0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #120 -: Октомври 27, 2011, 20:34:38 pm »
Момичета, от няколко дни не мога да храня Ники в столчето. Както го сложа, започва един рев, едно тръшкане, отказ от хранене, ужас някакъв. Освобождава се от коланите, изправя се на столчето и започва да се върти. Карах се, молих, пусках ТВ-то - нема братче. С триста зора започнахме да се храним, като храним и гумените животни. Това слонове, котки, патки, риби - всичко изхраних. На идиот се правя вече, издавам звуци от самолети, които кацат в устата му, за да го нахраня. Моля дайте идеи какво да правя? Как отново да го науча.
За сведение - свеки го е научила, че може да яде докато тича и тя след него с лъжица. Сега сме ограничили контактите и се скарахме (отново) по този повод.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #121 -: Октомври 27, 2011, 20:58:37 pm »
Как отново да го науча.
Опита ли да го оставиш да не яде в момента, в който не иска? Сваляш го и след време пак пробваш.   Евентуално ще огладнее, няма къде да ходи. Ивана вчера сама се зареди пред столчето да чака да я вдигна и започна да мънка :-).Аз лично не насилвам за хранене, защото мен ме насилваха и бях много злояда защото свързвах храненето с някакъв тормоз. Да не би пък да си е сменил вкуса или това става с всички видове храна?


  
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #122 -: Октомври 27, 2011, 21:06:09 pm »
Вени, сложи го на стол за големи, например, или на дивана. Деси също много от рано отказа стола за хранене. На 1.4г. го използваше да се катери и да скача по очи от него, но не и да иска да се храни. Махнах го и започнахме седнали на дивана да ядем, нямаше проблем :)
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #123 -: Октомври 27, 2011, 21:16:06 pm »
Как отново да го науча.
Опита ли да го оставиш да не яде в момента, в който не иска? Сваляш го и след време пак пробваш.   Евентуално ще огладнее, няма къде да ходи. Ивана вчера сама се зареди пред столчето да чака да я вдигна и започна да мънка :-).Аз лично не насилвам за хранене, защото мен ме насилваха и бях много злояда защото свързвах храненето с някакъв тормоз. Да не би пък да си е сменил вкуса или това става с всички видове храна?

Един ден стоя гладен цял ден, просто отказа да яде там. Видях, че е мноооого инат, не е до време на хранене.

Стеф, а как да го вържа на стола за големи, за да не падне? И въпросът с чистотата - пелена?
[/url][/url]
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #124 -: Октомври 27, 2011, 21:40:27 pm »
Жаси, има едни "седалки за хранене", предназначени са точно за монтаж върху стол за възрастни, имат си и колани и каквото си трябва там. Разни видове съм виждала. Ако пробемът е, че не иска да яде точно в стола си за хранене - ок, това може и да помогне. Виж, ако е решил, че трябва да яде тичайки, а ти след него с лъжицата...кофти раУта. :?
За чистотата - не би имало проблем преди да монтираш такава седалка върху нормален стол, да сложиш една еднократна пелена под нея.

Нещо такова имам предвид: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=8847&cat=69
или такова: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3634&cat=69
Само за илюстрация какво представляват, пък вече като цени, модели и марки - има избор, като се потърси. Братовчед ми имат подобно устройство и го ползват при пътувания, за да храният малкия си син, че е голямо швъкало. Доволни са.
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 21:49:34 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #125 -: Октомври 27, 2011, 21:40:53 pm »
Вени, аз не съм много за пример, но понеже и Николета бързо отказа стола за хранене, та я храня у мен.Слагам я в скута си с лице срещу мен и така. На мен поне ми е по лесно да я контролирам.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #126 -: Октомври 27, 2011, 21:56:41 pm »
Жаси, това гонене с лъжицата не е хубаво наистина, но не е задължително да е причината. Долу горе на вашата възраст и моя Антон отказа по същия начин стола за хранене. Преди него сестра му също сравнително на малка възраст вече не искаше в стола. Има деца, които и до 3г откарват, но моите не.
Ядат на нормални столове, но хубавото при нас е, че столовете ни са много масивни, стабилни и няма как да се прекатурят. А иначе на тази възраст и двамата вече си стояха стабилно на стола. Купила съм от Икеа по една възглавница, която се завръзва за кухненския стол и допълнително ги повдига.
За чистотата - е, няма как да се храни като възрастен и всичко да е чисто :lol: Ако ти дава ти да го храниш, няма да става много мръсно, но аз моите ги оставям сами. Е, мацаницата е голяма, но няма как да се избегне този период :wink: А и аз отдавна съм се отказала да свързвам понятията деца и чистота :lol: Но можеш да пробваш наистина да слагаш нещо отдолу, особено, ако сте с килим под масата, ние сме с плочки и лесно се чисти.
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 22:03:50 pm от tzvetenze »
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #127 -: Октомври 27, 2011, 22:03:39 pm »
jasmin_veni, мисля че няма защо да го връзваш - той вече е достатъчно голям, за да не падне. А и със сигурност ще му е интересно това нововъведение. :)
Виктор се храни с нас на масата от година и три-четиримесечен. В момента, в който видеше, че слагаме масата за хранене и беше първа пушка нареден на нея, дори и малко преди това да се е нахранил. В началото само стоеше и ни пребъркваше чините, после вече започнахме да се храним заедно. Така започна да усъвършенства умението си да се храни сам - не че още не го храня, но поне прави опити да се справя добре.
А въпроса с чистотата - ми не е чисто. В началото стисках зъби и очи и така. ;)  Вече обаче е сравнително по-чисто и една покривка я ползваме за поне две хранения. :) Няма начин иначе да се научи да е самостоятелен.
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 22:08:21 pm от twin »
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #128 -: Октомври 27, 2011, 22:05:25 pm »
Ами Вени, не знам как да го вържеш, просто сяда детето и ти буташ с лъжицата или ако се храни сам, му купуваш малко пластмасово столче и на малка/холна масичка се храни :lol:
Моите двете доста рано отказаха стола, хранят се на малка масичка и пластмасови малки столчета. Чистота с малки деца се постига с много бърсане и чистене, друг вариант не съм измислила аз:lol: :lol:
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #129 -: Октомври 27, 2011, 22:31:30 pm »
Още утре ще пробвам със стол за големи. Мерси за съветите момичета.

От всичко говорено във форума, ей тая тема още не съм я виждала. Изобщо пък не ми е минавало през акъла, че може да се откаже това хубаво столче, ама хич. Сега като се сетя с колко мерак го купувах и гледах да е стабилно,за да издържи и повече време...нъцки.

Утре ще дам рапорт за стола за големи :lol:
[/url][/url]
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #130 -: Октомври 27, 2011, 22:58:07 pm »
С моите момченца ползвах столчетата до 2.5 години
После на масата с нас.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #131 -: Октомври 27, 2011, 23:01:13 pm »
Вени, около вашата възраст (дори май малко по-рано) ние започнахме да се храним на малка масичка и столчета - първо я слагах до нашата маса, после вече отделно си седяха. На мен целта ми беше основно да свикват да се хранят сами на маса, защото бяха на ясла вече, а и много бяха започнали да се изправят на столчетата.
Ето за такива става въпрос, предполагам лесно ще намериш и са евтини
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #132 -: Октомври 27, 2011, 23:03:12 pm »
ха ха те мераците за много от нещата са за нас, не и за тях
и Вяра горе долу от 2-3 седмици отказва да се храни на стола. И аз правя  номера на Пешек, в скута и порбутвам колкото се може повече, като й омръзне я слагам в другото столче, което  в момента е пригодено като за Алекс и там й е май най-интересно, засега поне де. И то като пообиколим стаята и манджата свърши.
А Алекс си се храни на него докато дойде момента Вяра да го завземе.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #133 -: Октомври 28, 2011, 09:47:46 am »
И ние на същата маса като на мими26. Дори лигавника ни е същия  :lol: Естествено има храна около масата, но я слагам на лесно за почистване място.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #134 -: Октомври 28, 2011, 10:28:06 am »
Тези лигавници колко пране са ми спестили  :lol:
Вече толкова са свикнали с масата, че дори по една солетка да ядат си подреждат масата, сядат, изяждат солетката и пак я прибират  :lol:
То всъщност имаме 2 маси, че по едно време си бутаха един на друг купите и ги разделях.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #135 -: Октомври 28, 2011, 10:34:04 am »
От ИКЕА го взех този лигавник и се родих направо. Събира половин купа супа  :lol:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #136 -: Октомври 28, 2011, 10:45:31 am »
д-р Петришка на нас ни изписа Зиртек. Ериуса, каза ако пие анитбиотик. Явно зависи  от алергията, от годините на детето.
Перитолът аз съм го пила ходех като дрогирана.

За столчето за хранене - имаме на Чиполино модела, не е пластмасов, а е от плат с ципове, лесно се пере и е лек. Може да се слага на всякакви столове. Последно го купих за при баба за 20 тина лева. Другите мисля, че бяха много по-скъпи. Има и колан да се върже детето, но може и само да седне за да стига спокойно до по-висока маса.

 
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #137 -: Октомври 28, 2011, 11:42:23 am »
Я кажете готвите ли се с подаръци за Коледа? Че ние имаме тъкмо 3 повода за подаръци за месец и половина. А още идея си нямам какво да ѝ купувам. Пък и два РД на приятели имаме в началото на ноември и на януари, та и момчешки подаръци ще ми трябват.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #138 -: Октомври 28, 2011, 11:52:54 am »
Аз вече получих от тойса малко и съм ги скрила. Едни големи самосвали (да се чудя и тях къде ще ги паркирам после) и лего 480 части. Чудя се и аз още какво, че аз взимам всичко и после близките си харесват и си ги наричат кое от кой е  :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #139 -: Октомври 28, 2011, 11:57:02 am »
интересно за софиянки, във връзка с коледните подаръци:

http://www.comsed.net/index.php?p=news
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!