0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #260 -: Март 19, 2012, 08:09:20 am »
Здравейте момичета аз последно смених отново клиниката и сега си чакам часа в Надежда. Там практикуват вече новия метод ИМСИ и мисля че за нашия случай (тежък мъжки фактор 0.3 мил./мил, 10% активно подвижни и 70% неподвижни) е задължително да има качествен подбор на сперматозоидите. При ИМСИ има увеличение на обектива на микроскопа до 8000 пъти, което помага при избирането на най-добрия сперматозоид. Желая много късмет на всички и сбъднати мечти!
Ще се боря до край, за да те имам!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #261 -: Март 22, 2012, 17:42:17 pm »
Ето ме и мен с резултата от обсъждането на колегиума. Равносметката е следната: пускаме тежката артилерия: генетични + антитела, след което хистеро+лапаро. Последните двете са по мое желание. Доцентът е казал, че нямам абсолютни показания за това, но така или иначе не пречи да се направи. По-скоро залагат на генетичните. Аз мисля, че там едва ли ще излезе нещо. Тимева ми обясни, че е възможно при генетичен проблем просто така да се е случвало, че да не се е изразявал до определен момент. Не знам, дали го обясних много правилно, но в общи линии е това. Написа ми назначение за мен и мъжа ми за кариограма в "Геника". Когато попитах на касата, дали знае каква е цената, момичето ми каза, че в "Геника" са по 180 лв, а в МД - 100 лв 8O и че вероятно док. е имала някакви съображеия. Някой знае ли. дали има значение къде ще се пуснат?




My first, my last, my everything!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #262 -: Март 22, 2012, 18:14:09 pm »
Ето ме и мен с резултата от обсъждането на колегиума. Равносметката е следната: пускаме тежката артилерия: генетични + антитела, след което хистеро+лапаро. Последните двете са по мое желание. Доцентът е казал, че нямам абсолютни показания за това, но така или иначе не пречи да се направи. По-скоро залагат на генетичните. Аз мисля, че там едва ли ще излезе нещо. Тимева ми обясни, че е възможно при генетичен проблем просто така да се е случвало, че да не се е изразявал до определен момент. Не знам, дали го обясних много правилно, но в общи линии е това. Написа ми назначение за мен и мъжа ми за кариограма в "Геника". Когато попитах на касата, дали знае каква е цената, момичето ми каза, че в "Геника" са по 180 лв, а в МД - 100 лв 8O и че вероятно док. е имала някакви съображеия. Някой знае ли. дали има значение къде ще се пуснат?
ние цитогенетичните изследвания (или както го казваш за определяне на кариотип) ги правихме в майчин дом на ет.14, миналата година, ако добре помня платихме по 70лв. на човек (може и да са се вдигнали), на 6-тия етаж правят безплатно казват някои момичета.
и аз съм при тимева,  :) няма проблем да си ги направиш на друго място, все пак ти ги плащаш, а цитираните от теб суми имат голяма разлика.  8O

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #263 -: Март 22, 2012, 19:20:35 pm »
Благодаря ти, мила!
Наистина има голяма разлика. Точно затова питах, дали има някакво значение къде са правени (от гледна точка на достоверност). Как се процедира в МД? Трябва да се обадя за час ли или как? А какво има на 6-ия? Предлагат вариант да си избереш, дали да са ти безплатни изследванията ли?:D




My first, my last, my everything!
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #264 -: Март 23, 2012, 08:00:22 am »
megi79,barklet Успех, момичета!!!!!!
 :bighug: :goodluck: :bighug:

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #265 -: Март 23, 2012, 09:09:42 am »
Благодаря ти, мила!
Наистина има голяма разлика. Точно затова питах, дали има някакво значение къде са правени (от гледна точка на достоверност). Как се процедира в МД? Трябва да се обадя за час ли или как? А какво има на 6-ия? Предлагат вариант да си избереш, дали да са ти безплатни изследванията ли?:D
за 6-тия етаж не съм сигурна  :? дали и кога - май ги правят студенти периодично, там на място трябва да провериш дали всичко е безплатно. иначе не е зле да звъннеш на националната генетична лаборатория (така се води на ет.14) и да попиташ д-р въжарова кога ще е там,  :x защото само въпросната се занимава с този вид изследване. да не се разкарваш, нас така ни връщаха 2 пъти единият път я нямаше, а единият щяла да пътува и нямала да има възможност да работи по пробите  :x.
 :D д-р тимева няма да ти се разсърди, където и да ги направиш  :crossfingers:

*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #266 -: Март 26, 2012, 15:05:14 pm »
за 6-тия етаж не съм сигурна  :? дали и кога - май ги правят студенти периодично, там на място трябва да провериш дали всичко е безплатно.
На мен ми искаха да нося зелен талон от гинеколог за кариотипа, но още не съм разузнала кой да ми го даде. Сигурно гинеколог, който работи с НЗОК?
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #267 -: Март 26, 2012, 17:27:57 pm »
Лили, този талон на 6-ия етаж ли ти го искаха (за въпросните безплатни изследвания)? Можеш ли да ми дадеш някакъв телефон,там или трябва да отида на място? Кое отделение да търся?




My first, my last, my everything!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #268 -: Март 26, 2012, 22:53:25 pm »
 :) момичета, ето ви темичка за това
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=31461.msg922072;topicseen#new
дано ви помогнат с инфо  :crossfingers:

*

    liuliak

  • *
  • 23
  • Heaven, I`m in Heaven..
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #269 -: Март 27, 2012, 17:16:19 pm »
Как не съм я видяла тази тема до сега:)
И ние се въртим в кръга на ужаса:(
Със запушени тръби съм и два хидросалпингса. Решението би било много лесно /клампиране в долния край, за да не изтича течността към матката и да пречи на ембриона или премахване изцяло, за да се избегне тежестта и изливането на течността в коремната кухина и евентуално възпаление/, но отгоре на това съм с намален яйчников резерв и давам по най-много 2-3 яйцеклетки на стимулация, като на първия опит бяха три и не се оплоди нито една, а на втория опит бяха 2 и се оплоди 1. ЧХГ на 5ия ден беше 7,5 но после падна може и салпингите да са причината. Тревогата и дилемата идват от това, че има един кръвоносен съд, който върви по стената на тръбите и храни яйчниците с кръв, който при клампиране ще се прекъсне и това в моя случай може да означава, че и тези 2-3 яйцекйлетки може и да не се 'добият'. Освен този кръвоносен съд има и множество малки, които при клампиране ще се запазят, но при цялостно премахване заминават и те. Яйчника се храни и от други съдове от коремната кухина, но този от тръбата му е много важен или поне така се твърди. Моля ви, ако някой има опит да сподели дали след клампиране или премахване на тръбите яйчниците са влошили продуктивността и качеството на яйцеклетките!
Обсъждали са ме на колегиум и в четвъртък ще ходя да говоря с доктора. Лили, и аз съм при Александров. Много го харесвам и съм доволна. При всяка пункция ми е пунктирал и салпингите, за да ги няма при трансфер и седмици след това...
При мен е ясно, че не отговарям добре на стимулация и просто е безсмислено да продължаваме така. Затова следващия опит ще бъде с клостилбегит и след това малко стимулация, че да пораснат всички тръгнали фоликули. На мен Александров ми го обясни така - при стимулация тръгват тези фоликули, които са на ред и фактически, каквото има в тях - това е. А при другия подход - лимитирания цикъл - се включва и подбора на организма - тоест избутва да тръгнат фоликули, които организма е избрал и шанса да има материал и то годен в тях е по-голям.
Аз 2 години съм все на контрацептиви, защото непрекъснато правя кисти и сега след този опит за 1ви път съм без хапче. Втория цикъл ми беше около 40 дни като към 27 ден усетих, че нещо като овулация ми се случва и си направих тест /за ову/- беше положителен. Отидох на преглед и добре се виждаше овулиралия фоликул плюс по още 4-5 малки във всеки яйчник. Много се зарадвах - та това са повече фоликули отколкото при стимулация плюс спонтанна ову. Сега след евентуалното лапаро за тръбите съм доста обнадеждена за нов опит по лимитиран цикъл. Ще пиша след като говоря в четвъртък с Александров.
Извинявам се за пространствения пост   
Любовта ще спаси света
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #270 -: Март 28, 2012, 13:10:20 pm »
И ние се въртим в кръга на ужаса:(
Втория цикъл ми беше около 40 дни като към 27 ден усетих, че нещо като овулация ми се случва и си направих тест /за ову/- беше положителен. Отидох на преглед и добре се виждаше овулиралия фоликул плюс по още 4-5 малки във всеки яйчник. Много се зарадвах - та това са повече фоликули отколкото при стимулация плюс спонтанна ову.
При теб изглежда това е ключът към загадката - имала си дълъг цикъл и овулацията ти е настъпила по-късно. Това е нормално при много жени. Направи си тест за овулация при 2-3 цикъла и кажи на доктора, кога си я регистрирала.
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #271 -: Март 28, 2012, 13:46:15 pm »
:) момичета, ето ви темичка за това
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=31461.msg922072;topicseen#new
дано ви помогнат с инфо  :crossfingers:

Меци,  :bighug:




My first, my last, my everything!
*

    liuliak

  • *
  • 23
  • Heaven, I`m in Heaven..
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #272 -: Април 03, 2012, 12:40:06 pm »
вчера се срещнах с Тюфекчиева, при нея ще си направя лапаро за прекъсване на тръбите веднага след матката, за да не връщат хидросалпингсите ми течност към матката.
клиничната пътека е 147 /малко по-горе има линк/ в Майчин дом цената е 800 лв като се заплаща само 100 лв за избор на екип.
изключително съм впечатлена от Тюфекчиева като лекар и човек, освен че е страхотен професионалист!
сега трябва да се настроя психически за гадостта в майчин дом и да се надяваме, че всичко което съм чула за нея като професионалист си заслужава гадостта на майчин дом :))
и след това с увереност в успеха към нов опит :))
Любовта ще спаси света
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #273 -: Април 11, 2012, 09:58:11 am »
Привет, момичета!
Имам едно въпросче. Гледам сега договора на клиниката с НЗОК за 2012г. и по специално:

АГ болница "Д-р Щерев" има договор с НЗОК за лечение в болнични условия по следните клинични пътеки: 
КП № 147 Оперативни интервенции чрез коремен достъп за отстраняване на болестни изменения на женските полови органи;
КП № 149 Оперативни интервенции чрез долен достъп за отстраняване на болестни изменения или инвазивно изследване на женските полови органи;

Според вас това дали включва лапароскопия и хистероскопия?

 




My first, my last, my everything!
*

    liuliak

  • *
  • 23
  • Heaven, I`m in Heaven..
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #274 -: Април 11, 2012, 14:34:55 pm »
това е много интересно...аз когато ги попитах на касата дали се поема от здравната каса при тях лапаро на тръбите те ми отговориха, че не се, а това е точно пътеката, по която ще ми се поеме лапарото в майчин дом...може би има лимит на поетата сума, но ще се поеме до някъде...сега ще се обадя да питам пак...
Любовта ще спаси света
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #275 -: Април 11, 2012, 14:36:59 pm »
Стана ми интересно това - аз правих оперативна хистероскопия в клиниката, за премахване на полипи и никой нищо не каза за здравната каса  :x


Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #276 -: Април 11, 2012, 14:48:07 pm »
Момичета, това е за 2012 г. Миналата година бяха по-малко пътеките и нямаха. Аз не съм го проверила още, но го има на сайта. Ако междувременно някой получи инфо по въпроса, моля да пише.




My first, my last, my everything!
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #277 -: Април 11, 2012, 14:52:08 pm »
Да де аз хистероскопията я правих 2012 г.


Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #278 -: Април 11, 2012, 14:55:12 pm »
Пак казвам - не съм сигурна, но ми се струва, че това би трябвало да покриват тези клинични пътеки. А и Люляк пише, че за лапарото в МД ще е по същата пътека. Веста, ти при кой лекар си? Ако е било в началото на годината, може още да не са имали сключен договор. Аз от известно време проверявам на сайта, но доскоро си стоеше НЗОК 2011 г.




My first, my last, my everything!
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #279 -: Април 11, 2012, 15:17:04 pm »
Ами може и така да е. Хистерото ми беше на 05,01,2012. При д-р Савова съм.