0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хидросалпингс
« Отговор #80 -: Юли 21, 2009, 17:20:07 pm »
Моят се видя на узи  :? Всъщност док каза че има съмнения за хидросалпингс и цветната снимка го доказа  :? А колко е огромен не е споменал.Има ли значение това?На ехографската снимка се виждат нещо като тъмни кръгове-това всъщност е въпросната течност в тръбата  :?


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    tin_cheto

Re: Хидросалпингс
« Отговор #81 -: Юли 21, 2009, 17:28:15 pm »
Моля ви за помощ - може ли на ЦС да се види хидросалпинкс , а при лапароскопия да се окаже, че го няма и ако е имало хидросалпинкс това оставя ли някакъв отпечатък на тръбата. Т.е. дори и да го няма в момента да се види ,че го е имало или това е само в моята глава?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #82 -: Юли 21, 2009, 17:42:57 pm »
Моят се видя на узи  :? Всъщност док каза че има съмнения за хидросалпингс и цветната снимка го доказа  :? А колко е огромен не е споменал.Има ли значение това?На ехографската снимка се виждат нещо като тъмни кръгове-това всъщност е въпросната течност в тръбата  :?

Няма значение големината му, наличието му достатъчен повод да се изолира въпросната тръба.

Моля ви за помощ - може ли на ЦС да се види хидросалпинкс , а при лапароскопия да се окаже, че го няма и ако е имало хидросалпинкс това оставя ли някакъв отпечатък на тръбата. Т.е. дори и да го няма в момента да се види ,че го е имало или това е само в моята глава?

Разбира се че най-точния метод за доказване наличието или липсата на хидрос е лапароскопията.
Ако е имало - тръбата ще се раздуе на увреденото място при "ревизията" с контраста на самото лапаро.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Хидросалпингс
« Отговор #83 -: Юли 21, 2009, 17:46:03 pm »
Напълно е възможно цветната снимка да не е показала правилно.А лапарото е най-добрата диагностика бъди спокойна.Обаче и аз съм си задавала подобни въпроси като теб.Знам че има случаи в които тази течност я няма в даден момент и следващия месец отново да има хидро в тръбата.Незнам много се обърках вече и аз.Мисля че няма за какво да се притесняваш щом на лапарото всичко е било наред.
evro в това спор няма естествено-ще я махна с лапаро при първа възможност  :? мисълта ми беше данеби да е опасно  :? защото начина по който го каза ме стресна малко затова  :)  :bighug:
« Последна редакция: Юли 21, 2009, 18:13:15 pm от elina0102 »


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    tin_cheto

Re: Хидросалпингс
« Отговор #84 -: Юли 21, 2009, 18:09:14 pm »
Благодаря за бързите отговори.
Да, на лапарото се оказа ,че няма хидросалпинкс , но аз все още си мисля, дали е възможно в момента да не е била с хидро, но по принцип от време на време да се пълни и доктора да не го е видял. Евро- нямам представа дали на лапарото тръбата е "ревизирана" . За мен беше важно дали може да си познае видимо, че тази тръба някога е има хидросалпинкс / ако изобщо е имало такъв /.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #85 -: Юли 22, 2009, 01:45:31 am »
Щом не се е раздула - няма. :)

...
evro в това спор няма естествено-ще я махна с лапаро при първа възможност  :? мисълта ми беше данеби да е опасно  :? защото начина по който го каза ме стресна малко затова  :)  :bighug:

Извинявам се за неразположението ти. Ако лекувашея ти прецени, ще я прекъсне. Аз също съм с прекъсната лява тръба.
Лапароскопията е сръвнително лека процедура, не се страхувай (много). :wink:
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    tin_cheto

Re: Хидросалпингс
« Отговор #86 -: Юли 22, 2009, 12:15:20 pm »
Още веднъж благодаря.
Re: Хидросалпингс
« Отговор #87 -: Август 18, 2009, 13:16:49 pm »
Здравейте момичета. Искам да попитам може ли запушена маточна тръба откъм яйчника с хидросалпинкс да се излекува. Направиха ми един мехлем по бабешки за отпушване на тръби, но датата ми за лапероскопия е скоро. Нямах възможност да ползвам мехлема дълго. При много момичета е дал резултат. Не знам какво да правя...
*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #88 -: Август 18, 2009, 13:38:09 pm »
 Хидросалпинкс не се лекува с мехлеми.  Изолира се / клампира / или отстранява , това решава лекарят.
 Решението ти за лапароскопия е правилно, слушай лекаря си и не прави експерименти с организма си с  бабини лекове.
 Желая ти успех!
 
*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #89 -: Август 18, 2009, 15:18:51 pm »
При много момичета е дал резултат.

Ей тука вече ми стана интересно...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #90 -: Август 18, 2009, 15:27:04 pm »
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=583&Itemid=26
tita_d, прочети тази статия, има доста полезна информация и ще отговори на въпросите ти.
Както ти е казала Елфи, хидросалпинкс не се лекува с мехлеми или каквито и да било други алтернативни методи.

И на мен ми стана интересно как точно им е подействало на другите момичета, би ли разяснила?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #91 -: Август 18, 2009, 15:49:45 pm »
Статията вече сам я чела. Доста изчетох по темата от м. Май насам. Тъкмо се бях почти примирила с положението и тогава се чухме с брата на мъжа ми. Бабата на приятелка на жена му забърквала лекалството. Била помогнала на много момичета от цялата страна. Чудя се само, че никоя не е споделяла в интернет. Търсих, но нищо не намерих. На едно от момичетата, на които е помогнала е имала запушени тръби и неуспешна операция за отпушването им.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #92 -: Август 18, 2009, 15:59:16 pm »
Имала - друг път. Няма такъв филм мажеш с кремче и ти се опрвя хидросалпинкса. Или диагнозата не е била вярна, или отровено лъжат. Не ме питай сега защо. Просто някои хора обичат да .... хиперболизират. Замисли се сериозно къде точно са ти тръбите и как стига мазилото до тях. Може да звучи малко грубо,но повярвай ми за твое добро е. Просто приеми мисълта , че се прощаваш с тая тръба. Трудно става съчетаването на традиционна и алтернативна медицина (ако бабешките мазила могат да се нарекат така). Но пък за хидросалпинкса е сигурно, че ще ти пречи на забременяването.
Ти решаваш, но щом питаш - казваме ти.
Успех!
« Последна редакция: Август 18, 2009, 16:01:34 pm от Pesheck »
*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #93 -: Август 18, 2009, 16:13:01 pm »
   Любопитно е това с мехлема, но неподходящо за този форум. Напомням, че темата е хидросалпинкс.
 
   Но, ако много държите да го обсъждате, го направете тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=9.0
Re: Хидросалпингс
« Отговор #94 -: Август 18, 2009, 16:15:20 pm »
Няма такъв филм мажеш с кремче и ти се опрвя хидросалпинкса.
:good_post:
Имам приятелка , която упорито вярва , че билки и мехлеми ще и помогнат , за съжаление.
Re: Хидросалпингс
« Отговор #95 -: Август 18, 2009, 17:02:01 pm »
Просто исках съвет и понеже съм с хидросалпинкс затова писах в тази тема. Относно хидросалпинкса искам да попитам дали по цв. снимка 100% се доказва че го има. Като попитах доктора по какво личи на снимката, че имам хидросалпинкс, той отговори че се виждало по дебелината в края, нарече го "торба". Когато вкарват контрастното вещество и тръбата е запушена, в края откъм яйчника, не е ли редно да тръбата да нарастне в края?
*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #96 -: Август 18, 2009, 17:10:36 pm »
 Лекарят ти е преценил, че има проблем, и точно защото цветната снимка не дава прецизна информация, се налага лапароскопия, на която ще се изясни проблема. Оттам нататък той  ще прецени как ще действа за отстраняването му.
 Всичко това ще обсъдите с лекаря преди операцията. Не се колебай да го разпитваш и да споделяш притесненията си.
Re: Хидросалпингс
« Отговор #97 -: Август 18, 2009, 17:17:11 pm »
Лапероскопията ми е за отстраняване или изолиране на тръбата. После следва инвитро.
Re: Хидросалпингс
« Отговор #98 -: Август 18, 2009, 17:20:08 pm »
Както съм споменавала по-рано,моят хидросалпингс го заподозряхме още на ехографа.След това цветната снимка потвърди съмнението, и сега лапарото преди няколко дни тотално затвърди диагнозата.Ще ви кажа какво видях на диска с "просто" око - доста удебелена запушена тръба,като краят и приличаше на огромна торбичка пълна със синя течност  :? Е това с какъв мехлем да го намажа  :wink:
Така че мила Тита спасение има но оперативно а не с мехлеми.Моля те не се залъгвай.Желая ти успех в избора си какво ще предприемеш от тук нататък  :bighug:


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Хидросалпингс
« Отговор #99 -: Август 18, 2009, 17:38:27 pm »
Благодаря за съвета Елина.