0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нова седмица 24-30.10.2011
« -: Октомври 24, 2011, 10:12:04 am »
Добро утро от Банско :D

Нека всички деца да са здрави и седмицата да е изпълнена само с положителни емоции!

Снощи пристигнахме в Банско :D Разтоварихме катуна и тази сутрин даже го подредих.
Бях опаковала багажа в куфари и сакове, та беше добре. Само коритото ни издаде :D
Стаята ни в хотела и прекрасна. Голяма е колкото хол в панелка :wink:
Имам всички удобства за отглеждането на София и съм доволна.
Има достатъчно гардероби и шкафове, котлони, посуда, кафемашина. И тази сутрин се насладих на едно кафнеце Лаваца капсула :oops:
То в този хотел няма малки стаи.
По-късно ще ходя на опозноване на града :D


Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #1 -: Октомври 24, 2011, 10:16:32 am »
Точно от това имам нужда....ама милото е заето.
Наслаждавай се от всеки миг на блаженството наречено -почивка
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #2 -: Октомври 24, 2011, 10:37:17 am »
Добро утро и от мен! :)

Ники, много хубаво да изкарате :) То си е готино на хотел. Поне на Никол много и харесва!

Аз сега съм в почивка, че дребната спи. Ще се гримирам и ще се разкрасявам. :)
 
Лошото е, че баща и има проблеми в работата и много нервен. Преди това имаше други проблеми и все ги носи у дома и все се кара с мен. Аз го разбирам, и говорим, и му търпя лошото настроение. Но, напоследък започва да ми идва много. Казвам му го, но той не престава. Много ми е криво, защото не мога да преценя къде е границата и не зная как да се държа. Докога трябва да съм добра и да търпя и да говорим и кога вече започва да става психически тормоз. А това не е добре за детето. Струва ми се нередно тя да става свидетел на драми твърде често, и да вижда баща си изнервен и притеснен. Като е такъв той не се занимава с нея, игнорира я и не мисли за нея, а на мен това много  ми тежи. Сега е болна и ми е притеснено. От месеци вече само аз мисля какво да правим, дали детето е добре, дали се разхожда достатъчно, дали спи достатъчно, дали яде достатъчно, дали е изчистено. Зная, че искам твърде много и че когато човек е в криза другият трябва да го разбере, но понякога и на мен ми идва в повече. След месец тръгвам на работа и тогава още повече ще се нуждаем от татко и. А той не желае да говорим и не желае да промени нищо и това ме отчайва. Тои толкова много искаше да имаме детенце, а сега абдикира при най-малкия проблем. Извинете, че се намрънках още от сутринта! Малко е цинично може би, да се оплаквам след като съм прочела как Лиско си гледа трите деца сама.

Хубава седмица на всички ви и да няма болни!
« Последна редакция: Октомври 24, 2011, 10:50:06 am от Раши »


*
Последна октомврийска седмица/24.10-30.10.11/
« Отговор #3 -: Октомври 24, 2011, 11:03:49 am »
Не съм писала от сто години,но сега ми се е отдала възможност нова тема да пусна.Дано съм на късмет и здраве.Всички болни бързо да оздравяват.
В къщи за сега болни няма,не се знае до кога ще е така обаче.Прескочихме цяла седмица в градината без болести.
Лиско мисля, че приема в ясли е по райони.Не знам дали ще стане това с Аспарухово.И със сигурност съм за яслите и аз.То и в къщи да си седят децата пак си боледуват.Но ще имаш време и ти да отдъхваш за малко.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #4 -: Октомври 24, 2011, 11:09:00 am »
Ей, да реша и аз да се разпиша с нова тема ама не стана.Бавно пиша сигурно. :D
Ники дано ви е приятен престоя в Банско.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #5 -: Октомври 24, 2011, 12:22:43 pm »
Mimi., споко, слях темите. Другата седмица по-рано :wink:

Желая ви здрави дечица и хубави емоции!
И на мен си така желая - в момента едното тъкмо свали 39 градуса температура, другото мина от повръщане към разстройство, а пък майка им кашля като магаре. Дано тази нощ да е бил пикът на вируса. Но, погледнато от добрата страна, няма да ходим на работа и градина и ще прекараме моя РД цял ден заедно.

Раши, съчувствам ти и се надявам да намерите начин да си говорите. Ами не, не е нормално все единият да е изслушващ и разбиращ. Едно дете си е освен радост, и постоянен ангажимент. Всеки човек има право на глътка въздух и подкрепа от партньора си. За Лиса даже не мога да си представя как се справя, шапка й свалям, не е за всеки тази работа.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #6 -: Октомври 24, 2011, 12:40:17 pm »
Здрава и слънчева седмица!
Мармотче, и у нас е лазарет. Тъкмо оправихме едните вируси, една седмица на градина и наново пак :? Писна ми вече, пък и моите не си поплюват, все с 39 ме радват. Баткото буха като магаре, в събота бяхме в спешното, оповръща го, после пък докато сваляхме температурата, кръв му тече от носа... Изобщо прелест. Поне малката позакрепих, че ми изкара и тя една седмица с 40. А зимата още не е почнала :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #7 -: Октомври 24, 2011, 13:34:09 pm »
И аз да се включа с гърлобол и хрема. Моника държи фронта, сутринта обаче я чух веднъж да се опитва да кашля, явно че и тя стартира грипа. И как няма, миналата седмица я заведох на градина, гърлото и провери яко болна и бухаща сестрата. Доза "кихавица" както вика малката, на всяко едно дете за добро утро...Толкова ли нямаше кой да я замести! Не казвам, че тя е виновната ама нея видях  :lol: Та сега се чудя как да я опазя, нали от четвъртък почваме капките да разширяваме зениците... Пръснах стеримар и и взех Мултисаностол...да отчета дейност, че нещо съм направила  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #8 -: Октомври 24, 2011, 14:22:13 pm »
И аз да се включа с гърлобол и хрема.
Масово е.От сутринта и аз се тръшнах.Не ми стига това коляно... :?.Иначе ходих за направление до личната и вътре беше пълно с кашлящи и сополиви.

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #9 -: Октомври 24, 2011, 14:43:33 pm »
И аз да се включа с гърлобол и хрема.
Масово е.От сутринта и аз се тръшнах.Не ми стига това коляно... :?.Иначе ходих за направление до личната и вътре беше пълно с кашлящи и сополиви.

Всички сме от един отбор.У нас Ива е 5-ти ден на АБ.Успя да ме зарази-от вчера съм с кашлица и болки в гърлото.Тъкмо се бях навила да си слагам противогрипна ваксина и айде лепнах го.За Ива сега ще трябва да чакам поне 2 седмици след АБ за да и я сложа.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #10 -: Октомври 24, 2011, 15:43:42 pm »
И ние в отбора на болните. С ангина ми е младежа. Да се оправяме всички бързо.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #11 -: Октомври 24, 2011, 15:55:06 pm »
Бързо да се оправяме всички.

Ники е вирусна:) Баша и я води на лекар  сутринта, че нямаше как да оставя Дани с него и аз да я заведа:) Оправиха се де, малко с конферентна връзка с педиатърката ни но важ ното е, че не е сериозно положението и засега няма да пие антибиотик.

Деси, Никол и Алекс се справят сами с лъжиците но Дани милия не може да си уцели устата още а аз пък нямам много нерви и време да го чакам да налучка:) Ще се научи и той. Не остава ред да започнем да се учим на гърнета:) Иначе, вече им прави впечетление и не им харесва да са наакани:)

Ники, бъдете здрави и събирай много емоции от красотата на планината:)

Момичета, да ви кажа честно и едно и три все трудно се гледат:) Не се правя на скромна, нали знаете, че не съм. Но то дали един ще е крив и ще ме ядосва или и другите двама същата работа.


Раши, много добре те разбирам. Дано всичко се успокои и да разговаряте спокойно:)
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #12 -: Октомври 24, 2011, 16:42:30 pm »
Лис, да ти кажа, хич не е същото дали ще те ядосва един или ще те ядосват трима!  :lol:

С гърнето и ние не бележим особен напредък. Явно взе да му става неудобно и като го питам дали е направил нещо, отговорът е "не", въпреки че мирише от съседната махала.  :lol:

раши, не че мога да ти дам акъл в твоята ситуация, но ако ще ти е по-лесно и можете да си го позволите, защо не потърсиш жена, която да ти помага в домакинството? Поне да не ти се налага да чистиш. На мен това ми е голям дерт, че все не ни стига времето, а и не може вече да се стои навън с детето по два часа, докато другият изчисти.

Да чукна на дърво, ние сме здрави.  :)

Приятна седмица на всички!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #13 -: Октомври 24, 2011, 19:20:44 pm »
Блу, чистачката не помага при този вид несгоди за които Раши споделя. Те произтичат от други неща, за съжаление - от опит го научих. И единственото разумно решение в такива случаи, а именно: разговор, търсене на решения от двамата и усилия за изчистване на "бъговете" от двамата - е най-нежеланият вариант за партньора, който е "все нещо кисел и недоволен". Повечето мами с деца на по 2-3 годинки знаят как изглежда фаза: "не", "няма", "не искам"... Е, когато мъж наближаващ 40-те ви изпадне в подобна фаза - става страшно. Няма логика, няма аргументи, няма дяволи. Само отрицание. И колкото повече се нагърбваш с нещо, колкото повече угаждаш - толкова насреща ти има повече мрънкоч за щяло и нещяло.
Неласкоаво мое изказване за мъжката част, не всички са такива, ама..."то никога не е късно да станеш за резил" е казал народът.  :?

Здрава седмица на всички!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #14 -: Октомври 24, 2011, 20:43:57 pm »
Оздравяване на всички болни пожелавам. А здравите да си останат такива :D

Ние с мома София днес направихме първата разходка в Банско. Стигнахме чаааааак до площада, който е на няма и десетина минути от хотела. На връщане от центъра открих едно магазинче за детски стоки. Отворили преди няколко дни и собествениците много ми се зарадваха. Много мили хора, ще ги посещавам често :D

Лисо, пущай децата на ясла. Ще поболедуват, ама то и в къщи гаранция за болести няма.

Рашко, не спирай да говориш с мъжа ти. Те(мъжете) често отказват разговори мислейки си, че нещата ще се оправят от само себе си.
Но спрят ли двама души да си говорят и споделят проблемите, както казва Jbrul да си изчистят "бъговете" по-лошо става.
За съжаление казвам тези думи от опит...
Но ти си познаваш човека и вярвам, че ще намерите верния път.


« Последна редакция: Октомври 24, 2011, 20:45:46 pm от Ники »

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #15 -: Октомври 24, 2011, 22:03:38 pm »
Днеска си взех детето от градина и ме посрешнаха куп бухащи деца. Обясниха ми, че ако ги завръщат, ще трябва да върнат всички и да останат 2-3. На Моника дъха и мирише и ми е ясно, че ще се тръшне. Затова утре помолих свекърва ми да остане с нея и тази седмица ще я оставя в къщи. Аз също подсмърчам, затова ще си работя. Това реши семейния съвет. За очичките, още не разбирам, защо трябва цели 5 дни да капя капки. Това ме накара да потърся един познат лекар, работещ в клиниката и занимаващ се с тежките случаи, операции и т.н. Та утре имам среща с нея за да ми каже нужно ли е и при кой да отида. Не ми се ще 5 дни да сме с тия капки и това е... Тука ви чета отново и отново и виждам, че и на по-малки дечица за деня са свършили тая работа. Защо пък ние 5 дни да капем капките  8O. Така де, то си е мъчение за детето...Не, че правя драма от едни капки, но все си мисля, че не е нужно и ако наистина става за ден, защо да я мъча 5. Имат 3 дни да ме убедят, ако не ще търся друг лекар...Ако се наложи, ще ви помоля за адреси и телефони на вашите. Казахте, че сте доволни  :)
« Последна редакция: Октомври 24, 2011, 22:07:46 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #16 -: Октомври 24, 2011, 22:28:08 pm »
Бързо оздравяване на болните, а на здравите- да удържат фронта!Хубава и по-малко намръщена седмица от нас, завръщащи се от две седмици на разнообразни емоции. Миналата събота моят юнак стана на две!Кога минаха не знам!Тази седмица, пък, мъжът на единствената ни налична баба/който не ни е дядо/ обяви, че си има нова връзка и си събра багажа. Сълзи, драма, тягостна атмосфера...
И така при нас...
Раши, приказка му е майката. Но, по принцип, майката си е човекът, който винаги има грижата за детето- и у нас само аз знам какво и кога да яде, да облече, къде да се разхожда...Не, че баща му не се интересува, но все не запомня, обърква нещата, кара го лежерно...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #17 -: Октомври 24, 2011, 22:35:00 pm »
Ох това с лекарите е сложна работа. Май всички са хвани единия, удари другия.
Днес заведох Алекс след три дни поддържаща температура, а педиатърът каза че била дехидратирана и затова било. Е от какво да е дехидратирана, като само веднъж е повърнала и няма разстройство. Без отговор, така било. Викам й аз, някакви изследвания да назначите, водя я гладна и жадна, с немити зъби. Цъ, не се налагало. Нищо й нямало, да пие повече вода, щяла да се оправи.
Отивам аз на работа и към 14 часа майка ми звъни, че детето се събудило с рев и казала, че я боли ухо. :( Ходихме до Исул, че там имало спешен център. Друг път, питаха - дали съм с направление. Като им казах какъв е случая не ме върнаха, но ми обясниха, че не е спешен кабинетът и трябва за следващия път да знам да занеса направление. Оказа се силно възпалено ухо. Отделно червено гърло, запушен нос и неспадаща и досега температура. Дано се повлияе бързо от антибиотика. В бързината не успях да прочета в темите на Бърди дали Аугментина е удачен вариант, ама го почнахме.
Бързо оздравяване на всички болни дечица и майки от нас!
« Последна редакция: Октомври 24, 2011, 22:42:08 pm от sia »
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #18 -: Октомври 24, 2011, 23:27:02 pm »
Аз съм off от основните теми, ама да си кажа  :oops: Много се ядосах от едни памперси - такова чудо за 8 месеца не ми се беше случвало  :x Става въпрос за "NUGGIES", моите са в зелен пакет. Вчера ги купих,  защото бях чувала и чела супер добри отзиви за тях и ми попаднаха. Снощи още - първо протичане. Реших, че вероятно аз не съм сложила добре памперса. Днес, внимателно сложен памперс, след няма и два часа, теч амаааа...не тук-таме мокро, ами крчаоли, корем, чак обувките бяха за смяна. Викам си, аз съм егати некадърната жена  :lol: След около още два часа - същата ситуация, толкова мокър и опикан, че целия го преобличах. Даже не мога да разбера откъде е подливало най-много, защото всичко беше мокро и двата пъти! И двата пъти, памперсите бяха доста по-леки, отколкото тези които друг път свалям и детето е било напълно сухо т.е. не мисля, че Дани е бил мокър от "прпълнен памперс". Да не съм сложила читаво памперс, хайде веднъж да е..., ама вече със затворени очи мога да ги слагам, а тези съвсем умишлено ги гласих като "по учебник"...да не би в мен да е грешката. Ами явно не е. Добре, че имам останали от предишните и сега ги ползвам тях.

Споделям както е 1:1, ако някой ще ги купува, да го има предвид.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #19 -: Октомври 25, 2011, 00:43:17 am »
Раши, приказка му е майката. Но, по принцип, майката си е човекът, който винаги има грижата за детето- и у нас само аз знам какво и кога да яде, да облече, къде да се разхожда...Не, че баща му не се интересува, но все не запомня, обърква нещата, кара го лежерно...

И при нас така. Ама много се дразня, че не запомня, а ако запомни пък спазва до такава точност, че не преценява ситуацията всеки път.
Защо не запомнят или запомнят погрешно? Това някой да ми го обясни моля, защото аз запомних как да зареждам акумулатора с ток и къде държим кабелите, мога да събразя, кога да изключвам таблото или само един бушон, а мъжката половинка не запомня супер смеши неща.
[/url][/url]