0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #140 -: Юли 15, 2011, 11:49:58 am »
Ивана има само 4 зъба - предните 4 - обаче умира за диня. Не съм и давла отдавна и не съм я правила специалноза нея, но като ме види мен да ям, идва и си иска и аз и чупя  малки парченца. Тя е лесна за дъчене.

Б.
« Последна редакция: Юли 15, 2011, 12:35:47 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #141 -: Юли 15, 2011, 12:14:56 pm »
Да ви кажа аз съм далеч от мисълта да яде диня, но вчера след като отказа ориза реших да видя как ще реагира на динята.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #142 -: Юли 15, 2011, 12:25:17 pm »
Боби, твойто дете е на годинка, естествено е на него да му даваш диня, но на Смарайди е едва на 6м. Смарайди, според мен при толкова малко дете варианта "реших ей така да дам, за да видя какво ще стане" просто не съществува.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #143 -: Юли 15, 2011, 12:33:51 pm »
Боби, твойто дете е на годинка, естествено е на него да му даваш диня, но на Смарайди е едва на 6м. Смарайди, според мен при толкова малко дете варианта "реших ей така да дам, за да видя какво ще стане" просто не съществува.
Ами не знам - някои имат зъбки на тази възрст,но то и без зъби е лесна за дъвчене. Ние до много по-късно нямахме зъби, но тя преди това пробва диня, защото и аз като нея и дадох без да съм планирала. Така ме гледаше като кученце в устата, че не се сдържах и и дадох, а то пък толкова и хареса, че продължи да си иска още. И всъщност това ни бепше захранването така да се каже с диня. Таман я е захранила с още един плод.  
« Последна редакция: Юли 15, 2011, 12:37:17 pm от Bobbie »


  
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #144 -: Юли 15, 2011, 13:36:44 pm »
mimi26, да ти кажа страх ме е, зеленчуците по някак си купувам смело, ама тези меса, пилетата дето не се знае с колко вода са, с какво са ги блъскали...

Smaraidi, аз даваш кашата с вода, защото с мляко не ми я пият. Но аз отдавна слагах по малко ориз в кърмата и може би да са свикнали.
Има един ориз пълнозърнест на Тьопфер, мн е хубав, пробвай от него. Този : http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=251310
Малко е по-сладникав и моите мн го харесват.

Аз онзи ден им дадох да смучат малко нектарин, мн им хареса, но още пресни плодове не давам.
Въведох телешко, хареса им и сега мисля да дам и агнешко. Вие от кога давате?

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #145 -: Юли 15, 2011, 15:17:18 pm »
Агнешко още не съм дала - силен алерген е (попитай Лидия  :? )
Какви меса си въвела?
Боби, независимо, че има зъби е малко детето за диня. А за гледането - любимото ми... ми те гледат и баща си като пие ракия, да давам ли?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #146 -: Юли 15, 2011, 15:58:04 pm »
Дадоха ми една купа пресен касис - домашен, ароматен, чуден!
И сега съм в почуда дали да дам на Калина!?Я каЖувайте!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #147 -: Юли 15, 2011, 16:08:48 pm »
Боби, независимо, че има зъби е малко детето за диня.
Защо да е малко? Динята не знам да е в никакъв по-специален списък, че трябва да се започва по-късно.Дори и да беше,  тя му я е дала, детето е добре - от какъв зор да не продъжава да дава диня?

Боби


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #148 -: Юли 15, 2011, 16:31:33 pm »
Мише, според мен дай, едва ли е алерген касиса. :)

Динята дразни стомаха и не се препоръчва за толкова малки деца. Мими от три поста на сам това се опитва да каже, а не че ще му има нещо на детето :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #149 -: Юли 15, 2011, 18:11:34 pm »
Всички около мен с 6 месечни бебета дават някакви мрежи в който слагат диня и бебетата смучат ли, смучат. Затова и аз с динята. Нема да давам повече :oops:.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #150 -: Юли 15, 2011, 18:11:56 pm »
Дадоха ми една купа пресен касис - домашен, ароматен, чуден!
И сега съм в почуда дали да дам на Калина!?Я каЖувайте!


Толкова ми се е размекнал мозъка от жега, че прочетох, че са ти дали купичка пресен каНАБис и дали да дадеш на Калина :lol: Тъкмо щях да се възмутя на глас като се усетих, че едва ли питаш за това.
[/url][/url]
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #151 -: Юли 15, 2011, 22:21:23 pm »
 mimi26 , на мен ми казаха сега след телешкото, че мига да дам агнешко, а и на Хипп има след 5 месец. Моите приятели са давали преди годинка. То не вярвам да е толкова по-солен от кравешкия белтък...

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #152 -: Юли 16, 2011, 01:37:56 am »
Дадоха ми една купа пресен касис - домашен, ароматен, чуден!
И сега съм в почуда дали да дам на Калина!?Я каЖувайте!


Толкова ми се е размекнал мозъка от жега, че прочетох, че са ти дали купичка пресен каНАБис и дали да дадеш на Калина :lol: Тъкмо щях да се възмутя на глас като се усетих, че едва ли питаш за това.

Хахахаха и директно заминавам за Сливен, нали там бе женския затвор?

Благодаря Стефи ще дам днес, дано им хареса!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #153 -: Юли 16, 2011, 02:13:47 am »
Въпрос. Вярно ли трябва преди да захраня да дам на Дани лъжица да свиквал с нея и да си я навирал в устата, или е поредната дивотия?
Не мисля, че ако има лъжицата за играчка, ще вземе да яде по-лесно от нея, че по този повод питам.
Нямаше да питам, ако педиатърката му не ми го беше казала за трети път, наред с това че детето ще умре от глад с моето "късно захрванване"  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #154 -: Юли 16, 2011, 05:55:20 am »
Въпрос. Вярно ли трябва преди да захраня да дам на Дани лъжица да свиквал с нея и да си я навирал в устата, или е поредната дивотия?
Не мисля, че ако има лъжицата за играчка, ще вземе да яде по-лесно от нея, че по този повод питам.
Нямаше да питам, ако педиатърката му не ми го беше казала за трети път, наред с това че детето ще умре от глад с моето "късно захрванване"  :lol:
Не съм убедена, че като държи лъжицата, ще му щракне, че е ок да яде от нея :-). Аз не съм давала, ама какво ти пречи да му дадеш една - няма да навреди. 
Аз на Ивана, един ден преди да пробвам захранването, се опитах да и дам малко мляко с лъжица, че поне да види за какво е това нещо, което и бутам в устата. Реших да не слагам първоначално храна, че да не са много новости наведнъж - поне млякото знае за какво е :-). И понеже мина много успешно, на следващият ден и дадох първата лъчика оризова каша.

Б.


  
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #155 -: Юли 16, 2011, 13:16:59 pm »
Аз преди захранването давах някои лекарства с лъжичка, както и Вит. Д и бяха свикнали. Но Йо мн трудно ядеше, без да иска го избутвапе, вместо да го глътне, Марти не е имал проблеми.
Да ви питам, днес отворих на Бейбивита един буркан с пилешко и зеленчук, но имаше малки парченца, за след 8 мес. Моите не го искаха. От кога започнахте да давате пюренца с парченца в тях?

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #156 -: Юли 16, 2011, 14:18:57 pm »
Николина, аз започнах с парченца към 9-10ти месец, защото все ме беше страх да не се задави. Сигурно още щеше да ме е страх, ама като тръгна на детска и те я научиха там и като ми показаха какво яде и аз се престраших. Тези парченца дето ги имаше от какво бяха? Ако са моркови примерно, пробвай пак да видиш, но ако е месо сигурно ще им е трудно за първи път. Ивана и до ден днешен понякога плюе парченца с месо.

Боби


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #157 -: Юли 16, 2011, 16:12:46 pm »
Момичета кога за пръв път дадохте бисквитки? Аз взех безглутенови на Плазмон ама ме е старх да не се задави нещо детето.  :?
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #158 -: Юли 16, 2011, 23:20:44 pm »
Боби,бяха от морков и картофче. Аз днес следобеда пасирах нектарин, но останаха малки парченца и им дадох няколко лъжички и си хапнаха децата. Но и мен все ме е страх да не се задавят.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #159 -: Юли 16, 2011, 23:41:07 pm »
Джей, да не си мисли педиатърката, че АМ е по-малко калорично от морковите?  :x 

илейни, моят син не е ял бисквити преди годинка. И досега не ги долюбва особено, така че ги консумира рядко. Можеш да ги сложиш в АМ и те ще се разтопят.