0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #120 -: Юли 13, 2011, 09:15:17 am »
iv_z, както сме коментирали неведнъж - няма за къде да бързаш. Явно не му се яде на детето в момента, може и зъби да го мъчат. Остави го ден-два на кърма, пък пробвай пак.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #121 -: Юли 13, 2011, 11:40:21 am »
Моята пък в последно време е чудо да я нахраниш. Както си ядеше прекрасно и сега като види лъжичка към устата и и върти глава и започва рев, блъска лъжицата и така. Голяма мъка стана. Снощи установих, че госпожицата всъщност искала сама да се храни, а не че не и харесвало яденето. Като и показвах, че в лъжицата има морков ( тя морков обича) и като го видя забрави да реве, а бръкна да си го вземе и си го бутна в устата. В крайна сметка се принудих да и дам да си бърка в манджата докато я храня, та така тя си взимаше по малко от там, докато аз бързах с лъжицата да я нахраня. Не е истина какво мазило направихме - тя бърка и маже сосове по таблата на столчето и, а аз бързам да и бутам лъжички в устата :-), ама поне яде. Накрая имаше сос до лакътя на ръката, с която бъркаше.

Та мисълта ми е, че това, че не искат да ядат, може да не е защото не искат яденето, а може да си имат някакви си други техни причини :-).

Боби
« Последна редакция: Юли 13, 2011, 11:46:55 am от Bobbie »


  
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #122 -: Юли 13, 2011, 11:44:57 am »
О, да! На iv_z детенцето е много малко за такива претенции, но и у нас настава времето на тоталното омазване, защото човекът иска и той да бърка - с ръце, лъжици и каквото докопа... Но, това е положението, все някога ще се научи да яде чисто.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #123 -: Юли 13, 2011, 11:51:02 am »
Аз заради това се глася да и освободя една част на кухнята,където смятам да и преместя столчето когато започна да я оставям напълно самостоятелно да си яде. Там са плочки, да хвърля и да маже колкото иска, защото на нашата маса като разхвърля и маже стената, а има и дървен под и килим. А на плочките да маже колкото си иска, поне се чисти лесно. Гледам американците - събличат ги по памперс и ги оставят да се мажат както им е кеф и после от яденето направо в банята :-).


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #124 -: Юли 13, 2011, 13:02:07 pm »
Днес почти не яде оризовата каша. Утре гол, давам да бърка в купата с кашата да се маже, да видим ще иска ли да си близка сам  :wink:.
Започна с охота да си отваря устата, яде 4-5 лъжички и до там.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #125 -: Юли 13, 2011, 13:23:15 pm »
Smaraidi, ако си му въвела някакъв плод, прибави го към кашата, може повече да му хареса. Иначе оризовата каша е доста безвкусна история и напълно ги разбирам, че не я харесват много чиста.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #126 -: Юли 13, 2011, 13:41:00 pm »
На моите около 10м им връчих по една лъжичка и те бъркаха да ядат и аз ги хранех. Иначе беше купон и у нас. Имахме пластмасови лигавници, идеални за целта. Обаче трябваше да си изядат и от лигавниците всичко иначе пищяха  :lol: Под столчетата им постилах стари пелени, за да не се цапа мокета. Това не означава, че след хранене нямаше никъде изцапано естествено. Но то основно беше в косата ми и по мен  :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #127 -: Юли 14, 2011, 04:50:41 am »
mimi26, сподели по-подробно как ги научи да ядат с лъжичка. Лъжичките с къси дръжки ли бяха? Моите пластмасови лъжички са с дълги дръжки.  Аз ако и дам на Ивана лъжичка, хем че е по-голяма от 10 м, само ще я размахва и най-много яднето да е обърнато цялото на пода.  Продават едни купичи, които се хващат с вакум за масата - дали да не взема такава, че да не може да я обърне? Много ми се иска малко по малко да се учи да яде с лъжичка, но не знам как да започна. Какви видове храна им даваше с лъжичка?

Боби


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #128 -: Юли 14, 2011, 09:06:39 am »
Боби, точно в такива купички им слагах да ядат, хващах ги за плота на столчето. Обикновено им давах, когато е гъста храната (без сосове) или рядката сгъстявах със сухар или каша. Давала съм и нарязани плодове, да ги гонят там с ръце, лъжици... С кус-куса най-много се забавляваха  :lol: Аз ги храних с дълги дръжки, но за тях бях купила от еднократните малки лъжички (пластмасови). Измивах ги с вряла вода преди това. В интерес на истината на около 6-7 месеца има давах празни лъжички (от дългите) да се запознават с тях (имаше и период когато никнеха зъби и не искаха да ядат от лъжичка). Така хем си чешеха зъбите, хем разбраха че това нещо е за устата.
За размахването, ами и те махаха наляво надясно, затова взимах горепосочените мерки, за да чистя по-малко после. То беше и топло вече, та ядяха по памперси  :lol: Като тръгнаха на ясла (на 1г и 4м) вече се хранеха сами със съвсем малко неточни попадения. Но едно лято не ми се размина мазането  :lol:
Ето малко нагледен материал  :lol:
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #129 -: Юли 14, 2011, 10:10:01 am »
И аз вече му давам по една лъжица да се мъчи, като сме вкъщи. Проблемът е, че през повечето време се храни с бавачката навън. Попаденията са доста точни, честно казано (но храната трябва да е гъста). Иначе започнах с допълнителна лъжица, както мими26 описва, някъде към 7-8 месец, иначе нямаше нахранване.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #130 -: Юли 14, 2011, 13:25:20 pm »
Мими, мерси много. Тази последната снимка, където единият храни другият, е страхотна :-).

Обезателно ще взема подобни купички. Аз дори сухите неща с ръце не я оставям напълно самостоятелно - в смисъл оставям я, но и слагам малко по малко, защото каквото има пред нея, това се опитва да си набута в ръцете. Ако има 2 парченца, във всяка ръка има по едно, но ако има да речем 10, граби докато може, изпуска и в крайна сметка не знам какво е изяля. В градината ми казват, че се храни сама, ама колко се храни не знам, защото понякога казват, че отказва нормалното хранене и я хранят от бурканче.
Май още днес ще отида за купички и също ще гледам да измисля скакво да покрия столчето. За сега сепълни с трохи от биквити и тем подобни, но ако на всяко ядене текат сосове няма как да го пера по няколко пъти на ден, та ще видя какво мога да сложа.

Още веднъж мерси за съветите, ще те дъжа в течение как върви при нас.

оффтопик- те еднояйчни ли са? много си приличат.

cambozzola, допълнителната лъжица, за да има какво да си държи ли? На мен енда приятелка ми каза, за да не пипа моята лъжица, да и дам във всяка ръка по лъжица. Пробвах го това,ама нашата се изхитрява и като види моята пуска онези на земята и пак към тази протяга ръка. Това обаче беше отдавана, скоро ме съм го пробвала. Сега се надявам да яде с нея :-)

Боби
« Последна редакция: Юли 14, 2011, 14:10:36 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #131 -: Юли 14, 2011, 13:51:13 pm »
Боби, моите столчета ги избирах да са с миещо покритие, а не с плат. Като ядяха голички, слагах по 1 пелена, за да не залепват за столчетата.
Незнам дали се ориентира по датите, но на първата е на 7м, на втората са на 11м, а на третата на година и половина.
Разнояйчни са  :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #132 -: Юли 14, 2011, 14:15:55 pm »
Леле, много са напред на 11 месеца. Направо се стягам и започвам от довечера, няма да се излагаме я :-). Ще пробвам с кисело мляко, че и без това много го обича.

Сетих се нещо смешно. Преди време като търсех информация как да зпаочна да я уча и попаднах на някаква статия за китайските родители. Ми те до толкова не учели децата, че имало случаи деца в първи клас седят в стола на училището и баба им да седи до тях да ги храни. Паднах от смях като си представих картинката само. Та няма да се оставяме сега и ние така да станем.

И аз логично мислех, че трябва са разнояйчни, ама като гледам снимките, много си приличат. Големи сладури са, да са ти живи и здрави.

Боби


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #133 -: Юли 14, 2011, 14:20:47 pm »
Благодаря!
За китайците, ами те с тез клечки няма да се учудя, ако и на абитуриентския бал ги хранят  :lol:
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #134 -: Юли 14, 2011, 22:33:59 pm »
Привет и от нас. И при нас в момента яденето е в застой, дали е заради жегите или заради зъбите. По едно малко бурканче на Хипп ядат двамата заедно. Кърма мн малко пият, основно ядем каши и то от както въведох млечната е голям хит.
Столчетата още не ги ползвам, че не седим стабилно.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #135 -: Юли 15, 2011, 06:10:12 am »
Благодаря!
За китайците, ами те с тез клечки няма да се учудя, ако и на абитуриентския бал ги хранят  :lol:

Ха ха ха ха ха - не се бях сетила за клечките.

Днес се пробвахме - пълен провал. Опитах се да и поведа ръката към устата, обаче тя отказваше и ревеше да я пусна. Започна да пляска с лъжицата по яденето и след като половината бурканче го нямаше ми писна и и дадох друго да яде и после я дохраних с това бурканче.  Абе голямо мазило настана... После я къпахме и чистих пода с парцал след нея :-).

Боби


  
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #136 -: Юли 15, 2011, 10:17:05 am »
Аз все още не мога да разбера кое ни е любимо. Днес им дадох ябълка и кайсия, Марти яде, Йо ревна обидена, че й навирам нещо ново  :D
Пащърнак мн обичаме, аз вече им готвя и добавям по малко и от месните на Хипп, Сънвал, защото месо не смея аз да готвя. Но е мъка...

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #137 -: Юли 15, 2011, 10:41:06 am »
И при нас мъка!
Вчера дадох пак кашата с ориз и мляко и не я поиска изобщо. Първите дни яде по малко, между храненията, без мляко беше кашата. Не съм дала плод. Само вчера едно парченце диня дадох и му се повдигна.
Днес безмлечна ориз преди ядене ще пробвам.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #138 -: Юли 15, 2011, 10:56:19 am »
Смарайди, детето ти според мен е малко за диня (още повече парченце). Има плодове, които спокойно можеш да дадеш вече. Ябълка примерно - печена и пасирана.
Николина, защо не смееш да готвиш ти месо?
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #139 -: Юли 15, 2011, 11:15:05 am »
Динята я рендосвам и става като пюре, но пак си мисля, че е за по-големи деца.
Боби, да, лъжицата в неговата ръка е, за да се занимава с нещо и да не посяга към моята. Не винаги действа, разбира се...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.