0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нова седмица 24-30.10.2011
« -: Октомври 24, 2011, 10:12:04 am »
Добро утро от Банско :D

Нека всички деца да са здрави и седмицата да е изпълнена само с положителни емоции!

Снощи пристигнахме в Банско :D Разтоварихме катуна и тази сутрин даже го подредих.
Бях опаковала багажа в куфари и сакове, та беше добре. Само коритото ни издаде :D
Стаята ни в хотела и прекрасна. Голяма е колкото хол в панелка :wink:
Имам всички удобства за отглеждането на София и съм доволна.
Има достатъчно гардероби и шкафове, котлони, посуда, кафемашина. И тази сутрин се насладих на едно кафнеце Лаваца капсула :oops:
То в този хотел няма малки стаи.
По-късно ще ходя на опозноване на града :D


Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #1 -: Октомври 24, 2011, 10:16:32 am »
Точно от това имам нужда....ама милото е заето.
Наслаждавай се от всеки миг на блаженството наречено -почивка
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #2 -: Октомври 24, 2011, 10:37:17 am »
Добро утро и от мен! :)

Ники, много хубаво да изкарате :) То си е готино на хотел. Поне на Никол много и харесва!

Аз сега съм в почивка, че дребната спи. Ще се гримирам и ще се разкрасявам. :)
 
Лошото е, че баща и има проблеми в работата и много нервен. Преди това имаше други проблеми и все ги носи у дома и все се кара с мен. Аз го разбирам, и говорим, и му търпя лошото настроение. Но, напоследък започва да ми идва много. Казвам му го, но той не престава. Много ми е криво, защото не мога да преценя къде е границата и не зная как да се държа. Докога трябва да съм добра и да търпя и да говорим и кога вече започва да става психически тормоз. А това не е добре за детето. Струва ми се нередно тя да става свидетел на драми твърде често, и да вижда баща си изнервен и притеснен. Като е такъв той не се занимава с нея, игнорира я и не мисли за нея, а на мен това много  ми тежи. Сега е болна и ми е притеснено. От месеци вече само аз мисля какво да правим, дали детето е добре, дали се разхожда достатъчно, дали спи достатъчно, дали яде достатъчно, дали е изчистено. Зная, че искам твърде много и че когато човек е в криза другият трябва да го разбере, но понякога и на мен ми идва в повече. След месец тръгвам на работа и тогава още повече ще се нуждаем от татко и. А той не желае да говорим и не желае да промени нищо и това ме отчайва. Тои толкова много искаше да имаме детенце, а сега абдикира при най-малкия проблем. Извинете, че се намрънках още от сутринта! Малко е цинично може би, да се оплаквам след като съм прочела как Лиско си гледа трите деца сама.

Хубава седмица на всички ви и да няма болни!
« Последна редакция: Октомври 24, 2011, 10:50:06 am от Раши »


*
Последна октомврийска седмица/24.10-30.10.11/
« Отговор #3 -: Октомври 24, 2011, 11:03:49 am »
Не съм писала от сто години,но сега ми се е отдала възможност нова тема да пусна.Дано съм на късмет и здраве.Всички болни бързо да оздравяват.
В къщи за сега болни няма,не се знае до кога ще е така обаче.Прескочихме цяла седмица в градината без болести.
Лиско мисля, че приема в ясли е по райони.Не знам дали ще стане това с Аспарухово.И със сигурност съм за яслите и аз.То и в къщи да си седят децата пак си боледуват.Но ще имаш време и ти да отдъхваш за малко.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #4 -: Октомври 24, 2011, 11:09:00 am »
Ей, да реша и аз да се разпиша с нова тема ама не стана.Бавно пиша сигурно. :D
Ники дано ви е приятен престоя в Банско.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #5 -: Октомври 24, 2011, 12:22:43 pm »
Mimi., споко, слях темите. Другата седмица по-рано :wink:

Желая ви здрави дечица и хубави емоции!
И на мен си така желая - в момента едното тъкмо свали 39 градуса температура, другото мина от повръщане към разстройство, а пък майка им кашля като магаре. Дано тази нощ да е бил пикът на вируса. Но, погледнато от добрата страна, няма да ходим на работа и градина и ще прекараме моя РД цял ден заедно.

Раши, съчувствам ти и се надявам да намерите начин да си говорите. Ами не, не е нормално все единият да е изслушващ и разбиращ. Едно дете си е освен радост, и постоянен ангажимент. Всеки човек има право на глътка въздух и подкрепа от партньора си. За Лиса даже не мога да си представя как се справя, шапка й свалям, не е за всеки тази работа.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #6 -: Октомври 24, 2011, 12:40:17 pm »
Здрава и слънчева седмица!
Мармотче, и у нас е лазарет. Тъкмо оправихме едните вируси, една седмица на градина и наново пак :? Писна ми вече, пък и моите не си поплюват, все с 39 ме радват. Баткото буха като магаре, в събота бяхме в спешното, оповръща го, после пък докато сваляхме температурата, кръв му тече от носа... Изобщо прелест. Поне малката позакрепих, че ми изкара и тя една седмица с 40. А зимата още не е почнала :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #7 -: Октомври 24, 2011, 13:34:09 pm »
И аз да се включа с гърлобол и хрема. Моника държи фронта, сутринта обаче я чух веднъж да се опитва да кашля, явно че и тя стартира грипа. И как няма, миналата седмица я заведох на градина, гърлото и провери яко болна и бухаща сестрата. Доза "кихавица" както вика малката, на всяко едно дете за добро утро...Толкова ли нямаше кой да я замести! Не казвам, че тя е виновната ама нея видях  :lol: Та сега се чудя как да я опазя, нали от четвъртък почваме капките да разширяваме зениците... Пръснах стеримар и и взех Мултисаностол...да отчета дейност, че нещо съм направила  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #8 -: Октомври 24, 2011, 14:22:13 pm »
И аз да се включа с гърлобол и хрема.
Масово е.От сутринта и аз се тръшнах.Не ми стига това коляно... :?.Иначе ходих за направление до личната и вътре беше пълно с кашлящи и сополиви.

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #9 -: Октомври 24, 2011, 14:43:33 pm »
И аз да се включа с гърлобол и хрема.
Масово е.От сутринта и аз се тръшнах.Не ми стига това коляно... :?.Иначе ходих за направление до личната и вътре беше пълно с кашлящи и сополиви.

Всички сме от един отбор.У нас Ива е 5-ти ден на АБ.Успя да ме зарази-от вчера съм с кашлица и болки в гърлото.Тъкмо се бях навила да си слагам противогрипна ваксина и айде лепнах го.За Ива сега ще трябва да чакам поне 2 седмици след АБ за да и я сложа.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #10 -: Октомври 24, 2011, 15:43:42 pm »
И ние в отбора на болните. С ангина ми е младежа. Да се оправяме всички бързо.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #11 -: Октомври 24, 2011, 15:55:06 pm »
Бързо да се оправяме всички.

Ники е вирусна:) Баша и я води на лекар  сутринта, че нямаше как да оставя Дани с него и аз да я заведа:) Оправиха се де, малко с конферентна връзка с педиатърката ни но важ ното е, че не е сериозно положението и засега няма да пие антибиотик.

Деси, Никол и Алекс се справят сами с лъжиците но Дани милия не може да си уцели устата още а аз пък нямам много нерви и време да го чакам да налучка:) Ще се научи и той. Не остава ред да започнем да се учим на гърнета:) Иначе, вече им прави впечетление и не им харесва да са наакани:)

Ники, бъдете здрави и събирай много емоции от красотата на планината:)

Момичета, да ви кажа честно и едно и три все трудно се гледат:) Не се правя на скромна, нали знаете, че не съм. Но то дали един ще е крив и ще ме ядосва или и другите двама същата работа.


Раши, много добре те разбирам. Дано всичко се успокои и да разговаряте спокойно:)
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #12 -: Октомври 24, 2011, 16:42:30 pm »
Лис, да ти кажа, хич не е същото дали ще те ядосва един или ще те ядосват трима!  :lol:

С гърнето и ние не бележим особен напредък. Явно взе да му става неудобно и като го питам дали е направил нещо, отговорът е "не", въпреки че мирише от съседната махала.  :lol:

раши, не че мога да ти дам акъл в твоята ситуация, но ако ще ти е по-лесно и можете да си го позволите, защо не потърсиш жена, която да ти помага в домакинството? Поне да не ти се налага да чистиш. На мен това ми е голям дерт, че все не ни стига времето, а и не може вече да се стои навън с детето по два часа, докато другият изчисти.

Да чукна на дърво, ние сме здрави.  :)

Приятна седмица на всички!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #13 -: Октомври 24, 2011, 19:20:44 pm »
Блу, чистачката не помага при този вид несгоди за които Раши споделя. Те произтичат от други неща, за съжаление - от опит го научих. И единственото разумно решение в такива случаи, а именно: разговор, търсене на решения от двамата и усилия за изчистване на "бъговете" от двамата - е най-нежеланият вариант за партньора, който е "все нещо кисел и недоволен". Повечето мами с деца на по 2-3 годинки знаят как изглежда фаза: "не", "няма", "не искам"... Е, когато мъж наближаващ 40-те ви изпадне в подобна фаза - става страшно. Няма логика, няма аргументи, няма дяволи. Само отрицание. И колкото повече се нагърбваш с нещо, колкото повече угаждаш - толкова насреща ти има повече мрънкоч за щяло и нещяло.
Неласкоаво мое изказване за мъжката част, не всички са такива, ама..."то никога не е късно да станеш за резил" е казал народът.  :?

Здрава седмица на всички!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #14 -: Октомври 24, 2011, 20:43:57 pm »
Оздравяване на всички болни пожелавам. А здравите да си останат такива :D

Ние с мома София днес направихме първата разходка в Банско. Стигнахме чаааааак до площада, който е на няма и десетина минути от хотела. На връщане от центъра открих едно магазинче за детски стоки. Отворили преди няколко дни и собествениците много ми се зарадваха. Много мили хора, ще ги посещавам често :D

Лисо, пущай децата на ясла. Ще поболедуват, ама то и в къщи гаранция за болести няма.

Рашко, не спирай да говориш с мъжа ти. Те(мъжете) често отказват разговори мислейки си, че нещата ще се оправят от само себе си.
Но спрят ли двама души да си говорят и споделят проблемите, както казва Jbrul да си изчистят "бъговете" по-лошо става.
За съжаление казвам тези думи от опит...
Но ти си познаваш човека и вярвам, че ще намерите верния път.


« Последна редакция: Октомври 24, 2011, 20:45:46 pm от Ники »

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #15 -: Октомври 24, 2011, 22:03:38 pm »
Днеска си взех детето от градина и ме посрешнаха куп бухащи деца. Обясниха ми, че ако ги завръщат, ще трябва да върнат всички и да останат 2-3. На Моника дъха и мирише и ми е ясно, че ще се тръшне. Затова утре помолих свекърва ми да остане с нея и тази седмица ще я оставя в къщи. Аз също подсмърчам, затова ще си работя. Това реши семейния съвет. За очичките, още не разбирам, защо трябва цели 5 дни да капя капки. Това ме накара да потърся един познат лекар, работещ в клиниката и занимаващ се с тежките случаи, операции и т.н. Та утре имам среща с нея за да ми каже нужно ли е и при кой да отида. Не ми се ще 5 дни да сме с тия капки и това е... Тука ви чета отново и отново и виждам, че и на по-малки дечица за деня са свършили тая работа. Защо пък ние 5 дни да капем капките  8O. Така де, то си е мъчение за детето...Не, че правя драма от едни капки, но все си мисля, че не е нужно и ако наистина става за ден, защо да я мъча 5. Имат 3 дни да ме убедят, ако не ще търся друг лекар...Ако се наложи, ще ви помоля за адреси и телефони на вашите. Казахте, че сте доволни  :)
« Последна редакция: Октомври 24, 2011, 22:07:46 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #16 -: Октомври 24, 2011, 22:28:08 pm »
Бързо оздравяване на болните, а на здравите- да удържат фронта!Хубава и по-малко намръщена седмица от нас, завръщащи се от две седмици на разнообразни емоции. Миналата събота моят юнак стана на две!Кога минаха не знам!Тази седмица, пък, мъжът на единствената ни налична баба/който не ни е дядо/ обяви, че си има нова връзка и си събра багажа. Сълзи, драма, тягостна атмосфера...
И така при нас...
Раши, приказка му е майката. Но, по принцип, майката си е човекът, който винаги има грижата за детето- и у нас само аз знам какво и кога да яде, да облече, къде да се разхожда...Не, че баща му не се интересува, но все не запомня, обърква нещата, кара го лежерно...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #17 -: Октомври 24, 2011, 22:35:00 pm »
Ох това с лекарите е сложна работа. Май всички са хвани единия, удари другия.
Днес заведох Алекс след три дни поддържаща температура, а педиатърът каза че била дехидратирана и затова било. Е от какво да е дехидратирана, като само веднъж е повърнала и няма разстройство. Без отговор, така било. Викам й аз, някакви изследвания да назначите, водя я гладна и жадна, с немити зъби. Цъ, не се налагало. Нищо й нямало, да пие повече вода, щяла да се оправи.
Отивам аз на работа и към 14 часа майка ми звъни, че детето се събудило с рев и казала, че я боли ухо. :( Ходихме до Исул, че там имало спешен център. Друг път, питаха - дали съм с направление. Като им казах какъв е случая не ме върнаха, но ми обясниха, че не е спешен кабинетът и трябва за следващия път да знам да занеса направление. Оказа се силно възпалено ухо. Отделно червено гърло, запушен нос и неспадаща и досега температура. Дано се повлияе бързо от антибиотика. В бързината не успях да прочета в темите на Бърди дали Аугментина е удачен вариант, ама го почнахме.
Бързо оздравяване на всички болни дечица и майки от нас!
« Последна редакция: Октомври 24, 2011, 22:42:08 pm от sia »
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #18 -: Октомври 24, 2011, 23:27:02 pm »
Аз съм off от основните теми, ама да си кажа  :oops: Много се ядосах от едни памперси - такова чудо за 8 месеца не ми се беше случвало  :x Става въпрос за "NUGGIES", моите са в зелен пакет. Вчера ги купих,  защото бях чувала и чела супер добри отзиви за тях и ми попаднаха. Снощи още - първо протичане. Реших, че вероятно аз не съм сложила добре памперса. Днес, внимателно сложен памперс, след няма и два часа, теч амаааа...не тук-таме мокро, ами крчаоли, корем, чак обувките бяха за смяна. Викам си, аз съм егати некадърната жена  :lol: След около още два часа - същата ситуация, толкова мокър и опикан, че целия го преобличах. Даже не мога да разбера откъде е подливало най-много, защото всичко беше мокро и двата пъти! И двата пъти, памперсите бяха доста по-леки, отколкото тези които друг път свалям и детето е било напълно сухо т.е. не мисля, че Дани е бил мокър от "прпълнен памперс". Да не съм сложила читаво памперс, хайде веднъж да е..., ама вече със затворени очи мога да ги слагам, а тези съвсем умишлено ги гласих като "по учебник"...да не би в мен да е грешката. Ами явно не е. Добре, че имам останали от предишните и сега ги ползвам тях.

Споделям както е 1:1, ако някой ще ги купува, да го има предвид.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #19 -: Октомври 25, 2011, 00:43:17 am »
Раши, приказка му е майката. Но, по принцип, майката си е човекът, който винаги има грижата за детето- и у нас само аз знам какво и кога да яде, да облече, къде да се разхожда...Не, че баща му не се интересува, но все не запомня, обърква нещата, кара го лежерно...

И при нас така. Ама много се дразня, че не запомня, а ако запомни пък спазва до такава точност, че не преценява ситуацията всеки път.
Защо не запомнят или запомнят погрешно? Това някой да ми го обясни моля, защото аз запомних как да зареждам акумулатора с ток и къде държим кабелите, мога да събразя, кога да изключвам таблото или само един бушон, а мъжката половинка не запомня супер смеши неща.
[/url][/url]
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #20 -: Октомври 25, 2011, 00:52:02 am »
Джей, то е ясно, че чистачката няма да реши проблема на Раши, но поне малко да я отмени за някои неща. Иначе съм съгласна с теб и останалите, че трябва диалог.

На всички болни дечица - бързо оздравяване!

Лека нощ!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #21 -: Октомври 25, 2011, 07:26:33 am »
Здрава и спокойна седмица!

Страдам искрено с всяко болно детенце...
Бързо оздравяване на всички малки и големи...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #22 -: Октомври 25, 2011, 08:42:18 am »
Здрава и усмихната седмица!

И ние в отбора на болните :( Марти от събота вечер е с Т и все висока, вчера 2 часа след като бях дала нурофен качи 39,5, та и хексалгин дадох, но според педиатърката не било страшно, такъв бил вируса сега, дано е права и мине бързо. Какво давате при първи симптоми на вирус, на нас винаги едно и също ни изписва - меркуриус, изопринозин и ангин хил. За първото четох че има живак, второто Бърди писа, че не се дава, третото досега не бях взимала и реших да пробвам с него.

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #23 -: Октомври 25, 2011, 09:21:20 am »
Аз ангин хил го харесвам и цял сезон сме с него. Когато забележа, че е червено гърлото започвам два ударни дни. На всеки 2 часа давам по 2 хапчета първият ден, вторият вече се вижда подобрение и давам пак често, но не чак толкова. Това лекарство го започнахме когато бяхме на 3 и половина, та до сега. Върши чудесна работа. След вторият ден продължавам с приема според хода на заболяването. След това давам сутрин и вечер по 1 или 2 хапчета профилактично. Спирам го чак след пролетният грипен сезон. Освен това давам и рибно масло /Ескимо Кидс/ от това съм супер доволна, поне при нас действа добре.
Днес в групата бяха само 3 деца от 35, ще станат и повече но няма да са повече от 10.

На нас преди, като ни беше червено гърлото изписваха винаги тантум верде за гърлото, ксилометазолин/виброцил или черни капки за носа. Ако ухото е червено пък капки Отипакс. И винаги това изписват от години, ако трябва да изчакваме с АБ.

От миналата година давам и детски Фервекс още в началото на кихавицата и пресича веднага. Давам по едно прахче на ден за 3 дни, само ако има температура по 2. Ако след 3-ият ден не се подобри или е в същото състояние, водя на лекар.
Нослето промивам от години вече само от банка физиологичен разтвор, струва 1.60 и е 500 мл., стига ми за по дълъг период, а и има ефект, от колкото този скъп Стеримар. Мисля той е за бебета до 1 годинка.

Не че някой го вълнува с какво лекувам, но споделям опит. Както лекувам детето, така и нас, без промивките на нослето.

Здраве на всички и се пазете, до колкото това е възможно.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #24 -: Октомври 25, 2011, 11:14:21 am »

Нослето промивам от години вече само от банка физиологичен разтвор, струва 1.60 и е 500 мл., стига ми за по дълъг период, а и има ефект, от колкото този скъп Стеримар. Мисля той е за бебета до 1 годинка.
Цитат

Със спринцовката ли го впръскваш? Моето диване никак не дава да го чистя. Добре че се спогодихме за АБ и го пие без проблем. Иначе за всичко друго сме на хитрини и подкупи. А най-често се гоним из целия апартамент.

Jbrul, ако не бъркаш името на HUGGIES с NUGGIES, най-вероятно проблемът е в нескопосана имитация. Aз ползвах Хъгис и съм доволна от тях.



 

Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #25 -: Октомври 25, 2011, 11:34:21 am »
освен Ники и аз в отбора с болните :(
[/url][/url]
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #26 -: Октомври 25, 2011, 12:08:21 pm »
Перде, кое ескимо даваш - капсули, сироп?

Някой има ли впечатления от Инфлуцид или подобни за профилактика?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #27 -: Октомври 25, 2011, 12:32:52 pm »
И при нас така. Ама много се дразня, че не запомня, а ако запомни пък спазва до такава точност, че не преценява ситуацията всеки път.
Защо не запомнят или запомнят погрешно? Това някой да ми го обясни моля, защото аз запомних как да зареждам акумулатора с ток и къде държим кабелите, мога да събразя, кога да изключвам таблото или само един бушон, а мъжката половинка не запомня супер смеши неща.
Ти пък... мъжът ми не може да запомни вече над една година как искам да сапунисва бебето. Вчера пак се сдърпахме, че не прави почти никаква пяна, а я маже. Аз не го наблюдвам непрекъснато какво прави, защото в същото време, аз къпя Ивана във ваната, а той къпе Андреа. Все си мислех, че при нормалните хора такава забележка се прави един път, а при нас една година вече. Да не говорим, че като го помолих да направи вечерята на Ивана, пък аз в замяна да щъкам с нея по магазините, да има време да си почине, се прибрах и намерих една пилешка кълка ( която тя не може да дъвче) оставена в микровълновата. Предполага се, че това е с което трябваше да я храня.  Все едно с малко дете си имам работа.
Ние не сме болни, но вероятно скоро ще сме, защото сме с алергия и жестоко течащ нос.

Боби


  
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #28 -: Октомври 25, 2011, 13:13:29 pm »
Някой има ли впечатления от Инфлуцид или подобни за профилактика?
Гола вода-поне при нас.На детенце на моя приятелка действат уж.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #29 -: Октомври 25, 2011, 13:21:12 pm »
Като ви чета и се сещам за баща ми. Мете той, а баба ми застанала до него и му обяснява, че видиш ли прах вдигал и гълтал, а метлата била малка, да вземе по-голямата. Човека най-накрая не издържа и и каза, че е на 50 години, а тя все още се опитва да го учи да мете  :lol:.
Боби ако мъжа ми ще си къпе детето със сигурност няма да му вися на главата и да му давам наклон колко да я сапунисва  :). Ще ги оставя да се насладят на банята...
Плюс това върша нещата както смятам за добре и до колкото ми стигат възможностите и силите. Много мразя да ми висят на главата и да ме коригират, затова и аз не го правя.  :) Не тренирайте за свекърви толкова от рано, има време  :lol:

Инфлуцид, цинабсин и сие дава и моята педиатърка, а аз просто не ги купувам. И с тях и без тях, все тая според мен. За комшииката са дар небесен  :lol:. Не, че според мен ако не ги е давала, ще е нещо различно, ама здраве да е  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #30 -: Октомври 25, 2011, 13:44:30 pm »
Боби ако мъжа ми ще си къпе детето със сигурност няма да му вися на главата и да му давам наклон колко да я сапунисва  :). Ще ги оставя да се насладят на банята...
Плюс това върша нещата както смятам за добре и до колкото ми стигат възможностите и силите. Много мразя да ми висят на главата и да ме коригират, затова и аз не го правя.  :) Не тренирайте за свекърви толкова от рано, има време  :lol:
Хех, това все едно аз съм го писала. У дома мъжът ми се пробва да замества свекървата - "Защо режеш доматите по този начин, защо като стържеш кашкавала не... и т.н...", да не ставам досадна и аз. Обаче, аз нали на мен си приличам, та го лекувам много лесно от такива състояния. Връчвам му каквото там правя да го направи той - нали знае по-добре, а аз се изтягам на дивана  :lol: :lol: :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #31 -: Октомври 25, 2011, 14:14:48 pm »
Боби ако мъжа ми ще си къпе детето със сигурност няма да му вися на главата и да му давам наклон колко да я сапунисва  :). Ще ги оставя да се насладят на банята...
Плюс това върша нещата както смятам за добре и до колкото ми стигат възможностите и силите. Много мразя да ми висят на главата и да ме коригират, затова и аз не го правя.  :) Не тренирайте за свекърви толкова от рано, има време  :lol:
Хех, това все едно аз съм го писала. У дома мъжът ми се пробва да замества свекървата - "Защо режеш доматите по този начин, защо като стържеш кашкавала не... и т.н...", да не ставам досадна и аз. Обаче, аз нали на мен си приличам, та го лекувам много лесно от такива състояния. Връчвам му каквото там правя да го направи той - нали знае по-добре, а аз се изтягам на дивана  :lol: :lol: :lol:
:lol: :balk_103: И настава тишина, следващия път си режем салатата на спокойствие  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #32 -: Октомври 25, 2011, 16:19:51 pm »
Боби ако мъжа ми ще си къпе детето със сигурност няма да му вися на главата и да му давам наклон колко да я сапунисва  :). Ще ги оставя да се насладят на банята...
Плюс това върша нещата както смятам за добре и до колкото ми стигат възможностите и силите. Много мразя да ми висят на главата и да ме коригират, затова и аз не го правя.  :) Не тренирайте за свекърви толкова от рано, има време  :lol:
Хех, това все едно аз съм го писала. У дома мъжът ми се пробва да замества свекървата - "Защо режеш доматите по този начин, защо като стържеш кашкавала не... и т.н...", да не ставам досадна и аз. Обаче, аз нали на мен си приличам, та го лекувам много лесно от такива състояния. Връчвам му каквото там правя да го направи той - нали знае по-добре, а аз се изтягам на дивана  :lol: :lol: :lol:
:lol: :balk_103: И настава тишина, следващия път си режем салатата на спокойствие  :lol:

Мда и аз в последно време така го лекувам, много бързо му минава желанието да ме командори :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #33 -: Октомври 25, 2011, 17:31:14 pm »
sia ...ЦЪ  :lol: Не бъркам името, преди да напиша този пост специално проверих пак надписа на пакета да не би нещо...HUGGIES си е. За имитация - не ми се вярва /не че е изключено/, но памперсите бяха сложени на голям рекламен щeндър на HUGGIES, при това в един от най-добре заредените и оборотни бебешки магазини в СЗ. Споделих за случаката, точно защото и тук съм чела супер отзиви за тази марка и на други места съм чувала суперлативи, ето и ти самата си доволна...та никак не мога да си обясня защо така се случва с моите памперси на тази марка :( Днес пак пробвах да сложа от тях за обедния сън на Дани и то съвсем умишлено - да пробвам когато само си лежи, не се швъка, ходи, сяда и пр., да не би онези двата да са се разместили нещо. Еми за по-малко от 2 часа спане - детето пак мокро. Добре, че се изхитрих да сложа протектор в случай, че стане така отново, поне да не пера чаршафи. Не знам дали съм попаднала на менте, или са развалили качеството, или точно този вид не са ОК /имаше и друг модел/, нямам идея какво и защо е така, ама в случая е така и затова го споделих тук.
Още повече ме е яд, че нямаше малки пакети за проба и си купих пакет 60бр., в конкретния случай - все едно в кофата съм хвърлила пари, ама живи и здрави да сме. Та аз да съм казала при мен какво стана, пък всяка майка си решава да пробва ли, или не. В това време дето парите са кът - мен може да не ме събарят тези пари, с които съм се набутала, ама на някой друг може да му накърнят бюджета...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #34 -: Октомври 25, 2011, 17:50:38 pm »
Става въпрос за "NUGGIES", моите са в зелен пакет. Вчера ги купих,  защото бях чувала и чела супер добри отзиви за тях и ми попаднаха.
Sia за това те е питала за името  :wink:.

Колкото до мрънкането... онзи ден наистина се отвратих от себе си  :oops:. Бяхме поканили приятели по повод рождения ми ден. Обикновено на всички празници - наши и чужди, все сме вкъщи, голям кеф ми е да готвя и подреждам за гости. Обаче явно мъъъничко съм започнала да се надценявам  :lol:, сметките ми излезнаха криви - едното дете имаше кошмари през нощта и не можах да спя покрай него, другото реши да не спи през целия ден... И всичко се обърка. Отидох и се навиках на мъжа ми, че много бавно действал  :oops:, че бил направил това, а не онова... Накрая влезнах под душа и се наревах на спокойствие  :D. Обаче си обещах, че повече няма да правя така  :lol:... а на гости предимно ще ходя /не че някой ни кани де  :wink:/.

Успешна и здрава седмица!
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #35 -: Октомври 25, 2011, 17:59:24 pm »
Става въпрос за "NUGGIES", моите са в зелен пакет. Вчера ги купих,  защото бях чувала и чела супер добри отзиви за тях и ми попаднаха.
Sia за това те е питала за името  :wink:.

Така бе мац, заблязах аз най-после че погрешно съм написала в яда си, ама вече не можех да редактирам. :oops: Затова и последно уточних, че баш за HUGGIES говоря, не за нещо звучащо по подобен начин. Сигурно ще са някое менте все пак, независимо колко "оригинални" надписи имат навсякъде...при толкова добри отзиви да става така - нямам друго обяснение. :?

Иначе да не ти пука, че си навикала "Д-р Дулитъл", човекът работи с всякакви капризни хайвани и теб ще изтрае веднъж. Ако не му викаш повече - ще получиш подарък: "грижа за ноктите за предни и задни крака".  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #36 -: Октомври 25, 2011, 18:02:48 pm »

Иначе да не ти пука, че си навикала "Д-р Дулитъл", човекът работи с всякакви капризни хайвани и теб ще изтрае веднъж. Ако не му викаш повече - ще получиш подарък: "грижа за ноктите за предни и задни крака".  :lol:

Ей тва ми "поправи " седмицата, тенкю  :D!
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #37 -: Октомври 25, 2011, 18:08:16 pm »
Перде, кое ескимо даваш - капсули, сироп?

Някой има ли впечатления от Инфлуцид или подобни за профилактика?

Eskimo kids давам го на сироп ими привкус на тути фрути, но де факто не е сладък, много е приятен.
А за този Инфлуцид, какво да кажа пълна глупост.
На нас доктора уши нос и гърло ни  сподели за Angin Heel. Бяхме през 10 дни болни и човека му дажаля, да лекува детето с АБ нон стоп, та ми предложи да пробвам това и от тогава си го ползвам.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #38 -: Октомври 25, 2011, 19:32:44 pm »
В началото и аз ползвах главно Хъджис и бях доволна от тях, но ми идваха скъпички, та ги смених с други. :)
Веднъж обаче, се случи да взема Хъджис от Кауфланд - нямаха нищо общо с тези, които бях ползвала преди. Бяха някакво менте и по същия начин, както при Жбрул, постоянно изтичаха и Виктор беше все мокър. Причината, според мене беше, че тези фалшивите не бяха ластични отзад, както е при оригиналните, и колкото и да пристягах лепките отпред нямаше как памперса да прилепне плътно по гръбчето и все изтичаше отнякъде.
Та погледни да не би твоите да са такива и затова да се получава изтичането от тях.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #39 -: Октомври 25, 2011, 21:07:10 pm »
Боби ако мъжа ми ще си къпе детето със сигурност няма да му вися на главата и да му давам наклон колко да я сапунисва  :). Ще ги оставя да се насладят на банята...
Плюс това върша нещата както смятам за добре и до колкото ми стигат възможностите и силите. Много мразя да ми висят на главата и да ме коригират, затова и аз не го правя.  :) Не тренирайте за свекърви толкова от рано, има време  :lol:
Аз ще съм тъща,не свекърва:-)
 
Ти и товят мъж как си правите нещата си е ваша работа, при нас нещата се вършат от двамата. Значи според теб, ако искам да е чиста след баня, трябва сама да си го свърша? Защото на мен не ми е все едно дали е чиста или мръсна. Би ми било все тая как го прави, ако е изкъпана, но това както и да го прави без сапунена пяна няма да стане. А дали я къпе първо от ляво или от дясно  и кога и мие косата ми е все тая. Той между  другото и това се оказа, че си съкращавал, понеже аз въпреки че съм там, не го гледам него какво прави, както си мислиш, а си гледам Ивана. Обаче косата и изглеждаше мръсна и го попитах и се оказа, че решил че нямало нужда всеки ден да я мие. Вероятно според теб трябва да я взема отделно да и измия косата, понеже той толкова е решил да направи? Ми утре може да поиска да и измие само единият крак и аз какво - пак да съм благодарна? Такива мърльовски изпълнение много мразя. Като ше прави нещо да го прави като хората, не половинчато.  Хич не разбирам логиката детето да е недокъпано след неговата баня,понеже видиш ли бил благоволил да го свърши. И логиката да съм му благодарна, че е участвал също не я разбирам - все едно не му е работа да се грижи за децата си. Тя му е дъщеря и на него, не само на мен. Не ми прави услуга на мен, че я къпе, както аз не му правя на него, че къпя Ивана.


Жбрул, Хъгис и аз не ги обичам, но заедно а Памперс се водят за най-добрите тук. Имам приятелки, които само тях позлват, но на мен не ми харесва формата как са изрязани. То има различни видове, но аз съм прабвала само един и се отказах. Една приятелка твърди, че и били точно по формата на дупето на детето. Сигърно наистина има нещо, че за различни дупета различно стават :-).

Б.
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 21:30:08 pm от Bobbie »


  
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #40 -: Октомври 25, 2011, 21:24:40 pm »
Jbrul, има Хъджис Дисни те са с картинки Мечо Пух на опаковката - те са супер, а Хъджис Класик (от Кауфланд) наистина пускат. Отделно зависи и къде са правени - тези за от Турция са по-добри от Английските.
Ето ги хубавите:
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #41 -: Октомври 25, 2011, 22:20:18 pm »
Момичета, то голямо обсъждане стана заради нашите памперси, но все пак ще е от полза на мамите, които са се ориентирали към тази марка, да знаят какво да гледат точно.  :)
twin , ластични са отзад тези, които имам. :? Отзад по средата има нещо като набор от малки ластичета, което ми се видя много хитро като ги отворих, но резултатът го споделих вече.
mimi26 , бебето най-после заспа и не ми се влиза сега да вадя пакета, но не е като този от снимката де. Половината е бял, другата му част е бледо зелена. На самият памперс отпред има Мечо Пух. На пакета има надписи и на турски - значи ще да са от турските, или са правени за Турция - не знам. Не пазарувам от Кауфланд, което не е гаранция, че не съм попаднала на някоя "тяхна" партида. От този магазин, от който ги взех пазарувам редовно, вкл. памперси на "Памперс" вкл. и турската им версия - не е имало издънки никога.
В крайна сметка - сама съм си виновна де. Като си ползвам памперси от които нямам оплаквания, кой ме би да си правя експерименти.  :lol:

Докато рових из нета, да намеря снимка на тези HUGGIES които имам /така и не намерих/ - попаднах на това http://www.deteto.bg/articles/view/11/725  :D На някой да са му попадали тези? Много са сладурски и за лятото бих ги пробвала в жегите. Ако са им отстранили дефектите де...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #42 -: Октомври 25, 2011, 22:24:23 pm »
Да се включа и аз в дискусията за Хъджис. По препоръка на приятелки от изписването ползвах само тях и никакви проблеми нямахме. До към ... 9 -11 месец може би. След това малко зачезнаха съвсем за кратко и когато се появиха пак бяха с друг дизайн и други картинки. Не са ми протичали, но ужасно ме дразнеха, че за един ден бялото боди ставаше леко зеленикаво. Просто имаше едни цветни ивици около крачетата и без да са намокрени ми боядисваха. Та преди да ги сложа в пералнята  накисвах и търках на ръка. Еми писна ми и ги смених. Минах през Молфикс, но след едни промоционални Памперс забелязах колко по-меки са вторите и ... те си останаха.
Пожелавам бързо оздравяване на болните, а здравите да държат фронта!
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 22:31:45 pm от Pesheck »
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #43 -: Октомври 25, 2011, 22:26:30 pm »
Аз пък взех от Кауфланд някакъв промо пакет на Хъджис (пакета е син). На самите памперси също има картинки на Мечо Пух. От целия пакет да съм имала два пропуска, може би от не добро слагане или от прекалено въртене на момата :wink:

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #44 -: Октомври 25, 2011, 23:01:52 pm »
Jbrul най-вероятно е купила Хъгис органичен памук http://www.huggies.com.tr/urunler.php. Пазаруваме в един и същи магазин  :D. И аз скоро ги заглеждах, купих 5бр за проба, но не ми допаднаха неразтегливите лепки. Свикнах с Премиум кеър, само че турски вариант. Сисе, продават на бройка от всички видове памперси. Ако решиш да сменяш с нещо непознато, вземи няколко броя.
     
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #45 -: Октомври 25, 2011, 23:35:48 pm »
Боби, аз не мия главата на детето всеки ден, иначе може съседите да извикат социалните. Няма такива писъци. Преди целия го къпех всеки ден, ама сега човекът си е с мнение. Не се впрягай чак толкова! Такива са си мъжете. Аз понякога се опитвам да си трая, ама невинаги ми се удава.

Аз купувам памперси на Памперс и ДМ. Доволна съм и от двете.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #46 -: Октомври 25, 2011, 23:41:15 pm »
Боби, аз не мия главата на детето всеки ден, иначе може съседите да извикат социалните. Няма такива писъци. Преди целия го къпех всеки ден, ама сега човекът си е с мнение. Не се впрягай чак толкова! Такива са си мъжете. Аз понякога се опитвам да си трая, ама невинаги ми се удава.

Аз купувам памперси на Памперс и ДМ. Доволна съм и от двете.
Според мен той повече не я е мил, защото да забележа аз че и е мръсна косата, значи си е личало. На нея по-рядко от през ден не може да не и я мие, защото се омазнява. Ивана също плачеше, но с последно време свикна, за което съм много довoлна, защото на нея я миех през ден, но от както започна алергиите всеки ден, че да измием ако има останали алергени.

Боби
« Последна редакция: Октомври 26, 2011, 01:10:37 am от Bobbie »


  
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #47 -: Октомври 26, 2011, 01:08:00 am »
Дани баш тези са! :D Да беше ставало въпрос, че продават и на бройка - така щях да направя, ама изобщо не ми хрумна, че има подобна опция... Карай де, ще ги прежаля баси и пакета памперси толкУ писане за него отиде.  :lol:

Блу, имах флирт и с ДМ-ските памперси, който прерастна в такава любов, че си купих цял кашон /май 146 бр. бяха/. След тази покупка обаче - се "разведохме" с тях, защото необяснимо започнаха течове и с тях - доста чести и по много. Върнах си се на "Памперс" и си казах, че повече няма да върша глупости, ама ей на - не се стърпях пак.

Като се замисля сега, стигам до извода /за себе си де/, че явно регулярно налитам на кофти партида от всяка марка, която съм ползвала. Почнах с "Памперс" и причината да пробвам ДМ-пелени беше голям пакет "Памперс" 4-ка, от които всеки трети ми протичаше. С ДМ-ските бях супер доволна, докато не си купих "промоционална" опаковка от тях и историята се повтори. Върнах се пак на "Памперс" и то турски - беше ОК. При поредно пазаруване в БИЛА обаче, си купих оттам, уж съвсем оригинални - пак течове имаше. После пак си минах на турски "Памперс" и май от тях съм най-доволна в крайна сметка. Сигурно мога и хубави "Хъджис" да нацеля, ама нещо не ми се опитва вече хахахах

И аз не мия коса всеки ден с шампоан. През ден, през два, иначе само поливам с душа.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #48 -: Октомври 26, 2011, 09:07:31 am »
Добро утро!
Днес най-после си припомнихме, че има и такова нещо като слънце  :lol:. Пък и на всичкото отгоре Николета се събуди с час по-късно от обичайния ѝ час напоследък  - чааак в 8 :lol: :lol: :lol:. Дано да се задържи тази тенденция, че както ставаше в 7, не ми се мисли като сменим времето на края на седмицата какво ще е. Дано не прилича на баща си, че на него зле му се отразява смяната.
Относно миенето на главата и при нас е проблем голям. То изобщо къпането пак стана проблем. Та са агитации, маймунжулуци и ... мокри родители. Плюс кански рев, на инат естествено. Но май започнахме да овладяваме ситуацията.
Лек и слънчев ден ви желая!
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #49 -: Октомври 26, 2011, 09:17:57 am »
Преди време когато бяхме бебета ползвах марка Пампрес, в един момент нещо партидата беше кофти и се подсичахме,минахме на Хъджис и си останахве с тях.
Единствено не бях доволна от вторите, когато мъжът ми реши да купи промоционални такива от Италия, е нямаше по смотани,твърди памперси и на нищо не преличащи на тези които ползвахме. Употребихме ги де, но пакетите бяха съвсем различни от това което бяхме ползвали. Така се научих, да не пазаря на промоция, не само памперси а всичко, изключая дрехи и обувки.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #50 -: Октомври 26, 2011, 09:35:35 am »
Пешек, Блу скай, а пробвахте ли с козирка? Аз си реших проблема с такъв тип козирка http://malechkobaby.com/products_photos/5703_big.jpg
Ползвахме я доскоро, щото е голяма драма да влиза вода в очите и ушите   :lol:

Аз от турския Хъгис съм била най-доволна, жалко че го открих твърде късно. Хем по-хубав, хем по-евтин беше.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #51 -: Октомври 26, 2011, 10:36:54 am »
sia, при нас е проблем изобщо слагането на каквото и да е на главата, та не вярвам да ни свърши много работа.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #52 -: Октомври 26, 2011, 11:05:10 am »
Бързо да оздравяват всички болни и аз в това число :(
От вчера съм с една прекрасна хрема, не мога да разбера носа ли ми тече, очите ли, река е... такова чудо не ми се беше случвало. На всичкото отгоре имам работа за целия китайски народ и се моля да не ме тресне синузит, че миналата година се обзаведох с такова чудо и пих 20 дни АБ. :(
Относно памперсите да кажа, че от както открих на ДМ-бейби лов, до последно тях ползвахме. На края за спането купувах само гащи, нямахме пропуск, но явно си е до партиди и там.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #53 -: Октомври 26, 2011, 12:36:14 pm »
Ивана също плачеше, но с последно време свикна, за което съм много довoлна, защото на нея я миех през ден, но от както започна алергиите всеки ден, че да измием ако има останали алергени.
Обясни ми го това с отмиването на алергените.  :)

Вчера сестрата 1 час ме убеждава, че това бил най-сигурният метод, като разширявали зениците 5 дни и мерели тогава. Да си отида на прегледа щом съм го записала, защото хората чакали с месеци и било лудница при тях. Чак срам ме хвана. Добре, предавам се, слагам капки от четвъртък и мерим вторник. И без това сме си в къщи... Голяма драма е, че не се знае дали ще е в състояние да кара кънки, тя направо ги бълнува и не спи за тези кънки....

За къпането, вкарах я в коритото и докато тя се пляскаше там се къпех аз. Показах и как си затварям очите и си мия главата. След това я гушках и се изплаквахме дружно...така секна крещането в банята, иначе беше цирк...
« Последна редакция: Октомври 26, 2011, 12:44:41 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #54 -: Октомври 26, 2011, 13:01:24 pm »
След като въведоха разни лосиони в "Памперс" и се обзаведохме с червено дупе минахме на  "Либеро" и нямахме никакъв проблем.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #55 -: Октомври 26, 2011, 15:20:18 pm »
След като въведоха разни лосиони в "Памперс" и се обзаведохме с червено дупе минахме на  "Либеро" и нямахме никакъв проблем.

Точно същото се получи при нас. Минах на Молфикс-отлични за нас, за лятото ползвахме по-тънки, на Can bebe-също доволни.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #56 -: Октомври 26, 2011, 15:24:07 pm »
да не сме по-назад Стефания се обзаведе с прекрасен отит- и двете уши силно зачервени, почнахме Аб, капки, затоплям ушите с прословутата у нас напоследък морска сол в тривка
два часа детето ви /буквално/ като чакал, докато най-накрая след всички процедури се отпусна и заспа
бързо да оздравяват всички
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #57 -: Октомври 26, 2011, 15:32:12 pm »
мини, вие превенар слагахте ли?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #58 -: Октомври 26, 2011, 15:33:19 pm »
В началото бяхме с Памперс, бях доволна. Реших да пробвам с ДМ-ските baby love - също съм много доволна и вече си ползвам само тях, като купувам само големи кутии - по 74 бр мисля бяха - нямам проблеми.
Относно къпането - Габи не пищи като й мия главата, но ужасно много шава и е голяма борба да й опазя ушите да не влезе вода :lol: То е едно въртене, едно мятане, едно чудо...ма поне не реве :lol: За жалост, не мога да кажа същото, когато се опитам да й почистя нося. Ужаааас, пищи като заклана, мята се, гърчи се, бута ми ръцете, абе кошмар. Как ли не пробвам е не дава и не дава. С големи мъки го чистим тоя нос, а сега има едни сополи, които й се стичат в гърлото и диша като Дарт Вейдър, е с 300 зора успявам да впръскам физиологичен разтвор, но после да издърпам с помпичката е почти невъзможно. Кога ли ще ми звъннат социалните на вратата :lol: Ама аз упорита, поне малко да издърпам, че иначе се дави и кашля като съдрана. Някакви съвети как да я примамвам? Благодаря предварително.
« Последна редакция: Октомври 26, 2011, 15:37:47 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #59 -: Октомври 26, 2011, 15:35:09 pm »
мини, вие превенар слагахте ли?

сложихме, отдавна- ще станат две години вече
защо?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #60 -: Октомври 26, 2011, 15:39:02 pm »
Ей, много болни има:(
Да оздравявате всички и то по-скоро:)

Пешек, Блу скай, а пробвахте ли с козирка? Аз си реших проблема с такъв тип козирка http://malechkobaby.com/products_photos/5703_big.jpg
Ползвахме я доскоро, щото е голяма драма да влиза вода в очите и ушите   :lol:

И аз купих такава за момчетата но немога изобщо да им я сложа в банята:) Дани по цял ден се разхожда с нея в нас и се прави на клоун но в банята нъц:) Никол я научих да си вдига главата нагоре за да не влиза вода в очичките и тя слуша, ама момчетата наистина нямат нищо общо с момичетата:))))))))))))

Ние с мъжа ми вчера отидохме да купуваме ТВ за детската, че аз там изкарвам голяма част от времето си:)най-топло е:) И покрай телевизора си купихме и съдомиялна, само дето не ми е ясно още къде ще слагаме пералнята (няма място) защото миялната ще влезе на нейното место:) Но и на средата на стята да е, децата ще са доволни:)

Аз също минах през няколко модела пелени и си останахме на Памперс. Най-доволна съм от тях.
Злати, аз ги "лъжех" (но бяха малко по-големи вече) като се правех, че първо на себе си издърпвам сополките, или им давах да ми хванат ръката. Сега искат сами да си държат помпичката след като им промия нослетата, ане, че успяват нещо да издърпат разбира се:)
Габи още е малка. Допреди половин година ги поливах с душа и изобщо не гъкваха, радваха се (заедно с главите), но сега Алекс и Дани не дават да ги пипна:)
« Последна редакция: Октомври 26, 2011, 15:43:47 pm от Lisko »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #61 -: Октомври 26, 2011, 15:39:11 pm »
щото обикновено при ваксинирани с превенар деца, отитите почти не се срещат.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #62 -: Октомври 26, 2011, 15:40:35 pm »
Ние с мъжа ми вчера отидохме да купуваме ТВ за детската

е тва пък защо :( недей бе, човек.... не пускай телевизор на децата...

миялната чудесно, поздравления! ама ТВ в детската - безумство.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #63 -: Октомври 26, 2011, 15:41:05 pm »
ами кърваво зачервени са и двете уши, според личната лекарка
нямам си идея защо така се получава- може при нея заради синузита да е нещо съпроводено
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #64 -: Октомври 26, 2011, 15:50:28 pm »
Ние с мъжа ми вчера отидохме да купуваме ТВ за детската

е тва пък защо :( недей бе, човек.... не пускай телевизор на децата...

миялната чудесно, поздравления! ама ТВ в детската - безумство.
Лис, честити придобивки! Със здраве да ги ползваш!
Тя няма да пуска, те сами ще се научат  :lol:
Ние по стечение на обстоятелствата имаме 2. Втория нямаше къде и го сложихме в спалнята. Не го пускам, обаче еидн ден влизам и гледам работи. Питам ги кой пусна телевизора и те в хор:
Ние, защото искаме да гледаме мач  :lol: Децата наистина си бяха намерили спортния канал и даваха мач  :lol:
Нито са виждали откъде се пуска, нито как се сменят каналите...
Мини, дано бързо се оправя снахата...
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #65 -: Октомври 26, 2011, 16:16:42 pm »
оф, да му се не знае, Мини, това с ушите може пак да има общо с изкаран вирус, аз както се оплаках съм със сополи, но и едното ухо започва да ме наболява :(

Лисо, търпиш порицание за Тв-то :lol:
Ние пък изхвърлихме нашия още преди 7-8м., след като седя като паметник около година и децата се катереха по него. Да ви кажа изобщо не ми липсва, ама изобщо, не че някога съм била телеман, и кабелна не сме имали никога в къщи, но абсолютно не намирам плюсове за наличието му, а какво остава във всяка стая по един :P
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #66 -: Октомври 26, 2011, 16:25:54 pm »
Ние с мъжа ми вчера отидохме да купуваме ТВ за детската

е тва пък защо :( недей бе, човек.... не пускай телевизор на децата...

миялната чудесно, поздравления! ама ТВ в детската - безумство.

Абе, аз си признавам от малки ги моря с телевизор в детската, но стария започна да сдава багажа. Аз съм болна без ТВ. Вечер като отида да си легна при тях не заспивам поне до 12-1. Гледам телевизия. Те се заглеждат отскоро в бейби тв и в реклами по отдавна. в хола като е пуснат телевизора не му обръщат внимание. Лошо е като гледат или иобщо, че работи в стаята в която са и те? Не се шегувам, сериозно питам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #67 -: Октомври 26, 2011, 17:02:34 pm »
Лошо е като гледат или иобщо, че работи в стаята в която са и те? Не се шегувам, сериозно питам.

и двата варианта не са добри. темата сме я дъвкали ожесточено тук, замеряли сме се със статии и цитати, спорили сме.... но всеки си решава сам. аз напоследък доста се поотказах да давам акъл непоканена, насила никого не мож научи, ако той сам не иска, но сега не се въздържах, защото си ти...

то и за теб не е полезно постоянно да имаш фонов шум на главата от телевизора, аз ти се чудя с три звукоизточника как имаш потребност и от четвърти?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #68 -: Октомври 26, 2011, 17:03:41 pm »
Може ли линк към темата с ожесточеното обсъждане?  :oops:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #69 -: Октомври 26, 2011, 17:40:34 pm »
О да, и аз съм далеч от мисълта да давам акъл на който и за каквото и да било, сакън, не смея вече, че сега ще ни наскачат пак. Както мини беше написала в една тема, само защото си модератор са длъжни да те "изядат с парцалите" всички потребители, чието мнение не споделяш :lol:
Както се казва, всеки си гледа децата както иска и както сметне за добре, аз за мен съм си намерила правилния начин и за сега вече 5г. дава добри резултати :wink:
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #70 -: Октомври 26, 2011, 17:46:26 pm »
Аз пък да си призная,понякога наистина се надявам Митко да се загледа в телевизора поне за 15 мин. че да свърша нещо на спокойствие :oops: обаче нъц.Заглеждаше се в бейби ти ви за около седмица,но това отмина.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #71 -: Октомври 26, 2011, 18:01:48 pm »
Може ли линк към темата с ожесточеното обсъждане?  :oops:

не може, намери си я. аз с това търсене не се оправям.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #72 -: Октомври 26, 2011, 18:11:57 pm »
Аз пък да си призная,понякога наистина се надявам Митко да се загледа в телевизора поне за 15 мин. че да свърша нещо на спокойствие :oops: обаче нъц.Заглеждаше се в бейби ти ви за около седмица,но това отмина.

И аз бях така  :D! Тони започна да гледа тв едва след 5-ата годинка. Сега сме въвели график, че иначе няма отлепване  :lol:. Аз изобщо не гледам телевизия, но си наваксвам с компютъра...
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #73 -: Октомври 26, 2011, 19:12:40 pm »
щото обикновено при ваксинирани с превенар деца, отитите почти не се срещат.

И ние имаме преванар, обаче това не пречи да имаме отити. Даже по миналата година, това се случваше през 2 седмици. От носа и гърлото се изолираше мораксела катарилс и от там правеше отит, за мое огромно съжаление ваксината не помага точно срещу тая гад.Ако мини пусне посявка почти съм сигурна, че това ще изкочи, тоази бактерия се култивира точно в градината. :x :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #74 -: Октомври 26, 2011, 20:17:00 pm »
И Александра е с отит след сложен Превенар. Вярно, за първи път  и е. Или е от някой стрептокок, непокрит от ваксината, или е някоя друга гадинка, както е предположила Пердето.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #75 -: Октомври 26, 2011, 20:48:04 pm »
ох, явно е пак до имунитет. Перде, ти знаеш, че Марто беше виден столичен "моракселист" (по думите на д-р Масларски), цяла зима преди две години си влачихме и борихме моракселите в носа, но отит, да чукна на дърво, не сме пипвали досега... тя, моракселата, се водела условно болестотворна - при едни разболява, при други - не.

но все пак, нали отитите ги свързвали най-често точно с тия пневмококи уж, дето превенарът покривал, та затуй се зачудих.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #76 -: Октомври 26, 2011, 21:13:09 pm »
от петък в секрета й имаше изолиран с. пневмонае, пуснахме контрола, но за съжаление не беше готова днес и стартирахме Зинат
поне бързо се повлия от Отипакса, ама те с лидокаин
такъв ужас не бях изживявала, това дете се дереше от болка, зная че болят уши, ама не съм предполагала, че тя така ще го показва
освен да слагам и Превенар 13 с надеждата, че ще покрием още неща
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #77 -: Октомври 26, 2011, 21:18:37 pm »
но все пак, нали отитите ги свързвали най-често точно с тия пневмококи уж, дето превенарът покривал, та затуй се зачудих.

Еми така де и аз тъй знам, ама на практика е друго, поне при нас де. Винаги се изолира само това при отит при 2 години активно посещение на градина. Сега вече почти не пускам посявка /става въпрос самосиндикално назначени от мен/, само при по спорни случаи. Благодарение на едни очни капки за които Стеф ми каза, тази бактерия я борим с тях, ако не е станал отит и съответно АБ.

Мини аз до колкото знам, вакисна преванар се слага на деца до 6 годинки. Нямам идея  след тази възраст какво ги пази, освен собственият им имунитет.
« Последна редакция: Октомври 26, 2011, 21:22:09 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #78 -: Октомври 26, 2011, 21:37:28 pm »
Здравейте от нас в средата на седмицата  :)

Съжалявам да прочета за толкова болни! Бързо да оздравяват всички дечица и родители!

Гледам обсъждали сте за памперсите. Наскоро си мислех да попитам и аз за същото  :) След като няколко пъти ми се случи Диляна да е мокра. Но то такова е шило, че не съм убедена дали се е разместил памперса, или може и аз да не съм го сложила както трябва  :oops:.
От как се е родила ползвам само на Памперс - или английските, или турските.  Веднъж ползвах на Хъджис, но бяха много твърди и не съм купувала повече.

Ние онзи ден загубихме любима играчка - едно котенце, което й бях купила от Avon, малко след като се роди. Отидохме в Кауфланд и там изчезна. Ама то диваненцето има навика да хвърля всичко от количката, било шишето с вода, било нещо друго. То и аз имам вина, не съм видяла в даден момент, че го няма .. Уж все наблюдавам ама ... Минах по 2 пъти, където бяхме ходили по щандовете, питах на Информация, няма го. Не че се надявах много да го открия  :? То едно опърпаничко вече, ама тя си го обичаше. На кого му е притрябвало  :( Сега ще видим дали ще мога отново да й го поръчам, макар че не е същото  :? В смисъл, онова си беше първото й.

За телевизора - ние почти цял ден сме в хола, където има телевизор, Duck TV й пускам. Оставям я в стола за хранене да гледа, за да изляза от стаята и да свърша нещо, иначе няма как. Като беше топло, обикаляше целия апартамент, идваше при мен в кухната, сега е затворено навсякъде, не мога да я оставя сама.
Само незнам как ще се разбират с баща си, той като се върне от работа пуска риболовния канал, а тя вика "Па-па!"  :lol: И докато не стане на нейната ... :oops:

Днес обзаведохме Диляна с яке, държах да не е в розовата гама  :lol: Обаче, обувки не й купихме, понеже всичко що ни предлагаха в 2-3 магазина е в розово   :lol: Ще трябва да отидем до МОЛ-овете да видим какво има там. Незнам къде другаде във Варна има магазини за детски обувки  :oops:

Хубава вечер на всички  :)



 
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #79 -: Октомври 26, 2011, 22:55:36 pm »
Само Ники ли не се заглежда по бебешки телевизии. Само City/The Voice и чат-пат някой сериал да загледа. На музиката се радва, танцува, рекламите го залепват за телевизора. Сутрин му пускам Tv5 Monde докато простра и почистя.
[/url][/url]
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #80 -: Октомври 26, 2011, 23:01:45 pm »
Ели, както я описваш много сладка звучи таз Диляна, ей!  :D
Ех, това с детските болести е ужасно! Бързо оздравяване на всички човечета!
Ние също сме в редиците на болните. Никол оздравява и само сополи и останаха. Но, майка и се тръшна. Нямам температура, но запушен нос, режеща болка в гърлото и в мускулите. Не бях боледувала от години и направо ми е непривично.
Никол тъкмо беше започнала да яде и сега като се разболя пак спря. Язък за всичките ни усилия! Педиатърката ме яде, че била много лека, а гледа само мерките. Не пита растат ли и зъби, колко се движи, дали дохранвам с АМ или с кърма и т.н. Детето е като торпедо, а освен това е и ниска на ръст. Не разбирам защо от нея се очаква да е тежка при това положение.  :lol:
За телевизора. Ми то в днешно време няма как изобщо да не стоят на телевизор. ТВ, компютър, автомобил - все устройства, без които съвременният човек не може. Аз лично гледам да не стоим на телевизор нон-стоп, но през по-голямата част от деня е включен. Никол гледа 15 мин. Бейби ТВ сутрин, докато закусва, след това я занимавам с игри или излизаме.

П.С. Благодаря на всички, които отговориха на поста ми вчера! Много мила подкрепа! Благодаря!
« Последна редакция: Октомври 26, 2011, 23:04:06 pm от Раши »


*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #81 -: Октомври 26, 2011, 23:10:21 pm »
жасмин, обучаваш го на френски вече младежа?  :wink:

ели, капчица и колев знам само аз. Първите ми харесват повече.

парси, ние пък имаме друг "проблем". Човекът като се заиграе, нито иска да се облича, нито да тръгва на ясла, вечер не иска да си ляга. Все трябва да му измисляме разни хитрини.

раши, Диляна е прелестна.  :heartbeat:

Ние нямаме телевизор. Не ми и липсва. Само мъжът ми има карта за телевизия на компютъра и си гледа новините. Много рядко гледаме някое публицистично предаване. Но има едно голямо но - по цял ден работя, а малчо е на ясла, а домакинската работа се разпределя поравно.
Наваксвам си с компютъра обаче, но в общи линии, само когато детето спи. Не за друго, ами просто нямам нужното спокойствие иначе.

Похвалих ли ви се, че съм станала една истинска певица на детски песни?! Вълшебните думички са "мама пе" и "оте". Чат-пат получавам и "бабО" (браво).  :lol: 

Сега ще ви оставям, че ме е нападнал троянец и ще си форматирам С-то.

Лека ви нощ и да оздравяват родители и деца!

Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #82 -: Октомври 26, 2011, 23:38:57 pm »
щото обикновено при ваксинирани с превенар деца, отитите почти не се срещат.

И ние имаме преванар, обаче това не пречи да имаме отити. Даже по миналата година, това се случваше през 2 седмици. От носа и гърлото се изолираше мораксела катарилс и от там правеше отит, за мое огромно съжаление ваксината не помага точно срещу тая гад.Ако мини пусне посявка почти съм сигурна, че това ще изкочи, тоази бактерия се култивира точно в градината. :x :(


Момичета.
Превенара е ваксина против пневмококи, т. е. вид стрептококи. Които имат доста различни щамове.
На дъщеря ми 2007 сме и слагали Превенар 7. От миналата или по-миналата година има Превенар 13, покриващ 13 различни щама пневмококи.
Останалите бактерии не ги мори Превенара

http://www.vaksini.bg/14/view.html

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #83 -: Октомври 26, 2011, 23:39:18 pm »
Обясни ми го това с отмиването на алергените.  :)
Ми то няма каква да се обяснява.  За полени чувала ли си? Къде мислиш, че се натрупват като е в парка и къде мислиш, че отиват като си легне и какво става като след това се овбърне по лице на тази възглавница?  Така казва чичко алерголог, а и на много места го пише.


П.П. Защо просто не ме игнорираш?
« Последна редакция: Октомври 26, 2011, 23:49:34 pm от Bobbie »


  
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #84 -: Октомври 26, 2011, 23:41:31 pm »
жасмин, обучаваш го на френски вече младежа?  :wink:
Той учи с мен от февруари :lol: :lol:
[/url][/url]
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #85 -: Октомври 27, 2011, 00:25:33 am »
Браво на вас!  :wink:

На троянеца ще му дам да диша до утре, че не знам къде ми е дискът с Уиндоуса. Мъжът ми някъде го е прибрал старателно. А последният липсва тази вечер.

Лека ви!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #86 -: Октомври 27, 2011, 00:39:32 am »
Раши, колко е висока и тежи принцесата, та докторката ви се тревожи?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #87 -: Октомври 27, 2011, 08:18:47 am »
Обясни ми го това с отмиването на алергените.  :)
Ми то няма каква да се обяснява.  За полени чувала ли си? Къде мислиш, че се натрупват като е в парка и къде мислиш, че отиват като си легне и какво става като след това се овбърне по лице на тази възглавница?  Така казва чичко алерголог, а и на много места го пише.


П.П. Защо просто не ме игнорираш?
Извинявай, в никакъв случай не исках да прозвучи като заяждане. Просто ми стана интересно. И аз съм с алергии и чудесно съм чувала за полените. Вече ще игнорирам, няма да питам ... :)

Мия си прозорците и отивам да ми извадят мъдреца...днеска ще е интересен ден  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #88 -: Октомври 27, 2011, 10:15:12 am »
Раши, колко е висока и тежи принцесата, та докторката ви се тревожи?

Смараиди, Никол е на 12 месеца, 72см., 8350кг. По стандартите на СЗО е към долната граница.


*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #89 -: Октомври 27, 2011, 10:17:52 am »
Раши, ич не се притеснявай, важното е да е здрава. Алекс беше по-висока, към 80 см мисля, но доста по-слаба, на една година - 7.700 кг. Пък докато не тръгна на детска не беше боледувала сериозно.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #90 -: Октомври 27, 2011, 10:20:05 am »
Раши, ич не се притеснявай, важното е да е здрава. Алекс беше по-висока, към 80 см мисля, но доста по-слаба, на една година - 7.700 кг. Пък докато не тръгна на детска не беше боледувала сериозно.

Мерси много, Сиа :)  osi_9


Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #91 -: Октомври 27, 2011, 10:21:23 am »
Раши, колко е висока и тежи принцесата, та докторката ви се тревожи?

Смараиди, Никол е на 12 месеца, 72см., 8350кг. По стандартите на СЗО е към долната граница.


горе-долу същите мерки сме и ние.

Аз да питам - ак процедирате със сополите докато спят. Снощи Никич много се дави и не спах изобщо. Сложих по-високи възглавници и сякаш се успокои. Обаче не могада ги дръпна с аспиратора, защото както усети нещо в носа се обръща.
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #92 -: Октомври 27, 2011, 10:38:40 am »
Вени, аз като е будна ги вадя. И както каза някой - чакам социалните - щото реве яко. :lol: Което обаче е + за мен, понеже потичат. И не е като да не си играе с помпата и да не се пробва сама да си я слага в носа. Но ако аз я взема ..... става страшно. Когато е сополива преди лягане пръскам куикс примерно, разплаква се и ги дърпам с помпата. Жал ми е, ама ми е по-важно да спи спокойно, не да хърка повече от баща си.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #93 -: Октомври 27, 2011, 10:43:00 am »
Раши, моите и двамата на година бяха със сходни на вашите см и кг.
Знам, че обикновено са по-височки децата на годинка, но са ми били здрави, жизнени и след като се хранят добре, не съм се притеснявала.
Е, не че не си мечтая Симона да е с някой см повече от ниската си майка, ама каквото - такова, да са здрави, умни и щастливи  :)

За сополите и аз като Пешек. Явно съм безжалостна, щото мои познати не смеят и капки да капнат, понеже детенцето се разстройва и плаче. Ами плаче, но няма начин - затискам, промивам, дърпам сополите, принужда капя и капки и после се гушкаме, успокояваме и все пак детето спи по-добре после.

Мини, така ми стана мъчно за Стефи :( Знам, че боли ухо, но чак така :(
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #94 -: Октомври 27, 2011, 10:50:48 am »
Боли да му се не знае, много боли ухо. На мен ми е идвало да вия от болка от възпалено ухо, а какво остава детенцето :(
да минава бързо :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #95 -: Октомври 27, 2011, 11:08:42 am »
Охххх, с тия уши е много гадно :( Мен са ме боляли много рядко, но сестра ми редовно си правеше отити и беше ад. Милата, по цели нощи не е спала и е плакала. Дано Стефи бързо се оправя. Да оздравяват всички болни - малки и големи! Дано и времето малко се пооправи, че много потискащо стана :?
Абе чета ви аз за сополите, правя същото като вас, обаче тя изобщо не дава да й бръкна в носа с помпата. Много се мята и извива, едвам успявам да дръпна малко :? С баща й двамата я държим и пак едвам смогвам. Като по-малка повече даваше. Ама това е положението, ще се мъчим, че иначе не става.
Гледам заговорихте за килограмите на децата. Еййй, нямат угодия тия педиатри, бе :lol: Или са твърде дебели децата, или твърде слаби. Габи на 9,5 месеца беше 9450 гр, 72 см :oops:. Педиатърката ме погледна укоряващо и ми вика - "много е това, много е", ама с един такъв каращ се, осъдителен тон. Те нормално родените деца на годинката били утроявали килограмите от раждането, пък тя колко била увеличила теглото. Викам, ами ако искаш да е 5 кила, понеже се роди 1750, по твоята логика, толкоз трябва да е. Не можеш да сравняваш недоносено с доносено. Абе, бисери само слушам. Сякаш мога да си държа детето гладно зорлен, да му се не види. Трябвало да спрем нощните хранения /щото нашите са 2 :lol:/. Викам, оооо, повярвай ми, повече от теб искам да ги спре, ама нъцкиииии :D Като е гладна и реве, как точно да стане. Отговор - ами не знам, ама е много, трябва да ги спреш. Обаче, детето не изглежда шишкаво, инак и на мен ми се виждат малко множко килцата, ама пък тя си е много енергична, по цял ден скача в бънджито или търкаля паяка, не е някое заспало бебе, ама на.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #96 -: Октомври 27, 2011, 11:14:01 am »
Ох, много ми е мъчно да чета за толкова много болни, особено деца!!!
Имам чувството, че умишлено ги размножават тези гадини - вирусите, щото иначе аптеките трябва да фалират!!! :(
Бързо оздравяване на всички пожелавам от все сърце.

МИНИ,Бърди беше писал за уши че са най-ефективни капките Гаразон! С тях съм се запасила.
Мен също ме боля ухо от синузита /по-гадно нещо няма на този свят/, пробвах с Отипакс ми все едно нищо не съм сложила. Не намерих ефект и подобрение. Съжалих, че не отворих Гаразона, ама без рецепта не го дават и го пазя за детенце.

А за килограмите ..... Кой от където види Вики и се почва - ма това дете що не го храните, ма то затова е все болно.
Едва на 4 години стигнахме числото 14, чак викахме ура с татко и. В момента е към 1м висока. Ми фино гадже ще става.

  
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #97 -: Октомври 27, 2011, 11:15:03 am »
Добър ден!

Не помня по-ужасна болка от тази в ухото  :( Дано Стефи вече е добре! Милото дете!  :(

Бързо оздравяване на всички болни!

Момичета, докато не съм забравила, да пиша нещо.
Не приемайте обаждания от телефон 145! Незнам с какъв код е отпред обаче. :oops: Това е някаква игра, току-що видях, че правят реклама по ТВ!
Вчера са се обадили на колега на моят мъж. Момчето предишния ден си било платило сметката. Обадили му се от този номер и започнали да задават въпроси. Първият бил "Колко цвята е българското знаме". Той естествено отговорил. Последвали поздравления и след това още въпроси. След като "разговорът" приключил, момчето нещо му светнало да си провери сметката. 35 лева!!!  :x

Писна ми от тези зарибявки, всеки ден ми пускат разни съобщения за игри, аман вече! И сега имам едно наум за обаждане от този номер!

Раши :), още малко и видиш какво е  :lol: Стават все по-интересни и смешни с всеки изминал ден  :) Не че не знаеш де, но в един момент бебето вече го няма и има едно малко ходещо и бърборещо човече, с характер, разбира всичко, което казваш и правиш, макар ти да си мислиш обратното  :lol:

Деси  :balk_21:

Ние излизаме на разходка  :)

Хубав ден на всички!
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 11:32:53 am от Eли:) »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #98 -: Октомври 27, 2011, 11:21:58 am »
Еееее, тия пък се оляха вече, бе! Чак пък те да ти се обаждат, че да ти задават въпроси, че и да те таксуват. То бива, наглост, бива, ама....Няма ли някакъв закон, който да го забранява това. Или поне като ти се обадят, да те информират, че отговаряйки на въпросите, биваш таксуван, егати. Няма код номера отпред. Директно 145 изписва и на мен ми звъняха онзи ден, ама аз като го видях и директно затворих.

Яна и аз съм забелязала, че някой като види по-слабичко дете над 1-2 годинки и се почва едно вайкане как милото било умряло от глад 8O Не мога да разбера какво е това схващане, че едно дете трябва да е шишкаво и загладило косъма, за да е здраво и дохранено 8O Обаче, интересното става после, когато пък в тийнейджърска възраст видят по-пухкаво дете, започват да се вайкат, как много ядяло, не било полезно и от сорта. :lol: Ама то не е много чудно, де - Ориента не е далече....
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #99 -: Октомври 27, 2011, 12:16:14 pm »
Най-интересното е че никой не се замисля дали пък не му е гена такъв на това дете. Има сега една реклама на телевизор или доставчик с една дето уж си храни детето, пък зее в тв-то. Е за мен това дете е дебело, но е мечтата на всяка баба. Помня на колегата как му дуднеха бабите, че бебе и малко дете крачетата му трябвало да са на кървавички, иначе е болно. Добре че той ги режеше. Иначе миналата седмица като бяхме на село аз за 8756342 път повторих, че не искам детето ми да свиква да млящи непрекъснато нещо. И свекъра ми обясняваше, че той видите ли по цял ден ядял нещо. И това ми го казва човек, когото лекарите са посъветвали да поотслабне. Е аз си му го казах де и се оказа, че много устата съм станала от как родих.  :lol:
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #100 -: Октомври 27, 2011, 12:37:42 pm »
Раши, както са казали вече останалите: важното е детето да е здраво. Това с килограмите и сантиметрите е суета, особено пък като се касае за долна граница. Мия на 1 година беше в златната среда, както се казва, а сега всичките й връстници изглеждат като с 2 години по-големи от нея. На 5 год. е висока 106 см. и тежи 17,600 кг. по последни данни. Вярно изглежда ниска на фона на останалите деца на нейната възраст, но си има чудесен апетит, да чукна на дърво и има хубаво тяло. Надявам се и като порасне да е така. Няма лошо ако не стане с манекенска височина, важното е да има хубаво тяло като майка си :wink:.
За телевизора, не изпадам в крайности. Аз лично гледам много, но в детската стая скоро няма да сложим. Едната причина е, че Мия въобще не седи там, а другата е все пак да не си прекарва времето само в гледане на телевизия. Тя преди гледаше фиеста тв. до припадък, сега гледаме Том и Джери. Уви след като вече не понасям Мечо Пух, който ми беше любим герой, скоро ще намразя и Том и Джери, че наизуст ги знам вече, ама здраве да е. Детето се забавлява, а това е важното.
Да оздравяват бързо всички дечица.
<br />[link=http:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #101 -: Октомври 27, 2011, 12:45:48 pm »
Извинявай, в никакъв случай не исках да прозвучи като заяждане. Просто ми стана интересно. И аз съм с алергии и чудесно съм чувала за полените. Вече ще игнорирам, няма да питам ... :)
Извинявай ако е така. Просто ми прозвуча като заяждане, за което се извинявам.

Тук полените са почти целогодишно и в момента алергиите са много яки наново, така че правя каквото мога да я облекча поне малко, защото ми е жал като я гледам как се мъчи милата. Като мине сезона отиваме на алерголог, за да изледваме от какво точно са и да започне персонализирани инжекции за каквото тя е алергична. На мъжа ми много помогнаха, защо не опиташ и ти?

Боби


  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #102 -: Октомври 27, 2011, 13:46:13 pm »
Извинявай, в никакъв случай не исках да прозвучи като заяждане. Просто ми стана интересно. И аз съм с алергии и чудесно съм чувала за полените. Вече ще игнорирам, няма да питам ... :)
Извинявай ако е така. Просто ми прозвуча като заяждане, за което се извинявам.

Тук полените са почти целогодишно и в момента алергиите са много яки наново, така че правя каквото мога да я облекча поне малко, защото ми е жал като я гледам как се мъчи милата. Като мине сезона отиваме на алерголог, за да изледваме от какво точно са и да започне персонализирани инжекции за каквото тя е алергична. На мъжа ми много помогнаха, защо не опиташ и ти?

Боби
Да стигна до алергиите аз...пролет ми е голям проблем, когато хвърчат Тополите...само тогава.  Затова все още се ослушвам както се вика, но за малко детенце е кошмарно  :(

Имахме голями неволи с племенника на тази тема, не ми се говори...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #103 -: Октомври 27, 2011, 13:56:14 pm »
Като е станала въпрос за алергии да попитам-някой знае ли добър детски алерголог във Варна?Ива постоянно прави ларингитови кашлици,които според лекарите са на алергична основа.Започват от раз както нищо и няма и така си отшумяват след 7-10 дена пак от раз спира.Давам единствено Перитол,но много спи от него-последния път от 1 ч.л. спа 3 часа без да мръдне.Нямам идея къде да я заведа,приемам всякакви съвети и препоръки.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #104 -: Октомври 27, 2011, 14:04:10 pm »
Като е станала въпрос за алергии да попитам-някой знае ли добър детски алерголог във Варна?Ива постоянно прави ларингитови кашлици,които според лекарите са на алергична основа.Започват от раз както нищо и няма и така си отшумяват след 7-10 дена пак от раз спира.Давам единствено Перитол,но много спи от него-последния път от 1 ч.л. спа 3 часа без да мръдне.Нямам идея къде да я заведа,приемам всякакви съвети и препоръки.
Ние ходим при д-р Петришка - детски алерголог в Градска болница. Обаждаш се на регистратура, те те свързват да си запишеш час. Работи с направления. При нея сме диспансеризирани.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #105 -: Октомври 27, 2011, 14:11:52 pm »
Да стигна до алергиите аз...пролет ми е голям проблем, когато хвърчат Тополите...само тогава.  Затова все още се ослушвам както се вика, но за малко детенце е кошмарно  :(

Имахме голями неволи с племенника на тази тема, не ми се говори...
При Ивана започнаха на 8 месеца. Като я заведох на алерголог той мислеше, че е от млякото. Тогава беше на АМ, ама то нали от краве мляко се прави. Каза, че от това можело също да и тече носа, а било рядко толкова малко дете да има сезонни алергии. Но като и взеха кръв за хранителни алергии се оказа, че към нито едно от нещата, за които я изследваха, не е алергична. Обаче казаха, че е малка да и правят теста на кожата за сезонните алергии и да почакаме докато стане на годинка. Честно ти казвам, на това дете не спря да му тече носа около 2-3 месеца. В градината забраних да я изкарват навън с другите, за да не стане по-зле. Сега лятото мина, но в последно време пак ми се сополи, а онзи ден и очичките и съзяха, та мисля, че е пак алергия. Никое от леките лекарства не помага, само неща, които са доста по-вредни и и давам по половин доза поне да сгъсти сополите, че иначе се измъчи.
За инжекциите казвам, защото съм свидетел, че са ефективни, ако човек е търпелив. Те правят някаква сбирка от неща, които са точно специфични към това, което кожният ти тест  е показал т.е. всяка доза си е направена лично за твоите алергии. Това се прави в голям разтвор и се инжектира на определен интервал.После се минава на по-малък разтвор т.е. по-концнтрирано и т.н. В крайна сметка се стига до пълна сила, разреждат се инжекциите и се стига д 4 инжекции на година. Идеята е да ти свикне организма малко по малко с тези алергени и да се направи по-малко чувствителен към тях.  Мъжът ми дори не издържа да ги направи всичките и пак има оргомен ефект. Първата година след зпаочването не помогна, но после продължи още 6 месеца и се отказа ( понеже не били действали) и следващата година нямаше алергии, което никогане се е случвало. Така изкара 2-3 години и сега пак е започнал да има по малко, но това е, защото не слуша, че трябва да е на поддържащата доза, която е на 3 месеца веднъж и пак ще си направи проблем, но той е дървен философ :-). А Ивана няма къде да ходи да не издъжи, защото ще и ги бия както си трябва. Те са подкожни с мъничка игличка, не е проблем. По-добре от това, което е сега. Пък и не са лекарство, а трайно решение.

За тополите до колкото знам хвърченето на пухчетата съвпада с времето когато нещо друго цъвти, към което всъщност хората са алергични. Дори на места изсякоха тополите, но не им помогна, освен че няма замърсяване с пухчета :-).
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 14:29:10 pm от Bobbie »


  
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #106 -: Октомври 27, 2011, 14:18:11 pm »
Ние също ходим при  доктор Петришка в ДКЦ 1 до катедралата. На нас ни е изписала Зиртек. Ако се активира алергията за 3-5 дни с капчиците отминава, без да създава дискомфорт на детето. Дават се вечер, но ако е обострено може да се раздели според докторката и на два приема - сутрин и вечер.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #107 -: Октомври 27, 2011, 14:28:20 pm »
yana-v , добре, че ви действа Зиртека. При нас няма никакъв ефект.

Б.


  
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #108 -: Октомври 27, 2011, 14:39:49 pm »
Яна, ние сме на Ериус, Зиртека не им помага много...
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #109 -: Октомври 27, 2011, 14:46:39 pm »
И ние Ериус. От Зиртека се изрина  8O
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #110 -: Октомври 27, 2011, 14:54:10 pm »
Боби, на мъжа ми така са му лекували алергия, когато е бил дете. Сега не съм забелязала да реагира алергично през пролетта.

сия, мерси за идеята за козирката! Ще пробвам. Поне вече не пищи, когато трябва да се къпем. Давам му много играчки и играе под душа. Сега пък с триста зора го изкарвам.  :lol: Но не дава да му пипна главата.

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #111 -: Октомври 27, 2011, 15:40:17 pm »
Ние сме на Ксизал,когато се наложи.Добре му понасят.

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #112 -: Октомври 27, 2011, 15:45:45 pm »
Но не дава да му пипна главата.

При нас поотмина това. Сега седи с пластмасова усмивка докато му я мия. Явно съм прекалила със смеха и усмивките показвайки, че не е страшно. Много са смешни тези младежи  :)
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #113 -: Октомври 27, 2011, 16:16:16 pm »
Ха ха, Мидж, разби ме с пластмасовата усмивка :)

Алергиите са упорита работа. За съжаление все-повече хора имат алергия към нещо. Явно са бич на съвремието ни.

Мешко, права си! Важното е да са здрави мъниците. Тя моята Ники едва ли си остане нисичка, защото аз съм почти 1.80, татко и също е сравнително висок. Е, може да е взела по-дребен ген от бабите си знае ли човек. Но, нежно джобно гадже или баскетболистка, няма значение, само да е добре! :)

И на мен ми казаха да внимавам с обажданията от 145! Ще се пазим значи!


*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #114 -: Октомври 27, 2011, 16:28:40 pm »
Благодаря!
Мими Градска болница имаш предвид Окръжна ли?Дай телефон моля те!
На Ива Ериуса не и действа.Давала съм го няколко пъти,без резултат.Минем ли на Перитол по се повлиява,но имам чувството,че вече започна да привиква към него и не и действа така както преди години.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #115 -: Октомври 27, 2011, 16:57:56 pm »
Пими, Градска болница е до Централна поща. Телефон 052/474652/53 вътр.236.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #116 -: Октомври 27, 2011, 17:10:38 pm »
Раши, добре си е мишочка  :)! Аз гледам килограмите спрямо ръста.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #117 -: Октомври 27, 2011, 17:13:16 pm »
Мини, бързо да минава ушенце на детенце!

Много боли, Митака на около три годинки
се въртя на земята с ръце на главата около час!
И от тогава щом се разболеят и започнат да дърпат ушенцата
карам личната да им ги проверява и без да е убедена, че е нужно!
Спасих Калина така от едно започващо възпаление!

Раши, я не се връзвай...
Жизнена, хапваща, усмихната...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #118 -: Октомври 27, 2011, 18:37:57 pm »
Тъй като ние сме имали няколкократно отити, вече се научих, като има хрема, от оная задната имам едно малко фенерче и гледам ушите, зачерви ли се и хоп веднага ходя на уши нос и гърло. Винаги в такива случаи са ми казвали да започна 5 дни Отипакс, понякога сме се спасявали от АБ. Та така ходя си с фенерче ключодържател и си светкам  :D :wink: купих и за детенце да си има и той от доволен предоволен.
С времето всяка майки започва по от рано да разпознава симптомите особено като са чести повтаряеми и по реагира с време, лошото е когато е нещо не типично. На моменти съм такава паника, но бързо се овладявам. Но признавам се търся всякаква информация и консултация.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #119 -: Октомври 27, 2011, 19:17:59 pm »
Боби, на мъжа ми така са му лекували алергия, когато е бил дете. Сега не съм забелязала да реагира алергично през пролетта.
Еййй, страхотна надежда ми даваш, да знаеш. Аз шях да пробвам при всяко положение, но сега съм още по-оптимистично настроена, че няма цял живот да ми се мъчи детето.


  
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #120 -: Октомври 27, 2011, 20:34:38 pm »
Момичета, от няколко дни не мога да храня Ники в столчето. Както го сложа, започва един рев, едно тръшкане, отказ от хранене, ужас някакъв. Освобождава се от коланите, изправя се на столчето и започва да се върти. Карах се, молих, пусках ТВ-то - нема братче. С триста зора започнахме да се храним, като храним и гумените животни. Това слонове, котки, патки, риби - всичко изхраних. На идиот се правя вече, издавам звуци от самолети, които кацат в устата му, за да го нахраня. Моля дайте идеи какво да правя? Как отново да го науча.
За сведение - свеки го е научила, че може да яде докато тича и тя след него с лъжица. Сега сме ограничили контактите и се скарахме (отново) по този повод.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #121 -: Октомври 27, 2011, 20:58:37 pm »
Как отново да го науча.
Опита ли да го оставиш да не яде в момента, в който не иска? Сваляш го и след време пак пробваш.   Евентуално ще огладнее, няма къде да ходи. Ивана вчера сама се зареди пред столчето да чака да я вдигна и започна да мънка :-).Аз лично не насилвам за хранене, защото мен ме насилваха и бях много злояда защото свързвах храненето с някакъв тормоз. Да не би пък да си е сменил вкуса или това става с всички видове храна?


  
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #122 -: Октомври 27, 2011, 21:06:09 pm »
Вени, сложи го на стол за големи, например, или на дивана. Деси също много от рано отказа стола за хранене. На 1.4г. го използваше да се катери и да скача по очи от него, но не и да иска да се храни. Махнах го и започнахме седнали на дивана да ядем, нямаше проблем :)
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #123 -: Октомври 27, 2011, 21:16:06 pm »
Как отново да го науча.
Опита ли да го оставиш да не яде в момента, в който не иска? Сваляш го и след време пак пробваш.   Евентуално ще огладнее, няма къде да ходи. Ивана вчера сама се зареди пред столчето да чака да я вдигна и започна да мънка :-).Аз лично не насилвам за хранене, защото мен ме насилваха и бях много злояда защото свързвах храненето с някакъв тормоз. Да не би пък да си е сменил вкуса или това става с всички видове храна?

Един ден стоя гладен цял ден, просто отказа да яде там. Видях, че е мноооого инат, не е до време на хранене.

Стеф, а как да го вържа на стола за големи, за да не падне? И въпросът с чистотата - пелена?
[/url][/url]
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #124 -: Октомври 27, 2011, 21:40:27 pm »
Жаси, има едни "седалки за хранене", предназначени са точно за монтаж върху стол за възрастни, имат си и колани и каквото си трябва там. Разни видове съм виждала. Ако пробемът е, че не иска да яде точно в стола си за хранене - ок, това може и да помогне. Виж, ако е решил, че трябва да яде тичайки, а ти след него с лъжицата...кофти раУта. :?
За чистотата - не би имало проблем преди да монтираш такава седалка върху нормален стол, да сложиш една еднократна пелена под нея.

Нещо такова имам предвид: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=8847&cat=69
или такова: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3634&cat=69
Само за илюстрация какво представляват, пък вече като цени, модели и марки - има избор, като се потърси. Братовчед ми имат подобно устройство и го ползват при пътувания, за да храният малкия си син, че е голямо швъкало. Доволни са.
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 21:49:34 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #125 -: Октомври 27, 2011, 21:40:53 pm »
Вени, аз не съм много за пример, но понеже и Николета бързо отказа стола за хранене, та я храня у мен.Слагам я в скута си с лице срещу мен и така. На мен поне ми е по лесно да я контролирам.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #126 -: Октомври 27, 2011, 21:56:41 pm »
Жаси, това гонене с лъжицата не е хубаво наистина, но не е задължително да е причината. Долу горе на вашата възраст и моя Антон отказа по същия начин стола за хранене. Преди него сестра му също сравнително на малка възраст вече не искаше в стола. Има деца, които и до 3г откарват, но моите не.
Ядат на нормални столове, но хубавото при нас е, че столовете ни са много масивни, стабилни и няма как да се прекатурят. А иначе на тази възраст и двамата вече си стояха стабилно на стола. Купила съм от Икеа по една възглавница, която се завръзва за кухненския стол и допълнително ги повдига.
За чистотата - е, няма как да се храни като възрастен и всичко да е чисто :lol: Ако ти дава ти да го храниш, няма да става много мръсно, но аз моите ги оставям сами. Е, мацаницата е голяма, но няма как да се избегне този период :wink: А и аз отдавна съм се отказала да свързвам понятията деца и чистота :lol: Но можеш да пробваш наистина да слагаш нещо отдолу, особено, ако сте с килим под масата, ние сме с плочки и лесно се чисти.
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 22:03:50 pm от tzvetenze »
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #127 -: Октомври 27, 2011, 22:03:39 pm »
jasmin_veni, мисля че няма защо да го връзваш - той вече е достатъчно голям, за да не падне. А и със сигурност ще му е интересно това нововъведение. :)
Виктор се храни с нас на масата от година и три-четиримесечен. В момента, в който видеше, че слагаме масата за хранене и беше първа пушка нареден на нея, дори и малко преди това да се е нахранил. В началото само стоеше и ни пребъркваше чините, после вече започнахме да се храним заедно. Така започна да усъвършенства умението си да се храни сам - не че още не го храня, но поне прави опити да се справя добре.
А въпроса с чистотата - ми не е чисто. В началото стисках зъби и очи и така. ;)  Вече обаче е сравнително по-чисто и една покривка я ползваме за поне две хранения. :) Няма начин иначе да се научи да е самостоятелен.
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 22:08:21 pm от twin »
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #128 -: Октомври 27, 2011, 22:05:25 pm »
Ами Вени, не знам как да го вържеш, просто сяда детето и ти буташ с лъжицата или ако се храни сам, му купуваш малко пластмасово столче и на малка/холна масичка се храни :lol:
Моите двете доста рано отказаха стола, хранят се на малка масичка и пластмасови малки столчета. Чистота с малки деца се постига с много бърсане и чистене, друг вариант не съм измислила аз:lol: :lol:
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #129 -: Октомври 27, 2011, 22:31:30 pm »
Още утре ще пробвам със стол за големи. Мерси за съветите момичета.

От всичко говорено във форума, ей тая тема още не съм я виждала. Изобщо пък не ми е минавало през акъла, че може да се откаже това хубаво столче, ама хич. Сега като се сетя с колко мерак го купувах и гледах да е стабилно,за да издържи и повече време...нъцки.

Утре ще дам рапорт за стола за големи :lol:
[/url][/url]
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #130 -: Октомври 27, 2011, 22:58:07 pm »
С моите момченца ползвах столчетата до 2.5 години
После на масата с нас.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #131 -: Октомври 27, 2011, 23:01:13 pm »
Вени, около вашата възраст (дори май малко по-рано) ние започнахме да се храним на малка масичка и столчета - първо я слагах до нашата маса, после вече отделно си седяха. На мен целта ми беше основно да свикват да се хранят сами на маса, защото бяха на ясла вече, а и много бяха започнали да се изправят на столчетата.
Ето за такива става въпрос, предполагам лесно ще намериш и са евтини
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #132 -: Октомври 27, 2011, 23:03:12 pm »
ха ха те мераците за много от нещата са за нас, не и за тях
и Вяра горе долу от 2-3 седмици отказва да се храни на стола. И аз правя  номера на Пешек, в скута и порбутвам колкото се може повече, като й омръзне я слагам в другото столче, което  в момента е пригодено като за Алекс и там й е май най-интересно, засега поне де. И то като пообиколим стаята и манджата свърши.
А Алекс си се храни на него докато дойде момента Вяра да го завземе.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #133 -: Октомври 28, 2011, 09:47:46 am »
И ние на същата маса като на мими26. Дори лигавника ни е същия  :lol: Естествено има храна около масата, но я слагам на лесно за почистване място.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #134 -: Октомври 28, 2011, 10:28:06 am »
Тези лигавници колко пране са ми спестили  :lol:
Вече толкова са свикнали с масата, че дори по една солетка да ядат си подреждат масата, сядат, изяждат солетката и пак я прибират  :lol:
То всъщност имаме 2 маси, че по едно време си бутаха един на друг купите и ги разделях.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #135 -: Октомври 28, 2011, 10:34:04 am »
От ИКЕА го взех този лигавник и се родих направо. Събира половин купа супа  :lol:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #136 -: Октомври 28, 2011, 10:45:31 am »
д-р Петришка на нас ни изписа Зиртек. Ериуса, каза ако пие анитбиотик. Явно зависи  от алергията, от годините на детето.
Перитолът аз съм го пила ходех като дрогирана.

За столчето за хранене - имаме на Чиполино модела, не е пластмасов, а е от плат с ципове, лесно се пере и е лек. Може да се слага на всякакви столове. Последно го купих за при баба за 20 тина лева. Другите мисля, че бяха много по-скъпи. Има и колан да се върже детето, но може и само да седне за да стига спокойно до по-висока маса.

 
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #137 -: Октомври 28, 2011, 11:42:23 am »
Я кажете готвите ли се с подаръци за Коледа? Че ние имаме тъкмо 3 повода за подаръци за месец и половина. А още идея си нямам какво да ѝ купувам. Пък и два РД на приятели имаме в началото на ноември и на януари, та и момчешки подаръци ще ми трябват.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #138 -: Октомври 28, 2011, 11:52:54 am »
Аз вече получих от тойса малко и съм ги скрила. Едни големи самосвали (да се чудя и тях къде ще ги паркирам после) и лего 480 части. Чудя се и аз още какво, че аз взимам всичко и после близките си харесват и си ги наричат кое от кой е  :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #139 -: Октомври 28, 2011, 11:57:02 am »
интересно за софиянки, във връзка с коледните подаръци:

http://www.comsed.net/index.php?p=news
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #140 -: Октомври 28, 2011, 11:57:38 am »
От ИКЕА го взех този лигавник и се родих направо. Събира половин купа супа  :lol:

и после рециклаж, а?  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #141 -: Октомври 28, 2011, 12:04:01 pm »
Смешно ти е, но го хващам няколко пъти с лъжицата от лигавника да хапва  :lol: супа и второ микс, супа и десерт микс 
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #142 -: Октомври 28, 2011, 12:08:55 pm »
 :lol: :lol: :lol:
Моите не само си хапваха, ами всичко си изяждаха и от там. Знаят че пълни купички не се слагат в мивката, а им е голям мерак да си ги слагат сами и изпразват всичко де що имат по тяхната маса, само и само да го сложат в мивката - включая и лигавниците  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #143 -: Октомври 28, 2011, 12:12:44 pm »
ма моля ви се, ние до преди половин година бехме със същия лигавник и редовно си дояждаше от там - особено сухата храна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #144 -: Октомври 28, 2011, 12:22:50 pm »
yana-v , хубава е тази седалка на "Чиполино" и цената й е много добра, само че е за възраст 3г+ т.е. засега на Жаси няма да й върши работа предполагам.

И аз тези дни съм се размечтала за Коледа, но при нас въпросът с подаръците още не е на дневен ред т.е. Дани едва ли ще разбере, че еди какво си е подарък и , че е точно за този празник.  :D
Иначе се бях наточила да купувам огромна елха, до тавана да стига, да я накича с много лампички и играчки, все пак вече има дете в къщата, а аз по принцип правя пищни украси та сега съвсем имам "оправдание" за това нали... И както си кроях планове - Дани ми се появява щастливо дъвчейки един мой сутиен, който е смъкнал от място, което мислех че не може да достигне и направо ме приземи от раз!  :lol: Каквато и да е елха, до която може да достигне - ще бъде съборена за броени секунди и то ще е върху него, че сега си мисля дали изобщо да слагам елха тази зима?  Вие как сте процедирали по въпроса, когато децата ви са били на тази възраст? Явно съм много сдухано мамче, ама поне се сетих, че любимите ми стъклени играчки ще си стоят по кутиите още доста години и ще купувам сега пластмасови заради дребното човече.

При Дани, единственият лигавник, който ми спестява преобличане след всяко хранене е тип престилка - с дълги ръкави и да му стига поне до коленете, отдолу е найлон, отгоре е хавлиен. Почти нищо не му пада от устата докато яде, но пък така се швъка и ръкомаха, чеее... И точно като му е пълна устата с пюре си навира цялата ръка вътре и после маже с кеф, където свари. Когато започне да опитва да яде сам, освен този лигавник, ще трябва отгоре да слагам и такъв с купичка явно.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #145 -: Октомври 28, 2011, 12:28:44 pm »
Аз слагах елха около 1.20 висока на плота на кухнята, не върху шкафовете, защото той е 90 см. и е достижим, имаме по-висок стъклен, който е на около 110 см. височина. Та така спасявахме украсата. :lol:
« Последна редакция: Октомври 28, 2011, 13:11:37 pm от StefiZ »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #146 -: Октомври 28, 2011, 12:31:27 pm »
Още когато се преместих при мъжа ми, мама ми даде върха на изкуствената елха, която купих за племеника. Не е повече от 25 - 30 см. И си я редях за нас. Миналата година дядото направи кръстачка да стои стабилно. За сега я подреждам на телевизора, че лека не лека, докопа ли я само на елха и играчки ще стане. :lol: Като порасне още тогава ще мислим варианти. От  една страна обичам да ми мирише на живо дръвче, обаче първо ми е жал и после изсъхва много бързо като се държи на топло. Та за сега ще караме с малката.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #147 -: Октомври 28, 2011, 12:32:38 pm »
Jbrul, елхата я слагахме на високо, с надеждата, че няма да я стигне. Украсява се заедно с тях, за да са съпричастни и се внимава да не се яде от нея :D Щото и това го има. След като я пробвахме обаче и установихме, че не е вкусна - опитите да бъде изядена бяха прекратени и само й се радвахме. Иначе стъклени играчки аз си купувам всяка година за украса, но имам едни дървени и тях слагам, защото всичко се случва. Като станат по-големи и разбират кое какво е, ще се радват и на стъклариите. Иначе имам традиция още като бях бременна да купувам по една стъклена играчка за всяка коледа. Сега вече са по две :D Но ще си почакат представлението друга година :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #148 -: Октомври 28, 2011, 12:43:21 pm »
Миналата година беше изкуствена елха на стълбището. Проверяваше се през половин час дали е минал Дядо Коледа с подаръците. Вътре си бяхме украсили прозорците и високите шкафове с живи клончета :D

Тази година ще търся живо дръвче за двора (дано да го отгледам, че опита ми с всякаква растителност е трагичен), а вътре нещо дребно и на високо.

За подаръците нямам никаква идея, а сега ще започнат да питат и всички роднини. Ще следя с интерес.

Жаси, такава седалка ползваме поне от половин година (при пътуване основно). Може и за вас да е добър вариант. http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=6820&cat=69

Парси, гранофорин от ветринарна аптека. Забранен е вече, но бил много ефикасен. Скоро колега ми го хвалеше, детето си беше мазал дори.
« Последна редакция: Октомври 28, 2011, 13:34:44 pm от midge »
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #149 -: Октомври 28, 2011, 13:04:41 pm »
И аз тази година съм решила да купя елха в саксия,та след това да я посадим на двора.Дано оживее...Кажете нещо ефикасно против афти.Незнайно откъде съм ги наредила 8 броя в устата и дори не мога да говоря,пък камо ли да хапна :?

Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #150 -: Октомври 28, 2011, 13:06:35 pm »
днес видях напредък със стола за големи, ама само за малко. После се изправи и така яде. Преместих го на столчето за хранене, махнах таблата и установих, че човекът иска да ни гледа от високо. Просто се изправя на стола, гледа какво има на масата, посочва какво иска и яде. Днес успяхме да изядем и първото и второто...почти.
За елхата, аз мисля да сложа една малка -70см. на телевизора, защото иначе няма да оживее, а в нас няма къде да я сложа безопасно.

Жбрул, така се смях на това със сутиена :lol: Ники пък ако ми го докопа си го слага на главата :lol: Но най-много съм се смяла, когато докопа от някъде кутийка презервативи и лялякайки я връчи на баща си :lol:
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #151 -: Октомври 28, 2011, 13:38:12 pm »
Момичета, кога преместихте децата си в обикновено легло? Ивана сега спи в бебешко, а бебето е още в кошчето от кошарата, та се чудя дали трябва да купувам второ бебешко легло или може да преместя Ивана в легло за голями. Не ме притеснява въртенето, защото ще има от страни решетка, която се сваля, но ще може да слиза от него посред нощ и не знам дали това не е проблем. Също ми е притеснено да дам леглото и на Андреа, защото може да се почувства, че сме я сменили и не искам това да и се отразява на психиката.
Приемем всякакви съвети и опит.

Боби


  
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #152 -: Октомври 28, 2011, 14:17:51 pm »
Боби, ние бяхме купили като се роди Деси дървена кошара 70/140 см. и една сгъваема от плат 60/120 см. за път. Та, от самото начало Деси си спеше в дървената, като се роди Ели спеше в сгъваемата и не сме купували друга. След това ни дадоха една дървена, и преместихме Ели в нея. И до сега си спят в тях. Твоите деца са малки, могат още поне 4г. да спят в кошарки, та ако наистина се притесняваш Ивана да не се разстрои ако я преместите и сложите бебето в нейната кошарка, купи още една за бебето. Друг вариант, който не знам колко е удачен, защото Ивана си е още бебе и едва ли може да разбере ако започнеш да й обясняваш, че тя е голяма, кака е и т.н. и ще спи вече в голямо легло, а това ще е за малкото бебе и т.н.
Ели, която е на 2.7г., като давах сгъваемата кошара на едни приятели за бебето им се тръшна и не искаше да я дава, защото била нейна, та голяма драма и обяснения бяха и уж разбра, но не съвсем и пак я дадох тайничко да не види :lol:
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #153 -: Октомври 28, 2011, 14:28:24 pm »
Имам изкуствена елха 1.50м (и мен ме е жал за отсечените), слагам я на едната малка масичка. Не съм имала проблем със събаряне и т.н. Миналата година дори заедно украсявахме и после на половин час се пренареждаше. И аз купувам всяка година стъклена играчка, слагам си ги по-нависоко тях, за да не ги пренареждат  :lol: Като счупят, голяма работа, така и така купувам всяка година, ако няма брак, ще трябва още една елха да купувам  :lol:
Още първата година (на 6 месеца тогава) бяха много впечатлени от светлините и играчките, тогава просто сложих малка барикада пред елхата, за да не я докопат случайно, че у нас се разваля чак след моя р.д.
А чорапите за Дядо Коледа скоро намериха друго приложение  :lol:
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #154 -: Октомври 28, 2011, 14:47:28 pm »
И ние сме с изкуствена елха - два броя - малка и голяма. Чуд-ни! Същински като истински  :lol: Ама детето порасна и сега ме мързи да ги издирвам в кой кашон са, та дори и в кой град. Номадска работа.

Проблем с елхата единствено има дебелият кот Цаньо, когато реши да се прави на коледна звезда  :lol: :lol: :lol:
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #155 -: Октомври 28, 2011, 15:00:47 pm »
Първата Коледа- Йосиф на два месеца и половина, а ние с голяма елха в кофа, която после засадихме. Миналата година супер малко елхенце в саксия, сложена на масата. От зор да я докопа проходи!Но поне дръвчето оцеля и преживя зимата и пресаждането. Всички предишни опити с живи дръвчета завършваха с непредумишлено и оплаквано убийство- просто изсъхваха.
Тази година мисля пак така да опитам, макар, че младежът се катери по масата без проблем...Надявам се просто да не унищожи дървото, играчките ми са нетрошливи.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #156 -: Октомври 28, 2011, 15:17:28 pm »
Добър ден от нас  :)

Снощи преди лягане, забелязах, че нещо Диляна не диша добре, с триста зора успях да пръсна Стеримар в нослето. През нощта беше много неспокойна, буди се често, следобедния й сън също никакъв го нямаше  :(

Сутринта й сложих Низита мас, малко по-късно видях бистър секрет  :? Звъннах на лекарката, каза ми какво да й давам, та да видим. Дано не ни почва нещо сериозно  :?

Гледам вече обсъждате коледната украса  :D Аз от 1 седмица умувам къде ще сложим елхата тази година, преди в старата квартира си имаше място, сега тук за първи път ще слагаме и съм в голяма чуденка  :) Нашата също е изкуствена, 1,50 метра, играчките ни са пластмасови.
Моля да споделите къде намирате стъклени играчки, аз всичко що съм виждала са пластмасови  :oops:

Е, тази година ако купя стъклена и аз като Мими ще я сложа по-височко  :lol:
Мими, чудесно приложение на чорапчетата, ми децата по предназначение са ги сложили  :lol: Да им топлят  :lol:

Миналата година "украсявахме" с Диляна  :lol: Тя в кошницата на земята, играеше си с гирляндите и току придръпваше някоя топка  :lol:

Ще видим как ще е тази година, нямам търпение вече  :D Миналата година на 24 ноември украсих, тая година мисля да изместя със седмица поне слагането на украсата  :lol: И я махам на 31 януари  :lol:

И ние сме с изкуствена елха - два броя - малка и голяма. Чуд-ни! Същински като истински  :lol: Ама детето порасна и сега ме мързи да ги издирвам в кой кашон са, та дори и в кой град. Номадска работа.
Проблем с елхата единствено има дебелият кот Цаньо, когато реши да се прави на коледна звезда  :lol: :lol: :lol:


 :lol: :lol: Хаха, Елфи, представих си го Цаньо като коледна звезда  :lol:

Сетих се за стринка ми, която имаше едно мъничко котенце преди няколко години, та то също се катереше по елхата им като катерица и сваляше една по една топките с лапичка, даже клипче беше му правила  :lol:[/i][/color]
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #157 -: Октомври 28, 2011, 15:24:55 pm »
Преди да се роди Теди украсявах мъничка елха и я слагах върху шкаф. Миналата година с баща и се престарахме с елхата  :D. Купихме голяма, кичеста, почти като истинска. Нови играчки, нова украса. Естествено, тя изобщо не и обръщаше внимание. Сега си мисля, че за тази Коледа ще се наложи да вадя пак малката. 
     
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #158 -: Октомври 28, 2011, 15:26:07 pm »
Проблем с елхата единствено има дебелият кот Цаньо, когато реши да се прави на коледна звезда  :lol: :lol: :lol:
:jump12:
Направо си го представих  :lol:
Ели, аз си купувам всяка година от Коледния базар в Спортна зала.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #159 -: Октомври 28, 2011, 15:47:51 pm »
Боби, ние бяхме купили като се роди Деси дървена кошара 70/140 см. и една сгъваема от плат 60/120 см. за път. Та, от самото начало Деси си спеше в дървената, като се роди Ели спеше в сгъваемата и не сме купували друга. След това ни дадоха една дървена, и преместихме Ели в нея. И до сега си спят в тях. Твоите деца са малки, могат още поне 4г. да спят в кошарки, та ако наистина се притесняваш Ивана да не се разстрои ако я преместите и сложите бебето в нейната кошарка, купи още една за бебето. Друг вариант, който не знам колко е удачен, защото Ивана си е още бебе и едва ли може да разбере ако започнеш да й обясняваш, че тя е голяма, кака е и т.н. и ще спи вече в голямо легло, а това ще е за малкото бебе и т.н.
Ели, която е на 2.7г., като давах сгъваемата кошара на едни приятели за бебето им се тръшна и не искаше да я дава, защото била нейна, та голяма драма и обяснения бяха и уж разбра, но не съвсем и пак я дадох тайничко да не види :lol:
Мерси Стефи, не знаех че толкова дълго могат да спят в нея. Точно да- дървена и платнена са.  Определено взимам още едно легло щом е така.  Само още един въпрос -то на дължина е добре, но не трябва ли да може да слиза веднъж като се научи да ходи до тоалетната?


  
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #160 -: Октомври 28, 2011, 16:11:04 pm »
да, нашите кошари са с решетки от двете страни, на Деси сме я свалили цялата много отдавна, на Ели са извадени само 3 пръчки точно с цел да може да излиза, но пък и да не пада като спи, че тя много се върти :lol:
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #161 -: Октомври 28, 2011, 16:32:33 pm »
Момичета, мисля да купя за Никол някакви витамини? Имате ли някакви препоръки за конкретна марка, подходящи за деца на 1 година? Много благодаря!


*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #162 -: Октомври 28, 2011, 16:38:29 pm »
Раши, на мен няколко познати ми похвалиха детския Самбукус - то не е точно витамини, но е смес от нещо си на ехинацеята, бъз и някакъв червен плод. С противовирусно действие, има профилактична доза, има и по-завишена при болестно състояние.
Почти съм сигурна, че е след 1г, но ако решиш да купуваш, все пак провери!
Аз давам на Симона, няма нито едно сериозно боледуване (да ми е жива и здрава все така!) и си ходим спокойно на градина, но разбира се, не мога да кажа, че е заради Самбукуса - може би просто е по-рядко боледуващо дете :lol: Ама да давам и аз там нещо :lol:
« Последна редакция: Октомври 28, 2011, 16:40:03 pm от tzvetenze »
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #163 -: Октомври 28, 2011, 16:44:04 pm »
Момичета, мисля да купя за Никол някакви витамини? Имате ли някакви препоръки за конкретна марка, подходящи за деца на 1 година? Много благодаря!
Не съм ги взимала,но забелязах че пише от 1 годинка-"Пиковит".

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #164 -: Октомври 28, 2011, 16:45:36 pm »
... но разбира се, не мога да кажа, че е заради Самбукуса - може би просто е по-рядко боледуващо дете :lol: Ама да давам и аз там нещо :lol:

не е от тях, просто детето не е болнаво :wink:
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #165 -: Октомври 28, 2011, 16:52:44 pm »
... но разбира се, не мога да кажа, че е заради Самбукуса - може би просто е по-рядко боледуващо дете :lol: Ама да давам и аз там нещо :lol:

не е от тях, просто детето не е болнаво :wink:

да бе, знам, че най-вероятно е така :wink:
познатите ми, които ни го препоръчаха, казват, че драстично намаляли градинските им болести, отак го взимат, та затова - може би е добър продукт наистина. ако не друго - поне е много вкусен! няма добавена захар и когато го давам, дори минава за десерт :lol:

иначе по-добро каляване от хубавата храна, движението и чистия въздух няма, то се знае...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #166 -: Октомври 28, 2011, 17:22:26 pm »
заинтригувах се и видях това:
http://apteka.framar.bg/30015900/%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D1%83%D0%BA%D1%83%D1%81-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0-%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%BF-120-%D0%BC%D0%BB-natures-way

извинете, но за мен е пладнешки грабеж да искаш 24 лева за шишенце сок от бъз.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #167 -: Октомври 28, 2011, 17:28:36 pm »
заинтригувах се и видях това:
http://apteka.framar.bg/30015900/%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D1%83%D0%BA%D1%83%D1%81-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0-%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%BF-120-%D0%BC%D0%BB-natures-way

извинете, но за мен е пладнешки грабеж да искаш 24 лева за шишенце сок от бъз.



 :lol: :lol: така е, а едно време баба като ни го предлагаше аз се мръщех и отказвах, а той гледай какви чудеса върши - пневмонии лекува :lol:
извинете, не се сдържах :oops:
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #168 -: Октомври 28, 2011, 17:46:39 pm »
Джам, аз го купувам за 17лв от Дрогерии Фит или както там се казват, в Римедиума пак трябва да е нещо такова като цена.
Е, твърди се, че е 100 % органично, био стандартизирано и т.н. производство, предполагам затова е по-високата цена.
Ама моля ви се, никого не подтиквам да купува :lol: Единствено с това имам някакъв опит що се отнася хранителни добавки, витамини и подобни, споделих. Истината е, че като влезете в аптеката и погледнете щанда с вносни коластри, ехинацеи, зелени енергии, прополиси и прочие - няма евтино, всичко върви от 10-15лв нагоре.
« Последна редакция: Октомври 28, 2011, 17:49:16 pm от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #169 -: Октомври 28, 2011, 17:53:19 pm »
цветенце, не става дума да подтикваш, разбира се. коментираме си тук, както обикновено, каквото ни срещне умът.

факт е, че нито Бърди, нито д-р Масларски - двамата педиатри които познавам и слушам с респект - не зачита и не препоръчва "имуностимуланти" и витамини за деца.

сироп от бъз можеш да им приготвиш и самичка лятото - той е много полезен, имай го като идея за догодина. аз тази година приготвих сироп от арония.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #170 -: Октомври 28, 2011, 17:57:13 pm »
ох, напълно ви разбирам и сте 100% прави, но бих дала и 100 лв за сок от какъвто нокът трябва, ако има и 20% шанс да ми боледува по-малко. Сигурна съм, че и вие ме разбирате чудесно  :D
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #171 -: Октомври 28, 2011, 17:57:34 pm »
аз тази година приготвих сироп от арония.

Това пък де расте?
[/url][/url]
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #172 -: Октомври 28, 2011, 18:04:35 pm »
Джам, да, имам предвид това, което пишеш за Бърди и Масларски, и нашата педиатърка споделя същото мнение. знам го това, изобщо не го давам с идеята, че ще ги направи супер здрави. как да го обясня и аз не знам - като хванат някой вирус, наред със стандартните неща, които всички правим с цел да овладеем нещата в началото, давам и това - колкото да давам нещо, не търсете логика :wink:  :) не бухаме шишенце след шишенце сок от биостандартизиран бъз :)

сироп от бъз можеш да им приготвиш и самичка лятото - той е много полезен, имай го като идея за догодина. аз тази година приготвих сироп от арония.

аз съм си направила от бъз, всяко лято правим във Варна :wink:
кажи как приготвяш аронията - майка ми гледа и арония, но така и не сме се наканили да направим сок. сушим я за чай.

п.п. я кажи и бъзът как го правиш, моля! да сравня. това не ми харесва само, че много захар, но може би не става с по-малко. между другото, чух, че по-същия начин както се прави сок от бъз, се правел и липов и ставал също много хубав, но не съм се интересувала липата доколко и за какво е полезна, имам спомен, че сме я коментирали като алерген.
« Последна редакция: Октомври 28, 2011, 18:21:00 pm от tzvetenze »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #173 -: Октомври 28, 2011, 18:34:25 pm »
Мерси Стефи, това за няколкото пръчки не ми беше минало през ума.

Б.
« Последна редакция: Октомври 28, 2011, 19:55:32 pm от Bobbie »


  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #174 -: Октомври 28, 2011, 19:08:39 pm »
Сока от бъз ни е любим :)
От маточина също, но не смея да и давам на Мони. Аз го пия. Между другото, мога ли да и давам чай, като вътре да има и от маточина? Незнам защо, но досега не съм и давала и не смея още...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #175 -: Октомври 28, 2011, 19:14:25 pm »
аз все съм си мислила, че аронията расте някъде из Гръцко, не знам защо. Идея нямах, че се отглежда в Бг.
[/url][/url]
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #176 -: Октомври 28, 2011, 19:26:33 pm »
сока от бъз аз го правя така: на 1 л. вода слагам по 24 цвята бъз, престоява 24 часа и се изцежда. На литър течност  - 1 кг. захар и 1 суп.л. лимонтозу. Аз добавям и по няколко лимона.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #177 -: Октомври 28, 2011, 19:53:35 pm »
Марито, това е лимонада от бъз (цвят).Свекървата прави и някъде преди доста време пусках тук нейната рецепта. Но джам май говори за сироп от плода. Навремето и аз като Стефи се мръщех, като ми го даваше мама. Тежък ми беше на вкус. Но понеже със и без сливици си правех по 2 сериозни настинки на зима, които се овладяваха само с пеницилин, та мама упорито ме тъпчеше с него. По 1 с.л. на ден де. Ама колко е имало ефект, не помня ич.
На Ники давам вит С на една бг. фирма, детски с различни аромати. Не само си го харесва, ами иска по много. :lol: Но аз нали съм гадна и лоша майка и не ѝ давам повече от 1.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #178 -: Октомври 28, 2011, 19:58:51 pm »
Джам, аз също се нареждам за сока от арония. В къщата на селото на баща ми имаме арония. Преди той замразяваше плодовете и ми даваше, а аз така ги изхвърлях след време, тъй като не знаех какво да ги правя. Ако догодина оцелеят растенията там, надявам се да направим нещо полезно.
     
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #179 -: Октомври 28, 2011, 20:18:29 pm »
parsi беше питала за афти ако не се лъжа, невероятен ефект има от Alokler на GUM.
Изпробвано и върху мен и върху детето. Преди имаше само гел, сега мисля има от всички видове, най добре спрей. Струва 15 лв. ОБАЧЕ. дет се вика, като влезна в аптеката и 50-така хвръква от раз.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #180 -: Октомври 28, 2011, 20:37:29 pm »
другари, рецептата за сок от арония ще дам, когато се видя с баба ми и я разпитам, защото тя ми го направи... аз само осигурих плода. продаваха това лято на нашето пазарче плод от арония. отглежда се и у нас, даже имаме на вилата една трънка арониева, дето веднъж дори даде пет плодчета. но в южните райони вирее, даже в Пловдив правят промишлено "сок от арония", пише по рецепта на проф. някой си от института по ХВП.

но по принцип, този тип сурови сокове са с доста захар, няма как иначе да се консервират. после се разреждат с вода. по същия начин баба прави сок от френско грозде.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #181 -: Октомври 28, 2011, 21:20:34 pm »
Пешек, не е лимонада бе, захарта и водата са 1:1, а лимона е от мен, че иначе ми е малко силен вкуса.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #182 -: Октомври 28, 2011, 22:00:34 pm »
Мммм, да, и на нас сокът от бъз ни е любим! Правих сироп това лято и мъжо ми се чудеше за какво го правя. Както се чудеше го изпи за 2-3 седмици и сега пак нямаме  :lol:

Иначе за витамини питам, не да ни пазят от вируси. Питам по-скоро понеже на Ники хемоглобинът излезе нисък и съм чела, че витамините усилват апетита, та затуй. То няма как да ни е висок като тя е злояда! Тези дни беше и болна и съвсем нищо не яде, та я овапцахме.


*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #183 -: Октомври 28, 2011, 22:55:42 pm »
Раши, аз знам за че витамин С повишава апетита, за другите витамини не знам. Та не пречи да пробваш, 5-6 дни да й даваш, както се казва, ако не помогне няма да навреди :)
Моята баба, бог да я прости, правеше сироп (това е туй с многото захар, дето се разрежда, другото е сок) от какво ли не - касис, вишни, бъз, череши, арония... Но пусто, детска му работа, нищо не можеше милата да ме накара да пия, не че и сега пия такива неща де :lol:
Мама миналата година беше направила за децата нектар от праскови и ябълки и нектар от круши и ябълки, със съвсем мъничко захар, никак не беше лош, но го затвори в бутилчици с капачки и свари малко, за да се консервира все пак. Абе дори и с повече захар, пак е по добре да пият домашно приготвен сок от колкото разни боклуци гъчкани с оцветители и консерванти.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #184 -: Октомври 28, 2011, 23:20:19 pm »
Това лято правих два пъти сироп от бъз. 50 цвята от бял бъз, накиснати в 1,5л. вода престояват една нощ до 24часа.Полученият сок се прецежда и му се добавя 1-1,5кг. захар.Добавям му и сока от 1-2 лимона.
Нашият отдавна свърши.В жегите е истински еликсир.На детето още не съм давала, но догодина, живот и здраве!
Не е толкова страшно, че в сиропите има захар.Важното е,че не е глюкозо-фруктозен или само фруктозен сироп-те са истинският мор за панкреаса и за инсулина.
Освен това, сиропите са извлек от плодове, който не е подправен с никаква химия и ако не са варени са със запазено съдържание на витамини.
Много по-безвредни от някои детски храни. Вчера зачетох състава на едно пюре с вишни на "Хаманек"- имаше захар, Е-та, фруктозен сироп и не знам още какво!
Да докладвам за намалението в Комсед, Била- Младост: Лудница страшна, достатъчно стоки, всичко е на 50%, вкл. обувки на Колев и Колев, които се продават на отделен щанд/ преди в този магазин беше аутлет на К&К/.
Раши, ние сме пробвали Мултисаностол/ок. 14лв./ и Фарматон Киди/ок. 11лв./- не съм забелязала особен ефект, макар че за вторите ме предупредиха, че повишават апетита, но ние проблеми с това нямаме, по-скоро имаме проблем с лакомията.... :D

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #185 -: Октомври 28, 2011, 23:36:26 pm »
Аз от дъжд на вятър давам Киндер Фит. Ужи били хубави, не много скъпи, дали има полза обаче незнам.
За соковете, правя си компоти с малко захар и им ги разбивам с шейкъра. Купени почти не давам, аз не купувам, ако някой им донесе като идва на гости, естествено им го давам. Макар, че като питат каво да им взимат, казвам - банани  :lol:
Малейййй, голям звяр съм била  :lol:
Аз тази вечер няма да спя, кръстницата ми е в родилното и с кръсника обикаляме тука, чакаме да роди.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #186 -: Октомври 29, 2011, 00:02:42 am »
Обикаляй, обикаляй, да видиш на мъжа ти какво му е било :lol:.
Аз още разправям на Кръстю, че има да черпи сина на една приятелка, дето реши да се ражда седмица преди да влезе в 9 месец. И видях какво е като обикаляхме двамата с него пред клиниката.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #187 -: Октомври 29, 2011, 00:15:07 am »
Вчера зачетох състава на едно пюре с вишни на "Хаманек"- имаше захар, Е-та, фруктозен сироп и не знам още какво!
Зависи от Е-тата,не ги слагай всички под един знаменател, защото без някои от тях рискуваш да си натровиш детето. Някои дори Са полезни - ето виж тук: http://www.kukuriak.com/%D0%B5-%D1%82%D0%B0-%D0%B2-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/. Е160А е каротен т.е. витаминА, Е260 е оцетна киселина - все едно салатка хапваш :-). Е300 е витамин С, Е296 до Е308 са полезни, след това има разни витамини, има соли ... идеята е, че не са всички Е-та „лоши“.



  
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #188 -: Октомври 29, 2011, 00:16:16 am »
и Жорето отказа рано стола за хранене.Аз доста зор видях да го напъвам да седи  :lol:,то не беше да храним коли,то не бяха приказки,пък куклен театър му играх с едни кукли за ръцете и за какво...Сложих го детето на малка детска маса със стол и си ядеше само даже и до ден днешен е така.Лигавници не ползваме ,миналата година в яслата казаха да не носим повече и ги изхвърлих направо.

 И ние се възползвахме от промоцията на Комсед в Младост,но чак към 16ч. бяхме там и доста беше поизкупено.Купихме Лего 1600 части ,една писта и 10-тина малки колички.Обаче легото май няма подложка (ето такава http://www.mytoys.de/LEGO-Steine-Co-LEGO-620-Steine-Co-Blaue-Bauplatte/LEGO/KID/de-mt.to.br01.21.02/1910107) и ще трябва да си търся.Харесаха ми доста неща иначе -разни настолни игри,микроскоп,оранжерия и т.н.,но за 3г. дете не стават.

Jbrul и аз си мечтая за такава елха,още миналата година искахме да си вземем,ама няма къде да я сложим и тази година  :(.Надеждата ни остава за следващата,дано вече сме в наше жилище с огромна елха и мнооого украса.Нямам проблем аз с опазването,Жоро винаги е внимавал с елхата.Коледа ми е най-любимият празник и коледното настроение ме обхваща обикновено още от октомври. :lol:Тази година обаче съм на работа баш тогава и ми е кривоооо.

Боби,ние го сложихме като стана на 3г,вече тотално не се събираше в кошарата .Няма прегради,но не е ставал до сега.Той си е и голям вече де.

За килограмите и сантиметрите.Жорко е с кръгло личице и като е с широки панталонки е добре,като го видят обаче с голи крака или тчсни панталони и веднага ми викат,че е отслабнал.Той хем е слаб,хем тежи бая.
Днес ги бяха мерили в градината.Има дете от групата 114см и 24 900кг.,направо се опулих,за 3г. са все пак. 8OЖоро е 107 см. и 17.500кг.
От как е в градината(от септември),има 2 усмихнати точки  :D за добро поведение и участие в учебният процес :lol:,а тази седмица получи и ключодържател награда.Всяка вечер спи с него и го носи в градината.
« Последна редакция: Октомври 29, 2011, 00:22:50 am от z22 »
<br />
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #189 -: Октомври 29, 2011, 01:26:01 am »
Моля ви сЪ, стига писахте за ранно отказване от стола за хранене, че това ще е адското набутване в нашия случай  :lol:

z22 Жорето е вече голям човек и може да пази голямата елха. :D Дребният човек Данаил обаче, е мнооого далече от идеята да пази каквото и да било вкл. и себе си. Та 2 и нагоре метра елха каквато ми се щеше - няма как да сложа безопасно, защото все пак ще трябва да е на пода и той всееее някак "ще си осигури достъп" и какво следва - ясно. Ще си отсанем и тази година на варианта 1,50 м и ще я кача на един плот докъдето още няма как да се добере.

За стъклените играчки и намерението ми да ги оставя задълго в килера...не е от скръндзлик, че Дани ще ги счупи. :wink: А просто тези фини стъкларии, като се счупят - навсякъде може да му се забие стъкълце и даже да не се вижда къде е, може да лапне, да глътне...не мисля да рискувам.

Ели, стъклени играчки съм купувала и от "Бриколаж" и от "Практикер", в последните години и от щандовете за коледни украси, които предполагам по празниците се появяват във всеки град. Преди 6-7 години, с голям зор се намираха стъклени, но напоследък - не е така за щастие.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #190 -: Октомври 29, 2011, 02:23:43 am »
Jbrul, това че не иска да яде в него, не означава, че няма да си седи примерно и да играе. И преди с Алекс и сега с Вяра го свалям най-долу, та да може детето само да се качва и слиза. Вяра много го прави това занятие. Също така като се събираме около масата, ми е по удобно да е в столчето. И вчера като спомена за таблата, моите и двамата като чели рано започнаха да негодуват от нея и почти не е ползвана.

п.п. Ти ползва ли номера с музика от GSM докато ядете. Уууууу от 2-3 седмици от как започна с маймунджулъците, нямаме по скоростно ядене на манджа. А като се сетя, че преди най-дългото ни хранене е траяло 5 мин.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #191 -: Октомври 29, 2011, 02:46:34 am »
Mary , ако ще си играе на стола - става. Щото той има и функция да става на люлка и няма да се чувствам набутана, ако не го ползва за ядене, пък се люлее - все файда.  :lol:

Никакъв номер не съм ползвала докато яде, защото той си яде охотно и бързо. Швъкането и ръкомахането при Дани не са свързани с това, че не иска да яде, или не иска да яде в стола... Той просто като е буден - постоянно се джаска, независимо къде е и какво прави. Както каза баща му веднъж: "Абе това мляко дето му го даваме да не е от кенгуро бе?!!!" Не е питал още дали и пюретата са от кенгуро, или скачащи моркови, ама...това е положението.

Моментът в който Дани замръзва и се "омагьосва" е като тръгнат реклами по телевизията. Вече познава по звука, че са почнали и ако не е край телевизора се дотътря на прибежки с паяка и се намества да ги гледа. Откакто той ги гледа - аз доживях да ми се струва, че по нашите телевизии дават твърде малко реклами, твърде рядко и твърде бързо свършват  :lol: Ще взема да запиша накрая час рекалми нон стоп и ще мога да се изкъпя в извънказармен режим...Примерно ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #192 -: Октомври 29, 2011, 05:46:45 am »
Ще взема да запиша накрая час рекалми нон стоп и ще мога да се изкъпя в извънказармен режим...Примерно ;)
Хе хе, аз съм засичала , че мога да се изкъпя и то с косата за 6 минути :-). Андреа с голям интерес гледа политическите дебати по CNN и докато Ивана още не е станала сутрин аз се къпя като под тревога.


  
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #193 -: Октомври 29, 2011, 11:18:19 am »
И това с къпането ще отмине. Моят се дереше до скоро, ако се забавя в банята повече от 3 мин., но сега се заиграва с играчките си и не му прави такова впечатление. Аз се обличам за излизане за около 9мин.-колкото трае един епизод на" Ну, погоди!" :D
Да, Боби, знам за Е-тата,но захар плюс фруктозен сироп- това ме разби!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #194 -: Октомври 29, 2011, 11:56:15 am »
Момичета, и аз имах същия проблем - опити за къпане за 3 минути без да се разпищи детето или да събаря, чупи нещо. Сега нямам проблем. Човекът си играе, пее, все едно не съществуваме. Само да не дойде някой да го кара да се облича, да ходи на ясла или каквото и друго да било. С триста зора и чувал хитрини се прилъгваме, че да си отвлече вниманието, че иначе се кандърдисваме по 100 часа и няма тръгване. Всъщност, не се оплаквам. Просто всичко се променя толкова бързо.  :)

Към елхата досега никога не е проявявал интерес. Сигурно му има нещо на детето ...  Както казала една братовчедка на моя мъж, щом било от АРТ, сигурно му липсвала средата (не било уравновесено). Да се смее ли човек?! Да плаче ли?!

Джей, моят не се е отказал от столчето. Но то се придърпва към нашата маса. Няма си собствена. Като сложим от показания по-горе лигавник, нещата заспиват.  :D
Столчето уж е с перспектива и като ученик да го ползва. Пък да видим!  :wink:

сия, взех козирката. Вчера основно на моята глава беше. Уж играхме малко с нея преди да се изкъпем. Като му казвам да си я сложи той, все към моята глава сочи.  :lol: Сутринта успя и на баща си на главата да я нахлузи.

Приятен уикенд! По моите ширини времето ще е хубаво. Температурите ще стигнат до 16 градуса.  :)
А сега да яхвам домашното моторно превозно средство ...

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #195 -: Октомври 29, 2011, 16:18:48 pm »
Имаме си момиченце - Миа. Снощи в 1 часа се роди, малко се поизмъчи милата и се наложи секцио, че 5 часа не се увеличаваше разкритието, а изтекоха водите. Но сега и двете са добре, чакам да я изкарат от реанимацията и да ходя да ги видя.
Сега ще имам творчески уикенд, че трябва да правя нещо за изложба в градината от природни материали. Ходихме сега събирахме листа, шишарки, малките бяха в еуфория.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #196 -: Октомври 29, 2011, 16:48:53 pm »
Мими, да ти пратя една чанта кестени?  :lol: Днес Кънчо каза, че явно имаме кестеново дърво в къщи, понеже навсякъде настъпвал кестени. Ами аз какво съм виновна, че детето прилича на майка си. Той баща ѝ докато не види плода, не разпознава дървото, пък и все го бърка с чинарите. А е израснал до парк с такива дървета. Та ако ти трябват само свирни.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #197 -: Октомври 29, 2011, 18:22:10 pm »
Пете, настъпвам кестени из къщи от един месец. По едно време бяха решили, че трябва кестените да спят в нашето легло, само от д****то дето не вадих кестени  :lol:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #198 -: Октомври 29, 2011, 19:42:13 pm »
 :jump12:


И у нас така, добре, че вятърът ги събори всичките. Ама до догодина ще има!
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #199 -: Октомври 29, 2011, 19:53:28 pm »
Не е толкова страшно, че в сиропите има захар.

Да, така е наистина, все пак в един такъв сироп има само две съставки - истински плод и захар. в интерсе на истината децата рядко пият сок, особено Симона, но задължително правя някакъв домашен да имаме, купени отдвна не консумираме.
А бъзът наистина е като елексир в жегите! :D За любителите вкуса на прясната мента - аз добавям към разредения бъз (в който също като вас слагам и лимон) няколко стръка мента, както и няколко парченца лайм и много лед, става разкошно. Може и няколко капки ром, според ситуацията :wink: :lol:
Малинов сок правим също, че лятото при бабата на мъжа ми има много малини - той също върви много със стръкче мента, изцеден лимон и лед.
За гроздовия казват също, че бил много полезен, но не сме разучавали още варианти за консервация на шара. Понякога купувам бутилиран на Дамяница, имам вътрешна информация, че е истински, няма никаква добавена захар, само грозде.

Мими, да ви е живо и здраво момиченцето и бързо възстановяване за мама :)
« Последна редакция: Октомври 29, 2011, 19:55:05 pm от tzvetenze »
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #200 -: Октомври 29, 2011, 21:07:48 pm »
Благодаря, Цветенце, и аз за това се моля.
Ние от обяд сме се подкарали на гроздов сок, но ферментирал  :drunk:
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #201 -: Октомври 29, 2011, 21:30:39 pm »
tzvetenze супер идеи даваш :)

Аз оздравях, Кало след вчерашното препиване също, само Ники още бори болестта.
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #202 -: Октомври 29, 2011, 22:43:57 pm »
Абе, на свекърва ми рецептата беше с 3 кила лимони. Аз за това казвам лимонада. Беше едно киснене по 24 часа, първо на цветовете бъз, после и лимоните и нататък забравих как беше. И да, tzvetenze е права - страшно му върви и мента.
А за кестените - нищо не сте видели още. :lol: От първи клас живеех до голям парк и алея с кестени. Тогава просто обичахме да ги събираме, докато са току-що паднали от дървото и топлички, напечени от слънцето. Толкова бяхме писнали на родителите си, че ни забраниха да ги мъкнем в къщи. И ние - десетина хлапета от блока си харесахме една "безполезна" шахта до блока и си ги складирахме там. Докато веднъж хората които отговаряха за нея, решиха да я отворят. То било имало кран някакъв там. :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #203 -: Октомври 29, 2011, 22:48:16 pm »
нищо по-красиво от лъскав, току-що обелен, паднал от дървото кестен :) привлича те неудържимо да си го вземеш от земята. стига да не ти падне на главата, разбира се...

жалко, че бързо потъмняват.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #204 -: Октомври 29, 2011, 23:08:47 pm »
А имаше времена с Пионерски поръчения :)
1. Да събера и предам 5 кг. кестени
2. Да помагам на възрастните хора
И не помня още какво. Предните две са ми се запечатали. В квартала има много кестени ( Както и в цяла София де),събирахме и беше много забавно. Още тогава сме имали таргети-хахаха
А братовчедите ми от Кюстендил ми завиждаха, защото те трябваше да берат шипки.
Ама на тях баба им ги береше :D

Извинете за отклонението...
« Последна редакция: Октомври 29, 2011, 23:12:04 pm от Ники »

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #205 -: Октомври 29, 2011, 23:12:10 pm »
Ники, и аз помня, че трябваше да предаваме кестени и хартия.  :D

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #206 -: Октомври 29, 2011, 23:18:14 pm »
Хи хи, друго си беше едно време! :) И ние сме на кестени, но ядливи. Много вкусни, ей!  :lol:


Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #207 -: Октомври 29, 2011, 23:19:21 pm »
а защо се събират кестени?

И как се правят тия домашни кестени в домашни условия? Варени, печени, как се прави?
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #208 -: Октомври 29, 2011, 23:24:07 pm »
говорим за различни кестени.

тия, дето ги събираме от земята по парковете и улиците, са диви кестени (конски). те не се ядат. мисля, че се правят екстракти за лекарства от тях и затова сме ги събирали едно време.

онези, дето се пекат и варят, са друг вид кестени. аз такива не съм виждала свободно растящи, не ги знам къде живеят. печени на фурна или варени. франсетата правят и кремове с тях.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #209 -: Октомври 29, 2011, 23:26:37 pm »
Вени, и двата варианта са приети. Ние ги варихме, защото не работи фурната.  :)

О да, ясно че са различни кестените. Тези дето хапваме са ядливи и също не зная къде растат.


*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #210 -: Октомври 29, 2011, 23:27:31 pm »
абе не се ядат, питайте Еленка да ви каже, що кестени изяде в парка тая година... :lol: :lol:
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #211 -: Октомври 29, 2011, 23:27:44 pm »
В Петрич живеят кестените за варене и печене.
Пфууу днес видях на пазара в Банско и уж на връщане да си купя, ама минахме от друго място.

Милата Еленка, опитала е грешните кестени :wink:
« Последна редакция: Октомври 29, 2011, 23:29:29 pm от Ники »

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #212 -: Октомври 29, 2011, 23:29:07 pm »
абе не се ядат, питайте Еленка да ви каже, що кестени изяде в парка тая година... :lol: :lol:

ми като ти се свиди храната, ще ядат конски кестени от поляната, нищо чудно... :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #213 -: Октомври 29, 2011, 23:31:32 pm »
хахаха, абе свиди ми се, те ушите ми изядоха вече, ти, свиди ми се :lol:
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #214 -: Октомври 29, 2011, 23:38:54 pm »
хахаха, абе свиди ми се, те ушите ми изядоха вече, ти, свиди ми се :lol:
А Зайо Байо и чипс даваш ли, а? Или гладни ги държиш децата, те от "хубаво" са тръгнали да ядат кестени :lol:

Джаме, знам, че са различни видове. Но винаги съм се чудила за какви леларства и как се използват кестените. Нещо за мазане сигурно?
[/url][/url]
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #215 -: Октомври 29, 2011, 23:45:06 pm »
Давам бе, Зайо байо 2 пъти годишно като ги почерпи някоя баба на село, виж с чипса не мога да се прежаля още:lol:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #216 -: Октомври 29, 2011, 23:46:28 pm »
хахаха, абе свиди ми се, те ушите ми изядоха вече, ти, свиди ми се :lol:
А Зайо Байо и чипс даваш ли, а? Или гладни ги държиш децата, те от "хубаво" са тръгнали да ядат кестени :lol:

Джаме, знам, че са различни видове. Но винаги съм се чудила за какви леларства и как се използват кестените. Нещо за мазане сигурно?

за вени и хемороиди.
<br />
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #217 -: Октомври 29, 2011, 23:50:04 pm »
Аз обичам да ходя на Стефка на гости. Щото не дава на децата шоколадите, които им носят и ги трупа в едно шкафче   :jump12:
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #218 -: Октомври 29, 2011, 23:56:22 pm »
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #219 -: Октомври 30, 2011, 16:40:25 pm »
Момичета, Никол се прехласна преди малко. Не дишаше адски много време! Много се уплашихме с баща и. Изпусна се от шкафа и падна назад. Не си удари главата, но явно се уплаши и спря да диша. Започна да се гъне назад и сигурно си глътна езика. Наложи се да я обърнем надолу с главата, за да се оправи. След това едвам продиша. Случвало ли ви се е? Как се реагира в такава ситуация? Най-много ме притеснява това, че го направи от уплах. Утре ще говоря с педиатърката, да ми каже дали да направим някакви изследвания.


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #220 -: Октомври 30, 2011, 16:55:25 pm »
Случва се, аз и духах в устата за да предизвикам вдишване. Няма да си спомням един подобен случай в който я тръскахме надолу с главата за да поеме въздух...още ми спира сърцето..
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #221 -: Октомври 30, 2011, 17:06:37 pm »
Лиде, само еднократно беше нали? А какво провокира това да се случи?


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #222 -: Октомври 30, 2011, 17:30:19 pm »
Мони като започнеше да реве, забравяше да спре. И сега понякога започва да реве и не млъква, като я питам защо не може да ми каже. Казва незнам защо рева, но не мога да спра...Тук за година го е правила 2 пъти, но като бебе често. Посиня, защото отидох да простря и ме нямаше цели 3 минути, оставих я с баба и. След това до годинка и отгоре не съм я оставяла. На простора с кенгуру и бебе в него.. Не се притеснявай, не трябва да знае, че е станало кой знае какво нещо, защото почват умишлено да го правят. При вас е станало неволно от уплаха, може да не се повтори изобщо. Мони сякаш изключваше докато реве до посиняване, незнам дали го обяснявам разбираемо. След това просто не и давах шанса да изпадне в това състояние. Сега вече го израстна, въпреки, че си я държа под око като се затръшка да реве...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #223 -: Октомври 30, 2011, 18:27:14 pm »
И Митко ми ги прави тия номера със захласването но след като му духна в устата оправя.Онзи ден обаче някъде около минута въобще не продиша и целия посиня.Веднага му намокрих личицето със хладка вода и се оправи.След това се разплаках...явно от емоциите.После споделих на доктора,при който си го водя от време на време и неговия отговор беше,че за обикновен човек това е плашещо,а не е толкова страшно в действителност.Организма на човека бил така създаден,че дори и детето да не "иска",когато белите дробове останат достатъчно дълго без въздух,то рефлекторно поема.Абе...да не се случва казвам аз.

Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #224 -: Октомври 30, 2011, 19:11:37 pm »
Случвало се е и при нас. Духам в лицето и после пръскам с хладка вода. Ако е рев от инат, че съм му взела нещо и не помага духането в лицето, а още повече реве, го взимам на ръце и започвам да "пърдя" с уста във вратлето и гънката на шията. Веднага се разхилва и забравя :lol:
[/url][/url]
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #225 -: Октомври 30, 2011, 20:12:42 pm »
Благодаря, момичета! Утре ще говоря и с педиатърката. Дано не ни се случва повече.
Чудно ми е как стана така почти от нищото. Никол не е плакала или да се е драла дълго, че да се прехласне. Прехласна се ей така изведнъж. Падна и започна. Сучвало ми се е да плаче от яд, колики и т.н. и да се прехласва, о икога за толкова дълго!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #226 -: Октомври 30, 2011, 21:21:13 pm »
за захласването - няма страшно! д-р Масларски изрично каза, че това е само стряскащо, но не и опасно. дишането е рефлекторен процес, няма да се задушат от това, че не си поемат въздух, защото рефлексът ще ги накара да вдишат в крайна сметка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #227 -: Октомври 30, 2011, 21:46:54 pm »
Раши, доста стряскащо звучи... На мен лично не ми се е случвало.

Аз питах в бебешката тема, но да попитам и тук. Как поддържате влажността в детската стая през зимата? От няколко дни сме пуснали парното и Тереза ми се буди сумтяща, аз също умирам от жажда... Имаме овлажнители за въздух, но четох мнението на д-р Бърди, че не е добро решение.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #228 -: Октомври 31, 2011, 04:08:56 am »
Раши, доста стряскащо звучи... На мен лично не ми се е случвало.

Аз питах в бебешката тема, но да попитам и тук. Как поддържате влажността в детската стая през зимата? От няколко дни сме пуснали парното и Тереза ми се буди сумтяща, аз също умирам от жажда... Имаме овлажнители за въздух, но четох мнението на д-р Бърди, че не е добро решение.
Измери я, и ако влажността ти пада под 30-40% по-добре си го ползвай овлажнителя.  От какъв зор да слагша мокри кърпи и тем подобни, като идеята е същата - да се изпари вода, че да се качи влажността.




  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #229 -: Октомври 31, 2011, 04:50:08 am »
40 е в момента... Ще го включа в съседната стая. Мерси, Боби.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #230 -: Октомври 31, 2011, 05:48:19 am »
40 е в момента... Ще го включа в съседната стая. Мерси, Боби.
40-45% казват, че е е идеалнато, така че може би оше нямаш нужда. Обаче ако се чувства неприятно и така, направи си го да ти е приятно ;-). При нас винаги е поне 60% и то с килиматик, понеже влажността тук е висока, но не се усеща да е много.

Б