0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хидросалпнгс
« Отговор #60 -: Юни 08, 2009, 11:17:21 am »
Фаталче, стискаме палци за цветната снимка! Не се бой - преживява се! Помоли докторът да ти изпише свещички Тилкотил за обезболяване (за всеки случай). Със сигурност е по-добре да отметнеш това неприятно преживяване! Не разчитай на УЗ-то!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #61 -: Юни 08, 2009, 11:34:12 am »
Fatalwoman,
не можах да разбера от предишните ти постове дали ще правиш ЦС в Плевен, но там използват упойка.
Аз правих миналото лято и бях с пълна упойка, венозно, за около 30 мин., след това не съм усетила никакъв дискомфорт.
Успех!


Re: Хидросалпнгс
« Отговор #62 -: Юни 08, 2009, 15:55:53 pm »
Maxi , в Плевен мисля да направя ЦС. Ти в КИРМ ли я прави ?
Аз съм при д -р Бързашки , засега.
 Този цикъл съм на Регулон ,заради над 6 задържани фоликула. Предполагам , че са следствие от хиперстимулацията... Не е проблем , че пия противозачатъчни за ЦС, нали?!
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #63 -: Юни 08, 2009, 16:00:00 pm »
Не Фаталче не е проблем.Хубав резултат на снимката ти желая.
Ето добавям и от къде черпя информацията за да е по-досоверно
Въпроса на Белла:
http://www.maichindom-varna.com/blog.php?s=80&id=40
« Последна редакция: Юни 08, 2009, 16:12:09 pm от elina0102 »


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #64 -: Юни 08, 2009, 16:55:02 pm »
Правих я в Плевен, но при д-р Емин.
Честно казано доста се бях притеснила, защото това щеше да ми е първата пълна упойка в живота :oops:
Мина добре, явно лекарството им за анестезия е хубаво, защото след това нищо не ме боля, нито глава, нито нищо. Всичко траеше около 30 мин. и готово.
Дават ти разпечатка като от УЗ и заключения и препоръки. След това имаше коментар от страна на доктора, дето ми прави лапарото, че не бил нещо сиурен този метод на проверка на тръбите и трябвало първо рентгенова снимка, но това е друга тема......Така или иначе ин витрото ми ще е в КИРМ.
Не знам за други лекарства, но със сигурност трябва да се спре метформинът преди ЦС.
Успех и хубав резултат!


Re: Хидросалпнгс
« Отговор #65 -: Юни 08, 2009, 19:12:41 pm »
  За метформина не знаех , но ще го спра. Пия си по навик и аспирин протект вечер , но и него ще спра...
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #66 -: Юни 12, 2009, 00:20:08 am »
Maxi , Емин в ин - витро центъра ли ти прави ЦС с пълна упойка?
Аз разговарях с Бързашки и той ми каза за ЦС да дойда в "Авис Медика".Попитах за пълна упойка и той каза няма да е с пълна упойка , защото не е такава практиката им , доколкото разбрах. Записах час , но тъй ми се искаше да си спестя поне това.
 Явно Господ е решил да ме пече на бавен огън. :balk_153:
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #67 -: Юни 12, 2009, 01:36:32 am »
Фаталче,
нощта преди ЦС си слагаш една свещичка тикодил.На следващата сутрин - още една.А непосредствено преди процедурата,глътваш и едно аулинче.
Пожелавам ти безболезнена ЦС и хубави проходими тръби  :lol:
Стискам ти  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Успех,миличка!!!!!!!!!!
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #68 -: Юни 12, 2009, 19:06:18 pm »
Фаталче, успех и от мен на снимката!
Но не трябва ли все пак да я направиш през първата половина от цикъла? И д-р Стаменов, и д-р Персенска поне на мен ми казаха, че трябва задължително да се направи преди овулацията (по-добре през първите 2-3 чисти дни)
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #69 -: Юни 15, 2009, 11:24:07 am »
Liteto , точно така  - ЦС се прави в първата половина на цикъла , преди овулацията.
 В моя случай явно няма значение на кой ден ще я направим , защото в момента съм на противозачатъчни.
*
Re: Хидросалпнгс
« Отговор #70 -: Юни 15, 2009, 11:26:20 am »
Момичета, има тема за цветна снимка.
Тук темата е хидросалпинкс.
Благодаря за разбирането!
« Последна редакция: Юли 09, 2009, 19:07:04 pm от Елфи »
Re: Хидросалпингс
« Отговор #71 -: Юли 09, 2009, 18:27:59 pm »
Момичета от известно време се чуда- при наличието  на хидросалпингс има ли опасност от извънматочна бременност?Знам че шанс за нормално забременяване няма,но се чудех за извънматочна данеби да има опасност.Аз имам една извънматочна  и ми се ще да знам ако има такава опасност, да се пазя изцяло  :(


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Хидросалпингс
« Отговор #72 -: Юли 09, 2009, 18:45:05 pm »
аз до колкото знам, при наличие на салпинкс, не може да стане оплождане изобщо
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: Хидросалпингс
« Отговор #73 -: Юли 09, 2009, 19:27:57 pm »
Хм аз пък мислех че оплождане може да стане но след това се измива буквално ембриона от токсичната течност.Може и да греша обаче.
big_eyes   можеби ти си права.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Хидросалпингс
« Отговор #74 -: Юли 09, 2009, 19:57:43 pm »
Момичета от известно време се чуда- при наличието  на хидросалпингс има ли опасност от извънматочна бременност?Знам че шанс за нормално забременяване няма,но се чудех за извънматочна данеби да има опасност.Аз имам една извънматочна  и ми се ще да знам ако има такава опасност, да се пазя изцяло  :(

Наличието на хидросалпинкс не изключва възможността за извънматочна бременност, дори напротив вероятността е голяма. Логично е, че при проблеми тръби, което е очевидно да се увеличи процента.

Все пак течността в тръбите не е константа, аз лично съм наблюдавала как на един преглед се забелязва тъмно петно ( имам предвид в процес на  стимулация, тогава динамиката е по-бурна ) и на следващия преглед само след два дни течността е почти изчезнала.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Хидросалпингс
« Отговор #75 -: Юли 09, 2009, 20:56:16 pm »
Deep тогава мислиш ли все пак че има шанс за нормално забременяване ако се улучи момент в който течността я няма?Аз съм далеч от мисълта да се надявам на това-напротив, не искам да се сещам за ужаса при извънматочната и затова очаквах вашите отговори,за да избегна този риск при положение че е по-голям при наличието на хидро.Защото всички лекари като чуят за хидросалпингс и веднага насочват за лапаро.Е сега и аз това чакам-да ми махнат единствената тръба  :? но какво да се прави,дано това е правилния път за мен.Та си мислех поне да не се пазим докато дойде лапарото,ей така да не мисля за нищо.Но явно ще трябва.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Хидросалпингс
« Отговор #76 -: Юли 09, 2009, 22:14:48 pm »
Deep тогава мислиш ли все пак че има шанс за нормално забременяване ако се улучи момент в който течността я няма?Аз съм далеч от мисълта да се надявам на това-напротив, не искам да се сещам за ужаса при извънматочната и затова очаквах вашите отговори,за да избегна този риск при положение че е по-голям при наличието на хидро.Защото всички лекари като чуят за хидросалпингс и веднага насочват за лапаро.Е сега и аз това чакам-да ми махнат единствената тръба  :? но какво да се прави,дано това е правилния път за мен.Та си мислех поне да не се пазим докато дойде лапарото,ей така да не мисля за нищо.Но явно ще трябва.

Трудно ми е да ти дам съвет все пак... Но едно със сигурност зная...

" Никой не е Господ, за да каже какво е и какво ще бъде. "
Медицината не е математика и има невероятни случаи, както за малшанс така и за успешни бременности, които за здравия разум са невъзможни.

Та най-добре си живей живота пълноценно и колкото по-малко се страхуваш, толкова по-добре за теб. Така ще имаш едно здраво психическо здраве, което е от особено важно значение в борбата със стерилитета.

Желая ти това чудо - живота да ти се случи на правилното място, докато чакаш лапароскопията си!

Успех!
« Последна редакция: Юли 09, 2009, 22:16:28 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Хидросалпингс
« Отговор #77 -: Юли 13, 2009, 13:08:39 pm »
Диип  :bighug: благодаря ти мила.
Толкова оптимизъм лъха от теб.Кога ли ще започна и аз да гледам по оптимистично на нещата.Ще успея знам  :wink:


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Хидросалпингс
« Отговор #78 -: Юли 21, 2009, 16:58:59 pm »
здравейте момичета,

при преглед миналата седмица в клиника Щерев на ден 11ти лекарката видя на УЗ течност, за която обаче каза че не е ясно дали е зад матката или е в тръбата. каза, че такава течност обикновено има след ОВУ и че в случая, след като ОВУ предстои (вече 2 месеца правим фоликуметрия и имам ОВУ), това е знак за възпалителен процес. не сподели нищо повече, но ми каза, че задължително трябва да си направя хидротубация.

като се порових в нета видях, че такава течност означава Хидросалпингс.

зная, че вие сте минали през доста препятствия и може би сте правили много процедури, та да питам:
наличието на течност означава ли задължително Хидросалпингс?
хидротубация или цветна снимка да направя?

честно казано много се притесних от това, което каза лекарката. до сега не се беше виждало такова нещо. дали е възможно да е временно и да отшуми?

благодаря за отзивчивостта и успех ан всички!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #79 -: Юли 21, 2009, 17:14:21 pm »
Аз предполагам че става дума за ранна овулация, хидросалпингса ще трябва да е огромен да се види на узи.
Според мен цветна снимка е по-добре.
Не бързай да се шашкаш, нещата рядко са толкова сложни колкото си ги представяме.  :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com