0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #180 -: Октомври 28, 2011, 20:37:29 pm »
другари, рецептата за сок от арония ще дам, когато се видя с баба ми и я разпитам, защото тя ми го направи... аз само осигурих плода. продаваха това лято на нашето пазарче плод от арония. отглежда се и у нас, даже имаме на вилата една трънка арониева, дето веднъж дори даде пет плодчета. но в южните райони вирее, даже в Пловдив правят промишлено "сок от арония", пише по рецепта на проф. някой си от института по ХВП.

но по принцип, този тип сурови сокове са с доста захар, няма как иначе да се консервират. после се разреждат с вода. по същия начин баба прави сок от френско грозде.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #181 -: Октомври 28, 2011, 21:20:34 pm »
Пешек, не е лимонада бе, захарта и водата са 1:1, а лимона е от мен, че иначе ми е малко силен вкуса.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #182 -: Октомври 28, 2011, 22:00:34 pm »
Мммм, да, и на нас сокът от бъз ни е любим! Правих сироп това лято и мъжо ми се чудеше за какво го правя. Както се чудеше го изпи за 2-3 седмици и сега пак нямаме  :lol:

Иначе за витамини питам, не да ни пазят от вируси. Питам по-скоро понеже на Ники хемоглобинът излезе нисък и съм чела, че витамините усилват апетита, та затуй. То няма как да ни е висок като тя е злояда! Тези дни беше и болна и съвсем нищо не яде, та я овапцахме.


*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #183 -: Октомври 28, 2011, 22:55:42 pm »
Раши, аз знам за че витамин С повишава апетита, за другите витамини не знам. Та не пречи да пробваш, 5-6 дни да й даваш, както се казва, ако не помогне няма да навреди :)
Моята баба, бог да я прости, правеше сироп (това е туй с многото захар, дето се разрежда, другото е сок) от какво ли не - касис, вишни, бъз, череши, арония... Но пусто, детска му работа, нищо не можеше милата да ме накара да пия, не че и сега пия такива неща де :lol:
Мама миналата година беше направила за децата нектар от праскови и ябълки и нектар от круши и ябълки, със съвсем мъничко захар, никак не беше лош, но го затвори в бутилчици с капачки и свари малко, за да се консервира все пак. Абе дори и с повече захар, пак е по добре да пият домашно приготвен сок от колкото разни боклуци гъчкани с оцветители и консерванти.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #184 -: Октомври 28, 2011, 23:20:19 pm »
Това лято правих два пъти сироп от бъз. 50 цвята от бял бъз, накиснати в 1,5л. вода престояват една нощ до 24часа.Полученият сок се прецежда и му се добавя 1-1,5кг. захар.Добавям му и сока от 1-2 лимона.
Нашият отдавна свърши.В жегите е истински еликсир.На детето още не съм давала, но догодина, живот и здраве!
Не е толкова страшно, че в сиропите има захар.Важното е,че не е глюкозо-фруктозен или само фруктозен сироп-те са истинският мор за панкреаса и за инсулина.
Освен това, сиропите са извлек от плодове, който не е подправен с никаква химия и ако не са варени са със запазено съдържание на витамини.
Много по-безвредни от някои детски храни. Вчера зачетох състава на едно пюре с вишни на "Хаманек"- имаше захар, Е-та, фруктозен сироп и не знам още какво!
Да докладвам за намалението в Комсед, Била- Младост: Лудница страшна, достатъчно стоки, всичко е на 50%, вкл. обувки на Колев и Колев, които се продават на отделен щанд/ преди в този магазин беше аутлет на К&К/.
Раши, ние сме пробвали Мултисаностол/ок. 14лв./ и Фарматон Киди/ок. 11лв./- не съм забелязала особен ефект, макар че за вторите ме предупредиха, че повишават апетита, но ние проблеми с това нямаме, по-скоро имаме проблем с лакомията.... :D

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #185 -: Октомври 28, 2011, 23:36:26 pm »
Аз от дъжд на вятър давам Киндер Фит. Ужи били хубави, не много скъпи, дали има полза обаче незнам.
За соковете, правя си компоти с малко захар и им ги разбивам с шейкъра. Купени почти не давам, аз не купувам, ако някой им донесе като идва на гости, естествено им го давам. Макар, че като питат каво да им взимат, казвам - банани  :lol:
Малейййй, голям звяр съм била  :lol:
Аз тази вечер няма да спя, кръстницата ми е в родилното и с кръсника обикаляме тука, чакаме да роди.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #186 -: Октомври 29, 2011, 00:02:42 am »
Обикаляй, обикаляй, да видиш на мъжа ти какво му е било :lol:.
Аз още разправям на Кръстю, че има да черпи сина на една приятелка, дето реши да се ражда седмица преди да влезе в 9 месец. И видях какво е като обикаляхме двамата с него пред клиниката.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #187 -: Октомври 29, 2011, 00:15:07 am »
Вчера зачетох състава на едно пюре с вишни на "Хаманек"- имаше захар, Е-та, фруктозен сироп и не знам още какво!
Зависи от Е-тата,не ги слагай всички под един знаменател, защото без някои от тях рискуваш да си натровиш детето. Някои дори Са полезни - ето виж тук: http://www.kukuriak.com/%D0%B5-%D1%82%D0%B0-%D0%B2-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/. Е160А е каротен т.е. витаминА, Е260 е оцетна киселина - все едно салатка хапваш :-). Е300 е витамин С, Е296 до Е308 са полезни, след това има разни витамини, има соли ... идеята е, че не са всички Е-та „лоши“.



  
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #188 -: Октомври 29, 2011, 00:16:16 am »
и Жорето отказа рано стола за хранене.Аз доста зор видях да го напъвам да седи  :lol:,то не беше да храним коли,то не бяха приказки,пък куклен театър му играх с едни кукли за ръцете и за какво...Сложих го детето на малка детска маса със стол и си ядеше само даже и до ден днешен е така.Лигавници не ползваме ,миналата година в яслата казаха да не носим повече и ги изхвърлих направо.

 И ние се възползвахме от промоцията на Комсед в Младост,но чак към 16ч. бяхме там и доста беше поизкупено.Купихме Лего 1600 части ,една писта и 10-тина малки колички.Обаче легото май няма подложка (ето такава http://www.mytoys.de/LEGO-Steine-Co-LEGO-620-Steine-Co-Blaue-Bauplatte/LEGO/KID/de-mt.to.br01.21.02/1910107) и ще трябва да си търся.Харесаха ми доста неща иначе -разни настолни игри,микроскоп,оранжерия и т.н.,но за 3г. дете не стават.

Jbrul и аз си мечтая за такава елха,още миналата година искахме да си вземем,ама няма къде да я сложим и тази година  :(.Надеждата ни остава за следващата,дано вече сме в наше жилище с огромна елха и мнооого украса.Нямам проблем аз с опазването,Жоро винаги е внимавал с елхата.Коледа ми е най-любимият празник и коледното настроение ме обхваща обикновено още от октомври. :lol:Тази година обаче съм на работа баш тогава и ми е кривоооо.

Боби,ние го сложихме като стана на 3г,вече тотално не се събираше в кошарата .Няма прегради,но не е ставал до сега.Той си е и голям вече де.

За килограмите и сантиметрите.Жорко е с кръгло личице и като е с широки панталонки е добре,като го видят обаче с голи крака или тчсни панталони и веднага ми викат,че е отслабнал.Той хем е слаб,хем тежи бая.
Днес ги бяха мерили в градината.Има дете от групата 114см и 24 900кг.,направо се опулих,за 3г. са все пак. 8OЖоро е 107 см. и 17.500кг.
От как е в градината(от септември),има 2 усмихнати точки  :D за добро поведение и участие в учебният процес :lol:,а тази седмица получи и ключодържател награда.Всяка вечер спи с него и го носи в градината.
« Последна редакция: Октомври 29, 2011, 00:22:50 am от z22 »
<br />
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #189 -: Октомври 29, 2011, 01:26:01 am »
Моля ви сЪ, стига писахте за ранно отказване от стола за хранене, че това ще е адското набутване в нашия случай  :lol:

z22 Жорето е вече голям човек и може да пази голямата елха. :D Дребният човек Данаил обаче, е мнооого далече от идеята да пази каквото и да било вкл. и себе си. Та 2 и нагоре метра елха каквато ми се щеше - няма как да сложа безопасно, защото все пак ще трябва да е на пода и той всееее някак "ще си осигури достъп" и какво следва - ясно. Ще си отсанем и тази година на варианта 1,50 м и ще я кача на един плот докъдето още няма как да се добере.

За стъклените играчки и намерението ми да ги оставя задълго в килера...не е от скръндзлик, че Дани ще ги счупи. :wink: А просто тези фини стъкларии, като се счупят - навсякъде може да му се забие стъкълце и даже да не се вижда къде е, може да лапне, да глътне...не мисля да рискувам.

Ели, стъклени играчки съм купувала и от "Бриколаж" и от "Практикер", в последните години и от щандовете за коледни украси, които предполагам по празниците се появяват във всеки град. Преди 6-7 години, с голям зор се намираха стъклени, но напоследък - не е така за щастие.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #190 -: Октомври 29, 2011, 02:23:43 am »
Jbrul, това че не иска да яде в него, не означава, че няма да си седи примерно и да играе. И преди с Алекс и сега с Вяра го свалям най-долу, та да може детето само да се качва и слиза. Вяра много го прави това занятие. Също така като се събираме около масата, ми е по удобно да е в столчето. И вчера като спомена за таблата, моите и двамата като чели рано започнаха да негодуват от нея и почти не е ползвана.

п.п. Ти ползва ли номера с музика от GSM докато ядете. Уууууу от 2-3 седмици от как започна с маймунджулъците, нямаме по скоростно ядене на манджа. А като се сетя, че преди най-дългото ни хранене е траяло 5 мин.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #191 -: Октомври 29, 2011, 02:46:34 am »
Mary , ако ще си играе на стола - става. Щото той има и функция да става на люлка и няма да се чувствам набутана, ако не го ползва за ядене, пък се люлее - все файда.  :lol:

Никакъв номер не съм ползвала докато яде, защото той си яде охотно и бързо. Швъкането и ръкомахането при Дани не са свързани с това, че не иска да яде, или не иска да яде в стола... Той просто като е буден - постоянно се джаска, независимо къде е и какво прави. Както каза баща му веднъж: "Абе това мляко дето му го даваме да не е от кенгуро бе?!!!" Не е питал още дали и пюретата са от кенгуро, или скачащи моркови, ама...това е положението.

Моментът в който Дани замръзва и се "омагьосва" е като тръгнат реклами по телевизията. Вече познава по звука, че са почнали и ако не е край телевизора се дотътря на прибежки с паяка и се намества да ги гледа. Откакто той ги гледа - аз доживях да ми се струва, че по нашите телевизии дават твърде малко реклами, твърде рядко и твърде бързо свършват  :lol: Ще взема да запиша накрая час рекалми нон стоп и ще мога да се изкъпя в извънказармен режим...Примерно ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #192 -: Октомври 29, 2011, 05:46:45 am »
Ще взема да запиша накрая час рекалми нон стоп и ще мога да се изкъпя в извънказармен режим...Примерно ;)
Хе хе, аз съм засичала , че мога да се изкъпя и то с косата за 6 минути :-). Андреа с голям интерес гледа политическите дебати по CNN и докато Ивана още не е станала сутрин аз се къпя като под тревога.


  
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #193 -: Октомври 29, 2011, 11:18:19 am »
И това с къпането ще отмине. Моят се дереше до скоро, ако се забавя в банята повече от 3 мин., но сега се заиграва с играчките си и не му прави такова впечатление. Аз се обличам за излизане за около 9мин.-колкото трае един епизод на" Ну, погоди!" :D
Да, Боби, знам за Е-тата,но захар плюс фруктозен сироп- това ме разби!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #194 -: Октомври 29, 2011, 11:56:15 am »
Момичета, и аз имах същия проблем - опити за къпане за 3 минути без да се разпищи детето или да събаря, чупи нещо. Сега нямам проблем. Човекът си играе, пее, все едно не съществуваме. Само да не дойде някой да го кара да се облича, да ходи на ясла или каквото и друго да било. С триста зора и чувал хитрини се прилъгваме, че да си отвлече вниманието, че иначе се кандърдисваме по 100 часа и няма тръгване. Всъщност, не се оплаквам. Просто всичко се променя толкова бързо.  :)

Към елхата досега никога не е проявявал интерес. Сигурно му има нещо на детето ...  Както казала една братовчедка на моя мъж, щом било от АРТ, сигурно му липсвала средата (не било уравновесено). Да се смее ли човек?! Да плаче ли?!

Джей, моят не се е отказал от столчето. Но то се придърпва към нашата маса. Няма си собствена. Като сложим от показания по-горе лигавник, нещата заспиват.  :D
Столчето уж е с перспектива и като ученик да го ползва. Пък да видим!  :wink:

сия, взех козирката. Вчера основно на моята глава беше. Уж играхме малко с нея преди да се изкъпем. Като му казвам да си я сложи той, все към моята глава сочи.  :lol: Сутринта успя и на баща си на главата да я нахлузи.

Приятен уикенд! По моите ширини времето ще е хубаво. Температурите ще стигнат до 16 градуса.  :)
А сега да яхвам домашното моторно превозно средство ...

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #195 -: Октомври 29, 2011, 16:18:48 pm »
Имаме си момиченце - Миа. Снощи в 1 часа се роди, малко се поизмъчи милата и се наложи секцио, че 5 часа не се увеличаваше разкритието, а изтекоха водите. Но сега и двете са добре, чакам да я изкарат от реанимацията и да ходя да ги видя.
Сега ще имам творчески уикенд, че трябва да правя нещо за изложба в градината от природни материали. Ходихме сега събирахме листа, шишарки, малките бяха в еуфория.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #196 -: Октомври 29, 2011, 16:48:53 pm »
Мими, да ти пратя една чанта кестени?  :lol: Днес Кънчо каза, че явно имаме кестеново дърво в къщи, понеже навсякъде настъпвал кестени. Ами аз какво съм виновна, че детето прилича на майка си. Той баща ѝ докато не види плода, не разпознава дървото, пък и все го бърка с чинарите. А е израснал до парк с такива дървета. Та ако ти трябват само свирни.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #197 -: Октомври 29, 2011, 18:22:10 pm »
Пете, настъпвам кестени из къщи от един месец. По едно време бяха решили, че трябва кестените да спят в нашето легло, само от д****то дето не вадих кестени  :lol:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #198 -: Октомври 29, 2011, 19:42:13 pm »
 :jump12:


И у нас така, добре, че вятърът ги събори всичките. Ама до догодина ще има!
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #199 -: Октомври 29, 2011, 19:53:28 pm »
Не е толкова страшно, че в сиропите има захар.

Да, така е наистина, все пак в един такъв сироп има само две съставки - истински плод и захар. в интерсе на истината децата рядко пият сок, особено Симона, но задължително правя някакъв домашен да имаме, купени отдвна не консумираме.
А бъзът наистина е като елексир в жегите! :D За любителите вкуса на прясната мента - аз добавям към разредения бъз (в който също като вас слагам и лимон) няколко стръка мента, както и няколко парченца лайм и много лед, става разкошно. Може и няколко капки ром, според ситуацията :wink: :lol:
Малинов сок правим също, че лятото при бабата на мъжа ми има много малини - той също върви много със стръкче мента, изцеден лимон и лед.
За гроздовия казват също, че бил много полезен, но не сме разучавали още варианти за консервация на шара. Понякога купувам бутилиран на Дамяница, имам вътрешна информация, че е истински, няма никаква добавена захар, само грозде.

Мими, да ви е живо и здраво момиченцето и бързо възстановяване за мама :)
« Последна редакция: Октомври 29, 2011, 19:55:05 pm от tzvetenze »