0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #100 -: Октомври 27, 2011, 12:37:42 pm »
Раши, както са казали вече останалите: важното е детето да е здраво. Това с килограмите и сантиметрите е суета, особено пък като се касае за долна граница. Мия на 1 година беше в златната среда, както се казва, а сега всичките й връстници изглеждат като с 2 години по-големи от нея. На 5 год. е висока 106 см. и тежи 17,600 кг. по последни данни. Вярно изглежда ниска на фона на останалите деца на нейната възраст, но си има чудесен апетит, да чукна на дърво и има хубаво тяло. Надявам се и като порасне да е така. Няма лошо ако не стане с манекенска височина, важното е да има хубаво тяло като майка си :wink:.
За телевизора, не изпадам в крайности. Аз лично гледам много, но в детската стая скоро няма да сложим. Едната причина е, че Мия въобще не седи там, а другата е все пак да не си прекарва времето само в гледане на телевизия. Тя преди гледаше фиеста тв. до припадък, сега гледаме Том и Джери. Уви след като вече не понасям Мечо Пух, който ми беше любим герой, скоро ще намразя и Том и Джери, че наизуст ги знам вече, ама здраве да е. Детето се забавлява, а това е важното.
Да оздравяват бързо всички дечица.
<br />[link=http:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #101 -: Октомври 27, 2011, 12:45:48 pm »
Извинявай, в никакъв случай не исках да прозвучи като заяждане. Просто ми стана интересно. И аз съм с алергии и чудесно съм чувала за полените. Вече ще игнорирам, няма да питам ... :)
Извинявай ако е така. Просто ми прозвуча като заяждане, за което се извинявам.

Тук полените са почти целогодишно и в момента алергиите са много яки наново, така че правя каквото мога да я облекча поне малко, защото ми е жал като я гледам как се мъчи милата. Като мине сезона отиваме на алерголог, за да изледваме от какво точно са и да започне персонализирани инжекции за каквото тя е алергична. На мъжа ми много помогнаха, защо не опиташ и ти?

Боби


  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #102 -: Октомври 27, 2011, 13:46:13 pm »
Извинявай, в никакъв случай не исках да прозвучи като заяждане. Просто ми стана интересно. И аз съм с алергии и чудесно съм чувала за полените. Вече ще игнорирам, няма да питам ... :)
Извинявай ако е така. Просто ми прозвуча като заяждане, за което се извинявам.

Тук полените са почти целогодишно и в момента алергиите са много яки наново, така че правя каквото мога да я облекча поне малко, защото ми е жал като я гледам как се мъчи милата. Като мине сезона отиваме на алерголог, за да изледваме от какво точно са и да започне персонализирани инжекции за каквото тя е алергична. На мъжа ми много помогнаха, защо не опиташ и ти?

Боби
Да стигна до алергиите аз...пролет ми е голям проблем, когато хвърчат Тополите...само тогава.  Затова все още се ослушвам както се вика, но за малко детенце е кошмарно  :(

Имахме голями неволи с племенника на тази тема, не ми се говори...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #103 -: Октомври 27, 2011, 13:56:14 pm »
Като е станала въпрос за алергии да попитам-някой знае ли добър детски алерголог във Варна?Ива постоянно прави ларингитови кашлици,които според лекарите са на алергична основа.Започват от раз както нищо и няма и така си отшумяват след 7-10 дена пак от раз спира.Давам единствено Перитол,но много спи от него-последния път от 1 ч.л. спа 3 часа без да мръдне.Нямам идея къде да я заведа,приемам всякакви съвети и препоръки.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #104 -: Октомври 27, 2011, 14:04:10 pm »
Като е станала въпрос за алергии да попитам-някой знае ли добър детски алерголог във Варна?Ива постоянно прави ларингитови кашлици,които според лекарите са на алергична основа.Започват от раз както нищо и няма и така си отшумяват след 7-10 дена пак от раз спира.Давам единствено Перитол,но много спи от него-последния път от 1 ч.л. спа 3 часа без да мръдне.Нямам идея къде да я заведа,приемам всякакви съвети и препоръки.
Ние ходим при д-р Петришка - детски алерголог в Градска болница. Обаждаш се на регистратура, те те свързват да си запишеш час. Работи с направления. При нея сме диспансеризирани.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #105 -: Октомври 27, 2011, 14:11:52 pm »
Да стигна до алергиите аз...пролет ми е голям проблем, когато хвърчат Тополите...само тогава.  Затова все още се ослушвам както се вика, но за малко детенце е кошмарно  :(

Имахме голями неволи с племенника на тази тема, не ми се говори...
При Ивана започнаха на 8 месеца. Като я заведох на алерголог той мислеше, че е от млякото. Тогава беше на АМ, ама то нали от краве мляко се прави. Каза, че от това можело също да и тече носа, а било рядко толкова малко дете да има сезонни алергии. Но като и взеха кръв за хранителни алергии се оказа, че към нито едно от нещата, за които я изследваха, не е алергична. Обаче казаха, че е малка да и правят теста на кожата за сезонните алергии и да почакаме докато стане на годинка. Честно ти казвам, на това дете не спря да му тече носа около 2-3 месеца. В градината забраних да я изкарват навън с другите, за да не стане по-зле. Сега лятото мина, но в последно време пак ми се сополи, а онзи ден и очичките и съзяха, та мисля, че е пак алергия. Никое от леките лекарства не помага, само неща, които са доста по-вредни и и давам по половин доза поне да сгъсти сополите, че иначе се измъчи.
За инжекциите казвам, защото съм свидетел, че са ефективни, ако човек е търпелив. Те правят някаква сбирка от неща, които са точно специфични към това, което кожният ти тест  е показал т.е. всяка доза си е направена лично за твоите алергии. Това се прави в голям разтвор и се инжектира на определен интервал.После се минава на по-малък разтвор т.е. по-концнтрирано и т.н. В крайна сметка се стига до пълна сила, разреждат се инжекциите и се стига д 4 инжекции на година. Идеята е да ти свикне организма малко по малко с тези алергени и да се направи по-малко чувствителен към тях.  Мъжът ми дори не издържа да ги направи всичките и пак има оргомен ефект. Първата година след зпаочването не помогна, но после продължи още 6 месеца и се отказа ( понеже не били действали) и следващата година нямаше алергии, което никогане се е случвало. Така изкара 2-3 години и сега пак е започнал да има по малко, но това е, защото не слуша, че трябва да е на поддържащата доза, която е на 3 месеца веднъж и пак ще си направи проблем, но той е дървен философ :-). А Ивана няма къде да ходи да не издъжи, защото ще и ги бия както си трябва. Те са подкожни с мъничка игличка, не е проблем. По-добре от това, което е сега. Пък и не са лекарство, а трайно решение.

За тополите до колкото знам хвърченето на пухчетата съвпада с времето когато нещо друго цъвти, към което всъщност хората са алергични. Дори на места изсякоха тополите, но не им помогна, освен че няма замърсяване с пухчета :-).
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 14:29:10 pm от Bobbie »


  
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #106 -: Октомври 27, 2011, 14:18:11 pm »
Ние също ходим при  доктор Петришка в ДКЦ 1 до катедралата. На нас ни е изписала Зиртек. Ако се активира алергията за 3-5 дни с капчиците отминава, без да създава дискомфорт на детето. Дават се вечер, но ако е обострено може да се раздели според докторката и на два приема - сутрин и вечер.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #107 -: Октомври 27, 2011, 14:28:20 pm »
yana-v , добре, че ви действа Зиртека. При нас няма никакъв ефект.

Б.


  
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #108 -: Октомври 27, 2011, 14:39:49 pm »
Яна, ние сме на Ериус, Зиртека не им помага много...
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #109 -: Октомври 27, 2011, 14:46:39 pm »
И ние Ериус. От Зиртека се изрина  8O
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #110 -: Октомври 27, 2011, 14:54:10 pm »
Боби, на мъжа ми така са му лекували алергия, когато е бил дете. Сега не съм забелязала да реагира алергично през пролетта.

сия, мерси за идеята за козирката! Ще пробвам. Поне вече не пищи, когато трябва да се къпем. Давам му много играчки и играе под душа. Сега пък с триста зора го изкарвам.  :lol: Но не дава да му пипна главата.

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #111 -: Октомври 27, 2011, 15:40:17 pm »
Ние сме на Ксизал,когато се наложи.Добре му понасят.

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #112 -: Октомври 27, 2011, 15:45:45 pm »
Но не дава да му пипна главата.

При нас поотмина това. Сега седи с пластмасова усмивка докато му я мия. Явно съм прекалила със смеха и усмивките показвайки, че не е страшно. Много са смешни тези младежи  :)
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #113 -: Октомври 27, 2011, 16:16:16 pm »
Ха ха, Мидж, разби ме с пластмасовата усмивка :)

Алергиите са упорита работа. За съжаление все-повече хора имат алергия към нещо. Явно са бич на съвремието ни.

Мешко, права си! Важното е да са здрави мъниците. Тя моята Ники едва ли си остане нисичка, защото аз съм почти 1.80, татко и също е сравнително висок. Е, може да е взела по-дребен ген от бабите си знае ли човек. Но, нежно джобно гадже или баскетболистка, няма значение, само да е добре! :)

И на мен ми казаха да внимавам с обажданията от 145! Ще се пазим значи!


*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #114 -: Октомври 27, 2011, 16:28:40 pm »
Благодаря!
Мими Градска болница имаш предвид Окръжна ли?Дай телефон моля те!
На Ива Ериуса не и действа.Давала съм го няколко пъти,без резултат.Минем ли на Перитол по се повлиява,но имам чувството,че вече започна да привиква към него и не и действа така както преди години.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #115 -: Октомври 27, 2011, 16:57:56 pm »
Пими, Градска болница е до Централна поща. Телефон 052/474652/53 вътр.236.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #116 -: Октомври 27, 2011, 17:10:38 pm »
Раши, добре си е мишочка  :)! Аз гледам килограмите спрямо ръста.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #117 -: Октомври 27, 2011, 17:13:16 pm »
Мини, бързо да минава ушенце на детенце!

Много боли, Митака на около три годинки
се въртя на земята с ръце на главата около час!
И от тогава щом се разболеят и започнат да дърпат ушенцата
карам личната да им ги проверява и без да е убедена, че е нужно!
Спасих Калина така от едно започващо възпаление!

Раши, я не се връзвай...
Жизнена, хапваща, усмихната...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #118 -: Октомври 27, 2011, 18:37:57 pm »
Тъй като ние сме имали няколкократно отити, вече се научих, като има хрема, от оная задната имам едно малко фенерче и гледам ушите, зачерви ли се и хоп веднага ходя на уши нос и гърло. Винаги в такива случаи са ми казвали да започна 5 дни Отипакс, понякога сме се спасявали от АБ. Та така ходя си с фенерче ключодържател и си светкам  :D :wink: купих и за детенце да си има и той от доволен предоволен.
С времето всяка майки започва по от рано да разпознава симптомите особено като са чести повтаряеми и по реагира с време, лошото е когато е нещо не типично. На моменти съм такава паника, но бързо се овладявам. Но признавам се търся всякаква информация и консултация.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #119 -: Октомври 27, 2011, 19:17:59 pm »
Боби, на мъжа ми така са му лекували алергия, когато е бил дете. Сега не съм забелязала да реагира алергично през пролетта.
Еййй, страхотна надежда ми даваш, да знаеш. Аз шях да пробвам при всяко положение, но сега съм още по-оптимистично настроена, че няма цял живот да ми се мъчи детето.