0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #100 -: Декември 17, 2012, 09:35:49 am »
Аз лепенките ги свалих като ми махнаха конците.Мисля,че трябва да изчакаш малко с вдигането на "тежко"
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #101 -: Декември 17, 2012, 11:28:24 am »
Момичета мажете ли белезите от лапарото с нещо за заличаване или не?
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #102 -: Декември 17, 2012, 11:37:31 am »
Момичета мажете ли белезите от лапарото с нещо за заличаване или не?

Аз мазах с Контрактубекс. Заличиха се малко, НО не бях много постоянна. Имам опит с белег от друга операция знам, че честото мазане с продължителност месец, месец и нещо има положителен ефект.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #103 -: Декември 17, 2012, 11:57:14 am »
Аз не съм ги мазала.Само този на пъпа ми е видим, другите два почти изезнаха.

*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #104 -: Януари 08, 2013, 08:00:10 am »
Здравейте момичета!
Ето че из вече имам дата за лапароскопия в 1АГ Св.София/Тина Киркова/ при д-р Бечев на 16.01.2013.Ще ми махат маточните тръби и ме викат на 15.01.2013 да постъпя.Сега за сега не ме е обзел страха та да видим :)Надявам се всичко да мине успешно.А знаете ли колко време трае тази операция, аз мисля че не повече от час  :ask: ?

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #105 -: Януари 08, 2013, 11:24:15 am »
Аманда, моята операция траеше толкова някъде - около час. Моята лапароскопия беше оперативна, каквато и на теб ти предстоия - махнаха ми едната тръба, поради извънматочна бременност. Но тези часова, според мен, са просто ориентировъчни, защото зависи от много неща:)
Бъди спокойна и всичко ще бъде наред.
  
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #106 -: Януари 11, 2013, 11:48:12 am »
Моята лапароскопия също беше в Тина Киркова, в неделя в 3 след обяда ме приеха, в понеделник сутринта ми направиха лапарото(за отстраняване на миомен възел)операцията беше около 2 часа после ме настаниха в реанимация и на другата сутрин ме изписаха
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #107 -: Януари 11, 2013, 13:55:07 pm »
Благодаря ви момичета!
Аз в неделя ще разбера за часа на операцията а и все още не знам не съм питала какво ще ми трябва предполагам само чехли,нощница, принадлежности за хигиена и толкова.
elica55 аз си взех направление №7 от личната,но май ще си платя за избрания лекар ,ако е удобно да ми тази сума която си платила със или без направление е?

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #108 -: Януари 12, 2013, 21:57:32 pm »
amanda взимаш направление за хоспитализация от личната(незнам кой номер е) и с него платих 450лв. избор на екип и 150лв. за самата лапароскопия общо 600лв.След като платих ме пратиха и на изследвания в самата болница безплатно, иначе се плащали т.е. ако не платиш съответната сума
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #109 -: Януари 18, 2013, 17:01:26 pm »
Здравейте, имам едно питане към вас след моето лапаро имах цикъл 1 път, като тогава ми дойде близо 1 седмица по-рано, но бях чула че след операция е нормално това, въпросът ми сега е за 2 цикъл, защото се оказва че той пък май ще закъснее и тотално се обърках, чудя се нормално ли е?Знам че при всеки е различно, но ще съм ви благодарна, ако споделите при вас как беше
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #110 -: Януари 18, 2013, 17:10:58 pm »
След моето лапаро ми дойде на 39-ти ден, като тогава докито каза, че до към 40-45 дни е нормално да има цикъл след операцията. Смятам, че при всеки организъм е индивидуално.
  
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #111 -: Януари 20, 2013, 11:43:18 am »
Момичета мина и моето лапаро и вече съм си в къщи.Оказа се, че тръбите са ми леко нагънати,но пък проходими и не са ми ги махнали ,много се изненадах, но доктора каза, че здрави тръби няма да реже.И така се оказа че лапарото е било само диагностично.Сега друго да питам днес ми е 3-ти ден и вчера като ме изписаха ми сложиха водоустойчиви лепенки и ми казаха ,че когато съм готова няма проблем да се изкъпя.Вие какво ще кажете?
« Последна редакция: Януари 20, 2013, 12:48:02 pm от amanda »

*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #112 -: Януари 20, 2013, 12:37:24 pm »
здравей аманда,
аз лично още в болницата си бях взела един душ. внимавах да не поливам директно върху лепенките - водоустойчивите лепенки се свиват от топлата вода, и някак си по силно залепват към кожата, така че и да ги полееш не е проблем :)
когато се прибрах( а аз не бях с водоустойчиви лепенки) държах лепенките още ден, по скоро от страх, да не натисна някой шев
освен ако док, изрично не ти е казвал, мисля че можеш да си се изкъпеш :)
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #113 -: Януари 20, 2013, 12:51:29 pm »
И след лапароскопиите, и след секциото щом ми сложиха водоустойчивите лепенки, първата работа беше да се изкъпя. Къпи се спокойно.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #114 -: Януари 20, 2013, 13:21:02 pm »
Благодаря ви момичета.Моята док даже сега ми се обади да се чуем и аз пак я питах и тя каза ,че няма проблем , ако искам може да си ги почистя с йод и спирт и да си сложа нови лепенки след бяна.

*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #115 -: Януари 21, 2013, 08:04:28 am »
Момичета, как мислите, колко дни след лапарото ще съм в състояние да пътувам от София до Варна с кола? Лапарото ще бъде оперативно - за отстраняване на тръбата, която е с хидросалпингс :(
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #116 -: Януари 21, 2013, 08:36:11 am »
Здравей  Filadelfia0309
сутринта след лапарото се самозакарах до дома, после пак с кола до болницата (бях си забравила картона и не можех да си взема болничния). От там шофирах до офиса, и от там шофирах обратно до дома. Не е колкото Варна - София, но пък беше по малките улички зад АГ, и в гръцката, с дупките и все.
Единственият дискомфорт беше опъването на шевовете, но те си ме опъваха и когато исках да се смея или кихам  :lol: ...

разбира се твоят док само може да каже дали е безопасно за теб да предприемаш пътуването, но по принцип не би трябвало да бъде проблем (малко по-силно ще усещаш дупките само ;) )
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #117 -: Януари 21, 2013, 09:23:44 am »
Благодаря ти, delusion22! Надявам се всичко да мине добре и ако не на следващия, то поне на по-следващия ден да пътувам!Имам правени 2 лапароскопии, но и двете бяха заради извънматочна бременност, като при втората положението беше изключително сложно - руптура на тръбата. Силно се надявам, че сега възстановяването ще бъде значително по-бързо.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #118 -: Януари 21, 2013, 10:42:40 am »
ехее : ) филаделфия ... надявам се това да е последното :)
успех!
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #119 -: Януари 21, 2013, 11:06:06 am »
Благодаря, delusion! :)