0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
сактосалпингс
« -: Юли 10, 2008, 23:16:31 pm »
здравейте,момичета!

Оказа се,че имам сактосалпингс на едната тръба.Моля ви обяснете ми по-подробно какво означава и как се процедира в такива случаи?

благодаря ви!
07.10.2009
*
Re: сактосалпингс
« Отговор #1 -: Юли 10, 2008, 23:23:01 pm »
(лат. Sactosalpinxs, англ. Sactosalpinxs) - задържане в маточната тръба на сериозно, гнойно или кърваво съдържание, според което се нарича съответно хидросалпинкс, пиосалпинкс или хематосалпинкс .
Съжалявам но само твоят доктор, ще реши как ще процедирате от тук на татък.
Успех и кураж мила.
 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: сактосалпингс
« Отговор #2 -: Юли 11, 2008, 22:57:06 pm »
прочетох някъде,че в такива слечаи се маха тръбата.Дали е възможно да се избегне този вариант?
07.10.2009
*
Re: сактосалпингс
« Отговор #3 -: Юли 13, 2008, 16:12:20 pm »
прочетох някъде,че в такива слечаи се маха тръбата.Дали е възможно да се избегне този вариант?

Принципно се прави пластика, ако е възможно де, лекуващият те лекар ще прецени.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: сактосалпингс
« Отговор #4 -: Юли 15, 2008, 10:32:02 am »
Perdeto,благодаря за отговорите! Искам да питам и друго- като има сактосалпингс могат ли да се правят стимулации или инсе?
07.10.2009
Re: сактосалпингс
« Отговор #5 -: Юли 15, 2008, 13:39:38 pm »
Преди това трябва да се реши проблема със салпингса, и след това да се проведе стимулацията. В противен случай опита ще е обречен на неуспех.
Стискам палци всичко да се нареди, power !  yahoo_17
« Последна редакция: Юли 15, 2008, 13:41:30 pm от Black_rose »
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: сактосалпингс
« Отговор #6 -: Юли 19, 2008, 10:17:05 am »
благодаря ви за отговорите! Док още не е решел какво ще правим,а аз се притеснявам да не се наложи да махат тръбата.
07.10.2009
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: сактосалпингс
« Отговор #7 -: Юли 30, 2008, 19:40:35 pm »
Док реши какво ще правим- махаме тръбата! Септември или октомври ще правя лапароскопия.
07.10.2009
*
Re: сактосалпингс
« Отговор #8 -: Юли 30, 2008, 20:00:29 pm »
успех мила, всичко ще е наред...
Re: сактосалпингс
« Отговор #9 -: Август 08, 2008, 10:50:28 am »
Здравейте мамичета.На мене също ми казаха че имам соктосалпингс в дясно.А на ЦС излезе че и двете тръби са ми запушени . Д-р ми  пусна микробиалагични изледвания и хламиди .Каза че сще се наложи лапароскопия да се види какво е и ако има големи поражения ще ги отстрани.И тагава ми остава сама ин-витро.Моля ви момичета дайте савет какво да правя още съм само на 25 и ми се иска да стане по естествен .Съгласна съм на каквато и да е операция само да не ми ги махат.Д-р каза че има само 15-20% успех и отново се запушват .Но и това е нещо .Благодаря ви педваретелно за отговора и успех на всички.
*
Re: сактосалпингс
« Отговор #10 -: Август 08, 2008, 14:30:06 pm »
Дунди_софи,не се притеснявай мила от ин витрото,аз бях на 23 като правихме първия опит.Няма значение как ще стане важното е накрая всички да гушкаме бебоците си.Но ти желая да намерите вариант с твоя лекар и скоро да ни зарадваш с хубава новина :bfp: :crossfingers:

Re: сактосалпингс
« Отговор #11 -: Август 08, 2008, 16:28:07 pm »
hriska здравей.Искам да те питам ако е удобно къкъв е бил проблема при тебе  и къде си прави ин-витрото.Аз като чуя за това ин-витро ми се поткосяват краката.Първо не сме много финансово добре за момента и ако ми ги махнат как ще се оправя ако нестане от първото ин-витро.И второ  д-р еитака все едно нишо няма да ми прави казва ще ги махнем  и ще те потготва за ин-витрото.Мила чувала съм за толкова други лекове то билки ,кални бани и пластики на тръбите.Мисля първо това да опитам пък като не стане е наи лесно да ги махнат.Следващия път като се срешна с-д-р ще му го кажа ако може да ми ги отпуши добре но за сега не искам да ги махам. hriska на тебе колко ти излезе цялата процедура ин-витро ,моля те ако не ти досаждам  ми пиши благодаря ти предварително.
*
Re: сактосалпингс
« Отговор #12 -: Август 08, 2008, 16:37:08 pm »
Изобщо не ме притесняваш мила,ами аз имам ПКЯ и вече почти 6 години опитваме за бебенце,но уви...Пробвах всичко преди това,без резултат,и единствената възможност остана ин витро.И ние не сме много задоволени финансово и за това изтеглихме заем и така направихме първия опит,не успешен.Излезе ми около 7 хиляди :(.После кандидатствахме по здравна каса,одобриха ни и така 2 опит излезе около 5 хил(като изтеглихме през това време още един заем)и той без резултат :x
Сега ще видим какво ще стане с това за трите безплатни опита,дано да го приемат,че да имаме още един шанс!
Желая ти много късмет,мила и дано наистина мечтата ти се осъществи и без да стигаш до ин витро.Според мен потърси още едно мнение и тогава решете :bighug:

*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: сактосалпингс
« Отговор #13 -: Август 08, 2008, 18:02:59 pm »
Ония ден бях на преглед при моя лекар и той ми каза ,чe вече при лапароскопията за отстраняване на хирдросалпинг вече тръбите не се отпушват а се прекъсват.И след тази манипулация единствения шанс е инвитро.Това се прави поради факта ,че този хидросалпингс има вероятност отново да се появи след известно време.А  с него всяка арт процедура е обречена на неуспех.Успех каквото и да решиш .
Re: сактосалпингс
« Отговор #14 -: Август 08, 2008, 18:12:13 pm »
Дано наистина да приемат това предложение за ин-витро процедурата и да има много бебенца и много мами и татковци.И дано да е по скоро.Не ми писа каде го прави ин-витрото. Успех миличка и по скоро да си гушнем бебчетата. :bori_007: :bori_004:
Re: сактосалпингс
« Отговор #15 -: Август 08, 2008, 18:25:04 pm »
Сактосалпинга не може ли да се лекува с лекарства да се изчисти инфекцията и тогава да се прави лапаро.А колкото до това да се появи отново ами на чавек му стига 1 месец и бебето е готово.Д-р ми каза че има 15- 20 % само успех но и това е нешо. Има време и ще реша какво да правя . Благодаря ти daninaa че ми писа чао за сега . :bori_003: :bori_005:
*
Re: сактосалпингс
« Отговор #16 -: Август 08, 2008, 22:01:46 pm »
Дано наистина да приемат това предложение за ин-витро процедурата и да има много бебенца и много мами и татковци.И дано да е по скоро.Не ми писа каде го прави ин-витрото. Успех миличка и по скоро да си гушнем бебчетата. :bori_007: :bori_004:
В клиниката на Щерев

*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: сактосалпингс
« Отговор #17 -: Август 23, 2008, 17:56:13 pm »
ох, не си губи времето а тичай да махат тръбата със салпингса. иначе всичко е ходене по мъките.
Re: сактосалпингс
« Отговор #18 -: Август 23, 2008, 18:12:39 pm »
Подкрепям твърдо мнението на skrita!
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: сактосалпингс
« Отговор #19 -: Август 27, 2008, 20:08:23 pm »
Подкрепям твърдо мнението на skrita!

аз също я подкрепям напълно,затова и аз се реших на такава стъпка- не трябва да се отлагат такива неща.Лапарото ми е на 15.09.2008г
07.10.2009