0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #960 -: Септември 01, 2012, 00:48:40 am »
Момичета, моля помогнете.Много болезнени гърди подържам от няколко дена и д нес бях на мамолог. Направи ми ехографие и ми каза, че е галактоцеле и ми даде да си биа вкъщи инжекции окситоцин за 2 дена.Нещо обаче се съмнявам. Въпросният не ми е дал снимка и аз мисля , че по скоро е запушване на канали или мастит. През уикенда подържих и температура към 38, но ми спадна защото пих клеева тинктура.
Сега нямам никаква температура, но болката си остава и се смени от гърда на гърда. Само вчера към вечер вече ме боляха и двата гърди. Болката е ужасна и пониакога даже не мога да се изправя или да си протягам ръката нагоре.Болезнената гърда е твърда все едно е циментирана:(. Пия лецитин 1200 вече х 3/ден. Попитах този д-р. Василев ( в Тина Киркова) дали не може да ми даде някакви хомеопатични да пия против тия запушваниа, но ми отговори , че тои не е хомеопат. Общо взето разочарована съм от прегледа:(.
Някои от вас имае ли такъв проблем и този окситоцин дали ще помогне?
Иначе с цеденето съм много зле, защото с помпата не мога, а на ръка нямам нерви.
Моля, споделете , ако сте имали такъв проблем и как се оправихте?

Мислех да не се намесвам...Окситоцина е хормон.Предизвиква контракции на матката и се използва за предизвикване на раждане,аборт или в хода на цезарово сечение.След раждане матката контрахира и също се отделя окситоцин,той предизвиква слизане на млякото.Мен лично ме болеше много докато слезе(аз съм си глезла)
Не е препоръчително да се дават големи дози щом вече имаш мляко.
Ако мислиш,че се запушват канали,мисля че трябва да потърсиш консултант,или някой да ти помогне да отпушите добре всички канали.Всяка гърда хистологично е различна,но трябва да има поне 5-6 канала,Ти от колко виждаш да тече?И дали е на капки само(това е неотпушен канал,или на струйка?
На мен лично акушерката и сестра ми, ми отпушиха каналите.Бях преляла и много болезнено...ама аз си се глезя,теб може да не те боли :).Потърси някой,който да ги отпуши ръчно,с помпа после ше цедиш.САМО на ръка се отпушват,това разбрах,след горещ душ и масаж.А помпата...и за нея трябва да ти покажат.Ползвах една ,която сестра ми купи от аптеката пред болницата.За 5 лева ми я взе,само такива имало...и с нея и на ръка до 9-тия месец цедях и давах на едно съседско близначе.После него го отбиха,а Бузана още я кърмя(ВЕЧЕ ХАПЕ 8O)
Дано съм била полезна,махай го този окситоцин.Или вземи сложи зелеви листа в сутиена,облекчават болките,ама цедене му е майката...
« Последна редакция: Септември 01, 2012, 00:53:14 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #961 -: Септември 01, 2012, 13:14:57 pm »
Сега ще влезем в противоречие  :lol:

Първо, зелевите листа са нож с две остриета. Аз като търсих информация за тях, видях, че се използват И за спиране на кърмата. Не се наех да преценя колко време трябва да ги държа.

Второ, окситоцина е хормон, да, то той се отделя ежедневно от мозъка и предизвиква изтласкването на вече образуваното мляко към каналите. Не е свързан само с раждането. На мен акушерка ми е казала да се церя с него и добре, че я послушах. Количеството, което предизвиква контракции на матката е явно съвсем различно от това, което използваме за отпушването на канали. Ампули по 5 единици се вземат, не говорим за банки окситоцин.
А относто това кое предизвиква слизането на млякото след раждането, това е отделянето на плацентата и рязкото спадане на прогестерона в следствие на това. Окситоцина се отделя, когато бебето започне да суче и да упражнява дразнение върху рецепторите на ареолите.

Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #962 -: Септември 03, 2012, 11:34:14 am »
Момичета вече не издържам и ще ходя да си купя ел.помпа на Медела. Дали с нея ще ми се отпушат тези канали , защото днес пак съм зле:(
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #963 -: Септември 03, 2012, 22:27:54 pm »
Момичета ,имам проблем с килограмите,докато бях бременна качих 15 килограма,6 от които "оставих" в болницата.След като се прибрах в къщи не само ,че не успявам да сваля и грам ,а имам чувството че даже още напълнявам(сега сме на море и нямам кантар,ще разбера след седмица)Не ям повече от преди,хляб не ям,обаче по една моренка на ден си лапвам,по принцип не си падам по сладкото направо не знам какво ми става...И ако преди корема отвличаше вниманието от дупето и бедрата,сега го няма и голата истина хич не е красива...Скоро ще трябва да започна да ходя на работа по няколко часа и трябва да се вкарам поне малко във форма...Въпроса ми е дали невъзможността да свалям,а и лекото покачване на кг имат нещо общо с кърменето?Ако е така кога да очаквам естествен процес на възвръщане на нормалното ми тегло?Мога ли да пазя някаква диета,без това да заплашва кърмата ми?Приемам всякакви идеи
П.с. бях чела,че за кърменето отиват 1000 калории на ден и си виках супер,хем ще хапвам хем ще свалям,а то какво стана....
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #964 -: Септември 03, 2012, 23:22:07 pm »
Теди аз качих 25 или повече. В болницата като теб свали 6-7, несъществено на фона на всичките. Първия месец сякаш не падаха хич, но до 3-4м ги бях свалила всичките. Сега откривам, че въпреки това съм била заформена, защото дрехите купувани след отслабването са ми супер широки, а съм си все 55кг.
Успокой се сега, като се прибереш се изтегли на твоя си кантар. Ако си започнала да качваш иди при личния, ще изследвате хормони и ще се разбере.
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #965 -: Септември 04, 2012, 00:46:53 am »
Досега с дългите и широки поли беше ок,но днес отидох да си купя нещо есенно и направо ми се прирева.При ръст 159 см,тегло 64 кг и чашка 2Д на сутиена изглеждам меко казано нелепо,просто като квадрат...Изглеждам зле и се чуствам зле,аз съм си предразположена към пълнеене,но с диета и крос тренажора в къщи винаги подържам около 55 кг.Сега нямам никакво самочуствие,мъжът ми гледа да ме успокоява,че не съм много зле,но днес в магазина видях как ме гледа и ми стана още по гадно.С първото ми дете за 2 месеца бях по слаба от преди бременността,то вярно бях на 20,а бебето ревеше по цели нощи...Сега съм на 30 с кротко бебе(пу пу да не е уроки)и с огромен задник:)))
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #966 -: Септември 04, 2012, 05:47:30 am »
ТО уж би трябвало да свалиш по-лесно като кърмиш ( понеже кръменето изисква допълнителни 500 калории на ден), но и при мен стана обратното. С Ивана всичко, което качих, го бях свалила за около месец и после обаче качих още 5кг. С Андреа същата история, докато кърмех умирах от глад и започнах да качвам,след първоначалното сваляне след ражането. Вероятно понеже съм била гладна за тези 500 калории и не съм могла да си преценя кога съм ги изяла и съм яла повече. Поне така си го обяснявам, не знам,но знам че вечно ми се ядеше.


  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #967 -: Септември 04, 2012, 06:12:19 am »
Аз започнах да качвам веднага, щом ми спря кърмата. Докарах ги до 5 кила, от които днес няма и помен. Съветът ми е да пиеш много вода, да се движиш колкото може повече и... да не се депресираш. Кърми си детето и се храни по възможност най- здравословно. Всичко ще си дойде на мястото  :wink:.

Ето една статия: http://jenite.bg/%D0%9B%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE-%D0%BD%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%BE/%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5_l.a_c.93065_i.173223.html

Ваня, дано бързо намериш облекчение. Ползвала съм електрически помпи на Нук и с двете си деца и съм много доволна. Мисля, че са сходни с единичния модел на Медела.


*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #968 -: Септември 04, 2012, 12:36:30 pm »
Теди, споко бе.ще ги свалиш като хукне бабата да тича и ти подире и...
Аз с каката / преди 12г. и на 25 г./ качих 32 кг 8O.Ама ги свалих, отидох да раждам 95кг.На годинката бях 60 кг.,и писле още два свалих.Е с диетка разбира се.Сега с второто дете качих 19 кг.И аз оставих 6 кг.в родилното.И  част от другите свалих до четвъртият месец.От там на сетен свалям 4 кг.Мнооого трудно.Стигнах до 1 кгв момонта.Аз пазя диета и кърмя.диетата не е драстична.Виж това/и снимки имам/
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=42502.60
 и може да пробваш ако искаш но слред втория мес четох в kelimom, че вече може .Аз след четвъртия започнах.
А дано не е спам ...ама сега на стари години се възстанових много по бързо и по успешно..от на млади...Извода е:с малко натрупани кила е по лесно възстановяването... :lol:
« Последна редакция: Септември 04, 2012, 12:39:14 pm от Misty »


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #969 -: Септември 04, 2012, 13:40:40 pm »
Ваня, има ли някой да ти помогне с гърдите, консултант по кърменето, някой който да дойде да те види и да ти покаже как да се цедиш?
колкото до зелевите листа, нито спират, нито стимулират кърмата, доколкото аз зная, просто понеже са пълни с вода като са изстудени задържат по-дълго температурата и това облекчава. дано помогнат.

не зная дали знаеш за тези неща http://www.boots.com/en/Oscar-dehn-Breast-Nurse-Two-Pack_703/ - има ги и в амазон - затоплени се използват за затопляне на гърдите, а пък изстудени, за облекчаване. ако имаш от торбичките срещу колики (с гел или с черупки) можеш да си ги ползваш тях. успех

Теди, първо 15 кг са си баш в нормата да качиш по време на бременността. второто и по-важно - бебетото ти е на месец и половина, как искаш да си отслабнала. спокойно, ще отслабнеш и то без да полагаш кой знае какви усилия. ако искаш да минаваш на диета, само да не е някоя, която изключва определена хранителна група, ако си ядеш всичко нямаш проблем и на диета да си. аз живеех на сладки неща и пак си ги свалих до кг от преди бременността. има една теория, че като кърмиш тялото натрупва мазнини, но аз не й вярвам поради опита си. имай предвид, че толкова скоро след раждането формата на тялото ти е друга, ще се прибереш спокойно. според мен, ако имаш възможност вместо диета, качи се на тренажора, това повече ще помогне. не очаквай чудеса, аз видях значима разлика около четвъртия месец след раждането и след това постепенно си се свалиха килограмите. сега остава само да се постегна, но това ще е в другия живот :)

Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #970 -: Септември 04, 2012, 14:08:15 pm »
Мисти,аз ви четох в темата за 90 дневната диета,виждам че при теб има чудесни резултати.Ама аз хич не съм от търпеливите и постоянните.Винаги изпадам в крайности,дейстава ми само протеинова диета,а хич не го обичам пустото месо,ориз и картофи ми дай на мене и спагети:))Много искам да я започна,ама водния ден няма как да го изкарам,от кърменето много огладнявам.Ти как издържаш?А на плодовия,домати може ли,нали са плод?Стриктно ли я спазваше?Как ти се щеше да готвиш всеки ден за теб и отделно за домочадието?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #971 -: Септември 04, 2012, 22:40:28 pm »
Теди за диетата питай във темата, вероятно ще получиш повече отговори, аз не съм спазвала диета никога, тя и работата ми не позволява да ям като хората та не мога да се ангажирам с режим. За водните дни знам, че са 3 за 3м все ще се изкара 1 ден месечно гладен  :)
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #972 -: Септември 04, 2012, 23:06:53 pm »
Ели,ти сигурно си си длаба по природа,аз съм зодия Телец и просто обичам,не обожавам да ям!Храната за мен е върховно удоволствие,обичам да готвя,когато пътуваме по света си харесваме рецепти и си ги готвим и хапваме с кеф.Мъжа ми и той чревоугодник...Страшно съм нещастна като не ям,ама в името ма красотата все се огранавах,сега обаче като имам толкова много за сваляме ще трябва сериозен режим,няма да е лесно...Айде да не ви занимавам с моя задник цял ден,писах тук за да ми кажете дали невъзможността да отслабна е свързана с кърменето,а също и повишения ми апетит и то към сладко.Благодаря ви за отговорите!
Ваня,дано се подобрят скоро нещата!Аз явно ще си кърмя с болящи зърна,ни мазане помага ни нищо.Сега сме на море и забелязах,че солената вода и слънцето значително ме облекчават.Цигу се оказа права със съвета за солената вода!И в къщи ще си правя такива бани.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #973 -: Септември 04, 2012, 23:13:31 pm »
Теди, рано ти е още за диети, а и за свалени килограми. И аз имам една приятелка, която в момента кърми и е доста повече килца от мен като бременна. Въпрос на структура, но недей да рискуваш сега да ти спре кърмата заради фигурата. А мъжете да не се правят на интересни, че и тях ги търпим плешиви, необезкосмени и с коремче. Не мога да разбера защо все ние трябва да изглеждаме безупречно.  :x
На мъжа ми, като чужденец, му прави впечатление, че жените в България са винаги наконтени, а рядко се вижда мъж, който да е наистина нагласен.

Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #974 -: Септември 04, 2012, 23:52:23 pm »
За съжеление нещата при мен не са се оправили, но да кажем има малко подобрение.
Купих си помпата на Медела, онзи модел medela swing ,и малко помага, но аз пак образувам запушени канали. Не мога и кои знае колко да цедя, засега само 50-60мл., защото дори електрическата помпа не може да ми ги отпуши:(
Важното е, че все пак тази помпа ми помага да изчзва болката от гърдите и даже ми ги отпуши за известно време.Например снощи ми ги отпуши, но днес следобяд пак ми се запуши лавата гърда.Иначе,вече не вися в банята с топли компреси, а от време на време под душа и после помпата за 5 мин и веднага бебо. Когато кърмя си слагам бутилка с гореща вода и така я карам засега.Не знам вече какво да направя, за да ми се отпушат по хубаво и за винаги тия канали, а не за кратко време.
Остана ми да пробвам физиотерапия, но не знам къде предлагат ткова нещо?

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #975 -: Септември 05, 2012, 00:15:28 am »
Ваня стискам палци. Не може ли да идеш в родилното и да помолиш някоя акушерка, предполагам, че ще се опитат да ти помогнат?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #976 -: Септември 05, 2012, 07:22:29 am »
На мъжа ми, като чужденец, му прави впечатление, че жените в България са винаги наконтени, а рядко се вижда мъж, който да е наистина нагласен.
Че то дори и на мен ми прави впечатление, че след определена възраст си е точно така. Изивнявам се за офф-а.


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #977 -: Септември 05, 2012, 19:36:27 pm »
теди, рано ти е 40-50 дни след раждането да искаш да си свалила килограми. иначе, да и аз ям сладко като невиждала. спокойно, ще смъкнеш. ако не прекаляваш с диетата не би трябвало да ти спре кърмата, един ден на вода не би трябвало да е проблем, но според мен не би трябвало да си правиш живота по-труден. но ако въпросът е да се чувстваш по-добре, давай, спокойно стига да слагаш детето на гърдата достатъчно често. а, да и да знаеш, че един колега казваше за морето - "големият син аспирин", всичко лекува.  :D
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #978 -: Септември 24, 2012, 12:42:43 pm »
имам питане към майките с по-големи деца - от известно време доста ме болят зърната (особено на едната гърда). мислех си, че или съм в овулация и са по-чувствителни или ще ми идва, но продължава твърде дълго, така че не е това. ади изкара два нови зъба - горе и мисля, че още не е свикнала с тях, но се питах дали и на вас ви се е случвало и как се оправихте?
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #979 -: Септември 24, 2012, 14:09:38 pm »
имам питане към майките с по-големи деца - от известно време доста ме болят зърната (особено на едната гърда). мислех си, че или съм в овулация и са по-чувствителни или ще ми идва, но продължава твърде дълго, така че не е това. ади изкара два нови зъба - горе и мисля, че още не е свикнала с тях, но се питах дали и на вас ви се е случвало и как се оправихте?

Eли, на мен ми се е случвало няколко пъти когато Божидара ми е висяла на циците по цяла нощ, точно когато я мъчеха зъби, а се оправях с времето, нищо не съм мазала. А и когато е заспала с цица в уста и съм се дърпала без да и отворя устата, тогава също ме е боляло.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига