0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Хидросалпингс
« Отговор #140 -: Април 07, 2010, 14:47:04 pm »
Здравей,Dime. Последно правила ли си цветна снимка и какво значи съмнение за хидросалпихгс? Той се вижда от цветна снимка, а после с лапароскопия се маха.
Успех
*

    Dime

  • ***
  • 228
  • Благодаря ти Господи !
Re: Хидросалпингс
« Отговор #141 -: Април 07, 2010, 14:55:46 pm »
evro,  Dragica , благодаря ви за отговорите.
Д-р Владимиров каза,че има съмнение за хидросалпинг,че вижда течност на УЗ около дясна тръба и че  цветна снимка НЕ трябва да се прави ,а направо да се пристъпи към лапаро.
Д-р Тюфекчиева,каза,че не вижда смисъл от лапаро,според нея няма хидросалпинг.Каза също,че имам две спонтанни бременности/завършили неуспешно/ но според нея не е причина това дали има хидросалпинг а евнетуално инунологични фактори,които тепърва ще се изясняват с изследвания.
Незнам какво да мисля.
И на двамата лекари мнението е от преглед с УЗ.
Вярвайте ми обърках се много............
« Последна редакция: Април 07, 2010, 14:57:25 pm от Dime »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #142 -: Април 07, 2010, 14:56:37 pm »
Може и да не се види на цветната снимка. Лапароскопията е най-точният метод за диагностика, освен за лечение. Все пак, ако нямаш цветна снимка, направи първо нея.
Но както евро е отбелязала - има ли хидросалпинкс - никакво ин витро! Установи ли се тази диагноза, задължително трябва да се отстрани.

П.С. Сега видях, че си писала. Само с УЗ не може да се прецени дали има хидросалпинкс или не - това е несериозно. Той по принцип не се вижда на ехограф. Само в редки случаи, когато е много голям /както беше при мен/. Ехографският преглед не е диагностика за хидросалпинкс!
Откъде е толкова сигурна д-р Тюфекчиева, че неуспешните ти бременности се дължат на имунологичен фактор? Наличието на хидросалпинкс е много вероятна причина за спонтанен аборт. Течността в него е токсична за ембриона.
Аз не мога да разбера, при наличие на проблем с тръбата /ти сама казваш, че имаш възпаление/, да не се търси причина там, ами да ми залитат по инунология...
Моят съвет - направи си лапароскопия. Казвам ти го от опит!
Успех!
« Последна редакция: Април 07, 2010, 15:02:12 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Dime

  • ***
  • 228
  • Благодаря ти Господи !
Re: Хидросалпингс
« Отговор #143 -: Април 07, 2010, 15:07:30 pm »
sixsens,
благодаря ти за подробното обяснение.
Наистина незнам на кого да вярвам в този случай. Като че ли имахпълно доверие на д-р Владимиров, а той също диагностицира хидросалпинга с УЗ.
Наисина не съм била запозната че течноста е токсична, това ме притисни.Би ли могла тя да бъде причина за изтичане на окол.води във 20 г.с...?
Сега незнам при кого да отида първо на преглед /часовете не съ ми с фиксиран час/ и какво да правя съвсем се обърках...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #144 -: Април 07, 2010, 15:12:59 pm »
За жалост, не мога да ти отговоря на въпроса. 20 г.с. е напреднала бременност. Не знам дали евентуален хидросалпинкс би имал отношение в случая. Не смея да изказвам предположения. Това един лекар може да каже. Но в много начална бременност - да, може да е причина за аборт.
По принцип, е възможно да се види хидросалпинкс/или да се заподозре/ на УЗИ. Както казах, ако е много голям или има свободна течност - да. Но не може поради "невиждането" му на УЗ да се каже, че няма. Не знам дали ме разбра :oops:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Dime

  • ***
  • 228
  • Благодаря ти Господи !
Re: Хидросалпингс
« Отговор #145 -: Април 07, 2010, 15:19:51 pm »
Да мила,разбрах те много добре.
Точно за такова съмнение говореше Владимиров и затова каза,че в моя случай според него не е възможно да се диагностицира със цветна снимка,затова тя е излишна а само с лапароскопия.
Ще видим какво ще каже другата седмица.Дано новините да са добри.
Re: Хидросалпингс
« Отговор #146 -: Април 07, 2010, 15:26:39 pm »
Dime , ще подкрепя sixsens за мнението и, че трябва да направиш лапароскопия. В началото на януари, 2010 правих ЦС и се видя сак на лява тръба. През февруари, 2010 се подложих на лапароскопия и се установи, че нямам никакви проблеми.
Искам да покажа, че най-сигурния метод да си 100% сигурна какво се случва в организма ти е лапароскопията. Не е най-приятното преживяване, но бързо минава всичко и дава спокойствие след това, а за успешно забременяване то не трябва да се подценява.
« Последна редакция: Април 07, 2010, 15:28:15 pm от Mary Angel »


Re: Хидросалпингс
« Отговор #147 -: Април 25, 2010, 14:37:51 pm »
Dime , ще подкрепя sixsens за мнението и, че трябва да направиш лапароскопия. В началото на януари, 2010 правих ЦС и се видя сак на лява тръба. През февруари, 2010 се подложих на лапароскопия и се установи, че нямам никакви проблеми.
Искам да покажа, че най-сигурния метод да си 100% сигурна какво се случва в организма ти е лапароскопията. Не е най-приятното преживяване, но бързо минава всичко и дава спокойствие след това, а за успешно забременяване то не трябва да се подценява.
Здравейте момичета-мойта диагноза е двустранна непроходимост на маточните тръби установена преди години с цветна снимка-моля ви някои ако някой знае да ми отговори:задължително ли е при такава диагноза и то преди години да имам хидросалпингс.Понеже след като попитах моят лекуващ доктор при когото ще правя инвитро дали е нужно да ми се премахнат тръбите той беше категоричен че няма нужда защото съм нямала хидросалпингс съдейки за това от УЗД но аз му нямам доверие-моля ви за съвет и дали мога да разчитам на заключението му.Благодаря и успех на всички момичета!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #148 -: Април 25, 2010, 15:49:38 pm »
Както писах и по-нагоре, от УЗД НЕ МОЖЕ да се съди дали има или няма хидросалпинкс.
От това, че са ти запушени тръбите, не следва задължително да имаш хидросалпинкс. Но щом снимката ти е отпреди години, то задължително преди да започнеш ин витро трябва да направиш нова. За няколко години много неща могат да се случат.
А щом нямаш доверие на лекаря си, защо ще започваш процедура при него? Извинявай за въпроса, но доверието лекар-пациент е много важна част от лечението...
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #149 -: Февруари 15, 2011, 14:22:25 pm »
Здравей Дани!И аз съм с подобен проблем.На снимката се вижда хидросалпингс в ампуларната част,а док казва,че щом тръбата не е раздута и не се вижда на УЗИ,според него не е пречка за процедура и ме посъветва да направя опит без да отстранявам тръбата.След всичко изчетено,не зная как да постъпя,но много ми се иска да му се доверя,все пак той си знае работата,а това ,че ние четем по цял ден в Интернет не зная доколко ни дава право сами да си назначаваме лечение..Зная какво е мнението на повечето по този въпрос,и много искам да помоля ако има момичета които имат успех след такава дилема да се включат ,да ни вдъхнат малко кураж.Ако все още си активен потребител пиши какво решение си взела.
Re: Хидросалпингс
« Отговор #150 -: Февруари 15, 2011, 14:33:27 pm »
Здравей Дани!И аз съм с подобен проблем.На снимката се вижда хидросалпингс в ампуларната част,а док казва,че щом тръбата не е раздута и не се вижда на УЗИ,според него не е пречка за процедура и ме посъветва да направя опит без да отстранявам тръбата.След всичко изчетено,не зная как да постъпя,но много ми се иска да му се доверя,все пак той си знае работата,а това ,че ние четем по цял ден в Интернет не зная доколко ни дава право сами да си назначаваме лечение..Зная какво е мнението на повечето по този въпрос,и много искам да помоля ако има момичета които имат успех след такава дилема да се включат ,да ни вдъхнат малко кураж.Ако все още си активен потребител пиши какво решение си взела.
Според мен , това че на УЗИ не се вижда хидросалпингса не означава , че го няма.Още повече , че щом с ЦС е доказан , не виждам защо има колебания ...
Аз бих отстранила проблема и тогава да действам с инвитрото.
Решението обаче си е твое и ти желая успех , каквото и да е то!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #151 -: Февруари 15, 2011, 17:39:48 pm »
Ох, момичета, не знам още колко пъти трябва да се повтори едно и също нещо. Тук не става дума просто за четене в Интернет, а за информация извлечена от медицински източници, клинични изследвания и т.н. Не си ги говорим тези работи ей така, чули-недочули, чели-недочели, нито си измисляме. Разбирам колебанията ви, обаче си отговорете на един въпрос - "тръби ли е по-важно да имате или бебе?" Мисля отговорът е ясен.
Знам, че някои лекари правят ин витро процедури без да се погрижат за проблема хидросалпинкс. За мен лично е недопустимо. Това, че при някои се е получило, въпреки хидроса е просто чиста проба късмет, а не медицинско доказателство, че хидроса не пречи и може да се игнорира. В библиотеката има доста добра статия защо трябва да се изолира хидросалпинкса преди АРТ. Има си обосновка, подкрепена с клинични наблюдения и съответните изводи. Прочетете я - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=583&Itemid=26
Повярвайте ми, знам колко е трудно да вземете такова решение. Обаче разберете, че рискувате много ако не изолирате хидросалпинкса. Не разбирам как е възможно да знаете, че има риск да провалите процедурата с тази диагноза и още да се колебаете. Ама докторът казал, че може. Ами извинете, ама при толкова проучвания и доказателства, да ви имам и доктора, дето ги твърди тия работи. Съжалявам, че го казвам, но ми писна да си мълча и да чета поредните безумия просто. Трябва да се научат тия доктори да следват напредъка на медицината. И аз имах хидросалпинкс, отстраниха ми тръбите и в момента дъщеря ми спи до мен. Ако бях решила да си оставя прословутите безполезни тръби, кой знае още колко щях да чакам за това дете.
В една друга тема някой беше написал нещо много вярно - трябва да имаме доверие в лекарите си, но нека не бъркаме доверието със сляпа вяра. При толкова много информация за мен е недопустимо да правим компромиси, само защото този доктор казал така, нищо че практиката отдавна е доказала другото - в световен мащаб!!!
Мислете с главите си и успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #152 -: Февруари 16, 2011, 15:59:19 pm »
alana, ти сигурна ли си, че си разбрала правилно доктора, че имаш хидросалпинкс? За АГ - Варна ли говориш? Не мога да повярвам, че д-р Александров ще започне ин витро процедура при доказан такъв, като знам на колко момичета е отрязал тръбите именно по тази причина!


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #153 -: Февруари 16, 2011, 20:25:31 pm »
Няма начин д-р Александров да направи ин витро без да отстрани проблема хидросалпинкс. Още по-абсурдно е да твърди, че щом не се вижда на УЗ, значи го няма, при наличие на диагноза от ЦС. Статията, която цитирах по-горе е негова, така че мнението му по въпроса е очевидно и категорично. Лично на мен ми махна тръбите по същата причина :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #154 -: Февруари 16, 2011, 23:12:47 pm »
Момичета,аз мисля че той знае какво вижда на тази снимка.Правена е на друго място.Аз си отидох на прегледа с уговорка за лапароскопия,но той след като видя снимката ,каза че според него този хидрос е минимален и дори има някаква вероятност да пропуска тръбата...Не зная ,и аз съм объркана,но той беше категоричен,че не се налага отстраняване.Няколко пъти повтори,че това е неговото мнение..Аз имам и една лапароскопия правена предиснимката и там тръбите пропускат.При мен нещата просто са от зад напред...Не искам да споря с никой,но наистина се надявам той като специалист да е прав!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #155 -: Февруари 16, 2011, 23:44:46 pm »
Не винаги се налага отстраняване на тръбата. Зависи от много неща. Той не ти ли предложи все пак лапароскопия, за да види какво е положението?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #156 -: Февруари 17, 2011, 00:05:42 am »
Беше наистина категоричен,дори го питах за хистероскопия,но и това ми каза ,че няма смисъл.Аз засега ще изчакам най-вероятно няколко месеца поради лични причини и най вероятно ще направя един опит така,а ако не стане пак ще ги махна.Поне ми каза ,че ще ми направи съвсем лека стимулация и не мисли ,че ще се увеличи течността вътре.
*
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #157 -: Февруари 17, 2011, 00:37:36 am »
Има и нещо друго.Каза ,че това е тънкостенен хидросалпингс и ето какво намерих аз по този въпрос(ще го публикувам преведено от английски,наистина не се се сещам от къде го изрових):

 Резултатите от бъдещите рандомизирани проучвания на salpingectomy при пациенти с hydrosalpinges сега предстои и спомогне в голяма степен дебатът за това дали ще се възползват от ин витро salpingectomy. Бъдещият рандомизирано проучване (Dechaud и др., 1998a) не са показали, че пациентите с тежко увреждане на тръбите, както е определено от наличието на проксимална възли или възпалителни и дебели стени хидросалпингс, се възползвали от двустранни salpingectomy. Проучването показва, че във всяка група (т.е. един с и един без salpingectomy преди лечението IVF), 322 пациенти ще трябва да бъдат включени, за да достигне статистическа значимост. Едно проучване започна през 1994 г. в девет центъра Северна IVF (Strandell и др., 1999) са наети 204 (от първоначално планираните 300) пациентите от 1998 г., 116 от които са били рандомизирани да се подложи на лапароскопска salpingectomy и 88 да се подложи на ин витро без salpingectomy. Диагнозата на хидросалпингса е била направена от предишния хистеросалпингография (ХСГ) или диагностична лапароскопия, по което време реконструктивна хирургия беше отхвърлена. Авторите наскоро докладва за резултата от първия цикъл IVF и заключи, че salpingectomy може да се препоръчва при пациенти с hydrosalpinges разширения достатъчно, за да се вижда на ултразвук и по-специално за тези, засегнати двустранно.

Моето мнение е ,че той поддържа тази теория-последното изречение в статията.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #158 -: Февруари 17, 2011, 11:49:36 am »
Ами да, има нещо такова май. Вярно е, че има тънкостенен и дебелостенен хидросалпинкс, като по-коварен е втория. При мен се получи така - имах предишно лапаро в МД София, от което нямах диск, но имах снимка /от камера, не от рентген/, на която д-р Александров заподозря хидросалпинкс /снимката беше доста неясна и тъмна/. От протокола на лапарото, което беше диагностично, той заключи, че има вероятност едната тръба все пак да пропуска и да бъде спасена. За да е сигурен в диагнозата предложи повторна лапароскопия, за да се види какви са щетите и какво може да се спаси, като предварително се уговорихме, че при необратими поражения ще отстрани тръбите. Последва ехографски преглед, на който се видя огромен хидросалпинкс, дори аз го видях. Не винаги се вижда на УЗ и затова както съм казала и по-горе, "невиждането" на хидрос на УЗ не значи, че го няма, но види ли се, значи е достатъчно огромен и сериозен. В крайна сметка се оказа, че съм с двустранен дебелостенен хидросалпинкс, който е нелечим и пристъпихме към отстраняване. Salpingectomy означава Салпингектомия или на прост български - отстраняване на тръби. Тогава д-р Александров ми обясни, че има случаи, в които хидроса може да не е опасен, но моя категорично не беше сред тях :lol: Може би твоят случай е такъв. В крайна сметка, ние тук коментираме и обсъждаме дадени диагнози, но докторът най-добре знае какво вижда. Пациентът не винаги успява да обясни точно за какво става дума. Надявам се процедурата ти да е успешна. Вярвам, че д-р Александров знае какво прави и има сериозни основания да действа така. В противен случай бих била крайно озадачена и разочарована....
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хидросалпинкс
« Отговор #159 -: Април 09, 2011, 10:07:54 am »
Колко време след първото лапаро най-рано се прави второ? Могат ли да ми го направят същия месец? Знам, че в конкретния случай лекарят ще прецени, принципно питам.