0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #140 -: Октомври 28, 2011, 11:57:38 am »
От ИКЕА го взех този лигавник и се родих направо. Събира половин купа супа  :lol:

и после рециклаж, а?  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #141 -: Октомври 28, 2011, 12:04:01 pm »
Смешно ти е, но го хващам няколко пъти с лъжицата от лигавника да хапва  :lol: супа и второ микс, супа и десерт микс 
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #142 -: Октомври 28, 2011, 12:08:55 pm »
 :lol: :lol: :lol:
Моите не само си хапваха, ами всичко си изяждаха и от там. Знаят че пълни купички не се слагат в мивката, а им е голям мерак да си ги слагат сами и изпразват всичко де що имат по тяхната маса, само и само да го сложат в мивката - включая и лигавниците  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #143 -: Октомври 28, 2011, 12:12:44 pm »
ма моля ви се, ние до преди половин година бехме със същия лигавник и редовно си дояждаше от там - особено сухата храна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #144 -: Октомври 28, 2011, 12:22:50 pm »
yana-v , хубава е тази седалка на "Чиполино" и цената й е много добра, само че е за възраст 3г+ т.е. засега на Жаси няма да й върши работа предполагам.

И аз тези дни съм се размечтала за Коледа, но при нас въпросът с подаръците още не е на дневен ред т.е. Дани едва ли ще разбере, че еди какво си е подарък и , че е точно за този празник.  :D
Иначе се бях наточила да купувам огромна елха, до тавана да стига, да я накича с много лампички и играчки, все пак вече има дете в къщата, а аз по принцип правя пищни украси та сега съвсем имам "оправдание" за това нали... И както си кроях планове - Дани ми се появява щастливо дъвчейки един мой сутиен, който е смъкнал от място, което мислех че не може да достигне и направо ме приземи от раз!  :lol: Каквато и да е елха, до която може да достигне - ще бъде съборена за броени секунди и то ще е върху него, че сега си мисля дали изобщо да слагам елха тази зима?  Вие как сте процедирали по въпроса, когато децата ви са били на тази възраст? Явно съм много сдухано мамче, ама поне се сетих, че любимите ми стъклени играчки ще си стоят по кутиите още доста години и ще купувам сега пластмасови заради дребното човече.

При Дани, единственият лигавник, който ми спестява преобличане след всяко хранене е тип престилка - с дълги ръкави и да му стига поне до коленете, отдолу е найлон, отгоре е хавлиен. Почти нищо не му пада от устата докато яде, но пък така се швъка и ръкомаха, чеее... И точно като му е пълна устата с пюре си навира цялата ръка вътре и после маже с кеф, където свари. Когато започне да опитва да яде сам, освен този лигавник, ще трябва отгоре да слагам и такъв с купичка явно.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #145 -: Октомври 28, 2011, 12:28:44 pm »
Аз слагах елха около 1.20 висока на плота на кухнята, не върху шкафовете, защото той е 90 см. и е достижим, имаме по-висок стъклен, който е на около 110 см. височина. Та така спасявахме украсата. :lol:
« Последна редакция: Октомври 28, 2011, 13:11:37 pm от StefiZ »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #146 -: Октомври 28, 2011, 12:31:27 pm »
Още когато се преместих при мъжа ми, мама ми даде върха на изкуствената елха, която купих за племеника. Не е повече от 25 - 30 см. И си я редях за нас. Миналата година дядото направи кръстачка да стои стабилно. За сега я подреждам на телевизора, че лека не лека, докопа ли я само на елха и играчки ще стане. :lol: Като порасне още тогава ще мислим варианти. От  една страна обичам да ми мирише на живо дръвче, обаче първо ми е жал и после изсъхва много бързо като се държи на топло. Та за сега ще караме с малката.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #147 -: Октомври 28, 2011, 12:32:38 pm »
Jbrul, елхата я слагахме на високо, с надеждата, че няма да я стигне. Украсява се заедно с тях, за да са съпричастни и се внимава да не се яде от нея :D Щото и това го има. След като я пробвахме обаче и установихме, че не е вкусна - опитите да бъде изядена бяха прекратени и само й се радвахме. Иначе стъклени играчки аз си купувам всяка година за украса, но имам едни дървени и тях слагам, защото всичко се случва. Като станат по-големи и разбират кое какво е, ще се радват и на стъклариите. Иначе имам традиция още като бях бременна да купувам по една стъклена играчка за всяка коледа. Сега вече са по две :D Но ще си почакат представлението друга година :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #148 -: Октомври 28, 2011, 12:43:21 pm »
Миналата година беше изкуствена елха на стълбището. Проверяваше се през половин час дали е минал Дядо Коледа с подаръците. Вътре си бяхме украсили прозорците и високите шкафове с живи клончета :D

Тази година ще търся живо дръвче за двора (дано да го отгледам, че опита ми с всякаква растителност е трагичен), а вътре нещо дребно и на високо.

За подаръците нямам никаква идея, а сега ще започнат да питат и всички роднини. Ще следя с интерес.

Жаси, такава седалка ползваме поне от половин година (при пътуване основно). Може и за вас да е добър вариант. http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=6820&cat=69

Парси, гранофорин от ветринарна аптека. Забранен е вече, но бил много ефикасен. Скоро колега ми го хвалеше, детето си беше мазал дори.
« Последна редакция: Октомври 28, 2011, 13:34:44 pm от midge »
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #149 -: Октомври 28, 2011, 13:04:41 pm »
И аз тази година съм решила да купя елха в саксия,та след това да я посадим на двора.Дано оживее...Кажете нещо ефикасно против афти.Незнайно откъде съм ги наредила 8 броя в устата и дори не мога да говоря,пък камо ли да хапна :?

Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #150 -: Октомври 28, 2011, 13:06:35 pm »
днес видях напредък със стола за големи, ама само за малко. После се изправи и така яде. Преместих го на столчето за хранене, махнах таблата и установих, че човекът иска да ни гледа от високо. Просто се изправя на стола, гледа какво има на масата, посочва какво иска и яде. Днес успяхме да изядем и първото и второто...почти.
За елхата, аз мисля да сложа една малка -70см. на телевизора, защото иначе няма да оживее, а в нас няма къде да я сложа безопасно.

Жбрул, така се смях на това със сутиена :lol: Ники пък ако ми го докопа си го слага на главата :lol: Но най-много съм се смяла, когато докопа от някъде кутийка презервативи и лялякайки я връчи на баща си :lol:
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #151 -: Октомври 28, 2011, 13:38:12 pm »
Момичета, кога преместихте децата си в обикновено легло? Ивана сега спи в бебешко, а бебето е още в кошчето от кошарата, та се чудя дали трябва да купувам второ бебешко легло или може да преместя Ивана в легло за голями. Не ме притеснява въртенето, защото ще има от страни решетка, която се сваля, но ще може да слиза от него посред нощ и не знам дали това не е проблем. Също ми е притеснено да дам леглото и на Андреа, защото може да се почувства, че сме я сменили и не искам това да и се отразява на психиката.
Приемем всякакви съвети и опит.

Боби


  
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #152 -: Октомври 28, 2011, 14:17:51 pm »
Боби, ние бяхме купили като се роди Деси дървена кошара 70/140 см. и една сгъваема от плат 60/120 см. за път. Та, от самото начало Деси си спеше в дървената, като се роди Ели спеше в сгъваемата и не сме купували друга. След това ни дадоха една дървена, и преместихме Ели в нея. И до сега си спят в тях. Твоите деца са малки, могат още поне 4г. да спят в кошарки, та ако наистина се притесняваш Ивана да не се разстрои ако я преместите и сложите бебето в нейната кошарка, купи още една за бебето. Друг вариант, който не знам колко е удачен, защото Ивана си е още бебе и едва ли може да разбере ако започнеш да й обясняваш, че тя е голяма, кака е и т.н. и ще спи вече в голямо легло, а това ще е за малкото бебе и т.н.
Ели, която е на 2.7г., като давах сгъваемата кошара на едни приятели за бебето им се тръшна и не искаше да я дава, защото била нейна, та голяма драма и обяснения бяха и уж разбра, но не съвсем и пак я дадох тайничко да не види :lol:
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #153 -: Октомври 28, 2011, 14:28:24 pm »
Имам изкуствена елха 1.50м (и мен ме е жал за отсечените), слагам я на едната малка масичка. Не съм имала проблем със събаряне и т.н. Миналата година дори заедно украсявахме и после на половин час се пренареждаше. И аз купувам всяка година стъклена играчка, слагам си ги по-нависоко тях, за да не ги пренареждат  :lol: Като счупят, голяма работа, така и така купувам всяка година, ако няма брак, ще трябва още една елха да купувам  :lol:
Още първата година (на 6 месеца тогава) бяха много впечатлени от светлините и играчките, тогава просто сложих малка барикада пред елхата, за да не я докопат случайно, че у нас се разваля чак след моя р.д.
А чорапите за Дядо Коледа скоро намериха друго приложение  :lol:
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #154 -: Октомври 28, 2011, 14:47:28 pm »
И ние сме с изкуствена елха - два броя - малка и голяма. Чуд-ни! Същински като истински  :lol: Ама детето порасна и сега ме мързи да ги издирвам в кой кашон са, та дори и в кой град. Номадска работа.

Проблем с елхата единствено има дебелият кот Цаньо, когато реши да се прави на коледна звезда  :lol: :lol: :lol:
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #155 -: Октомври 28, 2011, 15:00:47 pm »
Първата Коледа- Йосиф на два месеца и половина, а ние с голяма елха в кофа, която после засадихме. Миналата година супер малко елхенце в саксия, сложена на масата. От зор да я докопа проходи!Но поне дръвчето оцеля и преживя зимата и пресаждането. Всички предишни опити с живи дръвчета завършваха с непредумишлено и оплаквано убийство- просто изсъхваха.
Тази година мисля пак така да опитам, макар, че младежът се катери по масата без проблем...Надявам се просто да не унищожи дървото, играчките ми са нетрошливи.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #156 -: Октомври 28, 2011, 15:17:28 pm »
Добър ден от нас  :)

Снощи преди лягане, забелязах, че нещо Диляна не диша добре, с триста зора успях да пръсна Стеримар в нослето. През нощта беше много неспокойна, буди се често, следобедния й сън също никакъв го нямаше  :(

Сутринта й сложих Низита мас, малко по-късно видях бистър секрет  :? Звъннах на лекарката, каза ми какво да й давам, та да видим. Дано не ни почва нещо сериозно  :?

Гледам вече обсъждате коледната украса  :D Аз от 1 седмица умувам къде ще сложим елхата тази година, преди в старата квартира си имаше място, сега тук за първи път ще слагаме и съм в голяма чуденка  :) Нашата също е изкуствена, 1,50 метра, играчките ни са пластмасови.
Моля да споделите къде намирате стъклени играчки, аз всичко що съм виждала са пластмасови  :oops:

Е, тази година ако купя стъклена и аз като Мими ще я сложа по-височко  :lol:
Мими, чудесно приложение на чорапчетата, ми децата по предназначение са ги сложили  :lol: Да им топлят  :lol:

Миналата година "украсявахме" с Диляна  :lol: Тя в кошницата на земята, играеше си с гирляндите и току придръпваше някоя топка  :lol:

Ще видим как ще е тази година, нямам търпение вече  :D Миналата година на 24 ноември украсих, тая година мисля да изместя със седмица поне слагането на украсата  :lol: И я махам на 31 януари  :lol:

И ние сме с изкуствена елха - два броя - малка и голяма. Чуд-ни! Същински като истински  :lol: Ама детето порасна и сега ме мързи да ги издирвам в кой кашон са, та дори и в кой град. Номадска работа.
Проблем с елхата единствено има дебелият кот Цаньо, когато реши да се прави на коледна звезда  :lol: :lol: :lol:


 :lol: :lol: Хаха, Елфи, представих си го Цаньо като коледна звезда  :lol:

Сетих се за стринка ми, която имаше едно мъничко котенце преди няколко години, та то също се катереше по елхата им като катерица и сваляше една по една топките с лапичка, даже клипче беше му правила  :lol:[/i][/color]
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #157 -: Октомври 28, 2011, 15:24:55 pm »
Преди да се роди Теди украсявах мъничка елха и я слагах върху шкаф. Миналата година с баща и се престарахме с елхата  :D. Купихме голяма, кичеста, почти като истинска. Нови играчки, нова украса. Естествено, тя изобщо не и обръщаше внимание. Сега си мисля, че за тази Коледа ще се наложи да вадя пак малката. 
     
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #158 -: Октомври 28, 2011, 15:26:07 pm »
Проблем с елхата единствено има дебелият кот Цаньо, когато реши да се прави на коледна звезда  :lol: :lol: :lol:
:jump12:
Направо си го представих  :lol:
Ели, аз си купувам всяка година от Коледния базар в Спортна зала.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #159 -: Октомври 28, 2011, 15:47:51 pm »
Боби, ние бяхме купили като се роди Деси дървена кошара 70/140 см. и една сгъваема от плат 60/120 см. за път. Та, от самото начало Деси си спеше в дървената, като се роди Ели спеше в сгъваемата и не сме купували друга. След това ни дадоха една дървена, и преместихме Ели в нея. И до сега си спят в тях. Твоите деца са малки, могат още поне 4г. да спят в кошарки, та ако наистина се притесняваш Ивана да не се разстрои ако я преместите и сложите бебето в нейната кошарка, купи още една за бебето. Друг вариант, който не знам колко е удачен, защото Ивана си е още бебе и едва ли може да разбере ако започнеш да й обясняваш, че тя е голяма, кака е и т.н. и ще спи вече в голямо легло, а това ще е за малкото бебе и т.н.
Ели, която е на 2.7г., като давах сгъваемата кошара на едни приятели за бебето им се тръшна и не искаше да я дава, защото била нейна, та голяма драма и обяснения бяха и уж разбра, но не съвсем и пак я дадох тайничко да не види :lol:
Мерси Стефи, не знаех че толкова дълго могат да спят в нея. Точно да- дървена и платнена са.  Определено взимам още едно легло щом е така.  Само още един въпрос -то на дължина е добре, но не трябва ли да може да слиза веднъж като се научи да ходи до тоалетната?