0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #360 -: Ноември 16, 2014, 17:57:46 pm »
Кaкво ти кaзaхa дa си носиш?
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #361 -: Ноември 17, 2014, 20:19:14 pm »
Ами ЛК, талонче с кръвна група,направление за хоспитализация(те ще ти кажат точно какво да бъде), удобни чехли и 800лв:) Гладна,жадна - друго не се сещам.
<br />
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #362 -: Ноември 18, 2014, 20:55:57 pm »
Здравейте момичета, може ли който е по-запознат с лапарото по клинична пътека да ми каже как става цялата процедура - разбрах за направлението за хоспитализация, но не разбрах то от личния лекар ли се взима или личния трябва да ме насочи към гинеколог, а гинеколога да ми издаде това направление? Също така колко заплаща ЗК с това направление? Знам, че заплаща част, но ако може някой да ми каже колко точно, ще ми е от голяма полза - защото ако разликата не е съществена и ако ваденето на такова направление е "ходене по мъките", май ще предпочета да си платя парите защото достатъчно ходя по мъките и без това. И последно въпросче (засега) задължително ли е да си взимам болничен лист след това, защото някак си не ми се иска всички във фирмата да разбират какво правя.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #363 -: Ноември 18, 2014, 21:17:59 pm »
Lilibell, на мен ЛЛ ми даде направлението за хоспитализация, т.е. не е задължително да е от гинеколог.
Струва си да се вземе такова, защото то покрива към 800 лв. (инфото ми е малко старо, но със сигурност не е малка сума).
Мен ме държаха в реанимация 24 след операцията. Поне за 3 дни ще имаш нужда от болничен, дори аз бих взела 5, ако мога.

*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #364 -: Ноември 18, 2014, 21:44:24 pm »
И на мен ЛЛ ми издаде направлението. Аз нямаше да се справя с три дни - раздвижих се много бързо, но от упойките или друго се изморявах много бързо през първата седмица и доста спах.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #365 -: Ноември 18, 2014, 21:50:31 pm »
lili2011, 47 Smiles мерси за бързото включване  :bighug: Явно ще трябва да се взима това направление, дано само личната да не ми направи някакви проблеми. lili2011 защото те знам, че си клиент на Щерев, имаш ли идея там всички лекари ли оперират или само някои - питам заради т.нар. избор на екип, не знам ако си поискам моя лекар да ме оперира дали това ще се счете за избор на екип и струва ли си да го правя или който ми се падне и да се доверя, че там всички са добри професионалисти.
На мен днес док ми каза, че нямало проблем ако ми я направят в петък, до понеделник ще съм на линия  :?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #366 -: Ноември 18, 2014, 22:03:43 pm »
На мен днес док ми каза, че нямало проблем ако ми я направят в петък, до понеделник ще съм на линия  :?
Моя позната направи точно така и си отиде на работа в понеделник.
Много зависи и какво ще ти правят по време на самата лапароскопия. Ако е само диагностична ще се възстановиш наистина съвсем бързо, но ако се налагат някакви манипулации, може да е необходимо повечко време.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #367 -: Ноември 18, 2014, 22:08:08 pm »
За съжаление не мога да помогна. Направих цс и лапароскопията на своя глава преди да стигна до репродуктивен специалист. Иначе моята лапароскопия беше в 'Доверие' при д-р Новачков. Много съм доволна! Докторът освен че е чудесен специалист ми направи и запис на операцията по мое настояване.
« Последна редакция: Ноември 18, 2014, 22:09:43 pm от lili2011 »
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #368 -: Ноември 18, 2014, 22:13:12 pm »
уж е само диагностична. Всъщност проблема тръгна от един задържан фоликул, който след един месец прием на хапчета не се повлия съществено. Прегледахме назад резултатите от изследванията и се оказа,че на десния яйчник все имам нещо такова. Според док можело да е ендометриозна киста, която да се свива и нараства, макар че нито я разпозна на ехографа като такава, нито пък ми каза възможно ли е толкова месеци ендометриозна киста да се задържи все в едни и същи размери. Както и да е, предложи ми да избирам дали да ми направи пункция или лапаро. В момента съм в голяма чуденка, но клоня към лапарото защото ако пункцията докаже ендометриозна киста, така или иначе лапарото няма да ми се размине, а и искам да си проверя тръбите. Само ме е страх от диагностично да не се превърне в оперативно, все си представям как се събуждам без тръби и без яйчници  :balk_145:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #369 -: Ноември 18, 2014, 22:17:29 pm »
За съжаление не мога да помогна. Направих цс и лапароскопията на своя глава преди да стигна до репродуктивен специалист. Иначе моята лапароскопия беше в 'Доверие' при д-р Новачков. Много съм доволна! Докторът освен че е чудесен специалист ми направи и запис на операцията по мое настояване.
Явно ще трябва да им се обадя да попитам изрично. Иска ми се да съм си при моя док, но не знам дали ще ми стигнат финансите ако трябва да платя, за да ме оперира той.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #370 -: Ноември 18, 2014, 22:30:13 pm »
Lilibell, и аз на твое място щях да избера лапароскопията. Стискам ти палци да не се окаже нищо сериозно и само да се потвърди, че всичко е наред.  :P
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #371 -: Ноември 18, 2014, 22:34:39 pm »
Lilibell, и аз на твое място щях да избера лапароскопията. Стискам ти палци да не се окаже нищо сериозно и само да се потвърди, че всичко е наред.  :P
Дано, толкова силно се надявам всичко това да ми се размине. Благодаря ви за помощта и подкрепата момичета!


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #372 -: Ноември 19, 2014, 06:30:07 am »
Аз бях говорила с лекаря ми за запис и диагностично лапаро. Обсъдихме предварително че може да 'почисти', и да обследва какво-що без да пипа. Ако е нужно ще направя оперативно второ лапаро. Много ме беше страх да не остана без тръби или пък нещо друго. За щастие не се наложи допълнителна процедура.

Стискам палци да имаш чудесен резултат от лапароскопията. И бързо възстановяване!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #373 -: Ноември 19, 2014, 17:00:55 pm »
Здравейте момичета,

Следващата седмица ми предстои лапароскопия за изрязване на 2 миомни възела в Майчин дом при д-р Славов. Моля ви, ако имате впечатления да споделите. Не се притеснявам толкова от самата операция, колкото от това, което ще бъде преди и след нея. Това което съм чула за Майчин дом никак не е ласкаво. Плащам си избор на екип, но дали това по някакъв начин би повлияло на престоят ми...не зная...
Освен това бих искала да попитам тези, които вече са преминали лапарото: до колкото разбрах за да се извърши то в кухината се вкарва някакъв газ. Колко време след това се свива коремът и трябва ли да се носят ластични гащи или колан?
И друго - след като ми махнат конците удачно ли е да се правят лечебни процедури с минерална вода?
Ще чакам инфо, да знаете!
Предварително благодаря!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #374 -: Ноември 19, 2014, 18:45:13 pm »
Здравей ArtMilena,
моето лапаро беше в Майчин дом, но при д-р Начев.
Ето тук съм разказала за него:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50707.msg1068943#msg1068943
Не съм имала болки в корема от газта. Не съм носила ластични гащи или нещо подобни.
На другите въпроси не мога да ти отговоря.
Стискам ти палци!  :crossfingers:
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #375 -: Ноември 19, 2014, 20:09:48 pm »
Здравейте,
мойто лапаро беше преди 15тина дни... но на 3тия ден от изписването ми се появиха гъби :( Преди 2 дни ходих да ми свалят конците, доктора каза 2 вида гъби (не ги запомних) но много бързаше и не ми обясни.. МБ не взе, защото гостите дойдоха и няма как, каза като ми свърши да ида за МБ :( та искам да попитам на някоя от вас да са и се появили гъби след лапарото? И също така дадоха ли ви рентгеновата снимка, която са правили по време на лапарото?
Поздрави
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #376 -: Ноември 19, 2014, 20:17:35 pm »
ArtMilena, да вкарва се газ,който издува корема по време на операцията за да може лекаря да работи. След това  обаче корема не съм забелязала да продължава да е подут. Боля ме по-скоро не корема , а нагоре - гърдите , чак до шията и гърба и ходих малко изгърбена на втория ден ( на първия сякаш бях по-добре,може би ме държеше още упойката), но вечерта ми дадоха обезболяващо и се оправих.Няма страшно,не се притеснявай. Успех!
<br />
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #377 -: Ноември 19, 2014, 20:31:21 pm »
kotence и аз след лапароскопията получих течение. Ходих на лекар и ми каза, че имам гъбички, зачервено влагалище с налепи и не знам още какво.Вземах лекарства и вагинални и през устата. Днес пуснах МБ,но все още имам течение и си мисля , че пак ще излезе нещо.
 След операцията ми дадоха диск със запис. А за рентгенова снимка не знам,прави ли се такава?
<br />
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #378 -: Ноември 19, 2014, 21:39:25 pm »
Момичета, в кои клиники сте хванали гъбички? Не мисля че е нормално, дори по-лошо: лоша хигиена по време на лапаро може да причини много кофти проблеми. Как е възможно?!?

Рентгенова снимка мисля че не се прави по време на лапаро, само хидротубация. Но пък кой знае.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #379 -: Ноември 19, 2014, 21:49:19 pm »
Аз правих в Селена - за гъбичките, по принцип съм склонна и си мисля че може да е свързано нещо с АБ,които ти вливат(всъщност аз не съм сигурна какво точно ти вливат със системата) , ама знам ли....
<br />