0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #140 -: Януари 30, 2013, 23:03:46 pm »
За да се направи лапароскопия не трябва да има кървене или да предстои скоро такова. Повечето лекари предпочитат да правят лапароскопия до 14-я ден от цикъла.

еми то днес ми  е 7 ден от цикала този месец дали ще стане

Не, този месец със сигурност ще го пропуснеш. Преди лапароскопията се правят редица изследвания - ПКК, урина,  Спин, Хепатит, Васерман. Правят се консултации с интернист, вкл. ЕКГ, анестезиолог. Ако здравното заведение, в което ще правиш лапароскопията има сключен договор със ЗК, то трябва да вземеш направление за хоспитализация номер 7.

Присъединявам се към съвета на момичетата,  избери първо клиника/болница, в която ще правиш лапароскопията, от там вече ще ти кажат кога е подходящо да се направи операцията и какви изследвания ще са необходими.
« Последна редакция: Януари 30, 2013, 23:05:19 pm от Мецани »
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #141 -: Януари 30, 2013, 23:53:47 pm »
мале то дълга и широка ама всички тези иследвания сигорно се правят за един ден и на другия ден операцията или ще трябва да ходя няколко пъти  .
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #142 -: Януари 31, 2013, 00:22:08 am »
Еее, не е толкова сложно. Всички сме минали по този път.
Кръвните изследвания можеш да ги направиш в 1 ден, за да не те бодат няколко пъти. Всяка клиника/болница си има свои изисквания, така че като избереш клиниката/болницата, ще получиш инструкции кога да направиш изследванията и ще ти бъде обяснено кога ще се проведат консултациите с интернист и анестезиолог.
« Последна редакция: Януари 31, 2013, 00:23:47 am от Мецани »
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #143 -: Януари 31, 2013, 14:44:19 pm »
Еее, не е толкова сложно. Всички сме минали по този път.
Кръвните изследвания можеш да ги направиш в 1 ден, за да не те бодат няколко пъти. Всяка клиника/болница си има свои изисквания, така че като избереш клиниката/болницата, ще получиш инструкции кога да направиш изследванията и ще ти бъде обяснено кога ще се проведат консултациите с интернист и анестезиолог.
ИЗБРАЛА съм вече понеделник съм при александров .стискайте палци :)
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #144 -: Януари 31, 2013, 14:46:46 pm »
Браво  :)
Пожелавам ти успех и ще те чакаме с добри новини.
Ако имаш въпроси - ние сме насреща  :)
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #145 -: Януари 31, 2013, 15:37:41 pm »
Браво  :)
Пожелавам ти успех и ще те чакаме с добри новини.
Ако имаш въпроси - ние сме насреща  :)
Благодаря ви!!! много ми помогнахте ,радвам се че отрих този  сайт и мога да споделя с хора сблъскавщи се с моя проблем .желая на всички ви  късмет :))  няма да се даваме
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #146 -: Февруари 04, 2013, 11:21:56 am »
Здравейте, момичета! Мина и моето лапаро, беше много по-малко страшно, от колкото си го представях. Резултатът е на пръв поглед положителен - нямам запушени тръби, нито хидросалпингс. Лекатите казват, че съм направила спазъм на тръбите по време на цветната снимка. Тръбите са пропускливи, правили са пак тест с контрастно вещество, минало е успешно, леко са нагънати, но това не било проблем. Когато постъпих в клиниката, ме прегледха на ултразвук (стандартна процедура) и лекарят видя два миомни възела, които също са премахнати по време на лапарото. Чудя се как никой не ги видя досега, при толкова прегледи, но... Така че  като цяло - добри новини, но сега пък си мисля защо, ако тръбите са пропускливи, и както се вижда от спермограмата на мъжа ми, всичко е наред със спермата, няма бебе. Лекарят ми препоръча другия месец да правим инсеминация, и засега да не мислим за ин-витро. Ще видим, дано има резултат. На всички, на които им предстои лапаро-спокойно, всичко минава, според мен най-кофти е газът, който ти вкарват по време на лапарото и който после трябва да излезе, но както се казва - всичко минава и отминава. Късмет и успех на всички, и разбира се - повече усмивки и повече бебета!  :bori_002:


*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #147 -: Февруари 04, 2013, 12:45:45 pm »
Много се радвам, за добрите новини при теб и се надявам скоро да се случи и при теб изненада :) Наистина лапароскопията сама по себе си не е толкова страшна колкото я мислим.

Това е темата за инсеминации където можеш да задаваш въпроси към момичетата, който вече опитват чрез този метод да постигнат мечтата си http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49052.0

А това са полезни статии за инсеминацията http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=166&Itemid=32

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #148 -: Февруари 07, 2013, 10:12:12 am »
Здравейте момичета,
аз съм след хистеро и лапароскипия /прекъснаха ми тръбата, която имам/ и имам едно въпросче. По принцип нямам никакво кървене, но когато ходя да пишкам в урината имам едни малки, като съсиречета и малко кръв, като на паяжина все едно.   :oops: Офф май не мога да го обясня точно. Моля ако имате нещо, като идея да ми пишете. Нямам тел. на док и не знам дали изобщо да я притеснявам за такава глупост :ask:
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #149 -: Февруари 07, 2013, 10:49:20 am »
Не знам какво може да е,НО със сигурност не е глупост.Обади се,намери телефон и се консултирай ако не с лекарят който те е оперирал,то поне звънни на личния.Може и нищо да не е,но може и да е нещо...обади се!!!
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #150 -: Февруари 07, 2013, 11:18:31 am »
dhhdesi, на кой ден от цикъла беше хистеро и лапароскопията?

При мен след втората лапароскопия( беше направена към 20 ден) имах зацапване, което премина в менструално кървене.
След хистероскопията също имах зацапване, което продължи 2-3 дни.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #151 -: Февруари 07, 2013, 11:23:40 am »
Здравей Мецани,
на 10ти ден ми ги правиха, сега съм 14ти ден. Но аз се чудя, защото иначе нямам кървене или зацапване, а само в урината ги виждам тея неща.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #152 -: Февруари 07, 2013, 11:26:31 am »
Все пак се обади на лекаря, виждам че си притеснена. Мен лично ме предупредиха, че след хистерото може да имам няколко дни зацапване.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #153 -: Февруари 09, 2013, 11:23:46 am »
Здравейте,
Пиша тук за първи път въпреки, че ви чета от години. Първо искам да благодаря на всички от Зачатие, че ви има, че помагате и никога не спирате да вдъхвате надежда.
Ето и моята история: на 12 г. МЦ ми дойде и от тогава е нередовен. На 14 се консултирах с детски ендокринолог. Първоначално поставиха диагноза вродена надбъбречна хиперплазия (ВНХ), лечение с Преднозилон Ф. Цикъла не се подобри, а след 2 години установиха кисти и ми изписаха Диане 35. От тогава смених няколко гинеколози, всички предписваха противозачатъчни по различни схеми, без да пускат изследвания!!! През 2010 г. за пореден път смених лекарката. В този период бях направила по-дълга почивка от противозачатъчните. Пуснахме следните изследвания:

на 5-ти ден от МЦ:
prolactin - 202,56 (59,0-619,0)
LH - 18,02 (фол. 1,9-12,5, овул. 8,7-76,3, лут 0,5-16,9, мен 15,9-54,0)
FSH - 7,49 (фол. 2,5-10,2, овул. 3,4-33,4, лут 1,5-9,1, мен 23,0-116,3)
Estradiol - 230,21 (фол. 40-606, овул. 536-1930, лут 121-719, мен до 136)

на 23-ти ден от МЦ:
Progesteron - 3,73 (фол. 0,48-4,45, лут 10,62-81,28, мен до 2,32)
Testosteron - 3,75 (0,5-2,6)
DHEA-S - 10,540 (от 20-34 год. 2,68-11,0)
4андростендион - 12,578 (1,40-11,87)

Ехографа показа яйчници с поликистозна структура. Тъй като тогава все още  нямах желание за деца, започнах да приемам Ясмин без да правя почивки, с цел изчистване на кистите.
Април 2011 тестостерон и андростендион - нормални. DHEA-S по-висок. При обременяване с глюкоза и съотв. три пъти изследван инсулин се заключи, че има инсулинова резистнетност. Включиха ми и Инофолик.
Година по-късно трябваше пак да повторя изследванията. Ендокринолог направо ме насочи към УСБАЛЕ. Там кръвните изследвания ми ги пуснаха на 8-ми ден от МЦ, точно преди да започна първото хапче от нова опаковка Ясмин. Повечето показатели бяха в норма, с изключение на: общ холестерол 5,82 (до 5,20); FSH 11,2 (1-10), тестостерон 3,9 (0,3-3,5), ИРИ 6,6. Въпреки, че нямам наднормено тегло и окосмяване, заключението беше СПКЯ с инсулинова резистентност, отхвърлиха тотално ВНХ. Продължих с Ясмин и Сиофор 850. В болницата обсъдихме вариантите за забременяване, защото вече исках да забременея. Казаха ми, че след 6 месеца с терапията мога да пристъпя към стимулации с кломифен цитрат.
След консултация с гинеколога и изпращащия ендокринолог, заради високия тестостерон, решиха да заменят Ясмина с Диане 35. Три месеца по-късно тестостерона и глюкозата бяха в норма, но се бяха появили още кисти (при Ясмина постепенно намаляваха).
След още три месеца с Диане, преди предвидената стимулация, направих ХСГ. Резултат под високо налягане: лява тръба пропуска к.м., дясна пропуска малко количество. Препоръчаха ми лапаро.
Избрах лекар, при когото да направя лапарото. След преглед при него, той препоръча и евентуална фенестрация. За сега лапарото е предвидено около 25 февруари.
След доста четене тук и на чужди материали останах с впечатление, че фенестрацията води до повишаване на ФСХ и се препоръчва ако стимулация с кломифен цитрат не е довела до резултат. Допълнително, след фенестрация, стимулациите не са с добри резултати. Оставям на страна останалите рискове от фенестрацията като кисти, кръвоизливи и т.н.
Извинявам се за дългия пост, опитах се да бъда максимално кратка, но изчерпателна :?
Основното ми терзание е дали да правя фенестрацията заради по-високото ФСХ и планирана стимулация с кломифен. Ще се радвам ако има някой, който да сподели какви са били нивата на ФСХ след направена фенестрация(в темите за фенестрация не намерих отговор) и резултати от стимулации.
На този етап мисля преди лапарото да се консултирам и с доктор от някоя клиника по стерилитет.
Предварително благодаря на всички
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #154 -: Февруари 09, 2013, 14:32:10 pm »
Здравей!
Относно фенестрацията,  моят съвет е да се консултираш със специалист по репродуктивно здраве. Ето клиниките по стерилитет в България:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109

п.п. не виждам партньорът ти да е правил спермограма, а това е задължително изследване, независимо, че при теб се констатира проблем.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #155 -: Февруари 09, 2013, 14:40:22 pm »
Здравей! Първо искам да те поздравя, че така сериозно и отговорно подхождаш към проблемите, интересуваш се и се информираш, преди да пристъпиш към каквото и да е! Браво! А сега да попитам, да разбирам ли, че лапароспопията и фенестрацията не са ти предложени от репродуктивен специалист? Ако е така, много правилно смяташ, че е време вече да се обърнеш към специализирана клиника по репродуктивно здраве. Информацията, която си намерила за фенестрацията и евентуалните рискове от нея е вярна. В някои случаи помага, но в някои - вреди. Моето мнение е, че задължително трябва да се консултираш със специалист по стерилитет, с който много подробно да обсъдите ситуацията и кой е най-удачния вариант при теб. Според мен, на този етап не бива да се бърза с фенестрация, предвид и СПКЯ. Направи лапаро, там ще се види по-ясно какво е положението. Никаква стимулация с кломифен цитрат преди да сте направили спермограма! Всички тези манипулации и изследвания оттук нататък е задължително да бъдат в клиника по стерилитет. Кажи от кой град си, за да те насочим ако искаш.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #156 -: Февруари 09, 2013, 15:27:45 pm »
Благодаря Ви за бързите отговорите.

Имаме и спермограма, правена в Тина Киркова (от София съм). Заключението е нормозооспермия. Единствения показател, извън референтните стойности е морфологията - 13,5% при норма над 14 (поради стечение на обстоятелствата въздържанието беше 6 дни - не знам дали е оказало влияние на резултата). Гинеколожката посъветва партньора ми да взима андрозитол 2 х 1 в продължение на 3 месеца.

Всички лекари казват, че не е свързано, но сестра ми също е със СПКЯ, две запушени тръби и "бонус" - едно неуспешно ИКСИ (при тях има и мъжки фактор). Точно заради нейните тръби настоявах за ХСГ. И тримата лекари които посетих миналата седмица, включително този, който прави ХСГ почти ми се "изсмяха" като им казах защо я искам. И при двете ни няма никакви причини за запушването: няма ТЗБ, няма предни аборти,хламидии и т.н. са отрицателни.
Ще послушам съветите Ви и започвам да проуччвам информацията из сайта по отношение на клиниките по стерилитет. Ако не успея да взема решение за клиника въз основа на инфото из сайта, мисля, че ще се ориентирам към нейният лекар (тя ходи в клиниката на Димитров).
Още веднъж благодаря.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #157 -: Февруари 09, 2013, 15:41:04 pm »
Забравих да доуточня за фенестрацията: предложението е дадено от лекаря, към който съм се ориентирала за ларапото: Румен Димитров от МД. При прегледа е записал: "Поведение: лапароскопия за уточняване на тубарния фактор и евент. фенестрация"
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #158 -: Февруари 09, 2013, 17:34:24 pm »
Проучи добре клиниките, преди да избереш. Съветвам те да направиш лапарото в клиниката, която си избрала, ако предлагат такава дейност. Щом си в София имаш доста голям избор. Мецани ти е дала линк към информация за клиниките, прегледай, прочети. Ако имаш въпроси - насреща съм.
Малко се учудвам, че са ти се изсмяли, че искаш проверка на тръбите. При проблем със забременяването, а особено при препоръка за стимулация, това е задължително изследване и е едно от първите. Още едно потвърждение, че при проблеми от такова естество обикновените гинеколози не вършат работа. Затова са и клиниките по стерилитет. Успех ти желая!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #159 -: Февруари 09, 2013, 18:03:25 pm »
Благодаря за съветите и подкрепата. Ще докладвам резултати при първа възможност  :wink: