0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #380 -: Юни 27, 2013, 13:05:18 pm »
защо се притесняваш мисля ,че си попандала на страхотен екип.рано или късно всички ще станете майки.вярвайте в това. желая ви моят късмет а може и двоен. :bori_007: :bori_004:
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #381 -: Юли 30, 2013, 10:17:07 am »
Вчера ми беше втората пункция в живота, пак в тази клиника. Извадиха 8 яйцеклетки, сега чакам напрегнато обаждане дали са почнали да се оплождат...Успех на всички.
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #382 -: Август 10, 2013, 11:18:16 am »
Вчера ми беше втората пункция в живота, пак в тази клиника. Извадиха 8 яйцеклетки, сега чакам напрегнато обаждане дали са почнали да се оплождат...Успех на всички.
По дълъг или къс протокол беше ?
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #383 -: Август 11, 2013, 23:58:57 pm »
По къс. Но и този опит завърши неуспешно, дори по-неуспешно и от миналия път, когато за малко беше положителен резултатът и дори се увеличаваше. Този път - със сигурност отрицателен.
Не ми се прави трети опит... Но като цяло съм доволна от клиниката....
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #384 -: Август 12, 2013, 08:17:59 am »
По къс. Но и този опит завърши неуспешно, дори по-неуспешно и от миналия път, когато за малко беше положителен резултатът и дори се увеличаваше. Този път - със сигурност отрицателен.
Не ми се прави трети опит... Но като цяло съм доволна от клиниката....
Не се оплодиха яйцеклетките ли? Защо е неуспешен опита? Каквато и да е ситуацията, сигурна съм за нея си има причина, потърси я! Попитай за случая си тук, във форума, има момичета, които са минали по твоя път, пък и с 5-6 опита отгоре! Не се предавай, бори се, ще успееш!  :bighug:
Може да е много клиширано, но аз много вярвам в приказката, че преди зазоряване е най-тъмно....
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #385 -: Август 12, 2013, 23:01:23 pm »
Оплодиха се 4, 2 се деляха на 8 на 3 ден. Върнаха ми ги и четирите и нищо не стана..Причината най-вероятно е в малкия брой живи сперматозоиди.

Успех на теб.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #386 -: Август 13, 2013, 08:57:18 am »
Оплодиха се 4, 2 се деляха на 8 на 3 ден. Върнаха ми ги и четирите и нищо не стана..Причината най-вероятно е в малкия брой живи сперматозоиди.

Успех на теб.
Аз също съм след ИКСИ, спермограмата на мъжа ми беше много зле. При мен се оплодиха 3 яйцеклетки, върнаха ми ги и резултата е в подписа ми. Какво казват ембриолозите за качеството на яйцеклетките? да няма проблем с имплантацията? Има нови методи за подпомагането и, не всичко е изгубено! :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #387 -: Август 13, 2013, 09:25:57 am »
Качеството на яйцеклетките беше добро и лигавицата на матката също. И от тук насетне незнам, с имплантирането ли има проблем, какво става и защо..Ти от кой опит успя, Бубулина?
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #388 -: Август 13, 2013, 09:58:08 am »
Качеството на яйцеклетките беше добро и лигавицата на матката също. И от тук насетне незнам, с имплантирането ли има проблем, какво става и защо..Ти от кой опит успя, Бубулина?
А качеството на ембрионите? Поговори с лекаря си, трябва да има причина и разрешение. Казах ти, че тук момичета има с много повече опити, не се отчайвай! Зная, колко емоционално и финансово натоварващо може да е това, но ако искаш да се успееш, трябва да се бориш... :bighug:

От първо ИКСИ успях, но съм минала през доста процедури преди това. Така, че това не е критерий...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #389 -: Август 13, 2013, 10:15:42 am »
     Чела съм за момичета, които са правили по 7-8 опита и честно казано не знам как издържат.
Сега се чувствам толкова натъпкана с хормоните от лекарствата, че само като си помисля за друга процедура ме побиват тръпки. Лекарката ме вика да поговорим, че съм била много перспективна...Но ще се опитам първо да се подобрят по някакъв начин сперматозоидите на мъжа ми, колкото и трудно да ми се струва това.
Успех, момичета.
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #390 -: Август 13, 2013, 11:54:49 am »
Saddy3 ,успех!
Момичета да ви питам нещо,не че няма да имам отговор утре на прегледа,но пусто сърце,не търпи и само за това мисля.Първоначално с док говорихме,ако са поне 15тина яйцеклетките ,че половината ще са ин витро,другата половина икси.Но сега се очартава да са под 10 или около 10.Дали пак ще искат да ги разделят на 2 групи,или ще заложим на сигурното и всички ще са икси(както на мен ми се иска),още повече че имаме отклонения в спермограмата ,свързани с морфологията и подвижността.
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #391 -: Август 13, 2013, 12:09:03 pm »
Първоначално с док говорихме,ако са поне 15тина яйцеклетките ,че половината ще са ин витро, другата половина икси.
Когато са по-малко яйцеклетки минават ИКСИ, защото било така успехът бил по-сигурен. Докторът решава, де. Аз лично предпочитам инвитро, защото това показва какво се случва по естествен път - дали има проблем в оплождането, но вече на всичко съм съгласна  :D. Успех!  :D
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #392 -: Август 13, 2013, 12:23:14 pm »
Ох,аз искам да се случи,то е ясно колко е естествен пътя,щом сме стигнали до тук.Но ще съм мноооооого по-спокойна ,ако има снежковци  :D
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #393 -: Август 13, 2013, 13:22:41 pm »
     Чела съм за момичета, които са правили по 7-8 опита и честно казано не знам как издържат.
Има такива и с по 11 и 14 опита, като и двете успяха на този си опит.
Въпроса е да не се отказваме.
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #394 -: Август 17, 2013, 11:04:58 am »
     Чела съм за момичета, които са правили по 7-8 опита и честно казано не знам как издържат.
Има такива и с по 11 и 14 опита, като и двете успяха на този си опит.
Въпроса е да не се отказваме.
Да не се отказваме но до кога ???
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #395 -: Септември 01, 2013, 08:10:35 am »
Знаете ли до колко часа работи лабораторията ?
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #396 -: Септември 24, 2013, 09:19:20 am »
Искам да ви питам дали е важно ако пия DHEA  да са минали 3 месеца за да има ефект или мога да направя и опит след прием от 1-1,5 месеца? И моля някой който е ползвал някой хотел или стаи под наем и е доволен да сподели.От клиниката дават един хотел,ама там цената ми се върти че беше по 45 лв. на вечер.Търся нещо по-изгодно.
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #397 -: Септември 24, 2013, 15:06:18 pm »
Искам да ви питам дали е важно ако пия DHEA  да са минали 3 месеца за да има ефект или мога да направя и опит след прием от 1-1,5 месеца? И моля някой който е ползвал някой хотел или стаи под наем и е доволен да сподели.От клиниката дават един хотел,ама там цената ми се върти че беше по 45 лв. на вечер.Търся нещо по-изгодно.
По изгодно и ние търсихме но не можахме да намерим.
Препоръчвам ти хотел Симона 60 лв на вечер за 2 ма + закуска на блок маса.
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #398 -: Септември 24, 2013, 16:26:48 pm »
когато аз посещавах клиниката имаше апартамент който се даваше под наем.и беше много изгодно 25лв.на вечер.скоро една позната беше в клиниката и са и казали че няма такъв вече.отседнала е при една жена от персонала.питай мила.моята позната и плаща по 25лв.и остана много доволна от жената.успех.
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #399 -: Октомври 07, 2013, 19:41:27 pm »
Момичета, може би някои от вас знаят (но ние например не знаехме досега) - има отстъпка от 5% за лекарствата, които се закупуват от аптеката след... ммммм... май първа процедура и -200 лв за всяка процедура след втора. Има брошури за това из клиниката, прочетете и си ги изисквайте. Успех!