0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хидросалпингс
« Отговор #100 -: Септември 03, 2009, 11:53:02 am »
Тита какво става с теб,реши ли се на лапаро?И ако да,потвърди ли се хидросалпингса?


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Хидросалпингс
« Отговор #101 -: Септември 04, 2009, 14:38:22 pm »
Лапарото мина. Наистина съм имала течност в тръбата. Клампираха тръбата и са я отворили да изтече течноста.
*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #102 -: Септември 04, 2009, 18:41:20 pm »
   Здр.,къде правихте лапарото и само в едната тръба ли имахте хидросалпингс?С другата какво направиха лакарите?Предстои ми лапаро и с тръбата с хидросалпинга е ясно какво ще си преви,но ми препорачаха и здравата да се прекъсне с цел успеваемост на процедурата инвитро.Какво ще ме посъветвате?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #103 -: Септември 04, 2009, 22:19:39 pm »
Лапарото мина. Наистина съм имала течност в тръбата. Клампираха тръбата и са я отворили да изтече течноста.
Тита къде прави лапарото?

   Здр.,къде правихте лапарото и само в едната тръба ли имахте хидросалпингс?С другата какво направиха лакарите?Предстои ми лапаро и с тръбата с хидросалпинга е ясно какво ще си преви,но ми препорачаха и здравата да се прекъсне с цел успеваемост на процедурата инвитро.Какво ще ме посъветвате?

Здрав орган не се реже току така, направи консултация с още 1 док.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Хидросалпингс
« Отговор #104 -: Септември 07, 2009, 14:41:40 pm »
Лапароскопията правих в Тутракан при д-р Любомир Бойчев. След извънматочна бременност останах с една тръба. Още тогава другата тръба е била запушена откъм яйчника и е била пълна с кръв. Лекарката се е постарала да я отпуши. След два месеца цветната снимка показа запушване в ампуларния край на тръбата и хидросалпингс.
« Последна редакция: Септември 07, 2009, 14:44:10 pm от tita_d »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #105 -: Септември 07, 2009, 16:23:19 pm »
Вярвам че лекуващия ти е взел най-доброто решение в случая, и ти пожелавам скоро да тръпнеш пред ІІ-те чертички! yahoo_17

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Хидросалпингс
« Отговор #106 -: Януари 22, 2010, 10:40:54 am »
Здравейте, виждам, че от доста време не сте писали в тази тема, но все пак реших да попитам: дали е възможно при ЦС тръба с хидросалпингс да пропуска контрастно вещество в коремната кухина?


*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #107 -: Януари 22, 2010, 12:26:25 pm »
Здравейте,аз също искам да попитам-проблем ли е за една евентуална бременностт това,че хидросалпингса не е премахнат,а само е изолирана тръбата от матката?
Re: Хидросалпингс
« Отговор #108 -: Януари 22, 2010, 12:27:12 pm »
Mary Angel Аз мисля че е възможно,НО не съм сигурна.При моята цветна снимка се видя че имам огромен хидросалпинк +запушена същата тръба.Което ме навежда на мисълта че има и вариант при който тръбата е с хидросалпингс но не е запушена и пропуска.
pipita ако настъпи бременност при хидросалпингс който е изолиран,мисля че не би трябвало да има проблем.
« Последна редакция: Януари 22, 2010, 12:28:59 pm от elina0102 »


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Хидросалпингс
« Отговор #109 -: Януари 22, 2010, 13:18:12 pm »
И аз си мисля, че е възможно тръбата да пропуска и същевременно да има хидросалпингс - но смятам, че би пропускала под налягане (контрастното вещество). Не е сигурно дали би пропуснала без този допълнителен натиск.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хидросалпингс
« Отговор #110 -: Януари 26, 2010, 12:51:03 pm »
Аз имах хидросалпинкс и на двете тръби. Едната пропускаше на капки, под налягане, както е обяснила cambozzola.
Ако тръбата е добре изолирана, не би следвало да има проблем, че не е отстранен хидросалпинксът. Но, аз бих предпочела да ми го махнат. Както и направих :lol:, направо ми отстраниха тръбите, за по-сигурно.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #111 -: Януари 26, 2010, 14:33:07 pm »
То и аз си мислех,че е по-добре да ми махнат увредената тръба,обаче при мен само са я прекъснали,защото имам сраствания с дебело черво и било опасно.Хидросалпингса изглежда оказва влияние,защото имунологията ми отново не е добре :(Чак се плаша за предстоящото ми инвитро......
Re: Хидросалпингс
« Отговор #112 -: Януари 26, 2010, 15:37:23 pm »
pipita, спокойно, прекъсната тръба е ок, няма как да пропусне течност в матката. Понякога проблем има с клампирането - след време може пак да прекъсна (доколкото знам това е "запушване" откъм матката на самата тръба). Имунологичните резултати може да са завишени поради друга причина - не си го слагай на сърце толкова. Ще правите ли нещо в тази насока - вливания например? Говорила ли си с лекаря си по този въпрос?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #113 -: Януари 26, 2010, 17:35:15 pm »
Май си права,че нк клетките и АФА не са ми добре от друга причина.Имам ендометриозна киста -може отклоненията да са от там.Имунолозите в Малинов първо ми назначиха агапурин за 45 дена и аспирин протект,но нк клетките спаднаха само с 2 единици.Сега съм на 45 дневна терапия с изопронозин и после пак контрола.Много ме притеснява да не почнем инвитрото преди показателите ми да са влязли в норма.А за вливания още нищо не са ми казвали.Преди година правих вливки четири пъти с интралипид,който ми бе назначен от доц.Конова след мисед аборт в 6 г с.Тогава нк клетките ми бяха много високи 32.Сега са 25....ужас вече ще се osi_7
Re: Хидросалпингс
« Отговор #114 -: Януари 26, 2010, 18:34:13 pm »
Спокойно - в сигурни ръце си. В "Малинов" няма да те оставят да почнеш ин витро дори при най-малкото съмнение за хидросалпингс. А и като цяло, се опитват да изчистят всички възможни проблеми, преди процедурата. Успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Хидросалпингс
« Отговор #115 -: Януари 26, 2010, 19:10:02 pm »
Мерси за окуражителните думи :)Успех и на теб.
Re: Хидросалпингс
« Отговор #116 -: Февруари 02, 2010, 15:32:40 pm »
Момичета вижте на какво попаднах http://www.clearpassage.com/infertility/hydrosalpinx.php . Не съм много в час с английския, но го прочетох чрез гугъл преводача. Ако това е истина практикува ли се някъде в Бг, става въпрос за безоперативна терапия на хидросалпингс с 50% успеваемост. Ако някой знае нещо повече моля да се включи
Re: Хидросалпингс
« Отговор #117 -: Февруари 02, 2010, 20:31:53 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=cm7-11ZMG2U
Момичета много моля някоя англоговоряща да сложи едни субтитри тук. Все ми се струва че може нещо да ни е полезно! Много ви моля, много, много!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Хидросалпингс
« Отговор #118 -: Февруари 02, 2010, 20:46:21 pm »
В четвъртак ще го преведа
Re: Хидросалпингс
« Отговор #119 -: Февруари 02, 2010, 20:57:28 pm »
Много ти благодаря мила  :youwoman: :balk_81: :bighug: :bighug: :bighug: