0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #400 -: Декември 03, 2014, 17:02:07 pm »
Веситаа и аз петък съм на лапаро в Щерев, нещо акушерката ме погледна странно като казах,че няма да ползвам болничен и се надявам до понеделник да съм на крак (на работа). Вече се притеснявам дали наистина операцията е толкова лека колкото док ми я изкара. Да не ми се наложи по-дълго възстановяване? Твоята диагностична ли беше или ти правиха нещо? И за колко време се възстанови - говоря за достатъчно възстановяване, че да работиш примерно.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #401 -: Декември 03, 2014, 17:30:24 pm »
Здравей lilibell :-) на мен ми правиха оперативна лапароскопия на 28.11( петък) днес е сряда и мога да кажа че се чувствам доста по добре! Ми незнам дали за 2 дена ще се възстановиш че и да почнеш работа,вземи си няколко дена според мен, вярно че е лека операция в смисъл такъв че не те режат много ми ти правят дупки(аз имам 4) но наболява си лекично все пак си е оперативна намеса! Всъщност след като станах от леглото на следващия ден не ме болеше толкова корема колкото под гърдите и рамената! Едвам дишах:-) но анестизиолога каза че е нормално и ще отмине до няколко дена! Бих казала че отвчера дишам спокойно :-)) незнам какво работиш но вземи си няколко дена( те питат колко желаеш) защото няма да ти е мн до работа а пък ако се чувстваш Ок,отивай да работиш:-) знам че не е хубаво да се натоварваш първите дни и да вдигаш тежко! Бъди спокойна всичко ще е наред,всички там са изключително мили и добри специалисти:-) стискам палци да мине всичко добре и при теб! Ти при кои лекар си? Извинявай ако някъде си отбелязала:-))
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #402 -: Декември 03, 2014, 17:35:53 pm »
И забравих да кажа че аз си взех максимума от 32 дена:-))) искам да се възстановя добре понеже работата ми е цял ден накрак:-) а и здравето е мн по важно оправи се възстанови се и тогава работи,но ти си приценяш все пак,но не смятам че за два дена ще се оправиш! Аз утре ще ходя да махам конците:-))) че доста почнаха да ме сърбят тия ранички
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #403 -: Декември 03, 2014, 18:37:57 pm »
Ами работата ми е на стол, няма да имам голямо натоварване, не се движа много ама все пак седналата поза не е най-удобна. Май ще изчакам да видя как ще съм след операцията и тогава ще мисля за болничния. При мен проблема е,че не ми се иска всички в офиса да разберат какво правя, не че толкова ми се работи  :? по-лесно ми е да се оправям с болката отколкото с клюките  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #404 -: Декември 03, 2014, 18:45:35 pm »
Така е и при мен е нещо такова относно клюките ама да си говорят каквото искат! Нито сме първите нито ще сме последните минали през това,само хора с ограничено мислене могат да клюкарят за такива неща според мен,ама не ги мисли важното е всичко да мине Ок ти да си добре и да се случват хубавите неща вече! Да в деня на изписването ще те питат колко дена искаш тогава си реши :-) за първи път ли ти е?
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #405 -: Декември 03, 2014, 19:04:40 pm »
 :lol: това за първия път ми хареса - да за първи ми е и се надявам за последен. Макар че повече ме притеснява това,че са решили да ме уморят от глад - хич не си представям как ще гладувам долу горе 24 часа. Може да не се наложи упойка - ако взема да припадна от глад.  Аз съм при Александров, но не знам той ли ще прави операцията. Днес ходих на консултациите, мина ОК, изкриви ми се ръката да пиша и подписвам. Наистина за болничните ще мисля след операцията, дано не ми се наложи да взимам. В краен случай ще пия болкоуспокояващи. По-важното е резултата да е хубав. Може ли да ми кажеш щом си в Щерев, преди самата операция виждаш ли се с док? Днес забравих да ги питам защото искам да изкоментирам някои неща с него, най-вече да му напомня, че съм с ИЯР и да не ми реже по яйчниците  :( също така разбрах,че поне една нощ се остава в клиниката - това включено ли е в цената на лапарото или се плаща допълнително?
« Последна редакция: Декември 03, 2014, 19:12:03 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #406 -: Декември 03, 2014, 19:29:44 pm »
Първо относно глада:-))) и аз бях умряла от глад особено вечерта преди операцията даже глада беше по голям от страха:-))  при мен малко преди операцията моята лекарка д-р тимева ме извика и проведе преглед преди операцията и след това се качихме с акушерка в операционната и там пак я видях( лекарката си) малко преди да ме упоят! Така че мисля че би трябвало да го видиш в деня на операцията ако ли не кажи на някоя от акушерките че искаш да говориш с него преди да те упоят! До колкото разбрах докато бях там дори и да не те оперира лекаря ти присъства на операцията! А относно нощувката,да влиза в цената. Ако има нещо което те интересува питай с каквото мога ще ти бъда полезна! А на теб какви са ти впечатленията от болницата? А за тимева имаш ли някакво мнение,или имаш ли близки на които е успяла да помогне от първия път инвитро?
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #407 -: Декември 03, 2014, 20:05:34 pm »
Моят д-р пък ми разреши да ям  и да пия вечерта преди операцията до 12 часа :) Е, гледах да вечерям все пак по-рано де.
А сутринта в 6 ме приеха и към 9 беше операцията.
<br />
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #408 -: Декември 03, 2014, 20:09:19 pm »
Ами какво да ти кажа - то си има тема за клиниките, да не стане като реклама, но съм доволна. Обърнаха ми внимание днес, въпреки че бяха доста по-натоварени от обикновено - анестезиолога прави консултация във времето между едно секцио и една лапароскопия и въпреки това ми разясни всичко. Успяхме да се вместим в 1 час - консултация с кардиолог, анестезиолог и акушерката. Ти като отиде там знаеше ли си теглото предварително? Аз тъй като не се тегля, написах ориентировъчно, не знам дали е проблем това. Анестезиолога нищо не каза по въпроса, а и аз забравих. Примерно ако се разминава с 5-10 кг дали е проблем? За Тимева нищо не знам, дори не съм ходила при нея, но има май доста мнения за нея във форума.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #409 -: Декември 03, 2014, 20:13:41 pm »
Моят д-р пък ми разреши да ям  и да пия вечерта преди операцията до 12 часа :) Е, гледах да вечерям все пак по-рано де.
А сутринта в 6 ме приеха и към 9 беше операцията.
Лелеее късметлийка  8O аз имам тук цяла страница какво не трябва да ям и какво ми е позволено - по дни, започвайки от 5-6 дни преди операцията. Най-затегнато е положението в деня преди лапарото - позволява ми се само лека закуска, което не знам какво значи, след това течен ??? обяд от чай или бульон максимум до 13 часа и след това абсолютно НИЩО и така до следващия ден. Добре че ще ме приемат в 11, с операцията и реанимацията сигурно ще мога да ям чак към 15 следобед.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #410 -: Декември 03, 2014, 20:24:37 pm »
Не се притеснявай за килограмите и аз не се бях теглила предварително казах оринтировъчно! Да намерих коментари за тимева но нали знаеш че когато човек отиде при нов лекар иска да чува все по-хубави и хубави неща за него:-)) важното е ако имаш алергии към хапчета задължително да предупредиш! А относно яденето на мен ми казаха че задължително трябва да е на празен стомах даже ми дадоха рецепта да изпия едно сиропче и след няколко часа започна очистителния процес. Аз ходих на 27.11 сутрента за кардиограма и анестизия казаха ми че мога да хапна нещо и приключвам с храната,през целия ден само течности до 22.00 и после край и с течностите на 28.11 абсолютно нищо нямах в корема пак през целия ден . Хапнах чак на 29.11 на обяд една супичка :-)) на мен ми беше втора лапароскопия и знам че се прави на празни черва за да може да се види всичко добре ,дори на момичето което беше с мен в стаята и правиха и клизма,макар че също гладуваше предния ден,на мен не ми правиха такава процедура за моя радост ! Не се притеснявай ще видиш как ще ти олекне в деня когато се пребереш понеже вече всичко ще е минало
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #411 -: Декември 03, 2014, 20:28:56 pm »
Не миличка и към 15.00 няма да ядеш ще хапнеш чак на следващия ден! Мисля че към 13:30 ще те качат в операционната и след като се събудиш ще постоиш час два в реанимация и след това ще те свалят в стаята! Най много да ти дадат водичка но късно вечерта
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #412 -: Декември 03, 2014, 20:34:13 pm »
Абе това преди операцията го разбирам - те са си го написали хората, да намалят риска от повреди по другите органи, ама за след това??? По какви причини ще гладувам толкова много? Аз си мислех,че след това възстановяването след упойката ще е по-леко ако се хапне нещо или ако пия някакъв сок. Сиропчето и аз го имам - търсих го в няколко аптеки преди да се сдобия с него,даже се бях замислила какво ще стане ако не успея да си го купя тази вечер, а утре съм на работа и няма да мога да го издирвам. Имам и един лексотан ама не знам дали да го пия, не се чувствам нито чак толкова уплашена, превъзбудена или стресирана. Ти пи ли си успокоителното? Какво ще стане ако го прескоча


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #413 -: Декември 03, 2014, 20:40:43 pm »
Сиропчето го взех от аптеката в болницата и да знаеш че действието му при мен започна чак след 6 часа ,а относно лексотанчето аз го изпих не че бях стресирана,но при кардиограмата мн ми блъскаше сърцето и те ми казаха да го изпия че да ми се успокоило сърцето и за да поспа малко! Изпих го вечерта и мога да кажа че спах като бебе:-))) ми незнам какво ще стане ако не го изпиеш ама и нищо не ти пречи да го направиш,изпий го ще ти стане още по спокойно
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #414 -: Декември 03, 2014, 20:54:35 pm »
Само че моята е оперативна лапароскопия а за диагностична незнам как ще е ,да не те заблудя нещо
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #415 -: Декември 03, 2014, 21:13:38 pm »
същата работа е - изискванията са същите. Значи викаш с оперативна си се възстановила толкова бързо, а диагностичната е по-лека. Аз съм за диагностична, но като ме отворят не се знае какво ще видят - подготвена съм и за оперативна, взех си даже направление поне да спестя някой лев. Ще видим как ще съм в петък, ще се включа след упойката да споделя непосредствени впечатления  :lol:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #416 -: Декември 03, 2014, 21:29:31 pm »
Ми да доста бързо се възстанових.днес съм мн мн по добре,на моменти ме наболява малко но все пак си е пресничко още! За диагностична нищо немога да каже и двете са ми оперативни! И аз бях с направление спестих някой лев:-))) да непременно пиши как е било при теб
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #417 -: Декември 04, 2014, 09:52:51 am »
Момичета, а правиха ли ви вагинална промивка преди операцията? На мен една сестра ми спомена нещо такова , после изчезна и така не ми направи. Направо ме извикаха за операцията. Та се чудех това масова практика ли е и доколко е задължително.
<br />
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #418 -: Декември 04, 2014, 11:07:42 am »
Момичета, а правиха ли ви вагинална промивка преди операцията? На мен една сестра ми спомена нещо такова , после изчезна и така не ми направи. Направо ме извикаха за операцията. Та се чудех това масова практика ли е и доколко е задължително.
аз си мисля,че затова искат предварително ПКК и другите изследвания, за да видят дали имаш някакво възпаление. И според мен ако видят, че имаш възпаление тогава те гледат по-подробно и ти правят някакви процедури. Защото мен много ме проверяваха - гледаха ми гърлото да нямам настинка, гледаха ми левкоцитите и т.н. Според мен с тази промивка се презастраховат ако примерно са ти били по-високи някои стойности


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #419 -: Декември 04, 2014, 11:12:50 am »
Иренче и мойто лапаро е като твойто,приеха ме сутринта в 6,30 и към 9 ме оперираха,вечерта преди операцията ми позволиха да ям до 22,00 часа,а колкото до вагиналната промивка трябва да се направи и на мене ми направиха.ЛИЛИБЕЛ,моя док каза че не мога да се храня след операцията,трябвало да пускам газове,вечерта ми донесоха бисквитки с кисело мляко,но тъй като започнах да имам газове и го попитах дали мога да изям един сандвич каширан  :D в шкафчето ми и ми каза щом имаш газове хапни си го.Аколкото до болничен,подкрепям ВЕСИТА,добре ще е някой ден да си починеш.Ако има нещо питайте насреща съм.