0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #240 -: Юни 15, 2013, 10:34:02 am »
Според мен първо трябва да уточните деня за лапароскопия и една седмица преди операцията да направиш изследванията и да ги занесеш на лекаря, който ще извърши лапароскопията.

Какво не иска да ти даде личния лекар - направление за хоспитализация или направление за изследвания?
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #241 -: Юни 15, 2013, 18:38:57 pm »
Kissme, ЛЛ дават трудно направеление за ПКК, защото са дефицитни. Това разбира се не ги оправдава.
Аз си взех направление за лапарото, но изследванията на кръвта и урината си ги направих без направление в частна лаборатория.
Задължително ти трябва и кръвна група. Ако имаш правена, може да си копираш картончето и да го дадеш. Ако нямаш, трябва да си направиш. Другите изследвания излизат веднага, само кръвната група е малко по-бавно.
Първо обаче си запази час за лапарото и тогава пускай изследванията.
Искат още и ЕКГ, но може да ти го направят в болницата, в която те приемат.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #242 -: Юни 15, 2013, 18:41:46 pm »
И аз искам да попитам нещо.
Моето лапаро беше вчера. Днес вече съм си вкъщи, но ме поболяват местата с разрезите.
Какво обезболяващо мога да пия според вас?
Иначе всичко мина ОК, като изключим лошата диагноза: ендометриоза.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #243 -: Юни 15, 2013, 21:39:39 pm »
Не знам какви обезболяващи можеш да пиеш. Аз не съм пила нищо. До ден, два болката ще отшуми.
Ендометриозата каква степен е?
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #244 -: Юни 16, 2013, 06:30:46 am »
Ендометриозата каква степен е?
Не знам още Мецани. Само ми казаха, че не е начална степен.
Предполагам другата седмица ще ми кажат повече. Отстранили са сраствания. Тръбите са проходими. Само това знам.
Взели са ми и биопсия, предполагам и тя ще спомогне за определяне на степента.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #245 -: Юни 17, 2013, 22:06:23 pm »
Имам вече протокола от операцията.
Имала съм сраствания, които са освободени - яйчниците са били срастнали за тазовата стена, а тръбите за яйчниците. Цяло чудо ми се струва, че при тези обстоятелства тръбите са пропуснали контрастното вещество.
Ендометриозата не е засегнала яйчниците.
Доколкото виждам на схемичката от операцията са някъде под и над матката. Общо 5 огнища с размери до 0.5 см.
Та от днешна гледна точка нещата изглеждат малко по положителни  :D
Предстои да разбера какво лечение ще ми изпишат.

Днес обаче ме боли и придърпва дупката около пъпа повече от вчера, особено като съм права. Дали е нормално?
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #246 -: Юни 18, 2013, 00:16:04 am »
Да, нормално е да те придърпва.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #247 -: Юни 21, 2013, 09:20:29 am »
може ли някои да ми помогне дойде ми в сряда а лапарото ми е ж понед мисля че само ще минацапва в неделя това пречили
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #248 -: Юни 21, 2013, 09:26:45 am »
може ли някои да ми помогне дойде ми в сряда а лапарото ми е ж понед мисля че само ще минацапва в неделя това пречили
Знам, че кървенето трябва да е спряло.
Обади се най-добре на доктора, който ще прави лапарото и го попитай, ако имаш съмнения, че няма да е спряло.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #249 -: Юни 21, 2013, 16:58:48 pm »
Обади се на лекаря си, той ще прецени най-добре.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #250 -: Юни 28, 2013, 12:52:59 pm »
Здравейте, колко време след лапароскопия за прекъсване на тръбите мога да започна ин витро процедура?
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #251 -: Юни 29, 2013, 09:47:39 am »
zdraveite momi4eta izvinete me 4e pi6a na latinica no nqma kak da si smenq ezika preinstaliraha mi kompa i nz kyde mi iz4ezna ezika :( moita laparo mina na 24.06 sledobqda kato mi mahnaha katetyra mi te4e6e ne6to sinio na drugiq den 4ak sprq da te4e i tu mi nacapva kato cikyl tu spira a MC trqbva da mi doide na datata koqto trqbva nali? dadoha mi samo 12 dena bolni4en no na men me e strah da se vyrna tolkova byrzo na rabota za6toto moita rabota e tejka i digane na tejko mnogo dvijenie i taka ... pak se izvinqvam 4e pi6a na latinica
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #252 -: Юни 29, 2013, 09:52:53 am »
Синьото е контраст, който са вкарали, за да проверят тръбите, спокойно и аз пишках синьо в началото.За болничния мисля, че трябва да е месец, не знам защо ти е толкова кратък.Отиди при личната и говори с нея.Аз имах зацапване до цикъла, през цялото време.
Какво показа лапарото, надявам се всичко е ОК.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #253 -: Юни 29, 2013, 10:36:28 am »
ami i az si misleh 4e e mesec nz za6to tolkova malko otidoh pri li4niq lekar no toi mi kaza 4e ne mojel da prodylji bolni4en ot bolnicata trqbva da minavam nqkakva komisiq ako ne pyk 6te seobadq na rabota da mi pusnat neplaten ili platen otpusk az ako ne se pazq nqma koi da me pazi :)apak i kolejkit mi na rabota sa edni kolejki tyi 4e po hubavo da si stoq na dupeto :)da ti kaja neznam kak e minala laparoto ne sym polu4ila informaciq ot lekarq koito me operira za6toto toi na sledva6tiq den zamina za nqkyde i ne sym go vidqla v ponedelnik 6te mi mahat koncite i 6te go potyrsq da vidim kakwo 6te kaje 4e az imam malko vypros4eta posledno predi da me hvane upoikata mi govore6e 4e moje da se naloji da mi mahnat trybata 4e bila v mnogo lo6o systoqnie no toi mi vika 4e ne jelae mnogo da maha tryba i 6te napravi vsi4ko vyzmojno da e zapazi
IZVINQVAM SE PAK ZA LATINICATA TRQBVA DA VIDQ
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #254 -: Юни 29, 2013, 20:33:48 pm »
Здравейте, колко време след лапароскопия за прекъсване на тръбите мога да започна ин витро процедура?

Месец-два след лапарото.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #255 -: Юни 30, 2013, 17:05:19 pm »
Здравейте, колко време след лапароскопия за прекъсване на тръбите мога да започна ин витро процедура?

Месец-два след лапарото.
Благодаря!  :wink:
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #256 -: Юли 01, 2013, 09:09:13 am »
KISSME, не знам защо са ти дали само 12 дни болничен? На мен ми дадоха 30 дни.
Въпреки това искам да ти кажа да не се притесняваш.
След като ти махнат конците се възстановяваш много бързо - до два-три дни след това.
Аз си носех тежки торби от пазара, вдигах племенника ми, който е на 3.5 г.
На 12-тия ден няма да ти има нищо. Е друго си е да си имаш повече свободно време.  :wink:
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #257 -: Юли 01, 2013, 15:40:34 pm »
zdraveite vse o6te ne sym se vidqla s moq lekar koito mi pravi laparoto v srqda kato si vzemam epikrizzata 6te se sre6tna s nego no moje li da pitam vas sled laparoto razbrah 4e imam golemi 6ansove za zabremenqvane no trqbva li da se pazim nqkakvo izvestno vreme ili ne?
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #258 -: Юли 01, 2013, 15:44:26 pm »
zdraveite vse o6te ne sym se vidqla s moq lekar koito mi pravi laparoto v srqda kato si vzemam epikrizzata 6te se sre6tna s nego no moje li da pitam vas sled laparoto razbrah 4e imam golemi 6ansove za zabremenqvane no trqbva li da se pazim nqkakvo izvestno vreme ili ne?
Много зависи от това какво точно ти е направено по време на лапарото!
На мен ми казаха, че може, тъй като "не са пипали яйчниците" (каквото и да значи това). Само ми отстраниха сраствания.
Питай най-добре док в сряда.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #259 -: Юли 01, 2013, 18:00:03 pm »

Много зависи от това какво точно ти е направено по време на лапарото!
На мен ми казаха, че може, тъй като "не са пипали яйчниците" (каквото и да значи това). Само ми отстраниха сраствания.
Питай най-добре док в сряда.
[/quote]бЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВАРА ДА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЩЕ ГО ПИТАМ ДАНО ДА УСПЕЯ ДА ГО НАМЕРЯ ЧЕ ОТ ОПЕРАЦИЯТА НЕ СЪМ ГО ВИЖДАЛА
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!