0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #220 -: Октомври 30, 2011, 16:55:25 pm »
Случва се, аз и духах в устата за да предизвикам вдишване. Няма да си спомням един подобен случай в който я тръскахме надолу с главата за да поеме въздух...още ми спира сърцето..
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #221 -: Октомври 30, 2011, 17:06:37 pm »
Лиде, само еднократно беше нали? А какво провокира това да се случи?


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #222 -: Октомври 30, 2011, 17:30:19 pm »
Мони като започнеше да реве, забравяше да спре. И сега понякога започва да реве и не млъква, като я питам защо не може да ми каже. Казва незнам защо рева, но не мога да спра...Тук за година го е правила 2 пъти, но като бебе често. Посиня, защото отидох да простря и ме нямаше цели 3 минути, оставих я с баба и. След това до годинка и отгоре не съм я оставяла. На простора с кенгуру и бебе в него.. Не се притеснявай, не трябва да знае, че е станало кой знае какво нещо, защото почват умишлено да го правят. При вас е станало неволно от уплаха, може да не се повтори изобщо. Мони сякаш изключваше докато реве до посиняване, незнам дали го обяснявам разбираемо. След това просто не и давах шанса да изпадне в това състояние. Сега вече го израстна, въпреки, че си я държа под око като се затръшка да реве...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #223 -: Октомври 30, 2011, 18:27:14 pm »
И Митко ми ги прави тия номера със захласването но след като му духна в устата оправя.Онзи ден обаче някъде около минута въобще не продиша и целия посиня.Веднага му намокрих личицето със хладка вода и се оправи.След това се разплаках...явно от емоциите.После споделих на доктора,при който си го водя от време на време и неговия отговор беше,че за обикновен човек това е плашещо,а не е толкова страшно в действителност.Организма на човека бил така създаден,че дори и детето да не "иска",когато белите дробове останат достатъчно дълго без въздух,то рефлекторно поема.Абе...да не се случва казвам аз.

Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #224 -: Октомври 30, 2011, 19:11:37 pm »
Случвало се е и при нас. Духам в лицето и после пръскам с хладка вода. Ако е рев от инат, че съм му взела нещо и не помага духането в лицето, а още повече реве, го взимам на ръце и започвам да "пърдя" с уста във вратлето и гънката на шията. Веднага се разхилва и забравя :lol:
[/url][/url]
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #225 -: Октомври 30, 2011, 20:12:42 pm »
Благодаря, момичета! Утре ще говоря и с педиатърката. Дано не ни се случва повече.
Чудно ми е как стана така почти от нищото. Никол не е плакала или да се е драла дълго, че да се прехласне. Прехласна се ей така изведнъж. Падна и започна. Сучвало ми се е да плаче от яд, колики и т.н. и да се прехласва, о икога за толкова дълго!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #226 -: Октомври 30, 2011, 21:21:13 pm »
за захласването - няма страшно! д-р Масларски изрично каза, че това е само стряскащо, но не и опасно. дишането е рефлекторен процес, няма да се задушат от това, че не си поемат въздух, защото рефлексът ще ги накара да вдишат в крайна сметка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #227 -: Октомври 30, 2011, 21:46:54 pm »
Раши, доста стряскащо звучи... На мен лично не ми се е случвало.

Аз питах в бебешката тема, но да попитам и тук. Как поддържате влажността в детската стая през зимата? От няколко дни сме пуснали парното и Тереза ми се буди сумтяща, аз също умирам от жажда... Имаме овлажнители за въздух, но четох мнението на д-р Бърди, че не е добро решение.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #228 -: Октомври 31, 2011, 04:08:56 am »
Раши, доста стряскащо звучи... На мен лично не ми се е случвало.

Аз питах в бебешката тема, но да попитам и тук. Как поддържате влажността в детската стая през зимата? От няколко дни сме пуснали парното и Тереза ми се буди сумтяща, аз също умирам от жажда... Имаме овлажнители за въздух, но четох мнението на д-р Бърди, че не е добро решение.
Измери я, и ако влажността ти пада под 30-40% по-добре си го ползвай овлажнителя.  От какъв зор да слагша мокри кърпи и тем подобни, като идеята е същата - да се изпари вода, че да се качи влажността.




  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #229 -: Октомври 31, 2011, 04:50:08 am »
40 е в момента... Ще го включа в съседната стая. Мерси, Боби.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #230 -: Октомври 31, 2011, 05:48:19 am »
40 е в момента... Ще го включа в съседната стая. Мерси, Боби.
40-45% казват, че е е идеалнато, така че може би оше нямаш нужда. Обаче ако се чувства неприятно и така, направи си го да ти е приятно ;-). При нас винаги е поне 60% и то с килиматик, понеже влажността тук е висока, но не се усеща да е много.

Б