0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #180 -: Юли 18, 2011, 09:18:07 am »
Субпродукти се дават след 3 год. възраст, точно заради причината, която е посочила Блу.
Децата нямат нужда от "По-вкусничко", те са свикнали на мляко - това им е базата за сравнение. А и натуралния вкус на продуктите е достатъчно вкусен. Иначе зехтин съм дала за първи път на 8м и 5 дни (след това много рядко слагах, според мен децата повече си харесваха пюрето чисто), а масло на 10м и 15дни.
Спрях да пасирам около 8м, но те тогава имаха зъби вече и им давах мачкано с вилица само. Пасирах единствено месото и го добавях към намачкани зеленчуци. Около 10 - 11м (не помня точно кога) започнах да режа на ситно или завъртах съвсем малко в шейкъра, за да си остане на парченца.
От безглутеновите бисквити на Плазмон съм дала на 7м и 27 дни за първи път в млякото, а на 8м да гризкат по 1.
Николина, много сме писали за агнешкото и последствията. Поразрови се...
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #181 -: Юли 18, 2011, 09:55:39 am »
Блу, според мен и със сокчетата си закъсняла. Трябвало е да започнеш с овесена водичка веднага след изписването от родилния дом - за по-добро изхождане, нали знаеш  :lol: :lol: :lol: (да отбележа и аз, че се шегувам, да не стане някоя беля).

Относно "детския вкус" - моето лично мнение е, че детската храна е безвкусна на хората, които ядат по-солено. Моите предпочитания са към по-безсолно ядене и, честно казано, детските манджи въобще не ми се струват безвкусни. Да, малко по-сладникави са, но явно това е нормалният, естествен вкус на някои зеленчуци, които ние сме свикнали да поръсваме обилно със сол и да приемаме за солени (моркови, царевица, тиквички, че дори и картофи).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #182 -: Юли 22, 2011, 08:11:55 am »
Здравейте,имам едно въпросче :).
 започваме с попарките за малото разбрах че е хубаво да е президент,но ме интересува какво сирене копувате ?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #183 -: Юли 22, 2011, 09:58:34 am »
Аз пък започнах с въвеждането на глетен в следната последователност овес>>ръж>>ечемик>>пшеница
За сега съм въвела само овес. Въпроса ми е с какво въведохте ръжта?
Мънки напред сте с материала щом вече сте на попарки  :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #184 -: Юли 22, 2011, 10:02:08 am »
В предни теми бях писала за глутеновите подробно кое в какъв продукт съм намерила.
Ето ги:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39587.msg815669#msg815669
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=42369.msg772889#msg772889
Мънки, не ви ли е раничко? Иначе аз започнах с "Елена" и "Маджаров"
« Последна редакция: Юли 22, 2011, 10:06:54 am от mimi26 »
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #185 -: Юли 22, 2011, 10:16:37 am »
Благодаря :)
 Ами не мисля че е рано,ама аз съм с малко по други разбирания ;).Лекарката ни също вече даде зелена светлина.
 Илейни :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #186 -: Юли 22, 2011, 10:47:23 am »
Благодаря Мими!

Мънки нали сега има утвърдени стандарти "Стара планина". Пробвай с такъв продукт.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #187 -: Юли 22, 2011, 10:52:47 am »
Мънки, ок, всеки си решава какви разбирания да има, но все пак не забравяй, че последствията ще са на детето  :wink:
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #188 -: Юли 22, 2011, 11:38:47 am »
Мимиии извини ме но не е задължително след като не следвам написаното по книгите да има последствия за детето ми !!!
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #189 -: Юли 22, 2011, 11:41:28 am »
Естествено не е задължително, но и ти няма как да знаеш, нали? Затова в такива случаи е по-добре да се подходи предпазливо, отколкото после да си блъзкаме главите защо бързаме...
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #190 -: Юли 22, 2011, 12:25:07 pm »
 :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #191 -: Юли 22, 2011, 13:03:07 pm »
Здравейте мамчета :) в една от предните теми четох за някакви купички, които се закрепват с вакуум . Бихте ли споделили някаква определена марка ли са и къде мога във Варна да намеря такива. Благодаря ви предварително!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #192 -: Юли 22, 2011, 13:22:42 pm »
Здравейте мамчета :) в една от предните теми четох за някакви купички, които се закрепват с вакуум . Бихте ли споделили някаква определена марка ли са и къде мога във Варна да намеря такива. Благодаря ви предварително!

Аз си взех ето този модел http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=5464&cat=42, но не съм доволна. За вакума о.к, обаче е мн плитка и като се налага да бъркам каши половината количесто е навън  :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #193 -: Юли 22, 2011, 13:33:56 pm »
mimi26, знам че си предпазлива за всичко, но в случая за глутена ( ако е затова, че не разбрах точно за кое в попарата) новите препоръки са да се захрани до 6тия месец, а не да се чака. Всъщност аз дори не знам да е имало промяна на официалните препоръки относно глутена. Всичко, което съм чела е от разни уеб сайтове и блогове на противниците, но не знам педиатрична асоциация да е обявявала официално, че трябва да се чака с него.

Мънки,за следене на какви книги говориш? В книгите не знам да пише нещо различно.  Храните, с които се чака се броят на пръстите на едната ми ръка ( мляко, яйца, ядки, риба).  Аз  поне още не съм доживяла да видя книга или изследване, в което да има посочени каквито и да е трайни последствия, ако захраниш с нещо след 6тия месец.

Да се похвалим, от вчера сме захранени с рибка. Отдавна се каня, че нали казват, че е добре да яде поне веднъж в седмицата, ама все не се наканвах. Едвам я удържах да изяде само 2-3 хапки като за начало, защото много и хареса.

Б
« Последна редакция: Юли 22, 2011, 13:44:05 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #194 -: Юли 22, 2011, 13:38:32 pm »
Ние вече си имаме 2 зъбчета и "хапването стана възможно"  :lol:
Искам да попитам - купих едно плодово пюре с царевично нишесте. Не съм въвеждала царевица отделно, а пюрето е с нов плод. Стават ли така две нови неща? И още нещо.... В зеленчуковите пюрета, които му правя не слагам никаква мазнина. Но понякога се налага да купя готово и в последното което взех има олио от рапица. Проблем ли е това? И мога ли да слагам в моите готвени пюренца някаква мазнина, да кажем зехтин?


п.п. Тук такива като мен им викат, че са "нова мода" и "какви са тези изгъзици" или пък "Нямате ли си друга работа, че сте тръгнали да четете по интернета?"  :lol:
Последно ми се скараха, колко отдавна докторката ми е казала да му давам твърдо сварен жълтък, пък аз съм се услушвала.
Ама аз вече спрях да се ядосвам, щото.... не е добре за здравето  :lol:


« Последна редакция: Юли 22, 2011, 13:56:03 pm от iv_z »


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #195 -: Юли 22, 2011, 13:46:48 pm »
iv_z , не е добре да са две неща. Причината за захранване с всяко нещо поотделно е, ако получи алергия, да знаеш от какво е. Защото така ако получи нещо ще трбява и двете да спираш и да пробваш едно по едно.  Не че е нещо страшно, ама е разправия.
Честити зъбчета! Нашите излезнаха чак след 11 месеца и все още има само предните четири и няма други.


Боби


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #196 -: Юли 22, 2011, 13:51:29 pm »
Ивка и аз съм на мнението на Боби.
Колкото за мазнината виж на предната страница и аз питах същото  :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #197 -: Юли 22, 2011, 13:55:25 pm »
Боби, аз за това попитах дали са две неща, че не бях сигурна в това нишесте. Няма да му го давам още тогава. Ще захраня първо с новия плод и тогава ще му дам пюрето.

Аз прочетох за мазнината, но все пак вие сте по-големи с два месеца, та затова  :)

Тенк ю.... :lol:


Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #198 -: Юли 22, 2011, 15:07:06 pm »
Ох Бобиии...май май неможеш да не се намесиш.Не искам съветии кое кога да давам,за книгите го казах образно ,ако искаш да се заяждаш добре ще съм ти другарче че да не ти е скучно...направоо незнам колкото и да иска човек да пише то все ще се намери някой много знаещ.Захранването на децата става кой както си намери за добреее,аз съм решила едно и това е,никъде не съм искала съвет кое кога...влезнах да питам евентуално какво сирене да купя но вече съжалявам и то много...то бива бива всички да знаят много ама....
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #199 -: Юли 22, 2011, 15:47:52 pm »
Ох Бобиии...май май неможеш да не се намесиш.Не искам съветии кое кога да давам,за книгите го казах образно ,ако искаш да се заяждаш добре ще съм ти другарче че да не ти е скучно...color]
Извинявай, не съм очаквала, че това, че съм съгласна с теб ще те разстрои толкова :-)