0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #1 -: Май 17, 2012, 15:39:32 pm »
Моето кървене след лапарото беше всъщност в следствие на кюртажа, който при случай на разстроена извънматочна бременност е задължителен.Траеше около 4-5 дни и беше съвсем леко.
Преди два дни, на 32 ден ми дойде и цикълът. Доста е обилен, това ми прави впечатление и влязох да ви почета пак и на други места, разбрах, че е нормално.
Благодаря ви.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #2 -: Май 20, 2012, 15:16:53 pm »
Здравейте! Трябва ми актуална цена на лапароскопия в Малинов. Благодаря!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #3 -: Май 21, 2012, 11:16:50 am »
Здравейте! Трябва ми актуална цена на лапароскопия в Малинов. Благодаря!
Мога да ти кажа за "Селена"-Пловдив,оперативна лапароскопия е 800 лева.
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #4 -: Май 21, 2012, 11:28:31 am »
Здравейте! Трябва ми актуална цена на лапароскопия в Малинов. Благодаря!

780лв, но информацията ми е от миналата година.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #5 -: Октомври 03, 2012, 15:23:38 pm »
Здравейте,на сестра ми и откриха шоколадови кисти и в двата яйчника.Казаха и че трябва да се направи лапароскопия.Тъй като тя ще си е в България само още 2 седмици (тъй като учи в Испания) спешно ни трябва информация къде да се направи тази лапароскопия и горе-долу какви са цените!   osi_1 Гинеколожката и е препоръчала др. Новачков от Доверие...
Предварително ви благодаря за инфото!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #6 -: Октомври 04, 2012, 01:03:20 am »
Здравей!
Две седмици е много кратък срок за лапароскопия. Трябва да се направят някои изследвания преди операцията, а и самата операция трябва да е съобразена с месечния цикъл. Някой лекари предпочитат да правят лапароскопия и хистероскопия до 10-11 ден от цикъла.

Бих посъветвала сестра ти да направи лапароскопията при репродуктивен специалист. Един от добрите специалисти по ендометриоза(шоколадови кисти) е д-р Попов. Той ми е правил 2 лапароскопии. Навремето работеше в Шейново, сега мисля работи в клиника Вита. 




Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #7 -: Октомври 04, 2012, 13:14:21 pm »
Аз пак съм тука...мисля за последен път.На 01.10.2012 ми беше направена спешна лапароскопия в "Селена"-Пловдив,бих казала,че това е клиниката с главна буква.Отношението и професионализма са на нужното ниво,там лекуват не само тялото,а и душата ти.
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #8 -: Октомври 26, 2012, 01:15:36 am »
Здравейте,
живея в чужбина,препоръчана ми е лапароскопия,след повече от 1г.опити и всички изледвания с цел да се увеличат възможностите ми да забременя.Съвет за клиники и добри специалисти в София?
Дали трябват допълниетлни изследвания преди лапарото защото няма да стоя мн.време в БГ
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #9 -: Ноември 19, 2012, 18:58:10 pm »
Здравейте,след една година опити за второ бебе като през април има един мисед, моят доки ми припоръча да направим  лапароскопия за да видим проходимоста на тръбите и  спермограма,до сега съм изследвала половите хормони и на щитовидната железа.Та въпроса ми е да ми каже ако можете цена и минава ли по ЗК или не и ако може да ми препоръчате някоя клиника.Благодаря предварително

*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #10 -: Ноември 20, 2012, 17:47:24 pm »
За спермограмата - само в специализирана клиника. Тук има координати: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109
Там може да коментирате и диагностика на тръбите - странно е, че лекарят ти направо на лапароскопия те праща, но вероятно има още факти, които не си споделила.

Минава по касата лапароскопията, но сумата, която поема държавата, не е голяма и обикновено се налага да доплащаш - в зависимост от цената в съответната клиника. Има и места с добри специалисти, където няма доплащане, дано се включат момичета с такъв опит. За лапароскопията е важно да избереш добър специалист - поразпитай и почети във форума.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #11 -: Ноември 20, 2012, 18:35:56 pm »
Mrina, а защо ще правите лапароскопия да видите проходимостта, правихте ли цветна снимка, тя се препоръчва за проходимост на тръби, лапарото е вече ако имаш проблем с тръбите.

За спермограмата, Елфи ти е казала.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #12 -: Ноември 21, 2012, 10:37:36 am »
Здравейте момиче скоро ще ми правят лапароскопия на миомен възел насочила съм се към Тина Киркова някой с опит може ли да изкаже мнение, ще съм ви много благодарна :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #13 -: Ноември 21, 2012, 11:08:12 am »
Опит с лапароскопия или опит с Тина Киркова? За първото мога да помогна, за второто - не.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #14 -: Ноември 21, 2012, 13:35:03 pm »
mira_m66 беше правила лапароскопия за премахване на миоми, но беше в Плевен в клиникат на д-р Горчев.Потърси и с търсачката може да ти излезне повече инфо конкретно за Тина Киркова.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #15 -: Ноември 21, 2012, 14:18:42 pm »
sixsens  с опит от лапароскопията най-вече, а ако има някой и с с опит от Тина Киркова.Чесно да си призная си ме е страх от операцията, най-вече от упойката.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #16 -: Ноември 21, 2012, 14:29:46 pm »
Елица, аз имам правена лапароскопия миналата година април месец, не в Тина Киркова, обаче.Легнах и заспах, после се събудих на леглото си :) Малко бях като пияна целия ден след операцията, но си ставах, ходех до тоалетна, разхождах се малко, хапнах, абе кеф.А и се наспах.Така че за мен това е много щадяща операция.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #17 -: Ноември 21, 2012, 14:33:11 pm »
Не е толкова страшно. За упойката ти правят тестове по принцип, неприятно е дотолкова доколкото си замаяна след това, може да ти е малко лошо, да те втресе, но това се оправя за няколко часа, а и си под наблюдение. Не боли, за няколко дни максимум и си пушка. Това не е коремна операция, има максимум 3 разреза с по 1-2 шева, после остават само драскотини. Можеш да си вървиш нормално, да се движиш, изобщо няма нищо общо с коремна операция.
В предната тема, за която има линк в първия пост на тази, сме коментирали многократно всеки един въпрос, касаещ самата интервенция, какво представлява, как протича, как се възстановяваш. Ако имаш време, хвърли й едно око, сигурна съм, че ще намериш всичко, което те интересува. Ако все пак не успееш, питай, ние сме насреща. Ползвай и търсачката, по ключови думи също ще ти извади много резултати. А в подфорум Адреси на клиники и лаборатории - http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=2.0 , можеш да намериш информация за различните клиники и лекари, споделен опит от пациенти.
Успех!

П.С. Права е Маги. Аз имам две лапароскопии, нямах никакви проблеми, възстанових се много бързо, аз даже не го смятам за операция това :oops: Наистина е много щадящ метод, а дава изключително много важна и точна информация.
« Последна редакция: Ноември 21, 2012, 14:35:02 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #18 -: Ноември 21, 2012, 15:20:28 pm »
Благодаря ви момичета вдъхнахте ми кураж :)
А колко време трае самата лапароскопия и колко време преди и след нея е престоя в болницата?
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #19 -: Ноември 21, 2012, 15:23:36 pm »
Тук има подробна информация за лапароскопията: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=938&Itemid=104

Аз стоях една вечер само. Възстановяването е бързо.