime »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #142 -: Април 07, 2010, 14:56:37 pm »
Може и да не се види на цветната снимка. Лапароскопията е най-точният метод за диагностика, освен за лечение. Все пак, ако нямаш цветна снимка, направи първо нея.
Но както евро е отбелязала - има ли хидросалпинкс - никакво ин витро! Установи ли се тази диагноза, задължително трябва да се отстрани.

П.С. Сега видях, че си писала. Само с УЗ не може да се прецени дали има хидросалпинкс или не - това е несериозно. Той по принцип не се вижда на ехограф. Само в редки случаи, когато е много голям /както беше при мен/. Ехографският преглед не е диагностика за хидросалпинкс!
Откъде е толкова сигурна д-р Тюфекчиева, че неуспешните ти бременности се дължат на имунологичен фактор? Наличието на хидросалпинкс е много вероятна причина за спонтанен аборт. Течността в него е токсична за ембриона.
Аз не мога да разбера, при наличие на проблем с тръбата /ти сама казваш, че имаш възпаление/, да не се търси причина там, ами да ми залитат по инунология...
Моят съвет - направи си лапароскопия. Казвам ти го от опит!
Успех!
« Последна редакция: Април 07, 2010, 15:02:12 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Dime

  • ***
  • 228
  • Благодаря ти Господи !
Re: Хидросалпингс
« Отговор #143 -: Април 07, 2010, 15:07:30 pm »
sixsens,
благодаря ти за подробното обяснение.
Наистина незнам на кого да вярвам в този случай. Като че ли имахпълно доверие на д-р Владимиров, а той също диагностицира хидросалпинга с УЗ.
Наисина не съм била запозната че течноста е токсична, това ме притисни.Би ли могла тя да бъде причина за изтичане на окол.води във 20 г.с...?
Сега незнам при кого да отида първо на преглед /часовете не съ ми с фиксиран час/ и какво да правя съвсем се обърках...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #144 -: Април 07, 2010, 15:12:59 pm »
За жалост, не мога да ти отговоря на въпроса. 20 г.с. е напреднала бременност. Не знам дали евентуален хидросалпинкс би имал отношение в случая. Не смея да изказвам предположения. Това един лекар може да каже. Но в много начална бременност - да, може да е причина за аборт.
По принцип, е възможно да се види хидросалпинкс/или да се заподозре/ на УЗИ. Както казах, ако е много голям или има свободна течност - да. Но не може поради "невиждането" му на УЗ да се каже, че няма. Не знам дали ме разбра :oops:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Dime

  • ***
  • 228
  • Благодаря ти Господи !
Re: Хидросалпингс
« Отговор #145 -: Април 07, 2010, 15:19:51 pm »
Да мила,разбрах те много добре.
Точно за такова съмнение говореше Владимиров и затова каза,че в моя случай според него не е възможно да се диагностицира със цветна снимка,затова тя е излишна а само с лапароскопия.
Ще видим какво ще каже другата седмица.Дано новините да са добри.
Re: Хидросалпингс
« Отговор #146 -: Април 07, 2010, 15:26:39 pm »
Dime , ще подкрепя sixsens за мнението и, че трябва да направиш лапароскопия. В началото на януари, 2010 правих ЦС и се видя сак на лява тръба. През февруари, 2010 се подложих на лапароскопия и се установи, че нямам никакви проблеми.
Искам да покажа, че най-сигурния метод да си 100% сигурна какво се случва в организма ти е лапароскопията. Не е най-приятното преживяване, но бързо минава всичко и дава спокойствие след това, а за успешно забременяване то не трябва да се подценява.
« Последна редакция: Април 07, 2010, 15:28:15 pm от Mary Angel »


Re: Хидросалпингс
« Отговор #147 -: Април 25, 2010, 14:37:51 pm »
Dime , ще подкрепя sixsens за мнението и, че трябва да направиш лапароскопия. В началото на януари, 2010 правих ЦС и се видя сак на лява тръба. През февруари, 2010 се подложих на лапароскопия и се установи, че нямам никакви проблеми.
Искам да покажа, че най-сигурния метод да си 100% сигурна какво се случва в организма ти е лапароскопията. Не е най-приятното преживяване, но бързо минава всичко и дава спокойствие след това, а за успешно забременяване то не трябва да се подценява.
Здравейте момичета-мойта диагноза е двустранна непроходимост на маточните тръби установена преди години с цветна снимка-моля ви някои ако някой знае да ми отговори:задължително ли е при такава диагноза и то преди години да имам хидросалпингс.Понеже след като попитах моят лекуващ доктор при когото ще правя инвитро дали е нужно да ми се премахнат тръбите той беше категоричен че няма нужда защото съм нямала хидросалпингс съдейки за това от УЗД но аз му нямам доверие-моля ви за съвет и дали мога да разчитам на заключението му.Благодаря и успех на всички момичета!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #148 -: Април 25, 2010, 15:49:38 pm »
Както писах и по-нагоре, от УЗД НЕ МОЖЕ да се съди дали има или няма хидросалпинкс.
От това, че са ти запушени тръбите, не следва задължително да имаш хидросалпинкс. Но щом снимката ти е отпреди години, то задължително преди да започнеш ин витро трябва да направиш нова. За няколко години много неща могат да се случат.
А щом нямаш доверие на лекаря си, защо ще започваш процедура при него? Извинявай за въпроса, но доверието лекар-пациент е много важна част от лечението...
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #149 -: Февруари 15, 2011, 14:22:25 pm »
Здравей Дани!И аз съм с подобен проблем.На снимката се вижда хидросалпингс в ампуларната част,а док казва,че щом тръбата не е раздута и не се вижда на УЗИ,според него не е пречка за процедура и ме посъветва да направя опит без да отстранявам тръбата.След всичко изчетено,не зная как да постъпя,но много ми се иска да му се доверя,все пак той си знае работата,а това ,че ние четем по цял ден в Интернет не зная доколко ни дава право сами да си назначаваме лечение..Зная какво е мнението на повечето по този въпрос,и много искам да помоля ако има момичета които имат успех след такава дилема да се включат ,да ни вдъхнат малко кураж.Ако все още си активен потребител пиши какво решение си взела.
Re: Хидросалпингс
« Отговор #150 -: Февруари 15, 2011, 14:33:27 pm »
Здравей Дани!И аз съм с подобен проблем.На снимката се вижда хидросалпингс в ампуларната част,а док казва,че щом тръбата не е раздута и не се вижда на УЗИ,според него не е пречка за процедура и ме посъветва да направя опит без да отстранявам тръбата.След всичко изчетено,не зная как да постъпя,но много ми се иска да му се доверя,все пак той си знае работата,а това ,че ние четем по цял ден в Интернет не зная доколко ни дава право сами да си назначаваме лечение..Зная какво е мнението на повечето по този въпрос,и много искам да помоля ако има момичета които имат успех след такава дилема да се включат ,да ни вдъхнат малко кураж.Ако все още си активен потребител пиши какво решение си взела.
Според мен , това че на УЗИ не се вижда хидросалпингса не означава , че го няма.Още повече , че щом с ЦС е доказан , не виждам защо има колебания ...
Аз бих отстранила проблема и тогава да действам с инвитрото.
Решението обаче си е твое и ти желая успех , каквото и да е то!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #151 -: Февруари 15, 2011, 17:39:48 pm »
Ох, момичета, не знам още колко пъти трябва да се повтори едно и също нещо. Тук не става дума просто за четене в Интернет, а за информация извлечена от медицински източници, клинични изследвания и т.н. Не си ги говорим тези работи ей така, чули-недочули, чели-недочели, нито си измисляме. Разбирам колебанията ви, обаче си отговорете на един въпрос - "тръби ли е по-важно да имате или бебе?" Мисля отговорът е ясен.
Знам, че някои лекари правят ин витро процедури без да се погрижат за проблема хидросалпинкс. За мен лично е недопустимо. Това, че при някои се е получило, въпреки хидроса е просто чиста проба късмет, а не медицинско доказателство, че хидроса не пречи и може да се игнорира. В библиотеката има доста добра статия защо трябва да се изолира хидросалпинкса преди АРТ. Има си обосновка, подкрепена с клинични наблюдения и съответните изводи. Прочетете я - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=583&Itemid=26
Повярвайте ми, знам колко е трудно да вземете такова решение. Обаче разберете, че рискувате много ако не изолирате хидросалпинкса. Не разбирам как е възможно да знаете, че има риск да провалите процедурата с тази диагноза и още да се колебаете. Ама докторът казал, че може. Ами извинете, ама при толкова проучвания и доказателства, да ви имам и доктора, дето ги твърди тия работи. Съжалявам, че го казвам, но ми писна да си мълча и да чета поредните безумия просто. Трябва да се научат тия доктори да следват напредъка на медицината. И аз имах хидросалпинкс, отстраниха ми тръбите и в момента дъщеря ми спи до мен. Ако бях решила да си оставя прословутите безполезни тръби, кой знае още колко щях да чакам за това дете.
В една друга тема някой беше написал нещо много вярно - трябва да имаме доверие в лекарите си, но нека не бъркаме доверието със сляпа вяра. При толкова много информация за мен е недопустимо да правим компромиси, само защото този доктор казал така, нищо че практиката отдавна е доказала другото - в световен мащаб!!!
Мислете с главите си и успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #152 -: Февруари 16, 2011, 15:59:19 pm »
alana, ти сигурна ли си, че си разбрала правилно доктора, че имаш хидросалпинкс? За АГ - Варна ли говориш? Не мога да повярвам, че д-р Александров ще започне ин витро процедура при доказан такъв, като знам на колко момичета е отрязал тръбите именно по тази причина!


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #153 -: Февруари 16, 2011, 20:25:31 pm »
Няма начин д-р Александров да направи ин витро без да отстрани проблема хидросалпинкс. Още по-абсурдно е да твърди, че щом не се вижда на УЗ, значи го няма, при наличие на диагноза от ЦС. Статията, която цитирах по-горе е негова, така че мнението му по въпроса е очевидно и категорично. Лично на мен ми махна тръбите по същата причина :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #154 -: Февруари 16, 2011, 23:12:47 pm »
Момичета,аз мисля че той знае какво вижда на тази снимка.Правена е на друго място.Аз си отидох на прегледа с уговорка за лапароскопия,но той след като видя снимката ,каза че според него този хидрос е минимален и дори има някаква вероятност да пропуска тръбата...Не зная ,и аз съм объркана,но той беше категоричен,че не се налага отстраняване.Няколко пъти повтори,че това е неговото мнение..Аз имам и една лапароскопия правена предиснимката и там тръбите пропускат.При мен нещата просто са от зад напред...Не искам да споря с никой,но наистина се надявам той като специалист да е прав!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #155 -: Февруари 16, 2011, 23:44:46 pm »
Не винаги се налага отстраняване на тръбата. Зависи от много неща. Той не ти ли предложи все пак лапароскопия, за да види какво е положението?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #156 -: Февруари 17, 2011, 00:05:42 am »
Беше наистина категоричен,дори го питах за хистероскопия,но и това ми каза ,че няма смисъл.Аз засега ще изчакам най-вероятно няколко месеца поради лични причини и най вероятно ще направя един опит така,а ако не стане пак ще ги махна.Поне ми каза ,че ще ми направи съвсем лека стимулация и не мисли ,че ще се увеличи течността вътре.
*
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #157 -: Февруари 17, 2011, 00:37:36 am »
Има и нещо друго.Каза ,че това е тънкостенен хидросалпингс и ето какво намерих аз по този въпрос(ще го публикувам преведено от английски,наистина не се се сещам от къде го изрових):

 Резултатите от бъдещите рандомизирани проучвания на salpingectomy при пациенти с hydrosalpinges сега предстои и спомогне в голяма степен дебатът за това дали ще се възползват от ин витро salpingectomy. Бъдещият рандомизирано проучване (Dechaud и др., 1998a) не са показали, че пациентите с тежко увреждане на тръбите, както е определено от наличието на проксимална възли или възпалителни и дебели стени хидросалпингс, се възползвали от двустранни salpingectomy. Проучването показва, че във всяка група (т.е. един с и един без salpingectomy преди лечението IVF), 322 пациенти ще трябва да бъдат включени, за да достигне статистическа значимост. Едно проучване започна през 1994 г. в девет центъра Северна IVF (Strandell и др., 1999) са наети 204 (от първоначално планираните 300) пациентите от 1998 г., 116 от които са били рандомизирани да се подложи на лапароскопска salpingectomy и 88 да се подложи на ин витро без salpingectomy. Диагнозата на хидросалпингса е била направена от предишния хистеросалпингография (ХСГ) или диагностична лапароскопия, по което време реконструктивна хирургия беше отхвърлена. Авторите наскоро докладва за резултата от първия цикъл IVF и заключи, че salpingectomy може да се препоръчва при пациенти с hydrosalpinges разширения достатъчно, за да се вижда на ултразвук и по-специално за тези, засегнати двустранно.

Моето мнение е ,че той поддържа тази теория-последното изречение в статията.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #158 -: Февруари 17, 2011, 11:49:36 am »
Ами да, има нещо такова май. Вярно е, че има тънкостенен и дебелостенен хидросалпинкс, като по-коварен е втория. При мен се получи така - имах предишно лапаро в МД София, от което нямах диск, но имах снимка /от камера, не от рентген/, на която д-р Александров заподозря хидросалпинкс /снимката беше доста неясна и тъмна/. От протокола на лапарото, което беше диагностично, той заключи, че има вероятност едната тръба все пак да пропуска и да бъде спасена. За да е сигурен в диагнозата предложи повторна лапароскопия, за да се види какви са щетите и какво може да се спаси, като предварително се уговорихме, че при необратими поражения ще отстрани тръбите. Последва ехографски преглед, на който се видя огромен хидросалпинкс, дори аз го видях. Не винаги се вижда на УЗ и затова както съм казала и по-горе, "невиждането" на хидрос на УЗ не значи, че го няма, но види ли се, значи е достатъчно огромен и сериозен. В крайна сметка се оказа, че съм с двустранен дебелостенен хидросалпинкс, който е нелечим и пристъпихме към отстраняване. Salpingectomy означава Салпингектомия или на прост български - отстраняване на тръби. Тогава д-р Александров ми обясни, че има случаи, в които хидроса може да не е опасен, но моя категорично не беше сред тях :lol: Може би твоят случай е такъв. В крайна сметка, ние тук коментираме и обсъждаме дадени диагнози, но докторът най-добре знае какво вижда. Пациентът не винаги успява да обясни точно за какво става дума. Надявам се процедурата ти да е успешна. Вярвам, че д-р Александров знае какво прави и има сериозни основания да действа така. В противен случай бих била крайно озадачена и разочарована....
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #159 -: Април 09, 2011, 10:07:54 am »
Колко време след първото лапаро най-рано се прави второ? Могат ли да ми го направят същия месец? Знам, че в конкретния случай лекарят ще прецени, принципно питам.
*
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #160 -: Април 14, 2011, 23:08:05 pm »
Момичета кометирали ли сте с вашите доктори дали хидросалпинксът е в следствие единствено на хламидия или друга полово предавана болест? Установиха ми хидросалпикс на едната тръба, а другата запушена, аз не съм имала никога хламидия или нещо подобно, единствено гъбички съм имала преди години ама това би ли могло да е причина? Направо се чудя откъде ми дойде това....


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #161 -: Април 15, 2011, 02:49:53 am »
Доколкото знам хидросалпинксът се появява в следствие на прекарана Тазово-възпалителна болест, която е резултат от хламидия или друга инфекция.
Хламидия може да изкараш и без да разбереш. Ако това се е случило и са минали години, единствено завишени IgG могат да подскажат прекарана инфекция /която вече е направила белята/. При мен поне така беше.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #162 -: Април 15, 2011, 10:08:21 am »
А при мен беше в графа "друга инфекция". Случва се. Но е възможно и без прекарана хламидия.
*
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #163 -: Април 15, 2011, 12:20:35 pm »
Аха разбрах, ами освен да си пусна едно изследване за хламидия и то за всички антитела.


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #164 -: Април 15, 2011, 13:56:39 pm »
Да, това е добра идея. Винаги се пускат поне две, като едното е IgG задължително.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #165 -: Май 05, 2011, 21:51:38 pm »
Здравейте!момичета много изчетох по темата и се надявам да има Господ ,за да помогне на всички ни.Моята история е такава лапароскопия диагностична 2008г,цветна снимка и резултат запушени тръби и множество сраствания,които уж са отстранени с лапарото.
През април 2010 първо инвитро-неуспешно.Сега ми предстои второ,и нещото ,което ме притеснява е това ,че при ултразвук лекарката ми вижда хидросалпингс и задържани фоликули.Сега съм на марвелон и Прегнакеър.Сигурна съм,че ще настоява да започнем със стимулацията.Не разбирам само защо не настоява за премахване на тръбата.Какво помагат в случая противозачатъчните? нещо не ми е ясно, пак ли ще се разочаровам! и целта на лекаря да не би да е само прибиране на парите, като само по себе си инвитрото е обречено на неуспех.Ще съм ви благодарна ако ми отговорите!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #166 -: Май 06, 2011, 16:36:44 pm »
Щом хидросалпинксът се вижда на УЗИ, значи е доста големичък /дебелостенен/ и задължително трябва да се махне. Да не говорим, че една стимулация ще го активизира тотално. Противозачатъчните се пият с цел да се подтиснат яйчниците и да няма задържни фоликули. При задържан фолиул НЕ СЕ ЗАПОЧВА ПРОЦЕДУРА!. Аз дъм отлагала два пъти поред, заради задържани фоликули.
Моят съвет - настоявай да ти направят второ лапаро, да се потвърди хидроса и да се изолира тръбата. Недопустимо е да се вижда дори на УЗ хидросалпинкс и да не се вземат мерки. Ако все пак лекарката ти настоява въпреки всичко да започнете процедура без да се реши проблема - смени я. Не виждам смисъл да си даваш парите, при положение, че рискът от неуспех е доста голям.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!