0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #80 -: Декември 08, 2012, 11:12:50 am »
Успех! Ще видиш, че всичко ще бъде наред  :)
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #81 -: Декември 08, 2012, 16:05:05 pm »
Момичета след лапарото доколкото разбрах се слага катетър, а дренаж също ли има, ако е да боли ли когато ги махат и кога се поставя катетъра, докато си упоен ли?
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #82 -: Декември 08, 2012, 16:10:53 pm »
Аз бях с катетър и дренаж, който ми бе поставен докато съм била под упойка и не съм усетила нищо. Като цяло е малко неприятно усещането. Трябваше да съм с него 24 часа - времето, което трябваше да прекарам в реанимация. Тъй като се чувствах добре, помолих сестрата и ми го махна към 22:00 часа вечерта, т.е. не изкарах необходимото време.
« Последна редакция: Декември 08, 2012, 16:44:44 pm от zuzenceto »
  
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #83 -: Декември 08, 2012, 16:16:15 pm »
Аз бях с катетър и дренаж. Катетърът е бил сложен докато съм била по упойка. Махнаха го на следващия ден след лапароскопията. Дренажът също.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #84 -: Декември 08, 2012, 16:20:27 pm »
Аз бях с катетър, без дренаж.Катетъра е сложен докато бях под упойка, а го свалиха като се събудих.Да си призная нищо не усетих.И мен ме беше страх от този катетър.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #85 -: Декември 08, 2012, 20:24:23 pm »
Ни катетър, ни дренаж съм имала. За катетъра - не съм питала всъщност, дали са ми слагали, но като се събудих - нямах. И да е имало, махнали са го преди да ме събудят. Но това вече го писах на предната страница.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #86 -: Декември 09, 2012, 00:01:54 am »
Аз бях с катетър, сложен докато съм била по упойка. Махнаха го на следващия ден след лапароскопията.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #87 -: Декември 09, 2012, 11:47:22 am »
Момичета благодаря ви за всичко
Аз вече се приготвям и след малко поемам към болницата, стискайте палчета за утре
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #88 -: Декември 10, 2012, 08:10:21 am »
Elica55 успех всичко ще бъде наред  :crossfingers:

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #89 -: Декември 12, 2012, 10:03:35 am »
здравейте аз вече съм тук и най-сетне мина и моето лапаро в понеделник, а вчера във втрорник ме пуснаха, доволна съм от отношението на персонала и лекарите, операцията е била около 2 часа, имам 4 разрезчета, 1 на пъпчето и три точно под него едно до друго(където се прави секциото)малко трудно са я извадили голяма е била около 5 см., в неделя ще ми махат конците,няма да пиша повече , че все още не съм много добре и бързо се уморявам, а и разрезите ме приболват
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #90 -: Декември 12, 2012, 10:13:53 am »
elica55, радвам се, че лапарото е минало добре.  :hug2:
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #91 -: Декември 12, 2012, 10:16:20 am »
Елица, радвам се че писа.Браво, че всичко е минало ОК.Бързо възстановяване.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #92 -: Декември 12, 2012, 10:20:29 am »
elica55 радвам се, че всичко е минало гладко и вече си в къщи. Почивай си и бързо възстановяване :)
  
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #93 -: Декември 12, 2012, 10:46:05 am »
Елица радвам се че всичко е минало ОК.Сега ти пожелавам бързо възстановяване.

*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #94 -: Декември 12, 2012, 22:08:31 pm »
здравейте момичета,

писах и в една друга тема, но тя беше от 2009 - затова искам да питам и тук - някой правил ли е лапароскопия при доц. ковачев от аг варна ?
малко съм в предстартова треска, изрових нета, а нищо не намерих : (

благодаря предварително : )
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #95 -: Декември 13, 2012, 18:49:42 pm »
delusion22, нямам впечатления от доц. Ковачев, надявам се някой правил лапароскопия при него да се включи. Има тема за д-р Ковачев, но видях че си писала в нея.

Във форума много доволни момичета има от д-р Александров от АГ Варна. Има тема за АГ Варна. В нея момичетата предимно споделят стимулациите по ин витро опитите си, но не пречи да попиташ и там за впечатления за доцента.

Ето темата:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48873.20
« Последна редакция: Декември 13, 2012, 19:00:25 pm от Мецани »
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #96 -: Декември 13, 2012, 21:02:39 pm »
Сега ще ви разкажа за моето лапаро подробно- в неделя привечер постъпих в болница пила бях вкъщи очистително и там ми направиха 1 клизма, в понеделник сутринта(деня на операцията) ми донесоха болнична нощничка,с нея отидох в манипулационната доктора ми даде хапче за смучене от което да кървя по-малко веднага ми сложиха катетъра и две инжекции качиха ме на леглото и ме откараха в операционната там ми сложиха абокат, и ми подадоха маската от която почти веднага заспах,след събуждането вече пътувах за реанимация там ми стана мноого студено и ми се гадеше от упойката, но бързо отмина, 1 система няколко инжекции обезболяващи и само лежане, на другия ден сутринта махане на катетър и абокат вдигане от леглото(което беше гадно)с рехабилитатор, и изписване.Искам да ви кажа, че за тези близо 2 дни останах много доволна от отношението на целия персонал и най-мнооого на доктора,постоянно ми обясняваше и идваше да ме вижда мнооого пъти,дори сега ми звъни всеки ден по телефона, за да види как съм.Всичсо описано дотук ми струваше само 600лв.+ 11.60лв. за спането.Операцията ми е продължила може би около 2 часа, малко трудничко са я извадили тази гадна миома изглежда е била лошо разположена и може би заради това имам 4 дупки, но защастие вече заздравяват и даже ме сърбят.Имам зацапване съвсем леко при вас колко дни продължи зацапването?
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #97 -: Декември 13, 2012, 22:03:26 pm »
Мецани ,

благодаря че ми писа : )
вчера се бях притеснила ... меко казано много - за малко да се обадя и да отложа операцията. ... но по дяволите, ако нямам доверие на лекаря си ... на кого?

не че това е достатъчно убедителна причина де : )))
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #98 -: Декември 13, 2012, 23:29:49 pm »
elica55, радвам се, че всичко е приключило благополучно  :)

delusion22, пожелавам ти всичко да бъде наред и да отстраните проблема, наложил лапароскопията. Успех!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #99 -: Декември 15, 2012, 16:26:53 pm »
Здравейте, искам да ви попитам колко време се носят лепенки на разрезчетата, след свалянето на конците пак ли ще трябва да си купя, за да ми сложи доктора и след колко време почнахте да вдигате тежко, че аз вече нямам търпение да си гушна малкото човече, а той е около 10кг. :?Благодаря ви предварително :)