0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #60 -: Юни 29, 2011, 23:07:37 pm »
мисля, че е сладък картоф..?
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #61 -: Юни 29, 2011, 23:50:26 pm »
Не е сладък картоф, а е сроден на моркова. В нета има доста информация за него, твърдят, че съдържа много полезни съставки. Аз го дадох на почти 7 месеца - веднага след тиква, морков, картоф и тиквичка. Детето много го обичаше. Давах от пюрета на Хип и Сънвал.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #62 -: Юни 30, 2011, 05:51:22 am »
Е хубаво де, ползвате ли го този пащърнак по принцип като готвите? Защото аз не виждам защо да захранвам с неща,които не ползвам и не е вероятно да хапне на друго място скоро. И без това не мога да и дам всяко нещо,което съществува по света. И до ден днешен все опитвам нови неща. Затова и не съм търсила заешко да захранвам, защото то по тази логика трбява да я зарханя и с еленско примерно. Та в този ред на мисли, какъв е смисълът от това захранване с пащърнак?

Боби


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #63 -: Юни 30, 2011, 09:44:29 am »
Боби, всеки си решава за себе си кога и какво да даде на детето си. Ти като не готвиш заешко не давай, но някои хора готвят. Ако ми попадне еленско ще дам, знаеш ли може пък да им попаднат еленски суджуци да ядат някой ден  :wink:
И да - моите много обичат пащърнак.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #64 -: Юни 30, 2011, 21:39:20 pm »
mimi26 , не си ме разбрала. Разбира се, че ако готвят ще дават. Аз имах предвид, че няма с всяко едно нещо да правя захранване, в смисъл първият ден една лъжичка, вторият две и т.н. Аз самата още не съм „захранена“ с пащърнак и не виждам проблем да го пробвам, без да ме захранват :-).
Нека си ядат еленски суджук децата, няма лошо. Питам дали специално би захранвала лъжичка по лъжичка с всяко едно нещо, което съществува, че да не би като станат на 3г примерно да го пробват и да не са захранени с него. Това е неизпълнимо.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #65 -: Юни 30, 2011, 22:48:44 pm »
Децата ми станаха на 3 вече и до момента абсолютно всяко ново нещо съм въвеждала като в началото. Предпочитам да съм предпазлива, отколкото да си блъскам главата. Така ще продължавам и занапред. Няма нищо неизпълнимо стига да има човек желание.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #66 -: Юни 30, 2011, 23:47:01 pm »
Децата ми станаха на 3 вече и до момента абсолютно всяко ново нещо съм въвеждала като в началото. Предпочитам да съм предпазлива, отколкото да си блъскам главата. Така ще продължавам и занапред. Няма нищо неизпълнимо стига да има човек желание.
То аз може да си имам желание за всичко, но детето ходи на градина,после ще тръгне на училище - не мога да го гледам всеки един момент. Не е реално да смяташ, че винаги ще имаш този близък контрол над тях. Ако сега са при теб през цялото време, след време няма да са.
Пък и ти самата като пробваш нещо ново, така ли го пробваш - по една лъжичка на ден? Сега с този внос на храни от цял свят, нови неща винаги ще има, които не сме пробвали.

П.П. Гледам, че на твоите рождените дни са 4 дена след нас :-)
« Последна редакция: Юни 30, 2011, 23:50:13 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #67 -: Юли 01, 2011, 08:39:17 am »
Не са при мен, Боби, на година и 4 тръгнаха на ясла, а вече са на градина. И все още успявам да контролирам нещата  :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #68 -: Юли 01, 2011, 08:43:57 am »
Не са при мен, Боби, на година и 4 тръгнаха на ясла, а вече са на градина. И все още успявам да контролирам нещата  :wink:
Дето викаше един приятел... щом те влече.. :-)

Б.


  
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #69 -: Юли 01, 2011, 15:25:14 pm »
Искам да питам и друго нещо- ако на пюррето пише,чче садържа оризово брашно или царевично нишесте, това означава ли ,че ще се захрани с ориз или царевица или трябва да са в по-големи количества?  :ask:
07.10.2009
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #70 -: Юли 01, 2011, 16:24:06 pm »
Да, ще се захрани, независимо че е 10% примерно, това за едно пюре от 190гр са 19гр, което въобще не е малко. Трябва да са въведени предварително, за да не стане така, че въвеждаш 2 храни едновременно. Обикновено по-евтините марки пюрета са с добавено нишесте.
Боби, захранването за мен не е хоби, за да ме влече, а мое задължение  :wink:
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #71 -: Юли 01, 2011, 16:32:54 pm »
Бях взела едно пюре на Милупа картофи и моркови,от което Милен изяде половината и после видях,че има ориз в него.Та сега не знам дали съм го захранила с ориз или не.
07.10.2009
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #72 -: Юли 01, 2011, 19:02:52 pm »
Извинявам се ако е писано за това, но аз не можах да намеря.
Сега започнах да захранвам с плод. Първо ябълка, днес - слива. Когато въведа няколко плода, колко време трябва да давам, за да почна със зеленчук. Или мога да ги редувам??? Да кажем - ябълка, слива, круша, след това морков, картоф, след това пък банан и т.н. Това правилно ли е или ще сгреша?

И още нещо. Днес след като дадох слива, повръща няколко пъти. Не обилно, но се виждаже цвета на сливата. Мога ли да го приема като някаква непоносимост и утре да не му давам.


Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #73 -: Юли 01, 2011, 23:31:31 pm »
Здравейте, момичета!
Въпрос: кога дадохте кашкавал и цяло яйце (с белтъка)?

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #74 -: Юли 01, 2011, 23:46:17 pm »
Здравейте, момичета!
Въпрос: кога дадохте кашкавал и цяло яйце (с белтъка)?


Препоръчва се да се чака до година за за белтъка. Обаче на моята дъщеря и дадоха пържени филийки в градината и аз разбрах една седмица след това съвсем случайно.  Кашкавал може към 8 месеца.

power, след като има ориз и си го дала, реално си го захранила с него. Вие не започхате ли първо с ориз? При нас препоръчват оризовата каша, като възможно най-рядко алергенна, да се дава като първа храна.

Боби
« Последна редакция: Юли 01, 2011, 23:51:49 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #75 -: Юли 02, 2011, 00:49:10 am »
Ивка след като си започнала с плод добре е да караш по същия начин. След като въведеш достатъчно плодове се започва със зеленчука, като вече заместваш второ хранене с него. Аз захраних по схемата на д-р Бърди прилагам линк http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=22516.msg536539#msg536539
Дано съм била от полза  :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #76 -: Юли 02, 2011, 05:07:03 am »
Дъщеря ми от няколко дена като седнем вечер да се храним и започва да реве, не дава лъжицата в устата да и дадеш, бута чашата, въобще отказва да яде неща, които до сега е яла. Само разни сухи неща приема. Днес например яде от тези триъгълничетата пушено сирене и един банан. Такова количество изяде, че явно си беше гладна, но всичко друго отказа да вкуси. Освен това забелязах, че дори нещата, които яде, в повечето време искаше да си ги държи сама и страхотен рев удари, когато се опитах да и дам едно парченце банан, което не можеше да си измъкне сама от юмручето. Пробвах бебешка храна, мазах филийка, дадох сух хляб - не иска и не иска. Специално за бебешката храна въобще не пожела да опита какво иам в лъжицата. Вчера същият номер с друго ядене. Не знам каква е причината, защото до сега не сме имали проблем с храненето и не е била капризна. Някой знае ли на какво може да се дължи такова поведение на тази възраст?Дали не започва да проявява предпочитания и да става капризна на хранене?  От градината ми казват, че си яде добре и им вярвам, защото преди винаги са ми казвали като не иска да яде нешо.


Боби
« Последна редакция: Юли 02, 2011, 05:13:36 am от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #77 -: Юли 02, 2011, 06:54:35 am »
Боби щом до сега не си имала проблем с детето явно е нещо моментно, било от зъб или нещо друго. Може детето просто да не е било гладно. И ние "възрастните"  :lol: имаме такива периоди  :) Дано и при детето да е така и днес д се похвалиш че е изяла двойна порция на закуска  :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #78 -: Юли 02, 2011, 07:08:03 am »
Боби щом до сега не си имала проблем с детето явно е нещо моментно, било от зъб или нещо друго. Може детето просто да не е било гладно. И ние "възрастните"  :lol: имаме такива периоди  :) Дано и при детето да е така и днес д се похвалиш че е изяла двойна порция на закуска  :wink:
О, ама тя в крайна сметка изяде много ядене - изяде 3 триъгълничета топено сирене, един цял банан и пи около 100мл мляко. Аз да бях изяла всичко това и аз нямаше гладна да остана. Нямах намерение да я тъпча, но всеки път като свършеше и ревеше за още. Направо незнам къде го събра. Но по някаква причина за всичко друго беше истеричен рев, въртене на главата и удряне на лъжицата.

Боби


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #79 -: Юли 02, 2011, 07:59:58 am »
Благодаря, Илейни!
Тази схема все се ровичкам да я намеря в темите за храненето  :)
Благодаря за линка!
Много ми е объркано. От захранването на големия ми син /той е на близо 11 г./ нищо не помня. Тогава давах и сокчета  :oops: и правех това, което ми казваха педиатъра и бабите  :? Сега има от къде да взема информация, но пък тя е много и от много четене съвсем стана каша в главата ми. А като се замисля пък не би трябвало да е толкова сложно. Извинявам се офтопика!