0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #20 -: Юни 25, 2011, 02:08:26 am »
И аз се записвам да следя темата  yahoo_33
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #21 -: Юни 25, 2011, 11:43:31 am »
Запис с въпрос.
Съвет на педиатърката е да се дава плодово пюре между две хранения. Въпроса при следващото хранене количеството АМ трябва ли да се намали и какво количество пюре давате, казаха ми не повече от половин бурканче ~90-100 гр., но ако и дам 90 гр. то си е почти цяло хранене...
И още нещо купувате ли плодове/зеленчуци от пазара за пюрета или разчитате само на домашни продукти и готови пюрета?

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #22 -: Юни 25, 2011, 12:01:56 pm »
Принципно казват, че плодовото пюре се дава м/у храненията и не се брои за ядене, тоест би следвало следващата порция АМ да си е в нормално количество. Моята педиатърка ми е казвала, че за да не става много - едно плодово пюре се дава на два пъти.
Понеже Дара ми върви едра, аз плодовото пюре си го давам не м/у храненията, а в 17 часа изяжда едно бурканче и това е. В смисъл като едно хранене й го давам.
Сега слагам вътре малко кисело мляко тази смес я давам или за закуска или в 17 часа.

За мляко/АМ в зеленчуково пюре за пръв път чувам. Нито съм го чела някъде, нито някой ми го е казал, нито познатите ми го правят. Ако е гъсто пюрето слагам топла вода, аз се стремя да не блъскам излишни калории...а слагайки АМ в пюрето става точно това.

В началото ме беше страх да готвя, още повече че беше зима. След 5тия месец започнах да купувам зеленчуци от пазара и да готвя. Излиза много по-евтино и вкусно. Сега слагам в зеленчуковото или малко сирене или жълтък.
За домашни - имам възможност само яйца да взимам, но и това не е никак малко.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #23 -: Юни 25, 2011, 12:48:12 pm »
А пък нищо не съм слагала в пюрето. В началото купувах от тези за най-малките и те са доста редки, не е имало нужда да разреждам. В редките случаи, в които съм си го правила сама, добавях от водата, в която съм варила.

Да се похваля- от вчера сме предимно на краве мляко, което малко по малко добавяме към АМто в последната седмица.  Днес ще сме цял ден само на мляко да видим как ще е с ходенето до тоалетната. Миналият път като пробвах хвана жестоко разстройство и се изрина по дупето, а сега ми изглежда, че е тръгнала да се запича, та ще видим колко ще изкараме така. Обаче запека може да е, защото вчера изяде сама банан и половина- направо не знам къде ги събра, защото беше и яла.  Много странен цвят придобиха изпражненията и - като сиво, металическо такова. Някой да знае какво е това?  Стискайте палци да отшуми, че искам да приключвам с това въвеждане вече.


Боби
« Последна редакция: Юни 25, 2011, 12:59:55 pm от Bobbie »


  
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #24 -: Юни 25, 2011, 13:57:38 pm »
Момичета, пълен провал със закуската - и перличките на Плазмон не иска да яде това дете. :( Попарата я спрях, давах тези перлички с малко масло и сиренце, пробвах и със захар, но не иска, само щом опита и е готова да повърне. Педиатърката каза да пробвам Фризо 2 със сухар или бисквитка вътре. Ако и това откаже, ще давам кашата сутрин, а следобяд плодово пюре с бисквитки. От кашите също яде само един вид - Лека нощ на Хип с ябълката. Ей, капризна мома....
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #25 -: Юни 25, 2011, 14:22:42 pm »
Момичета, пълен провал със закуската - и перличките на Плазмон не иска да яде това дете. :( Попарата я спрях, давах тези перлички с малко масло и сиренце, пробвах и със захар, но не иска, само щом опита и е готова да повърне. Педиатърката каза да пробвам Фризо 2 със сухар или бисквитка вътре. Ако и това откаже, ще давам кашата сутрин, а следобяд плодово пюре с бисквитки. От кашите също яде само един вид - Лека нощ на Хип с ябълката. Ей, капризна мома....

Давай й така както й е вкусно.Не е толкова важно кое кога яде,а да го изяжда.Ние от месеци отказваме зарзавата за обяд,но пък на вечеря го омитаме,че даже не стига :) Отдавна се отказах да го вкарвам в "книга".Децата са много различни,не се сравнявай с останалите и не се натоварвай,че не желае да се храни като "ама бебето на .... яде еди кво си и....".Няма смисъл,само се изнервяш ти и детето,храненето вече не е удоволствие а война.Ми не става така... :wink:
И не е провал!Опитала си,не веднъж,ами не иска детето - нека приемем че за момента не ги харесва  тези храни или не в този час на деня и толкоз.

Кремче,не се тормози :)


За мляко/АМ в зеленчуково пюре за пръв път чувам. Нито съм го чела някъде, нито някой ми го е казал, нито познатите ми го правят. Ако е гъсто пюрето слагам топла вода, аз се стремя да не блъскам излишни калории...а слагайки АМ в пюрето става точно това.


Аз пък съм чувала :D Тук също казват така - до 12м всяко твърдо хранене е захранване и се дохранва с АМ/кърма.Обикновенно е грамажа за съответната възраст + АМ до желание.При нас е варирало от 60 до 150мл.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #26 -: Юни 25, 2011, 15:25:35 pm »
При мен се налага да слагам АМ в зелечукови, плодови и всякакъв вид пюрета.
Моята злоядка пие не повече от 300-350мл АМ за денонощие  :( Така, че се налага да разбърквам пюретата с такова.
Голям зор ни е това хранене.
Кремкарамел при теб поне провала е само в закуската  :wink: При нас е такъв зор това хранене, че думи нямам... Шишето е само за игра пие х2-3мин и го плюе.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #27 -: Юни 25, 2011, 16:16:26 pm »
Илейни,от кога сте така?Да не би да иска да увеличи паузата м/у храненията?Или друг биберон?Евентуално накрайник за +6м? Вие май бяхте с гъсто мляко или бъркам? :)

пп Ййй,и много ме ядосвате с тези ваши "провали" :).Стига бе,хора!Това да не е състезание някакво?Коя мама е "по-по-най" или сте в кастинг за ново реалити "Перфектната мами"?Недейте така се обвинява,моля ви!Давате всичко от себе си и това е достатъчно :)
« Последна редакция: Юни 25, 2011, 16:21:23 pm от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #28 -: Юни 25, 2011, 16:51:03 pm »
Ами нещата започнаха към края на 4мес. Пиеше х180мл 5пъти в денонощието. После намали на 150мл и храненията станаха 4. След като започнах захранването съвсем отказва млякото. Иначе пюренца и каши си хапва. В момента режима е следния:
9,00 - АМ 100-120мл
13,00 - зеленчуково пюре около 180-200мл
17,00 - каша - видове - 180-200мл
21,00 - АМ 120-150

рядко през ноща х 80-100мл.

Проблема не е в биберона позиционен е на Авент. Млякото е НАН АР. Педиатърката ми предложи да сменим с НАН Сензитив, тъй като спря с повръщането - ами пак не яде!
Определено давам всичко от себе си, но явно някъде греша  :?

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #29 -: Юни 26, 2011, 00:20:56 am »
Фибо, ти говориш за хранене с пюре и дохранване с кърма/АМ...ако не бъркам де.
Аз коментирам друго - смесването на пюре с мляко. Такава комбинация съм правила само с пюрето на ХИП - чист картоф...защото си е като пластелин. Иначе - не.
То ясно де, всеки се съобразява с детето...което пие малко АМ се гледа да се набута повечко където може  :) аз с моето всеядно дете ( ама наистина...каквото й предложа - всичко омита и зяпа за още ) гледам където и както мога да ограничавам.

Кремче, а кисело мляко яде ли бебчо ?
 Няколко сутрини правя кисело мляко смесено с плодово пюре ( или натрошени бисквити на Плазмон ) и на Дара много й харесва .
Но тя не е критерии, защото както казах, на нея всичко й харесва  :lol:
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #30 -: Юни 26, 2011, 02:03:17 am »
Да бе,Рай точно си ме разбрала :) Май аз тебе не съвсем :lol:
Да ти кажа,знам ти детето и не е дебело.Знам че се притесняваш и да ти кажа,доста ще се измени след годинката.Ще започне и да отбира,да не харесва,да бърза за игра,да не дояжда... :wink: Страшна работа :lol:,аз лично не съм го ограничавала  и сега не съжалявам,честно казано/знам че ти заради генетични предразположености го правиш/.Ние тъкмо минахме периода на "аз сам".И познай колко ядеше и колко плескаше :lol:Но 10 дни не ми даде да му давам с лъжичка! Та съм доволна,че когато можех - бутах,че сега ела да ни видиш.Вкусва,близва,избира човечето :D И съм много горда мама на самостоятелен мъж - храни се сам 8)

Илейни,когато даваш с биберона - задъхва ли се?И чува ли се характерното бълбукане в шишето.Това значи че млякото тече леко.
Ако имаш в предвид тройния биберон на Авент с чертичките - на нас много бързо ни "умаля" и доста време дупчех биберони докато се намери подходяща дупка.
Друго- пробва ли да дохранваш с АМ след зеленчука?
И още се сещам - сутрин,кога даваш млякото?Опитай да не е непосредствено след ставане.Първо оправете тоалета например,да се расъни,да й дойде апетит...и тогава закуската...
« Последна редакция: Юни 26, 2011, 02:11:42 am от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #31 -: Юни 26, 2011, 13:41:27 pm »
 Ее Фибс, честит голям мъж !  :D
Аз от злоядо дете не се плаша, както казаха по-назад " здраво дете от глад не е умряло" .
Но за генетични предразположености към затлъстяване - нямаме в родата. Има някои по-едри хора , с кофти структура - широк таз и т.н., но чак дебели - не. Таткото ни е висок, може би затова Дара върви висока, поне за сега...и баща ми беше почти 2 метра...та има мегдан да расте детето  :lol:

Чела съм някъде, доста отдавна... и не знам дали е вярно...че мастните клетки не се множат, а само се раздуват/прибират . И клетките се образуват само в няколко години ( може би 3...не помня ) от човешкото развитие. Доколкото си спомням мастни клетки се образуват през първата година, година и половина и след това чак в пубертета. Затова не е добре бебетата да се прехранват.
Пак казвам, не знам до колко е вярно това твърдение, може да е пълна глупост.
Но знам че хранителните навици се създават от самото начало затова се старая и внимавам.
Слава Богу в семействата ни всички се хранят здравословно и внимават. Особено и двете баби на Дара много се поддържат..спорт, йога, хранене и т.н. Та съм много щастлива, че никой няма да набутва в устата на детето шоколади, бисквити и пици...че доста майки се оплакват от подобни простотии...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #32 -: Юни 26, 2011, 17:00:37 pm »
Та съм много щастлива, че никой няма да набутва в устата на детето шоколади, бисквити и пици...че доста майки се оплакват от подобни простотии...
Шоколади и аз съм против, ама какво им е на пиците бисквитките? Според мен зависи какво има на пицата. Хляб няма ли да и даваш?
Аз на Ивана започнах да и давам от няколко дена по една бисквитка за закуска с млякото. До сега стояхме далече от сладки неща, но тези са обикновени бисквити и не са толкова. Аз съм много против реазните бисквитки дето са покрити със захах и тем подобни покрития.
 Дай някаква идея за разнообразие за закуска, че съм се видяла в чудо какво да я храня.
 

Боби


  
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #33 -: Юни 26, 2011, 20:25:34 pm »
Не съм се изразила правилно...В случая имах предвид конкретни случаи и не ставаше въпрос толкова за самата храна, а че майките не дават, а бабите зад гърба им тъпчат децата...уж за добро.
Та идеята ми беше, че аз се стремя да изградя някакъв режим и знам, че хората около мен ще ме слушат и ще се съобразяват. Това ми носи спокойствие, не постоянно да следя кой какво дава на детето...
Иначе имах предвид джънк фууд, а не специално изброените.

Аз сладко не обичам и няма как да приучавам детето към такива неща. Бисквити имам бебешки на Плазмон, за да разнообразявам закуската...Иначе като стане по-голяма ще й правя разни сандвичи или кисело мляко с плод и трици/овесени ядки.

Сега за закуска давам кисело мляко с плодово пюре или с бисквити ( не слагам и двете ) .
Попара от сухари, сирене, вода и малко масло.
Само плодово пюре ...

Ще купя някакъв бебешки кус кус...и друго на този етап не се сещам за Дара.
За хляба...когато започне да яде повече неща ще купя машина да пека хляб. Купен не ми се дава много много.

Ивана какво може да яде ?
На Дара мога да й дам филия с масло и сирене ( като въведени храни ) но тя още не може да яде такива неща...Давала съм й коричка хляб - пъха си я цялата в устата и се дави  :lol:

Напоследък си разсъждавам  :), че много се е изкривила представата ни за храненето. Идеята е да ни дава енергия, сила...да ни поддържа живи. А ние сме го превърнали във забавление, удоволствие. Храната не се яде "чиста" а овкусена със сто неща и как да не му хареса на човек. Вкусовете се изкривяват, стават някак изкуствени...
Сега кроя планове как поне аз и детето да се храним по-добре, мъжа отказа да яде на пара и подобни  :lol: Макар че пак е добре де, слуша ме по доста "точки" и вкъщи не се купуват/ядът бая неща, но последните нововъведения май му дойдоха в повече ...
Прощавайте за дългия пост !
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #34 -: Юни 26, 2011, 20:46:28 pm »
Раиса, на Ивана от както и се показаха горните зъбчета , така че да може да отхапва ( преди няколко седмици), може да яде всичко. Единствено не съм въвела още цитрусови плодове ( чакам да свикне напълно с млякото), риба,мед и ядки. Друго не се сещам, което специално трябва да се въвежда. Не мисля, че съм и дала всеки вид месо, но не смятам, че е необходимо специално да въвеждам например заешко. Аз самата сигурно съм яла заек 2-3 пъти в живота си. Не мога да се сетя и домати да съм и давала, но те в градината и бяха дали някаква манджа с домати и тя не я искала ( като майка си е - и аз не обичам доматени манджи, само сурови домати на салата).  Още ме е страх да и дам цяло яйце от както ми се беше изринала от жълтъка, но пък те и бяха дали пържени филишйки в градината и нищо и нямаше.

Кисело мляко с плод яде за следобедна закуска. До скоро сутрин след ставане нямаше отделна закуска, а само АМ, но вече започнах да и давам по малко твърда храна сутрин. Обикновено е бисквитка или има едни звездички за бебета( направени са от нещо като зрънчо) с разни витамини и не знам си какво си, които много обича.  Днес изяде половин бисквита и това беше. Но евентуално ще минем на пълна закуска, та трябва да измисля няколко и да ги редувам. 

Аз също правя хляб от доста отдавна - не заради Ивана, ами за нас си. Тук е трудно да намеря хляб, който да ми харесва. Пък и така знам че в него има само брашно, вода , яйце , сол, захар и мая - без консерванти и боклуци.

Боби
« Последна редакция: Юни 26, 2011, 20:51:44 pm от Bobbie »


  
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #35 -: Юни 26, 2011, 21:20:36 pm »
Рай,аз значи пак погрешно стм те запомнила :lol: Странна работа...
Ами защо ограничаваш Дарето?Да знам,де :lol:

пп Здраво дете умряло от глад няма,ама има болнаво злоядо такова!
И не си говоря наизуст :wink: За жалост... :( Да поясня какво наричам аз злоядо,че да не стане недоразумение :) Давам пример от вкъщи - пламенника - 6г/почти/ Дневното му меню се състои от закуска 1бр филийка със масло и мерудия,сирене евентуално ако се спазари с майка си.Пояснявам филийките тук са почти прозрачни!Обед - същото,следобяд - половин банан,ябълка или малко грозде,ама половинки :?Вечеря супа - 6 лъжички супени,точно!Не го залъгват със чипсове,вафли или каквото и друго да е...Ми така се храни детето вече 5г.Всичко започна след 12м.Месо и риба не кусва...

Та в този ред  на факти,нещата не са толкова прости.Не е никак лесно да си казваш "здраво дете умряло от глад няма",докато със завидно търпение и спокойствие стискайки зъби се молиш на ум,да хапне още една хапка.Понеже знеш добре,че още няколко "злояди дни" и посещението при доктора няма да ти се размине за пореден път.Че нурофена и парацетамола ги наливаш в устата му за закуска,едва ли не.И за пореден път чуваш от доктора - трябва да се научи да яде - всичко!И ти се реве,защото понякога си е "мисията невъзможна".
Който има такова дете,рабира какво искам да кажа...

Така че Рай,радвай се че за момента ти е широчко около вратлето,че нещата понякога се обръщат на 180 градуса без да разбереш кога,как и защо... :(
« Последна редакция: Юни 26, 2011, 22:44:55 pm от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #36 -: Юни 26, 2011, 23:05:23 pm »
Илейни,когато даваш с биберона - задъхва ли се?И чува ли се характерното бълбукане в шишето.Това значи че млякото тече леко.
Ако имаш в предвид тройния биберон на Авент с чертичките - на нас много бързо ни "умаля" и доста време дупчех биберони докато се намери подходяща дупка.
Друго- пробва ли да дохранваш с АМ след зеленчука?
И още се сещам - сутрин,кога даваш млякото?Опитай да не е непосредствено след ставане.Първо оправете тоалета например,да се расъни,да й дойде апетит...и тогава закуската...
не се задъхва Фибо. Не е от биберона за съжаление.
Сутрин първо мия дупето, после прами масаж и чак след това е храненето.
След зеленчука съм предлагала Ам, но пие не повече от 20-30мл.
Тази вечер заспа без да хапне. Плюе бибката, стиска устнички и мрънка милото.  :( Предложих бананова каша уж й е любима пак отказа... Сложих я в кошарката и веднага заспа. Реве ми се вече! Не зная какво да го правя това дете... 
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #37 -: Юни 26, 2011, 23:39:56 pm »
Боби,
а каша даваш ли ? Оризова ?
Ако даваш, нея може или за закуска или за следобедна.
Щом яде всичко - препечени филийки с кашкавал ?  :) Аз много обичам и бих закусвала всеки ден такива...И изобщо всякакви вариации със сандвичи...
Знам ли какво закусвах като дете...палачинки, баница, сиренки, курабийки, макарони, юфка, мекици ... ей такива неща се сещам.

Ами не че я ограничавам специално, просто внимавам какво давам. Например оризова каша не давам всеки ден...избягвам. Бисквити давам рядко, абе гледам по-малко да яде. И ако си пропусне хранене се радвам, а не я насилвам да яде. Тя от самото начало добре наддава и така... И е много лакома, тя спирачки няма. Правила съм си експерименти - бая над дозата може да погълне. Та внимавам, за да не й разширя стомаха.

За племенника, не знам защо така се случва. Дали родителите не могат да се оправят...
Ако не му дават филия какво ще стне ? Например да кажат че днес закуската е кисело мляко, не става ? ок...без закуска. Обяда е месо - пак не, ок, без обяд.
Може да звучи малко крайно, но може би това е изхода да се приучи ? Така малко ми звучи като разглезване...но не знам ! Може пък така да се притесняват, че да са склонни каквото поиска, само и само да хапне !

Мъжа ми е бил много злояд. Баба му ми разправя как го е гонила по цял ден с лъжицата...само като си го представя и се ядосвам ...аз не съм такава.
А сега се чуди как да отслабне за да му е по-леко на футбола...та...лесно няма :)

Та пак казвам, за да не ме разбере някой погрешно. Ни така ни така...златната седа е супер, ама ако я има  :lol:


*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #38 -: Юни 27, 2011, 00:23:39 am »
Не бе,Рай - не е от разглезване,макар че наистина отстрани така изглежда.Но не е така разумно да държиш малко дете без храна в продължение на дълги часове.Най-малкото защото ще му падне кръвната захар.Да не говорим,че такива деца като племенника ми са и със доста клатещо се здраве,често с недосък на важни витамини и мин.в-ва.Малкото е с много ниско желязо.Последно направо си беше с анемия.По много доктори сме ходили,и сега детето се "лекува",но става трудно,бавно,с много търпение...Допълително стомахчето му вече е доста "увредено" от неправилно лекуване с АБ,като малък,направилно захранване и т.н....В момента по него "работят" трима доктори - диетолог,личния и хомеопат-пробиотик.И има резултат,ама бавно...мноого бавно стават нещата... :(

Не е само до дисциплина,за жалост...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #39 -: Юни 27, 2011, 04:03:42 am »
Fibo, те не му ли дават мултивитамини? Аз мисля, че като му падне кръвната захар ще хапне, само да има нещо, което обича.  Живеех при баба ми и тя вечно ме гонеше да ям. Помня какви обиколки на апртамента правеше след мен с купичката с попарата :-), но  мисля, че така още повече ме настървяваше да не искам. Обаче майка ми каза, че сме били на морето и аз пак съм правела стойки, че няма да ям и тя ме оставила гладна, но взела една кутия с бисквити и я сложила в плажната чанта. По едно време без да питам, без нищо, сама съм си намерила бисквитите и съм си ги отворила. Е, не е нещо полезно, но гладна ен съм се оставила. Може би твоите хора трябва да пробват да не го насилват, а да оставят на видимо място някоя храна, която обича. Не мисля, че ще остане гладен, ако има нещо в близост и не е нещо, което мрази.
 
Раиса, не давам каши вече- голяма ми се струва за каша. Вече би трябвало храни с друга консистенция да яде. Това за препечената филийка е добра идея, не се бях сетила за това. Утре може това да и направя.

 За яденето - на мен са ми казвали, че докато не си изям ориза няма да стана от масата. Няколко часа по-късно ме оставиха на мира и съм сигурна, че щях да си спя там, но ориз нямаше да хапна, толкова го мразех,а и до сега както го готвят в БГ не го ям.  В детската градина са ми казвали, че докато не изям някакъв крем ( мразех кремове) няма да стана от масата - ми изядох го, повърнах им на масата и повече не ме караха. Преди това никой не ми вярваше, че ми се гади от кремове. Не мога да ям нещо, което не понасям. Казваха, че съм злояда, но всъщност аз бях ( и още съм до известна степен)капризна на ядене. И до ден днешен не мога да хапна суров магданоз както е в салата примерно, макар че много неща проядох и си ми харесват. Та не знам дало тази стратегия да го караш да яде неща, които не обича, е много правилна. Може би е добре да се помогне с формирането на вкуса - примерно да не се купува шоколад или да не се слага захар в киселото мляко ( това като го видя и издивявам - свекърва ми за малко да набута на Ивана, да не и било кисело), но си има неща, които  няма как да научиш някой да ги яде, ако не ги харесва.

ileini, сега си погледнах бележките. На вашата възраст Ивана ми е пиела по 150мл 3 пъти на ден. Вие защо само 2 пъти на ден имате хранене с АМ? Не е ли малко рано за две АМ хранения. Аз дори и сега и давам мляко по минимум 3 пъти на ден, като след ядене е по-малко от колкото вече и сутрин.  Може би да трябва да опиташ да вмъкнеш още едно хранене, или да даваш малко АМ, когато си яде кашите. При всяко положени на тази възраст всякаква друга храна ти е второстепенна и ако трябва намали временно от кашите.  Ето, ако те интересува, ние как сме се хранели на 6.5 месеца.
8:00- 150мл АМ
11:30 - яденe (пюре и каша с  кисело мляко)
15:00- 150мл АМ
18:00- ядене (пюре и каша)
21:00- 150мл АМ

През нощта не съм хранила.


Боби
« Последна редакция: Юни 27, 2011, 05:21:54 am от Bobbie »