0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #280 -: Ноември 25, 2013, 21:12:59 pm »
Здравейте,нека и аз се включа по темата.Правена ми е лапароскопия на 28.10.2013.Установено е ,че имам хидросалпинкс на лява маточна тръба,ляв яйчник-множество ципести сраствания между яйчник и тръба,дясна маточна тръба-ципести перисалпингеални сраствания,дъгласово пространство-ципести сраствания.Ако има някой с подобен проблем като моят,МОЛЯ нека пише.Да добавя,че лявата тръба не е премахната,понеже е имало възможност да се освободи т.е.възпалението(хидросалпинкса)не е било голямо-само тази част е отстранена.Благодаря ви предварително и успех на всички тук.Да допълня-не се притеснявайте от лапароскопиятя най-точно дава информацията,която ви е необходима.На мен ми я правиха във Варна-д-р Славчев,много съм доволна,бързо се възстановявам,нямам никакви оплаквания-на 30 съм на контролен преглед ,надявам се всичко да е ОК и да започваме да действаме.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #281 -: Декември 01, 2013, 03:06:27 am »
Отдавна се каня да побутна тази темичка за малко прясна информация .След месец ми предстои лапаро и не ми е първо при това ,но съм позабравила някой неща .Та някой който скоро е минал ,ако може да ми каже колко време е престоя в болницата ,трябва ли ми нощница ,чехли и др такива ?
Лапарото ми ще е в Надежда ,някой да сподели ,какви изследвания е нужно да си подготвя ,клизма ли правят или да си купя сиропче .Абе всяка информация ще ми е полезна  :D
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #282 -: Декември 01, 2013, 09:48:11 am »
Вале, престой една нощ.Клизма не правят, взимаш си сиропче.Нощница дават, но аз си носех за всеки случай, чехли си имах мои.За изследванията имах един списък, ще го намеря и ще ти го напиша.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #283 -: Декември 01, 2013, 14:16:12 pm »
Много благодаря ,за бързия отговор  :D
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #284 -: Декември 01, 2013, 15:35:51 pm »
Това намерих из записките, но те ще ти се обадят да потвърдят операцията няколко дни предварително и ще ти кажат какви изследвания трябват.Аз моите ги направих тук в Плевен и ги носех на място, някой момичета си ги бяха пуснали в клиниката.

ПКК, СПИН, ХЕПАТИТ, ВАСЕРМАН, асат, алат и рентгенова снимка на бял дроб и сърце.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #285 -: Декември 19, 2013, 12:21:20 pm »
Здравейте момичета, е на мен ми предстой лапароскопия при Начев, след 5-6 януари ще го посетя да насрочим дата. Кажете колко време и за какво трябва да се подготвя, много ми е криво и се притеснявам.Благодаря ви


Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #286 -: Декември 19, 2013, 12:37:48 pm »
А вие кой бихте ми препоръчали, към Начев ме насочи д-р Владимиров, но ми каза и за друг ако не се лъжа в клиника Надежда, но не запомних името му.Казаха ми, че за избор на екип трябва да платя 810лв, а операцията по здравна каса.Благодаря Ви още веднъж :)


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #287 -: Декември 19, 2013, 14:27:00 pm »
Здравей! До 5-6 януари имаш достатъчно време да прочетеш цялата тема, както и да хвърлиш едно око и на предишната. Има подробни отговори на всичките ти въпроси, по няколко пъти :D Ако все пак нещо не ти е ясно и имаш допълнителни въпроси - насреща сме. Лапароскопията не е кой знае колко страшна процедура, минава бързо, леко, възстановяването обикновено е кратко и безпроблемно. Дава много информация, точна диагностика и възможност за лечение на определени проблеми. Не се притеснявай, не е страшно.

Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #288 -: Декември 19, 2013, 16:45:51 pm »
Мен ме беше насочил кварталния гинеколог към д-р Новачков - болница 'Доверие'. В нета имаше положителни отзиви, затова му се доверих. Останах безкрайно доволна - манипулацията мина безупречно, беше много внимателен преди и след това, имам си операцията на диск. Цялото удоволствие ми струваше направление + 410 лв (избор на екип и доплащане за стаята). Не знам дали цените са същите, но докторът е много добър специалист в моите очи.
След манипулацията преспах в клиниката и на другия ден ме изписаха.

Тук има актуална информация: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=5422.0
« Последна редакция: Декември 19, 2013, 16:49:25 pm от lili2011 »
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #289 -: Декември 27, 2013, 19:36:03 pm »
Здравей Божинова,
Късно виждам поста ти.
Аз бях при Начев през м.юни в Майчин дом.
Ще ти пиша подробности на лични!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #290 -: Януари 09, 2014, 21:07:34 pm »
Здавейте, момичета! Предстои ми лапароскопия при д-р Попов във Вита след 10-ина дни, заради открита преди около месец ендометриозна киста - 58/44мм. Забравих обаче да попитам, свижданията само в определени часове ли са или е възможно някой близък да е около мен през повечето време, преди и след лапарото (не за през нощта). Знам, че може да ви се стори превзето и не че съм малка (на 24г. съм), но за първи път се сблъсквам с подобно нещо и съм леко изплашена, не толкова от самата интервенция, колкото от последствията от ЕМ. Освен това ми стана странно, че Попов не ми изиска микробиология, като едно от задължителните изследвания преди операцията, а в много от вашите коментари четох, че се прави. Дали да не си направя за всеки случай и ако видя нещо обезпокоително да го информирам?! Ще се радвам на всеки коментар и съвет!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #291 -: Януари 10, 2014, 01:19:35 am »
Здавейте, момичета! Предстои ми лапароскопия при д-р Попов във Вита след 10-ина дни, заради открита преди около месец ендометриозна киста - 58/44мм. Забравих обаче да попитам, свижданията само в определени часове ли са или е възможно някой близък да е около мен през повечето време, преди и след лапарото (не за през нощта). Знам, че може да ви се стори превзето и не че съм малка (на 24г. съм), но за първи път се сблъсквам с подобно нещо и съм леко изплашена, не толкова от самата интервенция, колкото от последствията от ЕМ. Освен това ми стана странно, че Попов не ми изиска микробиология, като едно от задължителните изследвания преди операцията, а в много от вашите коментари четох, че се прави. Дали да не си направя за всеки случай и ако видя нещо обезпокоително да го информирам?! Ще се радвам на всеки коментар и съвет!
Здравей аз съм минала през лапароскопия и доколкото знам може да има човек до теб след операцията като излезнеш от упойка а за изследванията на мен ми правиха хиляди и не си спомням точно за какво са правени и на третият ден ме изписаха от болницата аз бях в Майчин дом и беше преди 8 години и не си спомням и името на доктора който ме оперира
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #292 -: Януари 10, 2014, 08:37:17 am »
Аз за микробиология не мога да се сетя дали трябваше, но си спомням че се прави пълен набор от кръвни изследвания ПКК, АЛАТ, АСАТ, Хепатит, СПИН, Васерман, както и снимка на сърце и бял дроб.Дали може да дойде човек при теб след операцията зависи от здравното заведение в което ще я извършат.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #293 -: Януари 10, 2014, 19:11:43 pm »
За придружител ще попитам за всеки случай в болницата. Интересно, че хепатит, Васерман и СПИН не са сред изброените ми изследвания. Само ПКК, СУЕ, кръвна група, урина, време на съсирване, на кървене, туморен маркер СА 125 и още 2-3 от биохимията..Не знам вече.. Само се моля да се размина с минимални поражения, че не ми се мисли как се преживяват тези неща. Благодаря ви за отговорите, момичета и се пазете!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #294 -: Януари 10, 2014, 23:59:30 pm »
Микробиология и хламидии задължително!!! СПИН и Васерман нямам спомен за лапарото да съм правила, но е възможно, забравила съм вече.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #295 -: Януари 11, 2014, 00:09:26 am »
В Майчин Дом София не искат нито микробиология нито вирусология.
Иска се ПКК, Кръвна група и урина. Това са лабораторните. Отделно трябва и кардиограма.
Тези изследвания ги искат готови в деня на постъпването и тогава правят преглед интернист, анестезиолог и т.н..... Личното ми мнение е, че те трябва да ги направят при постъпването (изследванията) и съм чела тук че в други (предимно частни) болници така процедират, ноооооо нали са едни пари  :?
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #296 -: Януари 19, 2014, 13:29:32 pm »
Здравейте, момичета! Ако някоя от вас е правила оперативна лапароскопия при диагноза намален / изчерпан яйчников резерв, моля споделете дали са ви се влошили резултатите след това.
Желанието ми за Коледа е: Нито едно семейство да не остава без дете и нито едно дете да не е без семейство.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #297 -: Януари 19, 2014, 14:00:33 pm »
Здравейте, момичета! Ако някоя от вас е правила оперативна лапароскопия при диагноза намален / изчерпан яйчников резерв, моля споделете дали са ви се влошили резултатите след това.
Аз, но не съм правила проследяване. Мисля че подобен ефект може да се получи ако се прави фенестрация, на мен не са ми правили. Мисля че без фенестрация не би трябвало да има причина за влошаване.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #298 -: Януари 19, 2014, 17:49:40 pm »
Благодаря, lili2011! Може да не си правила проследяване, но линийката в подписа ти ми е достатъчна надежда :)
Пожелавам ти лека бременност и здраво бебче на финала!
Желанието ми за Коледа е: Нито едно семейство да не остава без дете и нито едно дете да не е без семейство.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #299 -: Януари 20, 2014, 13:39:24 pm »
Правилно е отговорила Лили. Ако не се прави фенестрация, не би следвало да има проблем с резерва. Изрично предупреди лекаря да НЕ пипа яйчниците.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!