0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #40 -: Октомври 25, 2011, 21:24:40 pm »
Jbrul, има Хъджис Дисни те са с картинки Мечо Пух на опаковката - те са супер, а Хъджис Класик (от Кауфланд) наистина пускат. Отделно зависи и къде са правени - тези за от Турция са по-добри от Английските.
Ето ги хубавите:
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #41 -: Октомври 25, 2011, 22:20:18 pm »
Момичета, то голямо обсъждане стана заради нашите памперси, но все пак ще е от полза на мамите, които са се ориентирали към тази марка, да знаят какво да гледат точно.  :)
twin , ластични са отзад тези, които имам. :? Отзад по средата има нещо като набор от малки ластичета, което ми се видя много хитро като ги отворих, но резултатът го споделих вече.
mimi26 , бебето най-после заспа и не ми се влиза сега да вадя пакета, но не е като този от снимката де. Половината е бял, другата му част е бледо зелена. На самият памперс отпред има Мечо Пух. На пакета има надписи и на турски - значи ще да са от турските, или са правени за Турция - не знам. Не пазарувам от Кауфланд, което не е гаранция, че не съм попаднала на някоя "тяхна" партида. От този магазин, от който ги взех пазарувам редовно, вкл. памперси на "Памперс" вкл. и турската им версия - не е имало издънки никога.
В крайна сметка - сама съм си виновна де. Като си ползвам памперси от които нямам оплаквания, кой ме би да си правя експерименти.  :lol:

Докато рових из нета, да намеря снимка на тези HUGGIES които имам /така и не намерих/ - попаднах на това http://www.deteto.bg/articles/view/11/725  :D На някой да са му попадали тези? Много са сладурски и за лятото бих ги пробвала в жегите. Ако са им отстранили дефектите де...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #42 -: Октомври 25, 2011, 22:24:23 pm »
Да се включа и аз в дискусията за Хъджис. По препоръка на приятелки от изписването ползвах само тях и никакви проблеми нямахме. До към ... 9 -11 месец може би. След това малко зачезнаха съвсем за кратко и когато се появиха пак бяха с друг дизайн и други картинки. Не са ми протичали, но ужасно ме дразнеха, че за един ден бялото боди ставаше леко зеленикаво. Просто имаше едни цветни ивици около крачетата и без да са намокрени ми боядисваха. Та преди да ги сложа в пералнята  накисвах и търках на ръка. Еми писна ми и ги смених. Минах през Молфикс, но след едни промоционални Памперс забелязах колко по-меки са вторите и ... те си останаха.
Пожелавам бързо оздравяване на болните, а здравите да държат фронта!
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 22:31:45 pm от Pesheck »
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #43 -: Октомври 25, 2011, 22:26:30 pm »
Аз пък взех от Кауфланд някакъв промо пакет на Хъджис (пакета е син). На самите памперси също има картинки на Мечо Пух. От целия пакет да съм имала два пропуска, може би от не добро слагане или от прекалено въртене на момата :wink:

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #44 -: Октомври 25, 2011, 23:01:52 pm »
Jbrul най-вероятно е купила Хъгис органичен памук http://www.huggies.com.tr/urunler.php. Пазаруваме в един и същи магазин  :D. И аз скоро ги заглеждах, купих 5бр за проба, но не ми допаднаха неразтегливите лепки. Свикнах с Премиум кеър, само че турски вариант. Сисе, продават на бройка от всички видове памперси. Ако решиш да сменяш с нещо непознато, вземи няколко броя.
     
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #45 -: Октомври 25, 2011, 23:35:48 pm »
Боби, аз не мия главата на детето всеки ден, иначе може съседите да извикат социалните. Няма такива писъци. Преди целия го къпех всеки ден, ама сега човекът си е с мнение. Не се впрягай чак толкова! Такива са си мъжете. Аз понякога се опитвам да си трая, ама невинаги ми се удава.

Аз купувам памперси на Памперс и ДМ. Доволна съм и от двете.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #46 -: Октомври 25, 2011, 23:41:15 pm »
Боби, аз не мия главата на детето всеки ден, иначе може съседите да извикат социалните. Няма такива писъци. Преди целия го къпех всеки ден, ама сега човекът си е с мнение. Не се впрягай чак толкова! Такива са си мъжете. Аз понякога се опитвам да си трая, ама невинаги ми се удава.

Аз купувам памперси на Памперс и ДМ. Доволна съм и от двете.
Според мен той повече не я е мил, защото да забележа аз че и е мръсна косата, значи си е личало. На нея по-рядко от през ден не може да не и я мие, защото се омазнява. Ивана също плачеше, но с последно време свикна, за което съм много довoлна, защото на нея я миех през ден, но от както започна алергиите всеки ден, че да измием ако има останали алергени.

Боби
« Последна редакция: Октомври 26, 2011, 01:10:37 am от Bobbie »


  
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #47 -: Октомври 26, 2011, 01:08:00 am »
Дани баш тези са! :D Да беше ставало въпрос, че продават и на бройка - така щях да направя, ама изобщо не ми хрумна, че има подобна опция... Карай де, ще ги прежаля баси и пакета памперси толкУ писане за него отиде.  :lol:

Блу, имах флирт и с ДМ-ските памперси, който прерастна в такава любов, че си купих цял кашон /май 146 бр. бяха/. След тази покупка обаче - се "разведохме" с тях, защото необяснимо започнаха течове и с тях - доста чести и по много. Върнах си се на "Памперс" и си казах, че повече няма да върша глупости, ама ей на - не се стърпях пак.

Като се замисля сега, стигам до извода /за себе си де/, че явно регулярно налитам на кофти партида от всяка марка, която съм ползвала. Почнах с "Памперс" и причината да пробвам ДМ-пелени беше голям пакет "Памперс" 4-ка, от които всеки трети ми протичаше. С ДМ-ските бях супер доволна, докато не си купих "промоционална" опаковка от тях и историята се повтори. Върнах се пак на "Памперс" и то турски - беше ОК. При поредно пазаруване в БИЛА обаче, си купих оттам, уж съвсем оригинални - пак течове имаше. После пак си минах на турски "Памперс" и май от тях съм най-доволна в крайна сметка. Сигурно мога и хубави "Хъджис" да нацеля, ама нещо не ми се опитва вече хахахах

И аз не мия коса всеки ден с шампоан. През ден, през два, иначе само поливам с душа.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #48 -: Октомври 26, 2011, 09:07:31 am »
Добро утро!
Днес най-после си припомнихме, че има и такова нещо като слънце  :lol:. Пък и на всичкото отгоре Николета се събуди с час по-късно от обичайния ѝ час напоследък  - чааак в 8 :lol: :lol: :lol:. Дано да се задържи тази тенденция, че както ставаше в 7, не ми се мисли като сменим времето на края на седмицата какво ще е. Дано не прилича на баща си, че на него зле му се отразява смяната.
Относно миенето на главата и при нас е проблем голям. То изобщо къпането пак стана проблем. Та са агитации, маймунжулуци и ... мокри родители. Плюс кански рев, на инат естествено. Но май започнахме да овладяваме ситуацията.
Лек и слънчев ден ви желая!
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #49 -: Октомври 26, 2011, 09:17:57 am »
Преди време когато бяхме бебета ползвах марка Пампрес, в един момент нещо партидата беше кофти и се подсичахме,минахме на Хъджис и си останахве с тях.
Единствено не бях доволна от вторите, когато мъжът ми реши да купи промоционални такива от Италия, е нямаше по смотани,твърди памперси и на нищо не преличащи на тези които ползвахме. Употребихме ги де, но пакетите бяха съвсем различни от това което бяхме ползвали. Така се научих, да не пазаря на промоция, не само памперси а всичко, изключая дрехи и обувки.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #50 -: Октомври 26, 2011, 09:35:35 am »
Пешек, Блу скай, а пробвахте ли с козирка? Аз си реших проблема с такъв тип козирка http://malechkobaby.com/products_photos/5703_big.jpg
Ползвахме я доскоро, щото е голяма драма да влиза вода в очите и ушите   :lol:

Аз от турския Хъгис съм била най-доволна, жалко че го открих твърде късно. Хем по-хубав, хем по-евтин беше.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #51 -: Октомври 26, 2011, 10:36:54 am »
sia, при нас е проблем изобщо слагането на каквото и да е на главата, та не вярвам да ни свърши много работа.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #52 -: Октомври 26, 2011, 11:05:10 am »
Бързо да оздравяват всички болни и аз в това число :(
От вчера съм с една прекрасна хрема, не мога да разбера носа ли ми тече, очите ли, река е... такова чудо не ми се беше случвало. На всичкото отгоре имам работа за целия китайски народ и се моля да не ме тресне синузит, че миналата година се обзаведох с такова чудо и пих 20 дни АБ. :(
Относно памперсите да кажа, че от както открих на ДМ-бейби лов, до последно тях ползвахме. На края за спането купувах само гащи, нямахме пропуск, но явно си е до партиди и там.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #53 -: Октомври 26, 2011, 12:36:14 pm »
Ивана също плачеше, но с последно време свикна, за което съм много довoлна, защото на нея я миех през ден, но от както започна алергиите всеки ден, че да измием ако има останали алергени.
Обясни ми го това с отмиването на алергените.  :)

Вчера сестрата 1 час ме убеждава, че това бил най-сигурният метод, като разширявали зениците 5 дни и мерели тогава. Да си отида на прегледа щом съм го записала, защото хората чакали с месеци и било лудница при тях. Чак срам ме хвана. Добре, предавам се, слагам капки от четвъртък и мерим вторник. И без това сме си в къщи... Голяма драма е, че не се знае дали ще е в състояние да кара кънки, тя направо ги бълнува и не спи за тези кънки....

За къпането, вкарах я в коритото и докато тя се пляскаше там се къпех аз. Показах и как си затварям очите и си мия главата. След това я гушках и се изплаквахме дружно...така секна крещането в банята, иначе беше цирк...
« Последна редакция: Октомври 26, 2011, 12:44:41 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #54 -: Октомври 26, 2011, 13:01:24 pm »
След като въведоха разни лосиони в "Памперс" и се обзаведохме с червено дупе минахме на  "Либеро" и нямахме никакъв проблем.
*
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #55 -: Октомври 26, 2011, 15:20:18 pm »
След като въведоха разни лосиони в "Памперс" и се обзаведохме с червено дупе минахме на  "Либеро" и нямахме никакъв проблем.

Точно същото се получи при нас. Минах на Молфикс-отлични за нас, за лятото ползвахме по-тънки, на Can bebe-също доволни.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #56 -: Октомври 26, 2011, 15:24:07 pm »
да не сме по-назад Стефания се обзаведе с прекрасен отит- и двете уши силно зачервени, почнахме Аб, капки, затоплям ушите с прословутата у нас напоследък морска сол в тривка
два часа детето ви /буквално/ като чакал, докато най-накрая след всички процедури се отпусна и заспа
бързо да оздравяват всички
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #57 -: Октомври 26, 2011, 15:32:12 pm »
мини, вие превенар слагахте ли?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #58 -: Октомври 26, 2011, 15:33:19 pm »
В началото бяхме с Памперс, бях доволна. Реших да пробвам с ДМ-ските baby love - също съм много доволна и вече си ползвам само тях, като купувам само големи кутии - по 74 бр мисля бяха - нямам проблеми.
Относно къпането - Габи не пищи като й мия главата, но ужасно много шава и е голяма борба да й опазя ушите да не влезе вода :lol: То е едно въртене, едно мятане, едно чудо...ма поне не реве :lol: За жалост, не мога да кажа същото, когато се опитам да й почистя нося. Ужаааас, пищи като заклана, мята се, гърчи се, бута ми ръцете, абе кошмар. Как ли не пробвам е не дава и не дава. С големи мъки го чистим тоя нос, а сега има едни сополи, които й се стичат в гърлото и диша като Дарт Вейдър, е с 300 зора успявам да впръскам физиологичен разтвор, но после да издърпам с помпичката е почти невъзможно. Кога ли ще ми звъннат социалните на вратата :lol: Ама аз упорита, поне малко да издърпам, че иначе се дави и кашля като съдрана. Някакви съвети как да я примамвам? Благодаря предварително.
« Последна редакция: Октомври 26, 2011, 15:37:47 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 24-30.10.2011
« Отговор #59 -: Октомври 26, 2011, 15:35:09 pm »
мини, вие превенар слагахте ли?

сложихме, отдавна- ще станат две години вече
защо?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит