0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #860 -: Август 11, 2012, 10:59:16 am »
Елена, М-и, Теди, благодаря ви момичета :)
Използваме двата дни да доприготвим къщата за бебо /давам последни инструкции на мъжо :), приготвям си багажа и през почивките ще надничам тук :)
Ще пробвам да се стимулирам на ръка /или с помпата/ вечерта след операцията, макар и да не пусне нищо. Успокои ме това което писа м-и, че някъде давали бебета и на следващия ден, значи няма да е късно да засуче.
А иначе си спомням трепетите на Теди преди да влезе в болницата :)полезно ми беше инфото което и дадоха опитните момичета тук.
Лансинокса съм го приготвила, даже се понамазвах от средата на 8 месец, че ме дразнеха зърната, а аз и сега си се разхождам у нас по цицки :)
Теди, много добре си обяснила позиционерането на бебо на гърда, мерсии :)
При първа възможност ще пиша как се справяме :)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #861 -: Август 11, 2012, 12:38:56 pm »
На мен също ми дадоха детето след 24 часа. 4 дни яде АМ в болницата поради липса на каквото и да било в гърдите ми.
На 5-ти ден засука успешно и така до 9 месеца и половина :wink:
Иве, леко раждане и ще чакаме новини от теб :D

*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #862 -: Август 11, 2012, 12:48:57 pm »
Еее, Ники, благодаря, малко по спокойно ми стана, от дни търся инфо, и вече се ошашках че ще оплескам кърменето :)

А ти до следващия ден цеди ли се или направо сложи София като ти я дадоха?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #863 -: Август 11, 2012, 13:32:49 pm »
Не съм цедила до 5-ти ден когато я поставих да се храни, а след това тя цедеше.
Аз до края на 4-ти ден нямах нищо...

Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #864 -: Август 11, 2012, 13:35:11 pm »
Благодаря за съветите, момичета! white, вече си купих и лецитина. От вчера пия лецитин на Валмарк 1200 . Днес мисля да пия 3 хапчета и така поне 3 дена.Помогна ми и топлият душ с масаж и после бебо:)
Днес съм по-добре и не съм вдигнала температура. Напрежението като чили днес е повече в другата гърда-дясна сега, но не е непоносимо като вчера.
Дано се регулира вече тази лактация.
Лек и хубав ден ви пожелаваме!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #865 -: Август 11, 2012, 19:11:44 pm »
Иве, след секциото бях 24ч. в реанимация. Никола ми го дадоха да пробвам да го кърмя на следващия ден вечерта, а на по следващия ден сутринта ми го оставиха за постоянно (след 48 часа). Първият ни опит за кърмене е бил след около 34часа. Като ми го оставиха ми даваха АМ да го дохранвам. Аз тъпо и упорито го слагах на гърда и не давах АМ, много ревеше милият, явно е бил гладен. Не съм ползвала помпата тогава, слагах го при мен на леглото и се кърмехме легнали. Та така и досега, вече почва да ми дотяга, но сърце не ми дава да му откажа :-)
Ще се справиш, ще видиш! 
Стискам палци и чакам най-щастливата вест:-)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #866 -: Август 12, 2012, 14:58:20 pm »
меме, таман се чудех дали да пиша в темата за тези, които кърмят по-дълго, щото понякога и на мен ми дотяга, та добре, че каза. как се кърмите, по колко пъти. аз кърмя на поискавне и понякога ми се струва, че кърмя по-често отколкото като беше новородено. не че смятам да я отбивам, но от време на време имам нужда да си поговоря с някой дето като мен му идва байгън, да не си мисля, че съм само аз така :)
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #867 -: Август 12, 2012, 22:41:10 pm »
меме, таман се чудех дали да пиша в темата за тези, които кърмят по-дълго, щото понякога и на мен ми дотяга, та добре, че каза. как се кърмите, по колко пъти. аз кърмя на поискавне и понякога ми се струва, че кърмя по-често отколкото като беше новородено. не че смятам да я отбивам, но от време на време имам нужда да си поговоря с някой дето като мен му идва байгън, да не си мисля, че съм само аз така :)

Нали знаеш, че аз съм винаги насреща, но нашия случай е много тежък и няма да ти действам много оптимистично :D


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #868 -: Август 13, 2012, 00:44:21 am »
И ние сме на поискване. От както ходи е ужас,  преследва ме, дърпа, дращи, хапе, за да се добере до циците, а седна ли, директно се покатерва по мен и минава на самообслужване. Понякога като сме навън ми дърпа бузата и казва 'Дай тситси'.
Шегуваме се, че ще ходя да го кърмя в междучасията в училище :-)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #869 -: Август 13, 2012, 17:50:41 pm »
Как отработвате кърмене на поискване и пюрета/твърда храна след годинка? Ако детето има някакъв режим от 4-5-6 хранения в определени часове + кърмене, и допълнително се кърми на поискване, не се ли пренасища програмата?  :ask:


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #870 -: Август 13, 2012, 19:02:28 pm »
васи, аз храня по малко по-различна "схема" - тоест тя яде всеки път, когато ние хапваме, колкото иска и каквото поиска. по същият начин и се кърмим - колкото иска и когато поиска. не й броя яденето и в този смисъл не "замествам". идеята на заместените хранения е да спреш кърменето, аз не смятам да го спирам, така че си продължаваме така. ако ти е интересно гугълни  baby led weaning и виж, ако нещо ти е интересно винаги можеш да питаш. един от плюсовете на това захранване е тъкмо, че не измества кърменето, защото те имат нужда от мляко. дори и да даваш пюрета ще видиш, че децата си искат, понякога почти парадоксално след "обилно" хранене искат да сучат, някой казват, за да подпомогнат храносмилането, аз казвам, за да са сигурни, че не им е заменена гърдата.  :lol: това, обаче ти отменя тревогата, която в темата за захранването е една от основните - бебето 120 грама ли изяде или 90? - знаеш, че има ядене, което безотказно се приема. няма как да ги прехраниш, ако не ги насилваш. 

меме, същата история е, аз съм казала, че докато влезе в колежа ще е така  :wink:, чакам я да започне да ми разкопчава сутиена, но абсолютно си е на самообслужване. четох, че имало една стратегия за по-големите деца "не предлагай, но и не отказвай", което ми хареса, но пък например, аз не мога вечер да я приспя без да се кърмим, така че няма как да не предлагам.

йоана, в интерес на истината си мислех за теб, мисля, че не ми се отваряше темата, защото ако си спомняте имаше подобен разговор преди време за това как "някои майки сами си правят проблемите като кърмят на поискване и дълго" а в момента въобще нямам желание да си обясняваме, че просто имам нужда от подкрепа не от лекции и това не е грешка, а трудност и тн. но много благодаря за подкрепата, щото много имах нужда. следващият път няма да се правя на три и половина  :oops:
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #871 -: Август 13, 2012, 19:26:32 pm »
един от плюсовете на това захранване е тъкмо, че не измества кърменето, защото те имат нужда от мляко. това, обаче ти отменя тревогата, която в темата за захранването е една от основните - бебето 120 грама ли изяде или 90? - знаеш, че има ядене, което безотказно се приема. няма как да ги прехраниш, ако не ги насилваш.  

Елена, не видях във въпроса на vaci нищо относно заместване на кърменето.
Уверявам те, че и кърмачетата, които ядат пюрета и определени количества поднесена с лъжица храна,
а) притежават биологичния механизъм да регистрират ситост,
б) умеят да покажат, че са сити,
в) имат майки, които са компетентни да регистрират тези сигнали.

vaci, аз кърмя преди всяко хранене, а после предлагам пюре, каша или плод. Понякога кърменето се измества малко по-рано според режима на сън, но това изобщо не означава заместено хранене.
 
Кърмачетата между 6 и 9 месеца трябва да имат поне 5 кърмения в денонощието.
Кърмачетата между 9 и 12 месеца трябва да имат поне 4 кърмения в денонощието.
За мен това е добър ориентир - по-практичен от указаните количества кърма (като например "поне  550-650 мл").
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #872 -: Август 13, 2012, 21:30:10 pm »
цигу, аз така разбрах метафората за претоварената система, че им става много храната, описах как е при нас, като поясних, че аз правя различно нещо от повечето хора, но мисля, също казах, че и с пюрета не можеш да ги прехраниш ако не ги насилваш. така че този път няма разминавания май.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #873 -: Август 13, 2012, 23:05:30 pm »


б) умеят да покажат, че са сити,

Аз след годината започнах да си мисля, че има 3 корема  :D
1 за мляко
2 за храна
и 3 за вода
Изяжда си храната иска си и водата и млякото.
Цигу ти успяваш ли да ги спазиш като брой хранения, че на мен не ми се получава? Количествата предполагам са за тия, които хранят със шише  :)
Елена от 3-ти ден, в който като е сукал 20мин и предлагам биберон вечер просто започна като се наяде да ми обръща гръб и да си спи. Така че, бибите вършат работа макар и да ги отказва  :D
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #874 -: Август 13, 2012, 23:50:05 pm »
Да, денем суче около 4 пъти. Нощем... пак толкова. :lol: От две седмици насам се буди по 2-3 пъти и не приема друга утеха. Заспива само, ако го накърмя.

За нощния сън след боричкане, гушкане и кърмене го слагам в леглото буден, заспива сам. Вода не пие денем, камо ли нощем. Биберон вече категорично отказва, дори полусънен - много се сърди, ако му го подам.

Приемам го като поредната фаза и чакам да отмине.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #875 -: Август 14, 2012, 00:46:26 am »
Аз биберона като заплаха го използвам  :D прие го първите 2 пъти сега го показвам ако се наложи и приключваме с мрънкането, но пък го научих да спи навън с него, защото мажа с гел за зъбите.
 Да това с буденето през нощта и искане да суче и при нас го има, но въпреки, че е болен в момента е по-рядко. Сам никога не е заспивал, така че този вариант ми отпада.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #876 -: Август 14, 2012, 02:29:12 am »
м-и и при нас е така, единственият вариант да заспи без да суче е да сме навън и тя да е в кенгурото. денем суче доста повече от 4-5 пъти. нощем 2-3. в момента не яде особено много, но мисля, че това е период. сега е много важно да се храни с прибори и още по-важно да ме храни мен, така че мисля, че това пречи да поема повече количество. просто понякога ми става малко множко като си помисля, че имам още няколко години от същото. въобще не си мисля да я отбивам, това ми изглежда невъзможно и особено жестоко, предпочитам да стане в нейният ритъм. мисля, въпросът ми е - на някого случвало ли му се е?   :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #877 -: Август 14, 2012, 06:23:08 am »
просто понякога ми става малко множко като си помисля, че имам още няколко години от същото.
ти колко години мислиш да я кърмиш? нали до 2 ?


  
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #878 -: Август 14, 2012, 09:46:33 am »
Ели, не си сама :)
Че сега Севи е и с болно гърло и почти постоянно е на гърдите ми. Нормално е да е изнервящо. Вярно, че сме майки, но сме и хора! Ама добре, че е баба ми, да ме успокоява от време на време.
Ние също се приспиваме на гърда, но на вън често заспива сама в количката.

Боби, кърменето продължава докато на майката и на бебето носи удоволствие, така че може и след 2г ;)
« Последна редакция: Август 14, 2012, 09:50:26 am от krasi(ahiito) »
[/url]
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #879 -: Август 14, 2012, 10:28:17 am »
И аз съм имала моменти в които ми е идвало нанагорно, но никога пред мен не стоял въпроса за отбиване, просто имам нужда от малко подкрепа, а не от дежурното "ако я отбиеш ще почне да спи(яде)" Как да обясня, че може и да стане, но може и да стане по зле, сега поне като и се доспи давам цица и тя заспива в рамките на 5 мин.
Божидара е почти на 2 години, кара изключително на кърма, изпада в невероятни истерии ако не и дам да цока на момента, има случаи в които се прибираме от разходка и едвам я преобувам (не може и дума да стане за обяд или вечеря)преди да са ни чули и в съседния блок. Мисля да кърмя докато тя има нужда, май поне още толкова  :D


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига