0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #420 -: Май 26, 2014, 19:11:42 pm »
Моят цикъл беше общо взето 28 дни, с почти 100% сигурна овулация на 14-ти ден (спонтанна). Съответно повечето ми пункции бяха на 13-ти ден. На 11-ти обикновено ми бяха хормоните и прегнила. Предполагам съм ходила на преглед 8-9-10-ти ден. Не повече от един-два предварителни прегледа преди процедура.
Не сме замразявали ембриончета, винаги ги връщахме още същия цикъл (доколкото знам е най-добрият вариант).
Веднага след пункцията минава ембриолога да съобщи колко и какви яйцеклетки са извадени. На следващия ден около обяд следва телефонно обаждане дали са оплодени и съответно датата и часа на трансфера.
Дават болничен след пункцията, ако предпочиташ може и след трансфера. Аз предпочитах след трансфера, защото все си мислех че може да не стигнем до там.
Следва тест на пети ден, тест на десети ден и празнуване или нахъсване за нов опит. Когато прегнила е 10 000 не се прави тест на пети ден, защото така или иначе е положителен.
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #421 -: Юни 10, 2014, 12:00:23 pm »
Някой може ли да ми кaже зaщо от клиника Щерев изписват DEHA ?
Само от тяхната аптека ли могат да се закупят ?
Търсих, но не успях да намеря инфо.
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #422 -: Юни 10, 2014, 12:11:33 pm »
lili2011, dsd, благодаря ви, момичета!
Всякаква информация ми е от полза за съставяне на план и организиране на отсъствия от работа и т.н.
Поздрави и много щастие за всички!
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #423 -: Юни 10, 2014, 16:34:35 pm »
Някой може ли да ми кaже зaщо от клиника Щерев изписват DEHA ?
DHEA не намерих в няколко други аптеки и в крайна сметка купих от тяхната. На мен мисля ми го дадоха за повишаване качеството на яйцеклетките.
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #424 -: Юни 10, 2014, 18:32:24 pm »
Някой може ли да ми кaже зaщо от клиника Щерев изписват DEHA ?
Само от тяхната аптека ли могат да се закупят ?
Търсих, но не успях да намеря инфо.

Аз първият път като ми ги изписаха се прецаках и си ги купих от тяхната аптека. После се разрових е Интернет и си ги поръчах от сайт за хранителни добавки за 17 лв с безплатна доставка (а при тях мисля, че бяха по 25 лв.). www.silabg.com - DHEA 50 mg, има и други разфасофки


*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #425 -: Юни 10, 2014, 19:02:12 pm »
Някой може ли да ми кaже зaщо от клиника Щерев изписват DEHA ?
DHEA не намерих в няколко други аптеки и в крайна сметка купих от тяхната. На мен мисля ми го дадоха за повишаване качеството на яйцеклетките.

И на мен ми го изписаха за същото - но по-слабо качество на Я не съм имала от всички опити, а го пих 3-4 месеца по 3 т. на ден (при доза 1)


Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #426 -: Юни 11, 2014, 10:08:43 am »
Благодаря ви
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #427 -: Юни 11, 2014, 11:08:24 am »
Аз го пих за кратко - месец или два преди успешния ни опит. Нямам представа дали е повлиял положително или не.
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #428 -: Юни 11, 2014, 14:37:15 pm »
Аз също го пих, преди последният си четвърти опит в клиниката. Изписаха го за подобряване на яйцеклетките. При мен имаше обратен ефект - само 3 яйцеклетки с лошо качество. Предишните опити съм имала от 6 - 12 яйцеклетки. Не знам защо се получи така, пих го два месеца преди началото на опита.
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #429 -: Юни 11, 2014, 15:40:56 pm »
Аз също го пих, преди последният си четвърти опит в клиниката. Изписаха го за подобряване на яйцеклетките. При мен имаше обратен ефект - само 3 яйцеклетки с лошо качество. Предишните опити съм имала от 6 - 12 яйцеклетки. Не знам защо се получи така, пих го два месеца преди началото на опита.

И при мен се получи влошаване на качеството. Явно различно влияе...


Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #430 -: Юни 15, 2014, 20:08:03 pm »
Записвам се в темата, а и за да споделя при мен как е: изписаха ми DHEA-B обаче, по 2 на ден.

За първи път ще правя ИКСИ, но записаха ИКСИ / инвитро (явно ще разделят яйцеклетките). Не зная как ще ми повлияе DHEA-B. Нямам база за сравнение. Малките фоликулчета след ову бяха 4 и 5 на яйчник.

В четвъртък (5-ти ден) съм на преглед, за да видят резултатите от стимулацията.

Искам да попитам, защото ще пътувам до София. За този преглед да си отделя един ден само, нали?

Освен хормони като пусна, вижда ме на ехографа и друго няма, нали?
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #431 -: Юни 16, 2014, 15:17:38 pm »
Записвам се в темата, а и за да споделя при мен как е: изписаха ми DHEA-B обаче, по 2 на ден.

За първи път ще правя ИКСИ, но записаха ИКСИ / инвитро (явно ще разделят яйцеклетките). Не зная как ще ми повлияе DHEA-B. Нямам база за сравнение. Малките фоликулчета след ову бяха 4 и 5 на яйчник.

В четвъртък (5-ти ден) съм на преглед, за да видят резултатите от стимулацията.

Искам да попитам, защото ще пътувам до София. За този преглед да си отделя един ден само, нали?

Освен хормони като пусна, вижда ме на ехографа и друго няма, нали?
Да, така е


Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #432 -: Юни 16, 2014, 16:21:05 pm »
А няма ли да определи дозата за по-нататък?
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #433 -: Юни 18, 2014, 20:04:47 pm »
успях да говоря с лекарката. Индивидуално е всичко дали ще иска ден за ден после да ме следи, или мога да си тръгна.

Възможно е да коригира и дозите.

Но така или иначе отложихме за следващия месец, защото не успях да намеря на време Менопура. Ще имам време и тестовете за алергии да ги направя. Все пак ще зная и да си взема отпуска повече дни, за да остана в София ако лекарката прецени.

Благодаря ви за отговорите.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #434 -: Юни 18, 2014, 22:43:40 pm »
успях да говоря с лекарката. Индивидуално е всичко дали ще иска ден за ден после да ме следи, или мога да си тръгна.

Възможно е да коригира и дозите.

Но така или иначе отложихме за следващия месец, защото не успях да намеря на време Менопура. Ще имам време и тестовете за алергии да ги направя. Все пак ще зная и да си взема отпуска повече дни, за да остана в София ако лекарката прецени.

Благодаря ви за отговорите.
Здравейте! Как така не сте намерили Менопур? Аз от 05.06 до 13.06 бях на Менопур 75 IU и си го купувах от аптеката в клиниката po 28 лв/бр.


Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #435 -: Юни 19, 2014, 22:39:33 pm »
Момичета,
по темата за DHEA -на мен също го изписаха за подобряване качеството на яйцеклетките 2х2,пих го 2 месеца и трябваше да стартираме,но на 2ри ден от цикъла док видя задържан фоликул.Не знам дали има общо или е просто каръщина,но от 6-7 години съм по клиниките и никога не съм имала такъв проблем,затова съм склонна да го свържа с приема на ДНЕА.Така и така отложихме старта за Август,та съм в чуденка да подновя ли пак пиенето или не.
А иначе и аз с първата опаковка се набутах от тяхната аптека,а после си го намерих в магазин за Фитнес Хранителни Добавки(има един на Стамболийски) и то не на Био Гейм ,а някакъв Хамерикански,за 16 лв опаковката.
Така че...вече съм решила почти всички лекарство първо да си ги купувам от другаде и само в много краен случай от тяхната аптека.
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #436 -: Юни 23, 2014, 13:23:02 pm »
Здравейте,при стартиране на ин витро по фонда лекарствата за стимулация влизат ли в пакета,  или са за сметка за пациента?Съвсем се обърках? :ask:
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #437 -: Юни 23, 2014, 13:56:23 pm »
Здравейте,при стартиране на ин витро по фонда лекарствата за стимулация влизат ли в пакета,  или са за сметка за пациента?Съвсем се обърках? :ask:
Влизат лекарствата, УЗД-та, изследванията на хормоните ти, пункцията и трансфера. Не влизат изследванията - предварителните изследвания, микробиология (на теб и партньора), ОЦНамазка, кръвните ти изследвания преди пункцията, СПИН, Васерман и хепатите на теб и партньора и някои други специфични исзледвания по преценка на лекаря


Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #438 -: Юни 23, 2014, 18:31:18 pm »
Здравейте,при стартиране на ин витро по фонда лекарствата за стимулация влизат ли в пакета,  или са за сметка за пациента?Съвсем се обърках? :ask:
Влизат лекарствата, УЗД-та, изследванията на хормоните ти, пункцията и трансфера. Не влизат изследванията - предварителните изследвания, микробиология (на теб и партньора), ОЦНамазка, кръвните ти изследвания преди пункцията, СПИН, Васерман и хепатите на теб и партньора и някои други специфични исзледвания по преценка на лекаря
Благодаря,така си и мислих,но тук-там срещам,че някои си купуват определени лекарства...
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #439 -: Юни 23, 2014, 18:49:04 pm »
Здравейте,при стартиране на ин витро по фонда лекарствата за стимулация влизат ли в пакета,  или са за сметка за пациента?Съвсем се обърках? :ask:
Влизат лекарствата, УЗД-та, изследванията на хормоните ти, пункцията и трансфера. Не влизат изследванията - предварителните изследвания, микробиология (на теб и партньора), ОЦНамазка, кръвните ти изследвания преди пункцията, СПИН, Васерман и хепатите на теб и партньора и някои други специфични исзледвания по преценка на лекаря
Благодаря,така си и мислих,но тук-там срещам,че някои си купуват определени лекарства...
Аз минах и трите пъти по фонда, сега съм след трансфер - собствено финансиране. Купуват се лекарствата след пункцията и трансфера (хапчета или вагинални за допълване на хормоните ти и увеличаване лигавицата), но тези скъпите инжекции, които се бият до пункцията не съм ги плащала, когато бях по фонда. Ако се налагат някои други лекарства, които не са в списъка, одобрен от фонда, може би те се купуват. Упойката също си я купуваш преди пункцията (независимо дали си по фонда или не) - 2 ампули фентанил - 1,10 лв. струваха преди 1 седмица. Дано да нямаш някакви алергии към храни или лекарства - тогава мисля, че бият някакви допълнителни инжекции, които си плащаш. Сега това не го мисли толкова - моята лекарка когато я питам ми отговаря винаги подробно, не се притеснявай да ги питаш за всичко. Успех!!!