0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #880 -: Август 14, 2012, 10:46:06 am »
Аз и по-рано писах моето дете има отделен корем за всичко явно. Дори и да е накърмен, вадя ядене и започвам да давам, предлагам си му и храна. То кърмене до като иска бебето, но не мога 6г да седя с навити блузи  :lol: 4 пъти дневно си предлагам хранения и сам си избутва кърменето, има и други причини за мрънкането и желанието да са на гърда, просто трябва да се опитаме да разберем какви и да ги елиминираме по друг начин.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #881 -: Август 14, 2012, 15:20:36 pm »
Боби, кърменето продължава докато на майката и на бебето носи удоволствие, така че може и след 2г ;)
Ми то имаше видео на едно момиченце на 9 години :-).

Но сериозно - не е така, то може да иска 5 години - 5 години ли ще го кърмиш? Ми това не е нормално , дори природата не ни е създала така.  Нормално човекът придобива нетолерантност към лактозата около 2 годишна възраст и така се отбива естествено - природата го е измислила. Обаче някои хора и основно европеидната раса имат мутация, така че да не я придобият тази нетолерантност. По този начин сме загубили този механизъм за естествено отбиване и кърменето може да продължи по-дълго от колкото природата го е превидила.
« Последна редакция: Август 14, 2012, 15:25:47 pm от Bobbie »


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #882 -: Август 14, 2012, 21:23:07 pm »
боби, това хич не е така - човешкият език губи способността да извлича мляко от гърдите, тоест да цока на 6-7 годишна възраст. така, че ако говорим за как природата ни е създала... в европа и северна америка (където е европеидната раса) кърменето е най-кратко, дори и като се вземе предвид кърмене от типа на 6 дни докато сме в болницата средната продължителност на кърменето в света е 4.5 години. за регионите, за които ти говориш - дето нямат мутация срещу развитие на лактоза, кърменето често е и по-дълго, например в монголия е гордост да кърмиш докато детето е на 6-7. давам го като пр4 имер, защото скоро четох статия по въпроса. има изследвания и върху други "традиционни" общества. ако прочетеш дори педиатричните асоциации и сзо (които по принцип са доста консервативни и не могат да бъдат обвинени, че са хипи, ню-айдж или там каквото) казват кърмене поне до две години и след това колкото майката и детето пожелаят.

йоана, за същото става въпрос - оттам и страхът ми да кажа, че понякога ми идва в повече, щото се започва със "съвети", пък то просто имаш нужда да се оплачеш от време на време. аз също не мисля "насила" да отбивам. иначе аз предлагам храна, тя си хапва или не както си реши, но не е намалила броя на кърменията. може да удължи малко периода между тях, но не съм много сигурна.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #883 -: Август 14, 2012, 22:04:52 pm »
Elena, лактазата спира да се произвежа, може ви да съм объркала да е след отбиването, не ми се търси сега, знам че беше в ранна детска възраст. Но иначе сериозно ли мислиш до 4 годишна да кърмиш, ако детето иска?


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #884 -: Август 14, 2012, 22:10:37 pm »
Според мен сигурно и повече ще изкарат и Елена и Йоана. :-) :-)  Браво на тях.
Аз лично, дори да се бяхме кърмили успешно, щеше да ми писне и да я отбия. Признавам си го с чиста съвест - нямаше да ми издържат нервите.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #885 -: Август 14, 2012, 22:15:51 pm »
не виждам никаква причина да не го правя, освен разбира се, ако на мен много ми писне и се превърне в мъчение. тогава естествено няма да продължавам, но ако не ми е проблем, не виждам защо да спираме. аз сега мрънкам, но всички казват, че те намаляват броя на кърменията, тя ще тръгне на градина най-късно от към три, така че ще прекарваме и повече време разделени и няма да е така постоянно. помня, ти беше писала, че не ти харесва самата идея, но при мен не е така, не го намирам за ненормално (в смисъла на неморално, не-естетично, не-прието). в края на крайщата това е същото дете, което беше на 2 месеца, според мен не може изведнъж някой от вън да каже, ок, от утре или от другата седмица вече си друг човек и нямаш достъп до гърдите ми. не виждам как ще стане, а и няма основателна причина (освен ако не броим, че понякога ми се иска да изпия две чаши вино, не една  :wink:), та накратко - да.

иванита, гледай сега, то очевидно понякога "дори и на Елена и Йоана" :wink: им писва, но естествено има и редица позитиви - заспиват моментално, успокояват се моментално, да не говорим, че е приятно да се гушнеш на дивана, да гледаш нещо и детето ти да е на гърдата, или просто да се гушнете и да се кърмите. както се казва на английски - feels right, имаш усещането, че това е нещото, което да наравиш.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #886 -: Август 14, 2012, 22:19:52 pm »
Не го смятам за неморално въобше, не съм имала това превид.
Но да, не ми харесва иеята за мен самата, но това си е личен избор. Обаче за мен не е нормално в нашето обшество, където това го няма, дете да си спомня кърменето. А за момче пък да не говорим. Пък и проблеми идват от обкръжението, та коментари ще слуша и помни. Мое си мнение,да не ме изядете сега за него.


Това с гушкането го споделям, но то при нас не е спирало въобще и няма общо с кърменето.
« Последна редакция: Август 14, 2012, 22:22:27 pm от Bobbie »


  
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #887 -: Август 14, 2012, 22:57:55 pm »
 :balk_50:
Аз да споделя.Като вземат да ме питат и да се чудят-веднага искам съвет как точно да я отбия.мииии...до сега адекватен отговор не получих.За 2 месеца(от както навърши 10 се опитвам да отбия.Успях да огранича дневните кърмения-така поне ще мога да я оставям на някой да я гледа,докато свърша нещо.Обаче от петък вечерта е с разстройство :D.отиде ми стратегията!Днес уж е добре,но изчаквам да минат поне 2 такива дни,че да захраня ,,,4 дни ми е на гърдите(отказа в неделя друга храна и сега е на кърма и вода.
ТА,Боби,за мен не е толкова лесно,както изглежда.Всеки знае детето си.Тук ще има драми


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #888 -: Август 14, 2012, 23:07:58 pm »
За мен кърменето до 4-годишна възраст и повече е прекалено. Не е нормално едно 3-4 годишно вече осъзнато дете, да се хвърля по гърдите на майка си, да й надига блузата и да й вика "Дай цици". Това си е мое мнение.
Не виждам полза от толкова дълго кърмене. Какво би дало на детето? Любов? Близост? Успокоение? Че това всичко го получава и без дългогодишното кърмене.

Кисела, замести едно от кърменията с АМ и така лека полека ще я отбиеш.
« Последна редакция: Август 14, 2012, 23:15:47 pm от Мецани »
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #889 -: Август 14, 2012, 23:18:22 pm »
И аз си мислех, че ще кърмя поне до 1-ви клас  :D, ама мойта дрисла реши друго  :D Сама се отби като навърши 1г. и 3 месеца. Една вечер, на регулярното кърмене преди сън, просто завъртя главата и каза "Не". Мислех, че е моментно настроение, но на сутринта пак отказа и така повече никога не захапа гърдата ми. Много гадно ми беше дни наред. Чувствах се предадена... И досега се чудя как стана така. Така ми се искаше да кърмя повечко.
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #890 -: Август 14, 2012, 23:50:39 pm »


Кисела, замести едно от кърменията с АМ и така лека полека ще я отбиеш.



Не иска да пие нищо различно от вода.И от шише,и от чаша...Пробвала съм с АМ.А и нощно време се буди няколко пъти-за кърма.Надявам се да се откаже скоро


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #891 -: Август 15, 2012, 00:45:37 am »
Тя е вече на годинка, защо АМ, а не обикновено мляко? Може повече да и хареса. То АМ е толкова гадно, че ако не свикнат като малки, няма как да го искат после. Ивана малко преди да минем на мляко взе чашата на Анреа и докато я хвана отпи и директно го изплю на земята.


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #892 -: Август 15, 2012, 01:15:28 am »
Откъде тръгна, докъде стигна дискусията :)

От обменената информация и споделени мнения да разбирам, че кърменето след годинка по-скоро посреща емоционални нужди, отколкото физиологични такива. Оттук си вадя извода, че може би просто системата не се претоварва, защото кърмата не засища толкова бебето - все пак, след 6 месеца тя така или иначе не му дава необходимото.



Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #893 -: Август 15, 2012, 09:10:32 am »
Снощи писах, но поста ми го няма.
Аз също ще кърмя Севи, докато има нужда.

Кисела, замести едно от кърменията с АМ и така лека полека ще я отбиеш.
А защо да се дава на бебето мляко за телета, след като собствената му майка произвежда мляко според възрастта и нуждите му?!

Ето малко инфо, на който му се чете за кърменето след годинка
http://lalechebg.com/2012/04/karmene-sled-godinkata/
http://lalechebg.com/2011/09/extended-bf/
[/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #894 -: Август 15, 2012, 16:08:11 pm »
А защо да се дава на бебето мляко за телета, след като собствената му майка произвежда мляко според възрастта и нуждите му?!
Защото тя иска да я отбие, както е написала по-горе.


  
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #895 -: Август 15, 2012, 16:38:54 pm »
Кисела, ако не ти се налага за нещо, не виждам причина да отбиваш. Ако те притеснява това, че не можеш да я оставиш на някой, за да си свършиш нещо, или за да си починеш малко, мисля че и това не е проблем. Мисля, че спокойно можеш да я оставиш за няколко часа на майка си например. Като не си пред очите на малката е силно вероятно да не търси да суче. Е, като се върнеш мисли му ;) Ще има да си наваксва детето :)
[/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #896 -: Август 15, 2012, 17:14:27 pm »
krasi(ahiito), откога АМ е мляко за телета????

За отбиването отговорих на въпрос на Кисела, но преди да се пише, трябва първо да се прочете  :wink:
 
Статиите на Лалече ги знам много добре. Не агитирам никой да си отбива детето на 1 година, а споделих моето мнение, че кърменето над 3-4 и повече годишна възраст ми е прекалено. Не трябва да се вменява на майките, че единствено и само кърменето дава на детето успокоение, утеха, любов.

Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #897 -: Август 15, 2012, 18:03:21 pm »
Ясно беше, че ще се стигне до тук. Никой не карам нито да ме разбира нито да ме поучава колко безмислено е кърменето на 3-4 годишно дете, това е личен избор, точно такъв какъвто е и избора да си спрете кърмата в родилното или да отбивате едно неготово за това дете, никого не съм осъдила, но вие да и защо, защото така било прието... вече и СЗО препоръчва да се кърми до 2 години или докато майката и детето искат, значи не е толкова бемислено. И за мен не са нормални много неща, но за много от майките са о.к., какво давам на детето ли... еми всичко и храна за тялото и храна за душата.Изследванията са и повече от добри(значи и стига кърмата). Моето дете досега е било болно точно един път и то за три дни, никога не е пила антибиотик и дай Боже да е така още дълго време. Имам много да пиша, но спирам, че много се дразня...

Мецани, никъде не прочетох, че единствено кърменето дава на детето успокоение, утеха, любов. Винаги е било ясно, че за кърмещите кърмата е повече от храна и винаги е било ясно, че за некърмещите или малко кърмещи АМ е точно толкова добро колкото и кърмата, хайде стига с тази вина, който чувства вина, че не кърми да не чете теми за кърменето, тук се опитваме да покажем на много жени, че да се кърми е по- добре, и да ги "надъхваме", а не само да четат, пререкания. Да и АМ е заместител на майчиното мляко и е напълно достатъчно на детето, но тази не тема за това!
Това е моето лично мнение!

Честит имен ден на всички именници!


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #898 -: Август 15, 2012, 18:47:36 pm »
Йоанна, моите уважения, но защо всички скачате като ощипани, щом някой спомене отбиване или зададе въпрос защо се кърми дълго? Ти много добре знаеш, че аз съм ЗА кърменето, самата аз съм кърмила, търсила съм съвети от теб, викала съм и консултант по кърмене.
За мен понякога статиите и лекциите на Лалече стигат до фанатизъм. Именно от всички изчетени статии и теми по въпроса, си вмених вина, че няма да бъда добра и пълноценна майка, ако не успея да кърмя детето си поне 1 година. И не съм се чувствала само аз така. Всичко е хубаво, но когато е с мярка.

Казваш да не чета тази тема. Защо? Тук освен материали за кърменето, се водят и дискусии. Много се радвам майките да кърмят, ама приемайте и малко различно мнение.

Така и никой не ми даде обяснение обаче за ползата да се кърми до 4-5 годишна възраст. Какво дава кърмата на детето на тази възраст?

Боледуването на децата няма отношение към това дали децата са кърмени или не. Примери бол.
« Последна редакция: Август 15, 2012, 18:49:40 pm от Мецани »
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #899 -: Август 15, 2012, 19:50:34 pm »
Мецани, прочети си предишното мнение, и ми кажи кой стига до фанатизъм? Значи нормалното за едни е ненормално за други, и това трябва да се уважава, никой не е писал по този начин за жена която не кърми дълго или въобще не е кърмила. Никога не съм казвала за някой, че не е нормален за това, че не кърми, а сме казвали и сме писали, че за повечето проблеми свързани с кърменето има решения, да понякога трябва да не се отделяш от бебето и за някои майки им е прекалено, но никога не съм обиждала. Мярката кой я определя, не е ли пак лично, и тук да си дойдем на въпроса, че си споделяхме кой колко има намерение да кърми, а никъде не сме агитирали,че всички трябва да кърмят по толкова, просто искахме да си споделим и да се подкрепим, а не и тук да четем колко сме ненормални!.Ти каква разлика виждаш в храненето на едно 1-2 годишно дете и такова на 3-4 години и двете са захранени, и двете имат нужда да пият мляко и аз лично предпочитам да давам човешко, а не кравешко. Щом си чела толкова задълбочено статиите на ЛЛЛ, би трябвало да знаеш, че кърменията през 2-3-4 година са намалени или намаляват до 2-3 на ден индивидуално при всяко дете, и да основно са емоционални и не толкова за хранене през 3-4 година.

Не мога да си обясня как може да се почувствам виновна от това , че някой казва, че е добре да се кърми до 2 години като през първата кърмата трябва да е основна храна, аз лично не споделям това, значи трябва да подкрепям дадено нещо и, ако не успея да се справя с него тогава да почувствам вина, иначе обратното ми се струва абсурдно!
« Последна редакция: Август 15, 2012, 19:58:32 pm от Йоанна (speranza sempre) »


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига