0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #100 -: Юли 07, 2011, 16:59:27 pm »
Ели, рекламите са много кратки и не ми вършат работа. Докато песните...ехеее...хем дълги, хем много една след друга...и кашата свършила. :D :D :D
Обаче попарата не ми върви на никаква музика! Освен аз да надяна носия и да запея... :D
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #101 -: Юли 07, 2011, 17:44:55 pm »
Ели, рекламите са много кратки и не ми вършат работа. Докато песните...ехеее...хем дълги, хем много една след друга...и кашата свършила. :D :D :D
Обаче попарата не ми върви на никаква музика! Освен аз да надяна носия и да запея... :D
:jump12: това  бих желала и аз да го видя

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #102 -: Юли 07, 2011, 18:52:44 pm »
Ели, рекламите са много кратки и не ми вършат работа. Докато песните...ехеее...хем дълги, хем много една след друга...и кашата свършила. :D :D :D
Обаче попарата не ми върви на никаква музика! Освен аз да надяна носия и да запея... :D
Ха ха ха - офтопик: това ми напомни как баба ми хванала дядо ми  да върти една кърпичка и да играе хоро пред кошчето ми, когато съм била на 4-5 месеца.


  
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #103 -: Юли 10, 2011, 19:19:00 pm »
И аз от няколко дни почнах да давам оризова каша на Милупа, но на нея пише,че има АМ. Да не би да съм объркала и някаква друга е трябвало да взема? А тези плодови каши, за които пише Ели, към тях просто не се прибавя плодово пюре ли? И последен въпрос- за колко време трябва да заместя следобедното хранене?
« Последна редакция: Юли 10, 2011, 19:21:37 pm от power »
07.10.2009
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #104 -: Юли 10, 2011, 20:31:49 pm »
Пауър, значи си дала млечна каша. Раничко ви е още за нея. Трябвало е да вземеш безмлечна и да я приготвяш с АМ, което детето пие. Аз дадох млечна каша дни преди Диляна да навърши 8 месеца, дотогава само безмлечни - оризова на Милупа, после елда с плодове /които вече бях въвела като храни поотделно и само елдата беше новата храна/ на Хип,

Виж този линк с всички каши на Милупа: http://papa-bebe.com/ka6i/milupa.html

4тата каша е тази, млечната, която ти най-вероятно си взела, а малко по-надолу е показана и безмлечната.

Но щом казваш, че от няколко дни, то вече си захранила и с млечна, незнам дали е проблем, ако детето не е показало реакция ...

Макар и плодови каши, аз ги правя 50/50 - каша + плодово пюре или вече пресен плод слагам. Незнам колко е правилно, но по-добре хем да не я тъпча само с каша, хем да хапва и плод, защото моята щерка само плодово пюре не яде, трябва задължително да има малко каша  :lol:
« Последна редакция: Юли 10, 2011, 20:33:52 pm от Eли:) »
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #105 -: Юли 10, 2011, 21:19:29 pm »
Да, точно тази е кашата,която съм взела.....ех че съм и аз заспала  :x :x :x . Сега да взимам ли от безмлечната или да си продължам с тази?  :oops:
07.10.2009
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #106 -: Юли 11, 2011, 09:25:06 am »
По-добре давай безмлечна. Аз млечна каша не съм давала, но ние бяхме и на ХА АМ до годинката, а после си им давах с Хумана.
Защо заместваш следобедното хранене? Аз започнах с обедното...
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #107 -: Юли 11, 2011, 09:41:35 am »
Ми според мен след като вече си дала млечна ,няма логика да продължиш с безмлечна :).За заместването на следобедното,се води според детето,кашите се възприемат много лесно от децата,ако той си ядее,то можеш за доста кратко време да заместиш.Аз лично давам така ( моето дете яде попринцип към 180 -190 гр.) та давам 150 каша и после 40-50 плодово пюренце така си хапва и от двете неща детето.не мешам в кашата плодовото защото той много обича така да си го яде.
 Изказвам мое вижданее,надявам се да няма скочили срещу мен  :D.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #108 -: Юли 11, 2011, 09:43:59 am »
Мънки, има логика да дава безмлечна, а тя е, че другата млечна каша (друг вид/марка) ще е с друго сухо мляко. Затова се взимат различни видове безмлечни и се смесват с АМ на детето.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #109 -: Юли 11, 2011, 12:29:56 pm »
И аз съм на мнение, че е добре да се дава безмлечна, за да не се смесват различните видове АМ. Млечна каша започнах да давам чак когато тръгнах да го отбивам и специално си купих на Хумана, защото му давам и АМ на Хумана. Кашата определено у нас е най-тачената храна. Ако се притеснявате за теглото на детето, може да правите половин доза каша и да добавяте пресен плод или плодово пюре до съответните грамове, които ви трябват. Само да не е пъпеш, че по някаква причина прави кашата горчива  8O А аз се чудя защо Бобо ми я отказва  :lol: :lol: :lol: Добре че опитах...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #110 -: Юли 11, 2011, 14:14:48 pm »
На мене никой не ми е кавал за това че ще станат различни млеката.....и да си призная за пръв път разбирам,ние пък си ядеме млечни и безмлечни :)))
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #111 -: Юли 11, 2011, 15:52:29 pm »
Ами то няма нужда някой да го казва, и на мен не ми го е казал никой. Просто няма как млечната каша да е забъркана с нашата марка АМ  :wink:
А вие сте едва на 6 месеца, толкова ли много каши си вкарала?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #112 -: Юли 11, 2011, 17:05:50 pm »
Давам безмлечната оризова каша на Милупа. Като я правя според инструкциите, тя става ужасно рядка. Вие как я приготвяте?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #113 -: Юли 11, 2011, 18:10:49 pm »
Ами Мънки, като има мляко в него, няма да е вашето мляко. Разбира се, че ше е различно. Ти ако си храниш детето с хумана, в млечната ти каша сигърно няма хумана, а някакво друго тяхно си АМ.

 Аз не знам дали има голямо значение дали е точно вашатра марка АМ на тази възраст, само да е съшият тип ( не примерно да сте на соева пък да сложите млечна). Има проблем само ако е чувствителна към другият вид, ама те са толквоа оеднаквени, че това е рядко. Аз имах тук изпратени рекламни кутии АМ от друга марка и Ивана като стана на около 8 месеца и я дадох. Питах лекарката и тя ми каза, че няма значение и без това с коя марка ще я храня.


  
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #114 -: Юли 11, 2011, 21:05:49 pm »
Добре,разбрах ви,но въпреки това не смятам че е проблем.Които както намери за добре да храни детето си :).Успех на всички :).Давам всякакви марки каши,хумана,милупа,слънчо само хип не съм давала ама не съм си харесвала.детето няма проблем,лекарката ни също е на това мнение  а аз и се доверявам и така.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #115 -: Юли 11, 2011, 21:35:15 pm »
Добре,разбрах ви,но въпреки това не смятам че е проблем.Които както намери за добре да храни детето си :).Успех на всички :).Давам всякакви марки каши,хумана,милупа,слънчо само хип не съм давала ама не съм си харесвала.детето няма проблем,лекарката ни също е на това мнение  а аз и се доверявам и така.
Аз лично ти отговорих не за да ти давам акъл, а защото ти каза, че не си знаела, че ще са различни млеката. А иначе аз съм на абсолютно същото мнение и затова съм давала различни видове, а и в първият възможен момент съм захранвала с каквото мога. Щом детето е добре и аз не виждам причина да не даваш всичко, което може. Все пак така има разнообразие детето. 


  
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #116 -: Юли 11, 2011, 21:43:19 pm »
Боби ,ама аз те разбрах :))))),благодаря ти за казаното  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #117 -: Юли 12, 2011, 00:31:35 am »
Давам безмлечната оризова каша на Милупа. Като я правя според инструкциите, тя става ужасно рядка. Вие как я приготвяте?
Аз лично слагам докато се сгъсти. Доколко е правилно незная, но пък иначе трябва да я давам с биберон  :lol:

По темата с АМ не виждам какъв е проблема детето ми да пие сутрин и вечер НАН, а млечните ми каши да са на Хумана както е в моя случай?
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #118 -: Юли 12, 2011, 14:17:39 pm »
Давам безмлечната оризова каша на Милупа. Като я правя според инструкциите, тя става ужасно рядка. Вие как я приготвяте?

И на мен ставаше много рядка, когато я правех с кърма. Направи я с вода и ще е по-гъста.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #119 -: Юли 12, 2011, 14:26:03 pm »
От три дена, Евгени отказва да яде пюретата. Блъска ми ръката, плюе и не иска и не иска човека. Чудя се сега, да го оставя ли няколко дена само на кърма или да се пробвам пак утре, или пък днес както не е ял пюре на обед да го предложа следобед? Може би пък не е готов още за захранване. Започнала съм от около три седмици, но досега е ял ябълка, круша и както вече писах един път синя слива и дадох две лъжички кайсия. Най-много е стигал до 40 -50 гр. пюре /повече не иска/ и след това давам кърма. Дали не е от топлото пък?
Склонна съм повече на варианта да караме няколко дена само на кърма. Ще съм благодарна да чуя и вашето мнение.