0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #340 -: Ноември 08, 2014, 14:25:53 pm »
Блaгодaря ти зa инфото mag...и aз тaкa мислех дa нaпрaвя,първо дaтaтa и после зa нaпрaвление :D
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #341 -: Ноември 08, 2014, 14:44:13 pm »
Mag, мерси за разяснението. Аз останах с впечатление, че може да си вземе направление без да ги е платила, та затова писах, че не разбирам как става.

Momin4e99, и аз не съм имала проблем с даването на направление от ЛЛ. Тя даже е навътре в сагата ни със забременяването.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #342 -: Ноември 10, 2014, 22:36:35 pm »
Здравейте,
предстои ми лапароскопия за отстраняване на ендометриозни кисти. В тази връзка искам да попитам някои от вас плащалили са си за хиалуронова киселина - четох, че предпазва от сраствания, но е много скъпа. Интересувам се препоръчвалили са ви да си я закупите, в интернет пише, че "разделя точно тези тъкани, които оператора-гинеколог желае да раздели, точно толкова дълго колкото е необходимо, за да зараснат те без сраствания, след което бива елиминиран от организма."
Дали действително е наложителна, за да няма сраствания, или е просто поредната реклама.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #343 -: Ноември 11, 2014, 01:57:32 am »
Здравей :)
Имам 2 лапароскопии и никой никога не ми е препоръчвал хиалуронова киселина като средство, предпазващо от сраствания. Допитай се до лекаря, който ще те оперира. Имай предвид, че действително може да е само реклама на един скъпоструващ препарат.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #344 -: Ноември 11, 2014, 09:33:05 am »
Моята операция беше отворена, при нея рисковете от срастване са по-големи. Никой не ми е предлагал препарат против сраствания и нищо такова не съм ползвала. Обаче започнах да ставам и да се движа буквално на следващия ден и така всеки ден. Не давах друг да разхожда кучето от самото начало :) Лекарите ми казаха, че е по-добре да се движиш и да те боли (в разумни граници, разбира се), отколкото да не се движиш за да не те боли. Нямам сраствания, всичко мина за месец.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #345 -: Ноември 11, 2014, 11:32:12 am »
Маг, а как разбираш че нямаш сраствания?
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #346 -: Ноември 11, 2014, 11:46:19 am »
Момичета,днес,най късно утре сутринта и аз чакам док да ми се обади да ми каже кога ще ми е лапарото,започват да ми треперат дрешките вече :D
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #347 -: Ноември 11, 2014, 15:59:52 pm »
Маг, а как разбираш че нямаш сраствания?

от тогава до сега имам вече 4 процедури, постоянно съм на прегледи и все си мисля, че ако имаше някакъв проблем щеше да се види и да разбера :)
естествено не е 100% гаранция, но смея да се надявам че всичко е наред

mimon4e99, не се притеснявай, нищо страшно няма - всичко ще е наред, операцията не е тежка
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #348 -: Ноември 12, 2014, 20:27:04 pm »
Нa 28ми ще е ми е лaпaрото..mag,мерси зa курaжa  :D,но човек докaто не мине и не види кaкво е,все си имa притеснения и въпроси и тнт
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #349 -: Ноември 12, 2014, 21:30:57 pm »
Нa 28ми ще е ми е лaпaрото..mag,мерси зa курaжa  :D,но човек докaто не мине и не види кaкво е,все си имa притеснения и въпроси и тнт
Mimon4e99, като мине ще се убедиш, че не е страшно. Важно е и резултатите да са добри. Успех ти желая и пиши  :P
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #350 -: Ноември 12, 2014, 22:03:53 pm »
Мерси 47 Smiles...ще пишa рaзбирa се :D
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #351 -: Ноември 14, 2014, 13:28:02 pm »
Забравих да питам за изследвания преди лапарото.Като ми се обадиха да ми кажат за коя дата,не ми споменаха дали трябва да направя някакви изследвания,питам се може би каквото им трябва ще ми направят на место?Ще ми я прават в Селена,Др. Даскалов.Някоя от вас ако е правила там скоро,нека сподели.Мерси :)
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #352 -: Ноември 14, 2014, 14:36:45 pm »
Мимонче обади се и питай за набора изследвания който трябва да имаш.Някои могат да минат по ЗК и ще излезе по-евтино.Аз се сещам за ПКК, Асат, Алат, Спин, Сифилис, някои хепатити влизаха, както и снимка на бял дроб и сърце.Но наистина се обади и питай.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #353 -: Ноември 14, 2014, 14:55:08 pm »
А тези които съм правила,трябва да ги повтора така ли,като например ПКК,сифилис,спин....
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #354 -: Ноември 14, 2014, 15:08:37 pm »
Зависи кога са правени.ПКК важи седмица доколкото си спомням а другите по 3 месеца.Така че ако влизат в този времеви диапазон няма проблем.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #355 -: Ноември 14, 2014, 15:35:21 pm »
Ми мисля че съм към крaя вече,ще ги погледнa кaто съм вкъщи,че пишa ор рaботaтa
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #356 -: Ноември 15, 2014, 23:30:38 pm »
Aз правих в Селена при Даскалов- изобщо не са ми искали такива изследвания. Там преди операцията ми взеха само кръв и урина. А и талонче с кръвната група и резус фактор ако имаш си носи, ако  не - там ще ти направят. Вече питай Даскалов за някои допълнителни изследвания ако трябва , може би МБ,моята беше от скоро.
<br />
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #357 -: Ноември 16, 2014, 09:52:24 am »
На мен също не са ми искали предварително изследвания. В деня на лапароскопията ми взеха кръв и урина, направиха ми и ЕКГ.
(АГ Варна,  при Германов и Кузманова)
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #358 -: Ноември 16, 2014, 13:47:39 pm »
Нa мене ми кaзaхa дa отидa зa консултaция с енестезиолиг в селенa..питaм се не могaт ли в деня дa ми се нaпрaви тaзи консултaция егaти...сaмо рaзкaрвaне..A в сaйтa им виждaм сaмо един телефон зa връзкa,явно нa регистрaтурaтa,aко звъннa и питaм те кво могaт дa кaжaт?Не знaм...зa кръвнaтa групa имaм,микробиология имaм нa скоро,но до дaтa нa оперaциятa ще стaне нa месец.Aкушеркaтa е при Дaскaлов викa иди в селенa и тaм ще ти обяснят всичко..момичетa дaйте ми съвет могa ли дa звъннa в селенa и дa ми кaжaт вместо дa се рaзкaрвaм зa един въпрос нaпример чaк до тaм,не съм от грaдa
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #359 -: Ноември 16, 2014, 15:48:23 pm »
Не съм ходила предварително. И аз не съм от града. В деня преди операцията имах среща с т.нар. интернист (не знам дали е същото). Разпитва те за разни неща и това е. Обади се в Селена и им кажи , че не си от града .Питай ги нужно ли е да ходиш предварително.На мен никой не ми беше казал такова нещо.Обаждат ти се няколко дни преди това и ти казват какво да носиш и т.н
<br />