0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #20 -: Октомври 25, 2011, 00:52:02 am »
Джей, то е ясно, че чистачката няма да реши проблема на Раши, но поне малко да я отмени за някои неща. Иначе съм съгласна с теб и останалите, че трябва диалог.

На всички болни дечица - бързо оздравяване!

Лека нощ!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #21 -: Октомври 25, 2011, 07:26:33 am »
Здрава и спокойна седмица!

Страдам искрено с всяко болно детенце...
Бързо оздравяване на всички малки и големи...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #22 -: Октомври 25, 2011, 08:42:18 am »
Здрава и усмихната седмица!

И ние в отбора на болните :( Марти от събота вечер е с Т и все висока, вчера 2 часа след като бях дала нурофен качи 39,5, та и хексалгин дадох, но според педиатърката не било страшно, такъв бил вируса сега, дано е права и мине бързо. Какво давате при първи симптоми на вирус, на нас винаги едно и също ни изписва - меркуриус, изопринозин и ангин хил. За първото четох че има живак, второто Бърди писа, че не се дава, третото досега не бях взимала и реших да пробвам с него.

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #23 -: Октомври 25, 2011, 09:21:20 am »
Аз ангин хил го харесвам и цял сезон сме с него. Когато забележа, че е червено гърлото започвам два ударни дни. На всеки 2 часа давам по 2 хапчета първият ден, вторият вече се вижда подобрение и давам пак често, но не чак толкова. Това лекарство го започнахме когато бяхме на 3 и половина, та до сега. Върши чудесна работа. След вторият ден продължавам с приема според хода на заболяването. След това давам сутрин и вечер по 1 или 2 хапчета профилактично. Спирам го чак след пролетният грипен сезон. Освен това давам и рибно масло /Ескимо Кидс/ от това съм супер доволна, поне при нас действа добре.
Днес в групата бяха само 3 деца от 35, ще станат и повече но няма да са повече от 10.

На нас преди, като ни беше червено гърлото изписваха винаги тантум верде за гърлото, ксилометазолин/виброцил или черни капки за носа. Ако ухото е червено пък капки Отипакс. И винаги това изписват от години, ако трябва да изчакваме с АБ.

От миналата година давам и детски Фервекс още в началото на кихавицата и пресича веднага. Давам по едно прахче на ден за 3 дни, само ако има температура по 2. Ако след 3-ият ден не се подобри или е в същото състояние, водя на лекар.
Нослето промивам от години вече само от банка физиологичен разтвор, струва 1.60 и е 500 мл., стига ми за по дълъг период, а и има ефект, от колкото този скъп Стеримар. Мисля той е за бебета до 1 годинка.

Не че някой го вълнува с какво лекувам, но споделям опит. Както лекувам детето, така и нас, без промивките на нослето.

Здраве на всички и се пазете, до колкото това е възможно.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #24 -: Октомври 25, 2011, 11:14:21 am »

Нослето промивам от години вече само от банка физиологичен разтвор, струва 1.60 и е 500 мл., стига ми за по дълъг период, а и има ефект, от колкото този скъп Стеримар. Мисля той е за бебета до 1 годинка.
Цитат

Със спринцовката ли го впръскваш? Моето диване никак не дава да го чистя. Добре че се спогодихме за АБ и го пие без проблем. Иначе за всичко друго сме на хитрини и подкупи. А най-често се гоним из целия апартамент.

Jbrul, ако не бъркаш името на HUGGIES с NUGGIES, най-вероятно проблемът е в нескопосана имитация. Aз ползвах Хъгис и съм доволна от тях.



 

Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #25 -: Октомври 25, 2011, 11:34:21 am »
освен Ники и аз в отбора с болните :(
[/url][/url]
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #26 -: Октомври 25, 2011, 12:08:21 pm »
Перде, кое ескимо даваш - капсули, сироп?

Някой има ли впечатления от Инфлуцид или подобни за профилактика?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #27 -: Октомври 25, 2011, 12:32:52 pm »
И при нас така. Ама много се дразня, че не запомня, а ако запомни пък спазва до такава точност, че не преценява ситуацията всеки път.
Защо не запомнят или запомнят погрешно? Това някой да ми го обясни моля, защото аз запомних как да зареждам акумулатора с ток и къде държим кабелите, мога да събразя, кога да изключвам таблото или само един бушон, а мъжката половинка не запомня супер смеши неща.
Ти пък... мъжът ми не може да запомни вече над една година как искам да сапунисва бебето. Вчера пак се сдърпахме, че не прави почти никаква пяна, а я маже. Аз не го наблюдвам непрекъснато какво прави, защото в същото време, аз къпя Ивана във ваната, а той къпе Андреа. Все си мислех, че при нормалните хора такава забележка се прави един път, а при нас една година вече. Да не говорим, че като го помолих да направи вечерята на Ивана, пък аз в замяна да щъкам с нея по магазините, да има време да си почине, се прибрах и намерих една пилешка кълка ( която тя не може да дъвче) оставена в микровълновата. Предполага се, че това е с което трябваше да я храня.  Все едно с малко дете си имам работа.
Ние не сме болни, но вероятно скоро ще сме, защото сме с алергия и жестоко течащ нос.

Боби


  
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #28 -: Октомври 25, 2011, 13:13:29 pm »
Някой има ли впечатления от Инфлуцид или подобни за профилактика?
Гола вода-поне при нас.На детенце на моя приятелка действат уж.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #29 -: Октомври 25, 2011, 13:21:12 pm »
Като ви чета и се сещам за баща ми. Мете той, а баба ми застанала до него и му обяснява, че видиш ли прах вдигал и гълтал, а метлата била малка, да вземе по-голямата. Човека най-накрая не издържа и и каза, че е на 50 години, а тя все още се опитва да го учи да мете  :lol:.
Боби ако мъжа ми ще си къпе детето със сигурност няма да му вися на главата и да му давам наклон колко да я сапунисва  :). Ще ги оставя да се насладят на банята...
Плюс това върша нещата както смятам за добре и до колкото ми стигат възможностите и силите. Много мразя да ми висят на главата и да ме коригират, затова и аз не го правя.  :) Не тренирайте за свекърви толкова от рано, има време  :lol:

Инфлуцид, цинабсин и сие дава и моята педиатърка, а аз просто не ги купувам. И с тях и без тях, все тая според мен. За комшииката са дар небесен  :lol:. Не, че според мен ако не ги е давала, ще е нещо различно, ама здраве да е  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #30 -: Октомври 25, 2011, 13:44:30 pm »
Боби ако мъжа ми ще си къпе детето със сигурност няма да му вися на главата и да му давам наклон колко да я сапунисва  :). Ще ги оставя да се насладят на банята...
Плюс това върша нещата както смятам за добре и до колкото ми стигат възможностите и силите. Много мразя да ми висят на главата и да ме коригират, затова и аз не го правя.  :) Не тренирайте за свекърви толкова от рано, има време  :lol:
Хех, това все едно аз съм го писала. У дома мъжът ми се пробва да замества свекървата - "Защо режеш доматите по този начин, защо като стържеш кашкавала не... и т.н...", да не ставам досадна и аз. Обаче, аз нали на мен си приличам, та го лекувам много лесно от такива състояния. Връчвам му каквото там правя да го направи той - нали знае по-добре, а аз се изтягам на дивана  :lol: :lol: :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #31 -: Октомври 25, 2011, 14:14:48 pm »
Боби ако мъжа ми ще си къпе детето със сигурност няма да му вися на главата и да му давам наклон колко да я сапунисва  :). Ще ги оставя да се насладят на банята...
Плюс това върша нещата както смятам за добре и до колкото ми стигат възможностите и силите. Много мразя да ми висят на главата и да ме коригират, затова и аз не го правя.  :) Не тренирайте за свекърви толкова от рано, има време  :lol:
Хех, това все едно аз съм го писала. У дома мъжът ми се пробва да замества свекървата - "Защо режеш доматите по този начин, защо като стържеш кашкавала не... и т.н...", да не ставам досадна и аз. Обаче, аз нали на мен си приличам, та го лекувам много лесно от такива състояния. Връчвам му каквото там правя да го направи той - нали знае по-добре, а аз се изтягам на дивана  :lol: :lol: :lol:
:lol: :balk_103: И настава тишина, следващия път си режем салатата на спокойствие  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #32 -: Октомври 25, 2011, 16:19:51 pm »
Боби ако мъжа ми ще си къпе детето със сигурност няма да му вися на главата и да му давам наклон колко да я сапунисва  :). Ще ги оставя да се насладят на банята...
Плюс това върша нещата както смятам за добре и до колкото ми стигат възможностите и силите. Много мразя да ми висят на главата и да ме коригират, затова и аз не го правя.  :) Не тренирайте за свекърви толкова от рано, има време  :lol:
Хех, това все едно аз съм го писала. У дома мъжът ми се пробва да замества свекървата - "Защо режеш доматите по този начин, защо като стържеш кашкавала не... и т.н...", да не ставам досадна и аз. Обаче, аз нали на мен си приличам, та го лекувам много лесно от такива състояния. Връчвам му каквото там правя да го направи той - нали знае по-добре, а аз се изтягам на дивана  :lol: :lol: :lol:
:lol: :balk_103: И настава тишина, следващия път си режем салатата на спокойствие  :lol:

Мда и аз в последно време така го лекувам, много бързо му минава желанието да ме командори :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #33 -: Октомври 25, 2011, 17:31:14 pm »
sia ...ЦЪ  :lol: Не бъркам името, преди да напиша този пост специално проверих пак надписа на пакета да не би нещо...HUGGIES си е. За имитация - не ми се вярва /не че е изключено/, но памперсите бяха сложени на голям рекламен щeндър на HUGGIES, при това в един от най-добре заредените и оборотни бебешки магазини в СЗ. Споделих за случаката, точно защото и тук съм чела супер отзиви за тази марка и на други места съм чувала суперлативи, ето и ти самата си доволна...та никак не мога да си обясня защо така се случва с моите памперси на тази марка :( Днес пак пробвах да сложа от тях за обедния сън на Дани и то съвсем умишлено - да пробвам когато само си лежи, не се швъка, ходи, сяда и пр., да не би онези двата да са се разместили нещо. Еми за по-малко от 2 часа спане - детето пак мокро. Добре, че се изхитрих да сложа протектор в случай, че стане така отново, поне да не пера чаршафи. Не знам дали съм попаднала на менте, или са развалили качеството, или точно този вид не са ОК /имаше и друг модел/, нямам идея какво и защо е така, ама в случая е така и затова го споделих тук.
Още повече ме е яд, че нямаше малки пакети за проба и си купих пакет 60бр., в конкретния случай - все едно в кофата съм хвърлила пари, ама живи и здрави да сме. Та аз да съм казала при мен какво стана, пък всяка майка си решава да пробва ли, или не. В това време дето парите са кът - мен може да не ме събарят тези пари, с които съм се набутала, ама на някой друг може да му накърнят бюджета...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #34 -: Октомври 25, 2011, 17:50:38 pm »
Става въпрос за "NUGGIES", моите са в зелен пакет. Вчера ги купих,  защото бях чувала и чела супер добри отзиви за тях и ми попаднаха.
Sia за това те е питала за името  :wink:.

Колкото до мрънкането... онзи ден наистина се отвратих от себе си  :oops:. Бяхме поканили приятели по повод рождения ми ден. Обикновено на всички празници - наши и чужди, все сме вкъщи, голям кеф ми е да готвя и подреждам за гости. Обаче явно мъъъничко съм започнала да се надценявам  :lol:, сметките ми излезнаха криви - едното дете имаше кошмари през нощта и не можах да спя покрай него, другото реши да не спи през целия ден... И всичко се обърка. Отидох и се навиках на мъжа ми, че много бавно действал  :oops:, че бил направил това, а не онова... Накрая влезнах под душа и се наревах на спокойствие  :D. Обаче си обещах, че повече няма да правя така  :lol:... а на гости предимно ще ходя /не че някой ни кани де  :wink:/.

Успешна и здрава седмица!
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #35 -: Октомври 25, 2011, 17:59:24 pm »
Става въпрос за "NUGGIES", моите са в зелен пакет. Вчера ги купих,  защото бях чувала и чела супер добри отзиви за тях и ми попаднаха.
Sia за това те е питала за името  :wink:.

Така бе мац, заблязах аз най-после че погрешно съм написала в яда си, ама вече не можех да редактирам. :oops: Затова и последно уточних, че баш за HUGGIES говоря, не за нещо звучащо по подобен начин. Сигурно ще са някое менте все пак, независимо колко "оригинални" надписи имат навсякъде...при толкова добри отзиви да става така - нямам друго обяснение. :?

Иначе да не ти пука, че си навикала "Д-р Дулитъл", човекът работи с всякакви капризни хайвани и теб ще изтрае веднъж. Ако не му викаш повече - ще получиш подарък: "грижа за ноктите за предни и задни крака".  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #36 -: Октомври 25, 2011, 18:02:48 pm »

Иначе да не ти пука, че си навикала "Д-р Дулитъл", човекът работи с всякакви капризни хайвани и теб ще изтрае веднъж. Ако не му викаш повече - ще получиш подарък: "грижа за ноктите за предни и задни крака".  :lol:

Ей тва ми "поправи " седмицата, тенкю  :D!
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #37 -: Октомври 25, 2011, 18:08:16 pm »
Перде, кое ескимо даваш - капсули, сироп?

Някой има ли впечатления от Инфлуцид или подобни за профилактика?

Eskimo kids давам го на сироп ими привкус на тути фрути, но де факто не е сладък, много е приятен.
А за този Инфлуцид, какво да кажа пълна глупост.
На нас доктора уши нос и гърло ни  сподели за Angin Heel. Бяхме през 10 дни болни и човека му дажаля, да лекува детето с АБ нон стоп, та ми предложи да пробвам това и от тогава си го ползвам.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #38 -: Октомври 25, 2011, 19:32:44 pm »
В началото и аз ползвах главно Хъджис и бях доволна от тях, но ми идваха скъпички, та ги смених с други. :)
Веднъж обаче, се случи да взема Хъджис от Кауфланд - нямаха нищо общо с тези, които бях ползвала преди. Бяха някакво менте и по същия начин, както при Жбрул, постоянно изтичаха и Виктор беше все мокър. Причината, според мене беше, че тези фалшивите не бяха ластични отзад, както е при оригиналните, и колкото и да пристягах лепките отпред нямаше как памперса да прилепне плътно по гръбчето и все изтичаше отнякъде.
Та погледни да не би твоите да са такива и затова да се получава изтичането от тях.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #39 -: Октомври 25, 2011, 21:07:10 pm »
Боби ако мъжа ми ще си къпе детето със сигурност няма да му вися на главата и да му давам наклон колко да я сапунисва  :). Ще ги оставя да се насладят на банята...
Плюс това върша нещата както смятам за добре и до колкото ми стигат възможностите и силите. Много мразя да ми висят на главата и да ме коригират, затова и аз не го правя.  :) Не тренирайте за свекърви толкова от рано, има време  :lol:
Аз ще съм тъща,не свекърва:-)
 
Ти и товят мъж как си правите нещата си е ваша работа, при нас нещата се вършат от двамата. Значи според теб, ако искам да е чиста след баня, трябва сама да си го свърша? Защото на мен не ми е все едно дали е чиста или мръсна. Би ми било все тая как го прави, ако е изкъпана, но това както и да го прави без сапунена пяна няма да стане. А дали я къпе първо от ляво или от дясно  и кога и мие косата ми е все тая. Той между  другото и това се оказа, че си съкращавал, понеже аз въпреки че съм там, не го гледам него какво прави, както си мислиш, а си гледам Ивана. Обаче косата и изглеждаше мръсна и го попитах и се оказа, че решил че нямало нужда всеки ден да я мие. Вероятно според теб трябва да я взема отделно да и измия косата, понеже той толкова е решил да направи? Ми утре може да поиска да и измие само единият крак и аз какво - пак да съм благодарна? Такива мърльовски изпълнение много мразя. Като ше прави нещо да го прави като хората, не половинчато.  Хич не разбирам логиката детето да е недокъпано след неговата баня,понеже видиш ли бил благоволил да го свърши. И логиката да съм му благодарна, че е участвал също не я разбирам - все едно не му е работа да се грижи за децата си. Тя му е дъщеря и на него, не само на мен. Не ми прави услуга на мен, че я къпе, както аз не му правя на него, че къпя Ивана.


Жбрул, Хъгис и аз не ги обичам, но заедно а Памперс се водят за най-добрите тук. Имам приятелки, които само тях позлват, но на мен не ми харесва формата как са изрязани. То има различни видове, но аз съм прабвала само един и се отказах. Една приятелка твърди, че и били точно по формата на дупето на детето. Сигърно наистина има нещо, че за различни дупета различно стават :-).

Б.
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 21:30:08 pm от Bobbie »