0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #160 -: Юли 17, 2011, 01:10:39 am »
Джей, да не си мисли педиатърката, че АМ е по-малко калорично от морковите?  :x  

Нямам идея какво си мисли Блу, а и никога не ме е интересувало честно казано. Ползвам я за слагане на ваксини на Дани, ако се наложи нещо друго - има си частни педиатри. Днес точно беше на ваксини дребния, предупредих да не му се пипа пишката, всеки път казвам да не забрави. Тук вече мед. сестрата не издържа и се опита да ме стресне с: "Ама ако не се отвори - после ще трябва операция"  :lol: Хич не се и занимавам да споря и обяснявам. Заявих, че вариант операция напълно ме устройва мен /от което тя се опули ето така  8O/, реши че съм крайно откачена и млъкна. Надявам се повече да не слушам глупости и да са дълбоко убедени и двете, че не ме слуша главата и да не ме "съветват" занапред, особено когато не ги питам.
 
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #161 -: Юли 17, 2011, 07:29:43 am »
Боби,бяха от морков и картофче. Аз днес следобеда пасирах нектарин, но останаха малки парченца и им дадох няколко лъжички и си хапнаха децата. Но и мен все ме е страх да не се задавят.
  Морковите са доста мекички, картофите също - би трябвал да няма проблем. Аз бих пробвала с едно парченце морков първоначално. Те направо се разпадат. А пък, ако те е страх го раздели и на половина. 


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #162 -: Юли 17, 2011, 10:50:53 am »
При нас се оказа, че е от зъбче  :) Горкото не спира да хленчи, пък аз освен да му бъркам в устата да мажа нищо друго не мога да му помогна. Надявам се поне да пробие по-скоро, защото и кърма отказва вече. Като го сложа на гърда и се извива на дъга и започва едно опъване, гърчене ........Но за сметка на това пък пие огромни количества вода  8O, а досега не искаше.

Въпрос. Вярно ли трябва преди да захраня да дам на Дани лъжица да свиквал с нея и да си я навирал в устата, или е поредната дивотия?
Не мисля, че ако има лъжицата за играчка, ще вземе да яде по-лесно от нея, че по този повод питам.
Нямаше да питам, ако педиатърката му не ми го беше казала за трети път, наред с това че детето ще умре от глад с моето "късно захрванване"  :lol:

На мен ми е много мъчно, че ще го кажа, но собствената ми майка ми каза, че Евгени не искал да яде, защото съм закъсняла със захранването - "Ти закъсня и виж сега детето няма да прояде"  8O


Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #163 -: Юли 17, 2011, 11:09:13 am »
Ив извинявай ама тва си е направо като виц ихиххххиихиххи :),те не сикат май да приемат нови неща тез хора,и майка ми трудно прие късното захранване,и до ден днешен се сме в спорове кое кога мога да давам :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #164 -: Юли 17, 2011, 12:39:56 pm »
Еми, не искат дори и да чуят. Да ви споделя как майка ми е "кърмила доста до късно - до 4 м. и половина". Вече ми писна да им обяснявам, че детето ми няма нужда и дори е опасно да си "близва" от всичко и как нищо нямало да му стане. Ама темата е много дълга за да си го изливам тук  :wink:


*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #165 -: Юли 17, 2011, 13:15:39 pm »
iv_z, твоето дете ще е първото в света, което не е "прояло" значи и то, защото е кърмено  :lol: Извинявай, то не е за смях, сигурно доста бих се ядосала на твое място при такова изказване.
Иначе, от пробиващо зъбче - често отказват да хапват с лъжица децата, дори стабилно захранените. Поне това виждам при бебетата на момичетата, с които ходим по разходки. Като ги замъчи зъб, както си ядат охотно и в следващия момент - не искат лъжицата, а някои дори и гърда/шише за няколко дни докато мине "големият зор". Не се тревожи, щом е здраво детенцето, ще си яде пак нормално щом дискомфорта в устата му намалее.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #166 -: Юли 17, 2011, 15:55:12 pm »
Jbrul, нали се сещаш, че тва с лъжицата и захранването са пълни глупости?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #167 -: Юли 17, 2011, 16:15:14 pm »
Въпрос. Вярно ли трябва преди да захраня да дам на Дани лъжица да свиквал с нея и да си я навирал в устата, или е поредната дивотия?


Тази сутрин попаднах на същата теза в бебешката ми книга. Доводите не ми звучат особено сериозни...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #168 -: Юли 17, 2011, 16:16:37 pm »
Jbrul, нали се сещаш, че тва с лъжицата и захранването са пълни глупости?

В смисъл? Че трябва да свиква с лъжицата преди да захраня ли? 100% са пълни глупости според мен, просто споделих педиатричните "акъли". :?
Иначе като им избива зъб - запъват се на лъжица, лично съм ги виждала. Дани като му се подуха венците наскоро, иска да яде пък като стиснне биберона и му ставаше гадно и реве, та няколко пъти мазах венци преди ядене, изчаквам да го "отпусне" и си яде.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #169 -: Юли 17, 2011, 20:34:13 pm »
Като избиват зъби е друго - на Бобо му се е случвало да хапе лъжицата и да реве, докато му давам каша и да се дърпа, а в следващата секунда, да реве, защото не му давам...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #170 -: Юли 17, 2011, 21:40:23 pm »
Не виждам някои хора що се правят на толкова важни. И възрастен, когато го боли зъб, ще откаже да яде. Камо ли дете.
Моят син не беше виждал лъжица преди да го захраня. В началото не се получи много лесно, но с търпение и постоянство и благодарение на съветите на момичетата тук всичко си дойде на мястото. Сега яде с лъжица, вилица, опитва се с нож да си маже филиите и прочие.  :wink:   И казах ли, че много обича да яде?!
« Последна редакция: Юли 17, 2011, 23:01:48 pm от blue_sky »

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #171 -: Юли 17, 2011, 22:03:16 pm »
И аз не съм давала лъжица преди захранването, но пък ми се получи от първия път (даже ми се разсърди, че лъжичките бяха само 3  :lol:)
Блускай при теб се е получило защото си почнала захранването на 3 предполагам  :lol: Шегичка естествено!
Ивка не им се връзвай изобщо. Моята майка не смее да се обади, ама свекииии.... оооо.... трябва нова тема да отворя за нея специално  :wink:

От известно време готвя на малката т.е варя всичко и пасирам, но ми се иска да добавям някаква мазнина, за да стане малко по-вкусно товя ядене. Чета, че повечето пюрета са с рапично масло, но пък и има мн лоши отзиви за него http://agronet.bg/agro-news/interesni-novini/3814-rapichnoto-maslo-e-opasno-za-zdraveto.html затова реших да е зехтин. Смятате ли че е рано за него? И другия ми въпрос е откога мога да въведа масло?
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #172 -: Юли 17, 2011, 22:20:13 pm »
ileini, аз въведох месото няколко седмици след зеленчука. не съм чакала месец-два. Давах по 3 дни основен зеленчук, после смесесни, и после месце, но моите хич не го харесват.
Една приятелка дава черен дроб, въвела е заек, пуешко и дроб...за него не е ли рано?

Аз дадох и йогурт на хумана, нищо им нямаше, ама ми казаха, че е по-добре след 9 месец.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #173 -: Юли 17, 2011, 22:25:07 pm »
За месото от тук знам,че се въвежда два месеца след започване на захранването.
07.10.2009
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #174 -: Юли 17, 2011, 22:26:44 pm »
Илейни, пробвай с висококачествен зехтин. Аз мисля да слагам в зеленчуковите пюрета.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #175 -: Юли 17, 2011, 22:29:36 pm »
power, на мен ми казаха по-малко да е, не след 2 месеца, но ние дълго преди да захраня със зеленчук хапвахме оризова каша, а тя е първа при захранването. А и не виждах защо да чакам толкова много време. Така или иначе ядем лимитирани неща, най-вече готвени  от мен.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #176 -: Юли 17, 2011, 23:00:33 pm »
Николина, мисля, че е рано за черен дроб. Аз на моя не съм му давала още. Единият му брат отказва категорично да яде, защото от там минават всички отрови. Разбирам го момчето. И ние ядем рядко, въпреки че мъжът ми обожава дробчета с ориз.

илейни, аз слагах рапично олио. И все пак не забравяй, че децата нямат твоя изграден вкус. На теб може да ти е безвкусно, но за тях да не е проблем.
Не съм захранила на 3 месеца, а почнах на 40 дена със сокчета.  :lol: :lol: :lol: Някой да не се върже, ей!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #177 -: Юли 18, 2011, 00:31:37 am »
Блу закъсняла си! Трябвало още в болницата да му заръчаш едно фрешче  :lol:

По повод сокчетата, свеки ми заподскача още Дани като беше на 3 месеца да съм му дадяла, "защото имали витамини и ние едно време...". Сещате се вероятно.

И аз с един заговорнически тон й казвам следните нещица.
Абе за сокчетата...едно време комунизъм, нямало достъп до модрено здравеопазване нали? Тя - съгласна /мрази комунизма, комунистите и пр./  :wink: Та сега казвам аз, СЗО е на мнение, че около 6-и месец се захранва и то защото е добре не сокче, ами цял плод и зеленчук да се даде, за да се усвоят още по-пълно всичките витамини. Нали ядеш кисело мляко с фибри? Яде. Ами ей на сега, в плодовете има фибри и то като е на пюре - той ще поеме всичко полезно от плодчето, пък ако е сок - само захарна водица и ще му докараме диабет /това много сериозно го твърдя нали/. Зеленчуковите сокове не ги спрягам и тя не се сеща.  :lol:
Та обясних й, че понеже заради комунизма са захранвали неправилно едно време и няма как на 2 месеца да дават пасиран плод/зеленчук - давали са само сокче, а сега сме модерни и информирани - и затова - не правим такива глупости.

Еййй съгласи се одма и повече не е отворила дума за сокчета. Като им го докаросаш на родата смилаемо, логично и където им е слабото място - поне не те тровят и те на тема захранване. Остават само педиатрите, но...те са неизбежни  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #178 -: Юли 18, 2011, 05:45:09 am »
Аз също мисля да дам дроб, просто скоро не съм купувала и правила.  Дроба е богат на желязо и би било полезно да хапва от време на време. И без това от както сме на мляко все следя съдържанието на желязо в храните, че да не се окаже, че съм я оставбила да стане анемична.

За зехтина - не знам за вас, но на мен зехтина ми дразни стомаха понякога, а имам много здрав стомах. По мое мнение маслото е по-удачно за малко дете. Обаче ако вашето дете не го дразни, значи няма проблем.

Б.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #179 -: Юли 18, 2011, 09:00:33 am »
Сисе, страшна тактика :D! Дипломация му е майката!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.