0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #320 -: Август 03, 2012, 07:43:20 am »
Благодаря ви, момичета!
Бубс, мисля че няма голям смисъл да се свързваме с доцента, защото в клиниката не правят такива операции. Явно Димитров е имал предвид "Тина Киркова".Междувременно поразпитах и ни насочиха към няколко специалиста. Лошото е, че сезонът е отпускарски, а трябва да се действа много бързо.




My first, my last, my everything!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #321 -: Август 03, 2012, 18:02:48 pm »
Барклет, ако наистина трябва спешна намеса се доверете на докторите, не винаги светилата могат само да помогнат, но преценката е ваша. пожелавам късмет и здраве още веднъж.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #322 -: Август 03, 2012, 23:28:45 pm »
Момичета, дайте съвет, много съм притеснена. Става дума за моя близка. От известно време се оплаква, от кръвотечение с неизяснен произход, като са й казали, че тр. спешно да се направи биопсия. По мое настояване дойде в София и отидохме в "Щерев" при д-р Тимева.След като й е обяснила за какво става дума, тя й е казала, че няма смисъл два пъти да я преглеждат, направо да изчака за биопсия в съседния кабинет при д-р Димитров. Докторът е бил категоричен, че се касае за злокачествено образувание и че трябва операция за отстраняване вероятно на матката. Обяснил й, че такава операция в клиниката не се прави. Тя го е помолила да я насочи към някой, който да я направи и той й е казал, че може да говори със шефа си да я приеме и той да влезе да оперира8O. Момичето не беше на себе си от стреса и почти нищо не е разбрало. Кой шеф, къде ще се извърши операцията и т.н. Не знам нищо за д-р Димитров, освен че е специализант в "Щерев". Не разбрах и защо се оказа прехвърлена на него. Той ли се занимава с подобни случаи? Работи ли и на друго място? Ще съм благодарна за всякаква информация. Тревожа се да не я подведа. Не знам към кого да я насоча. Благодаря предварително.
Това не е в компетенциите на репродултивна клиника. просто си я отвела на неподходящото място.
Категорични мнения за доброкачествени или злокачествени образувания не могат да се дават от един преглед. Тази клиника няма специалисти в тази област и е абсолютен идиотизъм да се поставят веднага такива диагнози. Бягайте от там.
Какво показва колпоскопията, ако е правена - това е задължително в такива случаи. Ако всичко е ОК, тогава споко . Прави се хистероскопия, биопсия и тогава се преценяват нещата.
Свекърва ми беше по същия начин и д-р Румен Димитров от Майчин дом / преглежда във Фемина/ се справи блестящо. Само не изпадайте в паника и не позволявайте да ви вкарат в някаква гадна игра. Пак повтарям ако колпоскопията е добра може да е ендометриален полип - безобидно, та дори и ... е поправимо с отлична прогноза.
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #323 -: Август 04, 2012, 10:17:10 am »
Момичета, дайте съвет, много съм притеснена. Става дума за моя близка. От известно време се оплаква, от кръвотечение с неизяснен произход, като са й казали, че тр. спешно да се направи биопсия. По мое настояване дойде в София и отидохме в "Щерев" при д-р Тимева.След като й е обяснила за какво става дума, тя й е казала, че няма смисъл два пъти да я преглеждат, направо да изчака за биопсия в съседния кабинет при д-р Димитров. Докторът е бил категоричен, че се касае за злокачествено образувание и че трябва операция за отстраняване вероятно на матката. Обяснил й, че такава операция в клиниката не се прави. Тя го е помолила да я насочи към някой, който да я направи и той й е казал, че може да говори със шефа си да я приеме и той да влезе да оперира8O. Момичето не беше на себе си от стреса и почти нищо не е разбрало. Кой шеф, къде ще се извърши операцията и т.н. Не знам нищо за д-р Димитров, освен че е специализант в "Щерев". Не разбрах и защо се оказа прехвърлена на него. Той ли се занимава с подобни случаи? Работи ли и на друго място? Ще съм благодарна за всякаква информация. Тревожа се да не я подведа. Не знам към кого да я насоча. Благодаря предварително.
Това не е в компетенциите на репродултивна клиника. просто си я отвела на неподходящото място.
Категорични мнения за доброкачествени или злокачествени образувания не могат да се дават от един преглед. Тази клиника няма специалисти в тази област и е абсолютен идиотизъм да се поставят веднага такива диагнози. Бягайте от там.
Какво показва колпоскопията, ако е правена - това е задължително в такива случаи. Ако всичко е ОК, тогава споко . Прави се хистероскопия, биопсия и тогава се преценяват нещата.
Свекърва ми беше по същия начин и д-р Румен Димитров от Майчин дом / преглежда във Фемина/ се справи блестящо. Само не изпадайте в паника и не позволявайте да ви вкарат в някаква гадна игра. Пак повтарям ако колпоскопията е добра може да е ендометриален полип - безобидно, та дори и ... е поправимо с отлична прогноза.

в клиниката на д-р щерев освен репродуктивни проблеми лекуват и други! д-р димитров прави точно колпоскопии!

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #324 -: Август 06, 2012, 08:06:46 am »
Колпоскопия не е правена, защото от две места са настояли директно за биопсия, тъй като няма смисъл от колпоскопия, защото е късно. На мен ми е ясно, че клиниката не е профилирана в онкологични заболявания и точно затова бях притеснена, но нямаше как предварително да знам за какъв проблем става дума. При оплаквания за кървене, си представях полип или раничка на шийката например и си мислех, че ще й предложат да направят цитонамазка и хистероскопия. За съжаление, ако докторът се окаже прав, нещата са напреднали до такава степен, че се виждат с просто око и биопсията в случая е необходима единствено за да покаже обема на операцията. Ще се радвам, ако греши. Днес сме на преглед мисля при "точния лекар" и ще видим, дали ще потвърди казаното дотук.




My first, my last, my everything!
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #325 -: Август 06, 2012, 12:09:53 pm »
Днес сме на преглед мисля при "точния лекар" и ще видим, дали ще потвърди казаното дотук.
Barklet, моля те сподели къде сте се насочили с твоята близка и как се развиват нещата. Имам подобни неизяснени кръвотечения - до 4-6 дни след редовна менструация продължавам много слабо да кървя, т.е. цикъла става с продължителност около 10-12 дни. Това което са предприемали лекарите до сега е:
- колпоскопия, цитонамазка. При колпоскопията - установяват се изменения, но цитонамазката е пап II. Казаха - нищо притеснително. Кървенето няма връзка.
- ехографски прегледи в продължение на 2 месеца - отхвърлени предположения за полипи. Хистероскопия имам правена преди години, но тогава нямах подобни оплаквания.
Другото им предположение беше хормонални нарушения. И до тук.  Нищо друго, нито изследвания, нито лечение...
Като прочетох първият ти пост се притесних, не че си приписвам диагнози, но не знаех , че и онкологичен проблем може да предизвика кървене.
Стискам палци новините да са добри за твоята близка!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #326 -: Август 08, 2012, 12:36:04 pm »
ВЕС,за изменения по шийката на матката са специалисти в Токуда- доктор Карагьозов.
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #327 -: Август 08, 2012, 20:36:25 pm »
ВЕС,за изменения по шийката на матката са специалисти в Токуда- доктор Карагьозов.

Благодаря ти, Дейзи. Ще го имам предвид.
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #328 -: Август 09, 2012, 08:22:57 am »
на 6.08 чхг 185,24  :P
вълшебница д-р тимева  :youwoman: и магьосници петър гаврилов и ирена антонова
днес пуснах и уринарния  :bfp:
успех на всички  :P

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #329 -: Август 09, 2012, 10:37:21 am »
mecinka, честито :))) Пожелавам ти лека бременност и здраво бебе на финала. А защо не и две :)



Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #330 -: Август 09, 2012, 14:26:23 pm »
на 6.08 чхг 185,24  :P
вълшебница д-р тимева  :youwoman: и магьосници петър гаврилов и ирена антонова
днес пуснах и уринарния  :bfp:
успех на всички  :P
Бравоооо! А опитът беше под въпрос... Много се радвам за теб и ти пожелавам лека и спокойна бременност!




My first, my last, my everything!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #331 -: Август 09, 2012, 16:34:02 pm »
Меци, много се радвам за теб! Спокойна бременност ти пожелавам!  :bighug:
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #332 -: Август 20, 2012, 12:50:45 pm »
Септември живот и здраве ми предстои 2 опит ин витро в Щерев :oops:
Дано този път успеем :bfp1:
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #333 -: Август 20, 2012, 15:04:57 pm »
Здравейте,септември с нови сили ще започна поредния 6 опит ИКСИ.Ако имам добри яйцеклетки ще направим и ПГД.Дано с това изследване видя вече  :bfp:  Успех на всички момичета и  :bighug:
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #334 -: Август 30, 2012, 11:54:37 am »
Момичета, имам едно малко странно питане. На мен ми зацапва по 3-4 дни преди да ми потече истинска кръв. На втория ден от цикъла трябва да съм в клиниката за започване на първо ин витро. Предполагам, че втория ден означава от потичането на истинска кръв, а не от самото зацапване. Забравих да питам лекарката, а не искам да я безпокоя с толкова тъп въпрос  :oops:



*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #335 -: Август 30, 2012, 12:58:14 pm »
Момичета, имам едно малко странно питане. На мен ми зацапва по 3-4 дни преди да ми потече истинска кръв. На втория ден от цикъла трябва да съм в клиниката за започване на първо ин витро. Предполагам, че втория ден означава от потичането на истинска кръв, а не от самото зацапване. Забравих да питам лекарката, а не искам да я безпокоя с толкова тъп въпрос  :oops:
За първи /респективно втори/ ден от месечния цикъл, се взима ден с ясно и засилващо се кръвотечение /не зацапване/.  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #336 -: Август 30, 2012, 13:18:45 pm »
Момичета, имам едно малко странно питане. На мен ми зацапва по 3-4 дни преди да ми потече истинска кръв. На втория ден от цикъла трябва да съм в клиниката за започване на първо ин витро. Предполагам, че втория ден означава от потичането на истинска кръв, а не от самото зацапване. Забравих да питам лекарката, а не искам да я безпокоя с толкова тъп въпрос  :oops:

освен това ако ти дойде след 14ч го броиш за нулев ден.
 :P успех

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #337 -: Август 30, 2012, 13:39:03 pm »
Благодаря момичета за помощта, и аз така бях чувала, но исках да съм 100% сигурна :) Днес ми е втори ден зацапване, такаче до 2-3 дни предполагам, че ще започнем с процедурите. Ще ви държа в течение. Това ни е първо ин витро. Имам установен ЛУФ Синдром и Хашимото.



Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #338 -: Септември 16, 2012, 19:11:34 pm »
Здравейте момичета, аз пак съм тук че съм малко притеснена...
Стимулацията ми мина успешно, в крайна сметка имаме три много добре развиващи се оплодени яйцеклетки. Утре ми предстои ембриотрансфер. Та притеснението ми е следното - доколкото четох в други клиники правят ембриотрансфера под ултразвуков контрол и на пълен пикочен мехур. След много четене на статии научих, че това давало по-добри резултати и съответно повече успешни бремености в процентно отношение. В друг форум ми казаха, че ембриотрансфера в Щерев ставало "на сляпо", т.е без ултразвуков контрол и на празен мехур. Сега съм много притеснена   :(



Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #339 -: Септември 16, 2012, 20:04:48 pm »
Зависи при кой лекар си. Някои ползват УЗ, други - не. Аз лично не съм пробвала да се пазаря, но ако настояваш на УЗ, сигурно няма да ти откажат:) Успех!