0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1520 -: Април 22, 2012, 16:49:18 pm »
Да с направление от личната лекарка за хоспитализация е безплатно.
Но наистина ако има избор на екип се доплаща . Няма да съм много актуална с цената за избор на екип.
Аз обаче не доплащах за избор на екип. Всъщност преди да постъпя ходих при Др Славчев на последния преглед той извика и  Тюфекчиева и взеха решение да ме оставят по спешност в болницата,може би по-тази причина ми се размина плащането за избор на екип.
Дори и с направление пак ще се наложи нещо да плащаш.
*

    liuliak

  • *
  • 23
  • Heaven, I`m in Heaven..
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1521 -: Април 22, 2012, 18:33:58 pm »
Момичета, имали ли сте леко вагинално кървене след лапарото?
Любовта ще спаси света
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1522 -: Април 22, 2012, 18:46:17 pm »
Момичета, имали ли сте леко вагинално кървене след лапарото?

Да, казаха ми, че е нормално. Отшумя още в деня на лапарото.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1523 -: Април 22, 2012, 21:01:24 pm »
Момичета, имали ли сте леко вагинално кървене след лапарото?
Да, казаха ми, че е нормално. Отшумя още в деня на лапарото.
Аз също имах леко зацапване 1-2 дни.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1524 -: Април 22, 2012, 22:39:28 pm »
След диагностичното не. Но след оперативното ,отстраняване на тръбата/извънматочна БР/ Да,за 2,3 дни.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1525 -: Април 23, 2012, 09:00:43 am »
Момичета, имали ли сте леко вагинално кървене след лапарото?
няма страшно....и аз имах леко кървена за 1-2 дни.Все пак е "работено"  и няма как
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1526 -: Април 23, 2012, 11:27:29 am »
Момичета, имали ли сте леко вагинално кървене след лапарото?

При мен след оперативна лапароскопия (прекъснаха ми двете тръби) нямаше кървене.
*

    liuliak

  • *
  • 23
  • Heaven, I`m in Heaven..
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1527 -: Април 23, 2012, 12:17:25 pm »
благодаря ви - и аз се изчиствам вече...:)
Любовта ще спаси света
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1528 -: Април 23, 2012, 13:36:56 pm »
Здравейте момичета,преди 10 дни правих оперативна лапароскопия.Резултата е премахване и на двете тръби поради множество сраствания и премахване на полип от матката.
Претеснена съм защото имам температура от 37.3.Ходих до доктора и ми изписаха антибиотик,но не ми дадоха информация от какво би могло да се активира тази температура.Втори ден го пия и не ми повлиява,за да се понижи тази температура не знам какво става моля пишете ми ако има някой е изпитал подобно нещо поне за успокоение.Благодаря! и Успех на всички след подобна манипулация.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1529 -: Април 23, 2012, 14:26:33 pm »
Имаш ли спомен дали ти вляха преди лапарото ,венозен антибиотик.
Всички лекари процедират по различен начин. При мен също беше оперативно .Но ома разлика дали самоти махат тръбите или ти ги махат поради извънматочна бременност ,където съм била преди това с кървене над 20дни а това е предпоставка за възпалителен процес.
Та така преди лапарото ми сложиха и после в реанимация общо за 48часа слагаха ми го на 6часа.После не са ми давали никакъв АБ.
Може да е от друго .
Сега ли ч вдигна тази температура или си така от лапарото. Пролет е и доста вируси хвърчат наоколо.
Какъв АБ ти изписаха?
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1530 -: Април 23, 2012, 14:39:42 pm »
Изписаха ми Зинат ,а температура забелязах ,че имам след махането на конците преди това не съм я мерила.Тръбите са ми премахнати заради хидросалпингс и то в доста напреднъл стадий било е неизбежно премахването им.Силно се надявам да се повлияе температурата от антибиотика и да не е нещо сериозно. Защото както съм чувала тази температура е признак,че нещо се случва в организма ти.Мисля ,че не са ми вливали антибиотик ,но не мога да кажа със сигурност защото не знам!Докторите не ми казаха много след лапарото.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1531 -: Април 23, 2012, 17:39:12 pm »
Зината е супер,него го предписват точно за коремните и тазовите органи.Ще ти помогне.
Сигурна съм че са ти поставили през абоката ,който ти е поставен и за упойката.
До ден два трябва да ти спадне Т. много често лекарите оставят организма сам да се справи особено когато Т не е много висока.

А къде си прави лапарото,в коя болница?
« Последна редакция: Април 23, 2012, 17:41:55 pm от zarina »
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1532 -: Април 24, 2012, 20:12:15 pm »
Момичета имали ли сте проблем с цикъла след оперативна лапароскопия.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1533 -: Април 24, 2012, 23:45:59 pm »
Спомням си само,че при мен закъсня с 2-3 дена и не беше толкова обилен,както е обикновенно през първите дни.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1534 -: Април 25, 2012, 09:26:03 am »
след оперативна лапароскопия цикъла ми се намали от 31 на 28дена....супер редовен е и не повече от 2-3 дни.Направо ми е супер.Сега остана и да забременея спонтанно и направо нямам думи :oops:
« Последна редакция: Април 25, 2012, 11:27:23 am от морско момиче »
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1535 -: Април 25, 2012, 09:49:21 am »
При мен мц закъсня с 10- ина дни и беше малко по- обилен от обикновено.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1536 -: Април 25, 2012, 10:18:29 am »
При мен лапарото беше по спешност за отстраняване на извънматочна бременност.След операцията ми дойде след 10 дена закъснение,но беше нормален цикъл.От тогава обаче стана нередовен и оскъден ,което ме притеснява.Другата седмица ще посетя доки.Ама просто реших да се поинтересувам дали е нормално и дали на други се е случвало.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1537 -: Април 25, 2012, 20:49:09 pm »
Не съм имала проблем с цикълът. Твоето неразположение може да е временно. Все пак е било оперативна и може яйчниците да не овулират за месец два. Но ти непременно се консултирай.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1538 -: Април 26, 2012, 13:23:18 pm »
Здравейте,отново след 5-ти ден на антибиотик температурата отново си е същата около 37.1.Дали има възможност да е от това,че ми предстои цикъл,а преди това нали температурата  се покачва не знам ,гърдите също са ми чувствителни, чувствам се добре единствено това ме притеснява много, не се повлиява дори и от Зината.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #1539 -: Май 04, 2012, 21:42:19 pm »
Зината е много силен антибиотик,покрива голям спектър от грам положителните и отрицателни микроорганизми. Може би трябва да се смени ,но това трябва да го обсъдиш с лекаря. Понякога се хващат вътреболнични инфекции и ако са те тогава зината няма да ти помогне,пие се друг АБ. Дано вече да си се оправила.