0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #80 -: Октомври 26, 2011, 23:01:45 pm »
Ели, както я описваш много сладка звучи таз Диляна, ей!  :D
Ех, това с детските болести е ужасно! Бързо оздравяване на всички човечета!
Ние също сме в редиците на болните. Никол оздравява и само сополи и останаха. Но, майка и се тръшна. Нямам температура, но запушен нос, режеща болка в гърлото и в мускулите. Не бях боледувала от години и направо ми е непривично.
Никол тъкмо беше започнала да яде и сега като се разболя пак спря. Язък за всичките ни усилия! Педиатърката ме яде, че била много лека, а гледа само мерките. Не пита растат ли и зъби, колко се движи, дали дохранвам с АМ или с кърма и т.н. Детето е като торпедо, а освен това е и ниска на ръст. Не разбирам защо от нея се очаква да е тежка при това положение.  :lol:
За телевизора. Ми то в днешно време няма как изобщо да не стоят на телевизор. ТВ, компютър, автомобил - все устройства, без които съвременният човек не може. Аз лично гледам да не стоим на телевизор нон-стоп, но през по-голямата част от деня е включен. Никол гледа 15 мин. Бейби ТВ сутрин, докато закусва, след това я занимавам с игри или излизаме.

П.С. Благодаря на всички, които отговориха на поста ми вчера! Много мила подкрепа! Благодаря!
« Последна редакция: Октомври 26, 2011, 23:04:06 pm от Раши »


*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #81 -: Октомври 26, 2011, 23:10:21 pm »
жасмин, обучаваш го на френски вече младежа?  :wink:

ели, капчица и колев знам само аз. Първите ми харесват повече.

парси, ние пък имаме друг "проблем". Човекът като се заиграе, нито иска да се облича, нито да тръгва на ясла, вечер не иска да си ляга. Все трябва да му измисляме разни хитрини.

раши, Диляна е прелестна.  :heartbeat:

Ние нямаме телевизор. Не ми и липсва. Само мъжът ми има карта за телевизия на компютъра и си гледа новините. Много рядко гледаме някое публицистично предаване. Но има едно голямо но - по цял ден работя, а малчо е на ясла, а домакинската работа се разпределя поравно.
Наваксвам си с компютъра обаче, но в общи линии, само когато детето спи. Не за друго, ами просто нямам нужното спокойствие иначе.

Похвалих ли ви се, че съм станала една истинска певица на детски песни?! Вълшебните думички са "мама пе" и "оте". Чат-пат получавам и "бабО" (браво).  :lol: 

Сега ще ви оставям, че ме е нападнал троянец и ще си форматирам С-то.

Лека ви нощ и да оздравяват родители и деца!

Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #82 -: Октомври 26, 2011, 23:38:57 pm »
щото обикновено при ваксинирани с превенар деца, отитите почти не се срещат.

И ние имаме преванар, обаче това не пречи да имаме отити. Даже по миналата година, това се случваше през 2 седмици. От носа и гърлото се изолираше мораксела катарилс и от там правеше отит, за мое огромно съжаление ваксината не помага точно срещу тая гад.Ако мини пусне посявка почти съм сигурна, че това ще изкочи, тоази бактерия се култивира точно в градината. :x :(


Момичета.
Превенара е ваксина против пневмококи, т. е. вид стрептококи. Които имат доста различни щамове.
На дъщеря ми 2007 сме и слагали Превенар 7. От миналата или по-миналата година има Превенар 13, покриващ 13 различни щама пневмококи.
Останалите бактерии не ги мори Превенара

http://www.vaksini.bg/14/view.html

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #83 -: Октомври 26, 2011, 23:39:18 pm »
Обясни ми го това с отмиването на алергените.  :)
Ми то няма каква да се обяснява.  За полени чувала ли си? Къде мислиш, че се натрупват като е в парка и къде мислиш, че отиват като си легне и какво става като след това се овбърне по лице на тази възглавница?  Така казва чичко алерголог, а и на много места го пише.


П.П. Защо просто не ме игнорираш?
« Последна редакция: Октомври 26, 2011, 23:49:34 pm от Bobbie »


  
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #84 -: Октомври 26, 2011, 23:41:31 pm »
жасмин, обучаваш го на френски вече младежа?  :wink:
Той учи с мен от февруари :lol: :lol:
[/url][/url]
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #85 -: Октомври 27, 2011, 00:25:33 am »
Браво на вас!  :wink:

На троянеца ще му дам да диша до утре, че не знам къде ми е дискът с Уиндоуса. Мъжът ми някъде го е прибрал старателно. А последният липсва тази вечер.

Лека ви!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #86 -: Октомври 27, 2011, 00:39:32 am »
Раши, колко е висока и тежи принцесата, та докторката ви се тревожи?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #87 -: Октомври 27, 2011, 08:18:47 am »
Обясни ми го това с отмиването на алергените.  :)
Ми то няма каква да се обяснява.  За полени чувала ли си? Къде мислиш, че се натрупват като е в парка и къде мислиш, че отиват като си легне и какво става като след това се овбърне по лице на тази възглавница?  Така казва чичко алерголог, а и на много места го пише.


П.П. Защо просто не ме игнорираш?
Извинявай, в никакъв случай не исках да прозвучи като заяждане. Просто ми стана интересно. И аз съм с алергии и чудесно съм чувала за полените. Вече ще игнорирам, няма да питам ... :)

Мия си прозорците и отивам да ми извадят мъдреца...днеска ще е интересен ден  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #88 -: Октомври 27, 2011, 10:15:12 am »
Раши, колко е висока и тежи принцесата, та докторката ви се тревожи?

Смараиди, Никол е на 12 месеца, 72см., 8350кг. По стандартите на СЗО е към долната граница.


*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #89 -: Октомври 27, 2011, 10:17:52 am »
Раши, ич не се притеснявай, важното е да е здрава. Алекс беше по-висока, към 80 см мисля, но доста по-слаба, на една година - 7.700 кг. Пък докато не тръгна на детска не беше боледувала сериозно.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #90 -: Октомври 27, 2011, 10:20:05 am »
Раши, ич не се притеснявай, важното е да е здрава. Алекс беше по-висока, към 80 см мисля, но доста по-слаба, на една година - 7.700 кг. Пък докато не тръгна на детска не беше боледувала сериозно.

Мерси много, Сиа :)  osi_9


Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #91 -: Октомври 27, 2011, 10:21:23 am »
Раши, колко е висока и тежи принцесата, та докторката ви се тревожи?

Смараиди, Никол е на 12 месеца, 72см., 8350кг. По стандартите на СЗО е към долната граница.


горе-долу същите мерки сме и ние.

Аз да питам - ак процедирате със сополите докато спят. Снощи Никич много се дави и не спах изобщо. Сложих по-високи възглавници и сякаш се успокои. Обаче не могада ги дръпна с аспиратора, защото както усети нещо в носа се обръща.
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #92 -: Октомври 27, 2011, 10:38:40 am »
Вени, аз като е будна ги вадя. И както каза някой - чакам социалните - щото реве яко. :lol: Което обаче е + за мен, понеже потичат. И не е като да не си играе с помпата и да не се пробва сама да си я слага в носа. Но ако аз я взема ..... става страшно. Когато е сополива преди лягане пръскам куикс примерно, разплаква се и ги дърпам с помпата. Жал ми е, ама ми е по-важно да спи спокойно, не да хърка повече от баща си.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #93 -: Октомври 27, 2011, 10:43:00 am »
Раши, моите и двамата на година бяха със сходни на вашите см и кг.
Знам, че обикновено са по-височки децата на годинка, но са ми били здрави, жизнени и след като се хранят добре, не съм се притеснявала.
Е, не че не си мечтая Симона да е с някой см повече от ниската си майка, ама каквото - такова, да са здрави, умни и щастливи  :)

За сополите и аз като Пешек. Явно съм безжалостна, щото мои познати не смеят и капки да капнат, понеже детенцето се разстройва и плаче. Ами плаче, но няма начин - затискам, промивам, дърпам сополите, принужда капя и капки и после се гушкаме, успокояваме и все пак детето спи по-добре после.

Мини, така ми стана мъчно за Стефи :( Знам, че боли ухо, но чак така :(
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #94 -: Октомври 27, 2011, 10:50:48 am »
Боли да му се не знае, много боли ухо. На мен ми е идвало да вия от болка от възпалено ухо, а какво остава детенцето :(
да минава бързо :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #95 -: Октомври 27, 2011, 11:08:42 am »
Охххх, с тия уши е много гадно :( Мен са ме боляли много рядко, но сестра ми редовно си правеше отити и беше ад. Милата, по цели нощи не е спала и е плакала. Дано Стефи бързо се оправя. Да оздравяват всички болни - малки и големи! Дано и времето малко се пооправи, че много потискащо стана :?
Абе чета ви аз за сополите, правя същото като вас, обаче тя изобщо не дава да й бръкна в носа с помпата. Много се мята и извива, едвам успявам да дръпна малко :? С баща й двамата я държим и пак едвам смогвам. Като по-малка повече даваше. Ама това е положението, ще се мъчим, че иначе не става.
Гледам заговорихте за килограмите на децата. Еййй, нямат угодия тия педиатри, бе :lol: Или са твърде дебели децата, или твърде слаби. Габи на 9,5 месеца беше 9450 гр, 72 см :oops:. Педиатърката ме погледна укоряващо и ми вика - "много е това, много е", ама с един такъв каращ се, осъдителен тон. Те нормално родените деца на годинката били утроявали килограмите от раждането, пък тя колко била увеличила теглото. Викам, ами ако искаш да е 5 кила, понеже се роди 1750, по твоята логика, толкоз трябва да е. Не можеш да сравняваш недоносено с доносено. Абе, бисери само слушам. Сякаш мога да си държа детето гладно зорлен, да му се не види. Трябвало да спрем нощните хранения /щото нашите са 2 :lol:/. Викам, оооо, повярвай ми, повече от теб искам да ги спре, ама нъцкиииии :D Като е гладна и реве, как точно да стане. Отговор - ами не знам, ама е много, трябва да ги спреш. Обаче, детето не изглежда шишкаво, инак и на мен ми се виждат малко множко килцата, ама пък тя си е много енергична, по цял ден скача в бънджито или търкаля паяка, не е някое заспало бебе, ама на.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #96 -: Октомври 27, 2011, 11:14:01 am »
Ох, много ми е мъчно да чета за толкова много болни, особено деца!!!
Имам чувството, че умишлено ги размножават тези гадини - вирусите, щото иначе аптеките трябва да фалират!!! :(
Бързо оздравяване на всички пожелавам от все сърце.

МИНИ,Бърди беше писал за уши че са най-ефективни капките Гаразон! С тях съм се запасила.
Мен също ме боля ухо от синузита /по-гадно нещо няма на този свят/, пробвах с Отипакс ми все едно нищо не съм сложила. Не намерих ефект и подобрение. Съжалих, че не отворих Гаразона, ама без рецепта не го дават и го пазя за детенце.

А за килограмите ..... Кой от където види Вики и се почва - ма това дете що не го храните, ма то затова е все болно.
Едва на 4 години стигнахме числото 14, чак викахме ура с татко и. В момента е към 1м висока. Ми фино гадже ще става.

  
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #97 -: Октомври 27, 2011, 11:15:03 am »
Добър ден!

Не помня по-ужасна болка от тази в ухото  :( Дано Стефи вече е добре! Милото дете!  :(

Бързо оздравяване на всички болни!

Момичета, докато не съм забравила, да пиша нещо.
Не приемайте обаждания от телефон 145! Незнам с какъв код е отпред обаче. :oops: Това е някаква игра, току-що видях, че правят реклама по ТВ!
Вчера са се обадили на колега на моят мъж. Момчето предишния ден си било платило сметката. Обадили му се от този номер и започнали да задават въпроси. Първият бил "Колко цвята е българското знаме". Той естествено отговорил. Последвали поздравления и след това още въпроси. След като "разговорът" приключил, момчето нещо му светнало да си провери сметката. 35 лева!!!  :x

Писна ми от тези зарибявки, всеки ден ми пускат разни съобщения за игри, аман вече! И сега имам едно наум за обаждане от този номер!

Раши :), още малко и видиш какво е  :lol: Стават все по-интересни и смешни с всеки изминал ден  :) Не че не знаеш де, но в един момент бебето вече го няма и има едно малко ходещо и бърборещо човече, с характер, разбира всичко, което казваш и правиш, макар ти да си мислиш обратното  :lol:

Деси  :balk_21:

Ние излизаме на разходка  :)

Хубав ден на всички!
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 11:32:53 am от Eли:) »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #98 -: Октомври 27, 2011, 11:21:58 am »
Еееее, тия пък се оляха вече, бе! Чак пък те да ти се обаждат, че да ти задават въпроси, че и да те таксуват. То бива, наглост, бива, ама....Няма ли някакъв закон, който да го забранява това. Или поне като ти се обадят, да те информират, че отговаряйки на въпросите, биваш таксуван, егати. Няма код номера отпред. Директно 145 изписва и на мен ми звъняха онзи ден, ама аз като го видях и директно затворих.

Яна и аз съм забелязала, че някой като види по-слабичко дете над 1-2 годинки и се почва едно вайкане как милото било умряло от глад 8O Не мога да разбера какво е това схващане, че едно дете трябва да е шишкаво и загладило косъма, за да е здраво и дохранено 8O Обаче, интересното става после, когато пък в тийнейджърска възраст видят по-пухкаво дете, започват да се вайкат, как много ядяло, не било полезно и от сорта. :lol: Ама то не е много чудно, де - Ориента не е далече....
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #99 -: Октомври 27, 2011, 12:16:14 pm »
Най-интересното е че никой не се замисля дали пък не му е гена такъв на това дете. Има сега една реклама на телевизор или доставчик с една дето уж си храни детето, пък зее в тв-то. Е за мен това дете е дебело, но е мечтата на всяка баба. Помня на колегата как му дуднеха бабите, че бебе и малко дете крачетата му трябвало да са на кървавички, иначе е болно. Добре че той ги режеше. Иначе миналата седмица като бяхме на село аз за 8756342 път повторих, че не искам детето ми да свиква да млящи непрекъснато нещо. И свекъра ми обясняваше, че той видите ли по цял ден ядял нещо. И това ми го казва човек, когото лекарите са посъветвали да поотслабне. Е аз си му го казах де и се оказа, че много устата съм станала от как родих.  :lol: