0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #420 -: Декември 04, 2014, 11:14:12 am »
Не на мен не ми правиха промивки! Но преди операцията имах гинекологичен преглед и ако имаше нещо тя Щеше да каже
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #421 -: Декември 04, 2014, 11:18:12 am »
На мене ми искаха ПКК само,нямах никакво възпаление и си ми направиха промивка с йод,което мисля че всеки лекар е хубаво да го прави.Това е мое мнение
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #422 -: Декември 04, 2014, 11:27:54 am »
То и на мен ми искаха ПКК но сега като каза йод като се събудих след упойката по краката ми имаше йод,ако са ми правили такава промивка то тя е била под анестезия! Но преди това не са ми правили
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #423 -: Декември 04, 2014, 11:32:13 am »
И аз бях цялата с йод по краката и кореме,промивката на влагалището ми я направиха преди операцията на магаренцето :D
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #424 -: Декември 04, 2014, 11:52:50 am »
Мимонче а твоята операция къде беше,извинявай ако си упоменала някъде ?
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #425 -: Декември 04, 2014, 12:54:47 pm »
явно различните клиники имат различен начин на действие. Те в Щерев и преди хидротурбация не искат микробиология. Вчера като ми обясняваха подробно каква ще е програмата за утре, нямаше такава процедура. А йода не е задължително да е от промивка - йод се слага при всяка операция за почистване на участъка където ще се отваря, той е дезинфектант. Не ми стига другия стрес, само промивки ми липсват  8O


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #426 -: Декември 04, 2014, 13:46:16 pm »
Весита,мойта операция беше в Селена,Пловдив.ЛИЛИБЕЛ спокойно не е страшно,да йода се слага при всяка операция,а колкото до промивката във влагалището то тва е добре за нас самите,а микробиологията преди цс или хидрот. е задължителна в много клиники.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #427 -: Декември 04, 2014, 13:54:25 pm »
Мимонче на мен са ми правили хидротубация в Бургас но промивка не ми направиха! Това беше най - ужасното нещо което са ми правили до момента,а за страха там да не говорим!
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #428 -: Декември 04, 2014, 14:07:57 pm »
mimon4e99 мен сякаш повече ме е страх от 2 неща - слагането на абоката и глада  :lol: подозирам, че утре толкова ще съм озверяла от глад, че ще искам тая операция да мине колкото може по-бързо само и само да мога да стигна до яденето.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #429 -: Декември 04, 2014, 14:09:59 pm »
А аз имам правена цс в Медикус Алфа пак в Пловдив,промивка не са ми правили също,само ми правиха кръвни изследвания и микробиология,която направих предварително.Само преди лапарото ми направиха тази въпросна промивка  :D
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #430 -: Декември 04, 2014, 14:16:34 pm »
Лилибел,след операцията си изпитвах глад и цял ден за тва мислех  :D ,като се поуправих след упойката още същия ден успях да се кача в кафето и да си купя един сандвич,пуших защото без цигари трудно издържам.... и щом ми позволи док веднага да си го хапнах сандвича,това беше същата вечер,ще се справиш със всичко,няма да се плашиш
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #431 -: Декември 04, 2014, 15:14:01 pm »
lilibell относно абоката аз малко затрудних сестрата:-)))) защото от това че не бях яла почти 24 часа я затрудни да ми намери вената:" мила моя ама няма ти ги вените ми вика":-))) викам ми да уморих те ме от глад! Сега вече ми е смешно но тогава не ми беше ! Ще видиш че и ти ще се справиш лилибелл,после и ти ще гледаш с насмешка, само не позволявай страха да те победи,не е толкова страшно
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #432 -: Декември 04, 2014, 15:46:44 pm »
Благодаря за подкрепата момичета, дано всичко да мине без усложнения и най-вече резултата да е хубав. Другото всичкото се забравя  :bighug:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #433 -: Декември 04, 2014, 16:12:17 pm »
То това искаме и очакваме всички резултата да е хубав,но след всички лоши неща през които минаваме време да почнат да се случват и хубавите неща! Време да изгрее слънце и на нашата улица,нали така момичета :D
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #434 -: Декември 04, 2014, 19:47:47 pm »
Хора много се притеснявам дали очистителното си е свършило работата защото не успях да изпия 2.5 литра вода за 2-4 часа както пишеше в упътването - аз по принцип пия много малко вода. Успях да го докарам до към литър и нещо. Вие как бяхте в това отношение?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #435 -: Декември 04, 2014, 20:57:25 pm »
Ами аз както ви казах , нито ми забраняваха да се храня предната вечер , нито ми дадоха очистително (макар че питах, защото бях чела че се дава) , нито ми правиха клизма. А операцията си мина нормално. Беше в Селена.  Аз пък пия по принцип много вода и най-трудно ми беше това, че сутринта преди операцията не трябваше да пия ( е пийнах една глътка все пак, не издържах) А после след като излязох от упойка и ми позволиха изсмуках литър и половина, напълних торбичката на катетъра :)
<br />
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #436 -: Декември 04, 2014, 21:06:14 pm »
явно навсякъде имат свой метод на работа. Няма я Веситаа да каже в Щерев дали искат да си обезкосмен. Чета в нета, че някои момичета чак корема си депилират. Аз се чудя сега какво да правя, нищо не ми казаха като бях в клиниката  :?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #437 -: Декември 04, 2014, 21:19:15 pm »
Да изискват да си обезкосмена! Поне мен една от сестрите ме пита дали съм бръсната? Казах и естествено,ако не си те ще те бръснат! А корема аз по принцип си го минавам с епилатора така че бях епилирана
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #438 -: Декември 04, 2014, 21:28:16 pm »
аааа супер, аз по принцип се обезкосмявам редовно, но не изцяло, но щом се налага ще ги махна. А по корема ще ги махна, макар че там е само мъх и даже не се вижда. Може ли такива важни неща да не ми ги кажат на консултациите. Добре че сте вие момичета, че мога да си спестя някои неприятни процедури


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #439 -: Декември 04, 2014, 21:38:16 pm »
Имах предвид на интимните части а за корема си е по твое желания няма смисъл да ги махаш щом е мъхче! Всяко друго обезкосмяване си е по твое желание! Важно е само на определените части да нямаш :D