0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #980 -: Септември 24, 2012, 14:45:22 pm »
Момичета,докато кърмя ще имам ли цикъл?За сега не ми е идвсло,но вчера имах леко зацапване.Да знам дали да очаквам,питах приятелки едната имала ,другата не.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #981 -: Септември 24, 2012, 15:45:02 pm »
Можеш да имаш, да.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #982 -: Септември 24, 2012, 15:55:33 pm »
Теди, при мен и при първото и при второто раждане цикълът се възстановяваше 20 дни след края на лохиите.
Елена, аз имах такъв случай с дъщеря ми. Оказа се счупено връхче на един преден зъб. Имах си направо дупка. 8O Ходихме при приятелка - зъболекар и лекичко го изпилиха. За два дни се оправих. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #983 -: Септември 24, 2012, 16:52:53 pm »
благодаря ви за отговорите, мисля, че са зъби (няма нищо счупено, доколкото мога да видя), защото днес е особено мрънкава и си ми стои по гърдите по-дълго време от обикновено, да не говорим за лигите, надявам се да отмине скоро.

теди, напълно е възможно да имаш цикъл. правиш ли паузи в кърменето от 4 и повече часа? не ти пречи цикъла на кърменето, само е досадно, а и не е задължително да е редовен.
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #984 -: Септември 24, 2012, 20:37:54 pm »
Елена,вчера за пръв път Жаки спа от 21 до 04 часа иначе през деня сме на 3 часа,търси си като по часовник:)Сега ще видя дали инцидентно ми подари 6 часа сън или ще отказва храненето в12 часа.Все пак се надявам да не ми идва,след раждането 40 дни ми зацапваше много неприятно,заслужавам няколко месеца пауза:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #985 -: Септември 24, 2012, 20:44:06 pm »
Елена,вчера за пръв път Жаки спа от 21 до 04 часа иначе през деня сме на 3 часа,търси си като по часовник:)Сега ще видя дали инцидентно ми подари 6 часа сън или ще отказва храненето в12 часа.Все пак се надявам да не ми идва,след раждането 40 дни ми зацапваше много неприятно,заслужавам няколко месеца пауза:)
Сигурна съм, че цикъла не е по заслуги  :D и на мен така 4о дни и нагоре ужас, но после имаше пауза  :)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #986 -: Септември 24, 2012, 21:59:01 pm »
Аз разбрах, че това с цикъла си е строго индивидуално и за всяка жена си е отделно.Може докато кърмиш да нямаш цикъл, а може и да имаш и това да не пречи.
 И аз бях чела че ако се правят по-големи паузи м/у кърменията ти идва, ама при мен как спрях с изцеждането( което последния месец си беше 2-3 пъти за 24ч. и изцеждах нищожни количества)и 3-4 дни след това ми дойде.


Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #987 -: Септември 25, 2012, 10:55:01 am »
Елена, и аз имам понякога доста чувствителни зърна, но то е било когато малката е по-дълго време на гърдите ми. Но и аз нищо не правя, чакам си да отмине този период и зърната сами си минават.

За възстановяването на цикъла - наистина си е индивидуално. Аз все още нямам, но имам позната, на която й дойде още втория месец, макар и нейната бебка да беше изключително кърмена и на поискване.
[/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #988 -: Септември 25, 2012, 12:21:52 pm »
теди, не искам да те обезкуражавам, но дори и за седмица-две да няма нощно хранене, към 4тия месец можеш да очакваш събуждане доста често през нощта, ади, а и други бебета във форума, си се будеше на час и половина. така че спи докато можеш, че не винаги е така.

ще го мисля това с гърдите ми, защото е доста неприятно. особено лявата, която се ползва основно нощем, тя ми спи от ляво и е по-удобно. мисля, че не захваща добре гърдата и сега като е със зъби това доста променя нещата, ще трябва да се върнем на урок едно - не се захапва само зърното, но тя вече толкова е свикнала, че не зная как ще стане. кой каза, че кърменето не е приключение  :D