0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #380 -: Ноември 20, 2014, 10:14:58 am »
Благодаря ви за отзивите, момичета! Но сега пък съвсем се притесних.... Значи ще ме изрежат от едно, а ще ми лепнат гъбички.... То човек да се чуди кое е по-малкото зло.... Ужас! Никога не съм имала такива проблеми! Раждала жена съм, с проблемен цикъл, но до там. Аз се замислих още в момента в който се разбра, че ще ме оперират дали не е възможно да се зарази човек с гъбички от катетъра... Но вагиналните - ужас!
Друг проблем, който споделиих сдоктора при консултацията за насрочване на дата беше притеснението ми да не ми избият зъбите при ваденето на интубационната тръба. Аз съм с цяла керамика на горната челюст и си представете колко се паза, а случаите на избити зъби след операция не са 1 и 2... Доктора само ме погледна, усмихна се и каза, че не ме е чул.... Дано да не се наложи да ме чуят след това....
Още едно питане имам към вас - след като се свалят конците имате ли някаква възстановителна програма - движение, натоварване, може би плуване или...? Питам, защото бях чела, че ако не се движим след операцията много е вероятно да се получат сраствания. Аз за това запитах и в първият си пост дали някоя не е ходила на минерални бани след операцията....
Хубав ден на всички и бързо възстановяване!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #381 -: Ноември 20, 2014, 10:19:23 am »
ArtMilena, под движение се има предвид просто ходене.
Не трябва да се залежаваш на легло, а да ходиш.  :wink:
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #382 -: Ноември 20, 2014, 13:53:51 pm »
Ура! Имам си вече датичка за лапаро - 5ти декември, дано да си остане само диагностична и да няма лоши новини


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #383 -: Ноември 20, 2014, 14:18:54 pm »
Момичета вярно ли е това, че можело да ми избият зъбите??? Трябва ли да се притеснявам  8O


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #384 -: Ноември 20, 2014, 15:19:58 pm »
Моето лапаро също мина добре беше в Тина Киркова трябвваше да е оператовно,но се е оказало,че няма нищо проблемнно и беше само диагностично.Не знам дали са ми слагали тръба в гърлото,но ми дадоха една маска и анестизиолога каза да дишам дълбоко и след второто вдишване съм отнесла плувката  :),като се събудих ми беше дтрудно да говоря, не че имах болка ,а просто искам да кажа нещо,но все едно някой ми е залепил устата.Бързо ми мина де,бях 24 часа в реанимация ,а от там в обикновена стая,измих се и ми каза лекаря ,че може да си ходя,събрах багажа и си заминах,аз не съм от София тъй ,че пътувах.През цялото време не съм усещала болка нито при раздвижване,нито после.Разбира се при по-резки движения се усеща леко,но като се пазиш няма страшно.
Гъбички или други проблеми не съм имала.
Това с зъбите за пръв път го чувам 8O
Като цяло лапарото не е страшно ,защото не усещаш нищо,а и доста по-щадяща операция.
Ние още на следващия цикъл почнахме Ин витро процедура.
Успех!

*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #385 -: Ноември 20, 2014, 21:58:05 pm »
Момичета, в кои клиники сте хванали гъбички? Не мисля че е нормално, дори по-лошо: лоша хигиена по време на лапаро може да причини много кофти проблеми. Как е възможно?!?

напротив, твърде вероятно е да се хванат гъбички и не заради лоша хигиена в клиниката, а заради антибиотиците, които е нормално да се предписват

на мен при изписване ми предписаха профилактично антимикотичен препарат, не е лошо да си питате лекуващия лекар, защото не всички се сещат
« Последна редакция: Ноември 20, 2014, 21:59:59 pm от mag »
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #386 -: Ноември 21, 2014, 10:05:35 am »
Момичета, в кои клиники сте хванали гъбички? Не мисля че е нормално, дори по-лошо: лоша хигиена по време на лапаро може да причини много кофти проблеми. Как е възможно?!?

напротив, твърде вероятно е да се хванат гъбички и не заради лоша хигиена в клиниката, а заради антибиотиците, които е нормално да се предписват

И аз това предположих , но късно когато вече усетих че има течение. АБ със системата ли ти вливат после след операцията?  Защото аз не попитах тогава какво е ?
<br />
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #387 -: Ноември 21, 2014, 10:33:46 am »
АБ със системата ли ти вливат после след операцията?

не си спомням много добре, но система със сигурност имах само в реанимация веднага след операцията
след това бяха само инжекции и май имаше някакъв антибиотик венозно през всичките дни
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #388 -: Ноември 21, 2014, 11:32:57 am »
След лапарото бият антибиотика венозно.Един много силно и гадно миришещ е,но със сигурност има.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #389 -: Ноември 21, 2014, 16:55:27 pm »
Моми4ета преди лапарото трябва ли да се пазим от забременяване.Може да е глупавичък въпроса но се питам все пак,защото мойта операция се пада дни след овулацията ми,все си викам,ами ако стане 4удото пък и забременея...голяма съм терца зна4и :D
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #390 -: Ноември 21, 2014, 17:36:14 pm »
mimon4e99, едва ли, нали беше установено, че имаш две запушени тръби и хидросалпингс (двустранно).

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #391 -: Ноември 21, 2014, 20:30:20 pm »
АБ със системата ли ти вливат после след операцията?

не си спомням много добре, но система със сигурност имах само в реанимация веднага след операцията
след това бяха само инжекции и май имаше някакъв антибиотик венозно през всичките дни
Да, система и аз има в реанимацията , но после не са ми били нищо, затова си мисля , че АБ е бил в системата. Нали няма как без АБ ?
mimon4e99, мисля, че по принцип трябва да се пазиш преди лапаро.
« Последна редакция: Ноември 21, 2014, 20:32:18 pm от irenaa33 »
<br />
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #392 -: Ноември 22, 2014, 11:26:21 am »
Марси да,това показа ЦС,но все се надявам лапарото ми да покаже друго,Иренче,от както ми направиха ЦС внимаваме и така ще е до операцията,но все пак исках и ваше мнение.Ако се окаже че наистина са ми със хидрос. мислите ли че е добра идеята на док да ги прекъсне само,защото чета из форума че хидрос. можел да пропусне и тнт,пък ако ги махне напълно яйчниците не се кръвоснабдяват и тем подобни,в главата ми е каша,но си мисля също че док си знае кво прави..офф не знам
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #393 -: Ноември 22, 2014, 16:47:24 pm »
Доктора си знае работата. Интересно ми е защо обаче на мен не ми спомена нищо за прекъсване, а направо за премахване , а на теб ти е казал друго. Явно си преценява според случая.
<br />
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #394 -: Ноември 22, 2014, 18:50:35 pm »
Знaм ли...нa мене с две думи,че зaрaди кръвоснaбдявaнето до яйчниците нямa дa ги премaхне нaпълно...другa основнa причинa не знaм.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #395 -: Декември 03, 2014, 12:51:01 pm »
Момичета и мойто лапаро мина,изписаха ме в неделя,сега съм с две прекъснати тръбички и живи и здрави януари пускаме документите за фонда :D
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #396 -: Декември 03, 2014, 13:23:24 pm »
Здравейте и от мен. Аз съм нова в форуума но отдавна чета преживяванията на всяка от вас :) относно лапароскопията искам да кажа на тези които им пристои че не е страшно,вярно неприятно! Аз имам 2 лапароскопии една през 2011 и втората скоро на 28.11.2014! Бях в клиниката на щерев приеха ме в 17:15 след обяд и до 21.00 бях вече адекватна без никаква болка! След упойката ми беше мн студено и имах леки болки в корема но след обезболяващо болка не усетих вече! На 29.11 ( събота) станах от леглото и на обяд ме изписаха всичко приключи за един ден! Не споменах че съм от Бургас,нямаше проблеми дори и да пътувам! Днес вече съм добре и си се движа спокойно! Вярно е че трябва повече движение това подпомага по бързото възстановяване:-) така че мили момичета на тези които им пристои скоро не се притеснявайте не е никак страшно!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #397 -: Декември 03, 2014, 14:24:26 pm »
mimon4e99 как се чувстваш след лапарото?надявам се всичко да е минало Ок и дано се чувстваш добре! И аз януари се стягам за инвитро,но със собствени средства:-( създадох тема инвитро 2015 януари така че ще се радвам да споделяш какво се случва с теб понеже аз бегла предства нямам за това което ме очаква:-) всичко добро и бързо възстановяване
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #398 -: Декември 03, 2014, 15:13:11 pm »
Весита чувствам се добре,всичко мина успешно,аз януари ще пускам документите за фонда и ще чакам удобрение,така че до есента 2015 дано ми дадът зелена светлина...за сега и аз не знам какво ще ме очаква  :D ....пиши ми за да знам какво се случва с теб и успех  :bori_002: стискам палци
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #399 -: Декември 03, 2014, 15:34:49 pm »
Аз немога да чакам фонда да ме одобри понеже ми писна да чакам вече толкова време ще пробвам с собствени средства за начало а каквото ми е предрекано това ще стане,силно се надявам да се случи чудото както на мен така и на теб и на всички момичета от тук! За в момента лекарката ми каза че всичко е Ок и не искам да изпусна този шанс:-)