0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #200 -: Февруари 10, 2012, 10:48:31 am »
Здравейте, дали можете да ми кажете, в Щерев колко дни болнични дават при Инвитро процедура, т.е. от деня на пункцията? Успех на всички и по бързо да излизаме от темичката.
2 седмици
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #201 -: Февруари 10, 2012, 11:50:08 am »
 Бубулина, моля те зарадвай ни днес! Късмет, мила! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:




My first, my last, my everything!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #202 -: Февруари 10, 2012, 11:51:33 am »
Бубулина, моля те зарадвай ни днес! Късмет, мила! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Много ти благодаря и аз много се моля! Стискайте ми силно палци! :bighug: :bighug:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #203 -: Февруари 10, 2012, 17:22:50 pm »
*

    birzata

  • ***
  • 225
  • След лошото винаги идва хубавото !!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #204 -: Февруари 10, 2012, 18:06:13 pm »

буБУЛИНА
  osi_9 osi_9 osi_9
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bighug: :bighug: :bighug:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #205 -: Февруари 10, 2012, 18:14:20 pm »
ЧХГ на 10-ти ден 48,66...Благодаря за подкрепата, дано всичко е наред от тука насетне! :) Успех на всички ви!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #206 -: Февруари 10, 2012, 19:40:12 pm »
Ехааа, честито!!! Лека и успешна бременност  и страхотен  :bori_004: или :bori_007:!!!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #207 -: Февруари 10, 2012, 20:08:45 pm »
Честито и от мен! Здраво бебче на финала, Бубулина!

*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #208 -: Февруари 13, 2012, 11:04:02 am »
Лили, би ли описала долу-горе как протича лимитираният цикъл?
Непременно ще пиша по-нататък (дано имам какво). Засега само подозирам, че ще бъде лимитиран, може да е нещо средно между лимитиран и естествен.
На естествен ще бъда и този месец. Вече стана ясно. Няма да мога да помогна с информация за лимитиран.
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #209 -: Февруари 13, 2012, 13:30:31 pm »
Честно казано днес доста се разчаровах. Помолих да ми пуснат микробиология, защото бях настинала преди две седмици и не съм сигурна, но може би имам леко засилено течение и ми се иска да проверим това преди да стане време за пункцията. На касата доста се изненадах, като ми поискаха 136 лв  8O. Това ли е цената на микробиологията в тази клиника?
Отделно, след 5 дни Клостил имам един наличен фоликул. Докторът ме пита дали да го следим или да чакаме следващия месец. Не разбирам: за един фоликул не си ли мърдат пръста? Защото аз повече от 1 не мога да изкарам и докторът го вижда вече трети пореден месец. Какво да направя? Втори месец ми предлага инсеминация, а аз му отказвам тъй като имам проблем с тръбите (обяснявам защо му отказвам). Номерът с инсеминацията при запушени тръби ми го прилагаше кварталния гинеколог и без да пия Клостил , да не говорим че ми пускаше микробиология 'само' за 20 лв.
Чувствам се тъпо, зле и дори нямам думи да опиша как вече.
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #210 -: Февруари 13, 2012, 13:37:51 pm »
Миличка, микробиологията със сигурност не е 136 лв. Аз си пусках през ноември и беше около 30 (не си спомням точно). Платила си и преглед предполагам, явно и още нещо е имало. Ти не попита ли на касата? На мен скоро ми се случи да ми вземат пари вместо за 3, за 4 хормона. Аз в първия момент не можах да го сметна, но после се върнах и се оказа, че се е объркала девойката.
А предложението за инсеминация при проблем с проходимостта на тръбите ми звучи повече от странно...




My first, my last, my everything!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #211 -: Февруари 13, 2012, 13:47:44 pm »
Честно казано днес доста се разчаровах. Помолих да ми пуснат микробиология, защото бях настинала преди две седмици и не съм сигурна, но може би имам леко засилено течение и ми се иска да проверим това преди да стане време за пункцията. На касата доста се изненадах, като ми поискаха 136 лв  8O. Това ли е цената на микробиологията в тази клиника?
Отделно, след 5 дни Клостил имам един наличен фоликул. Докторът ме пита дали да го следим или да чакаме следващия месец. Не разбирам: за един фоликул не си ли мърдат пръста? Защото аз повече от 1 не мога да изкарам и докторът го вижда вече трети пореден месец. Какво да направя? Втори месец ми предлага инсеминация, а аз му отказвам тъй като имам проблем с тръбите (обяснявам защо му отказвам). Номерът с инсеминацията при запушени тръби ми го прилагаше кварталния гинеколог и без да пия Клостил , да не говорим че ми пускаше микробиология 'само' за 20 лв.
Чувствам се тъпо, зле и дори нямам думи да опиша как вече.
а какво ти е пишело на бележката? да не идва грешката оттам, определено микробиология не струва толкова  8O
за александров ли говориш?  :x нямам думи...

*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #212 -: Февруари 13, 2012, 16:03:33 pm »
Платила си и преглед предполагам, явно и още нещо е имало. Ти не попита ли на касата? На мен скоро ми се случи да ми вземат пари вместо за 3, за 4 хормона. Аз в първия момент не можах да го сметна, но после се върнах и се оказа, че се е объркала девойката.
А предложението за инсеминация при проблем с проходимостта на тръбите ми звучи повече от странно...
Според мен при поискана микробиология ми пробутаха други изследвания за 136 лв и е моя грешката, че не се разправях на място. Все пак питах на касата преди да платя, и ми обясниха че днешния преглед не влиза в цената. Предполагам, че ще ми е обеца на ухото следващия път да проверявам и да разпитвам по три пъти какво точно плащам. Предполагам че сега вече не мога да направя нищо.
Докторът не ми е предлагал инсеминация след като го подсетя, че имам проблем с тръбите. Но се налага да му го напомням всеки месец. Сигурно защото правя само по един фоликул втори месец иска да правим инсе. Но аджеба защо му носят досието ми, след като дори не го поглежда?
Ако трябва да съм честна не мога да кажа, че е лош доктор, защото и при друг ми се е случвало същото, просто е гадно чувството че всичко е на конвеир и да се вземат едни пари. Иначе той в сравнение с други си е направо цвете.
А и от известно време си мисля, че докторите не ми обръщат внимание заради ияр - просто моят случай не е интересен. Шансът за успех е малък и 'работата' е трудна. Кофти, ама факт.
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #213 -: Февруари 13, 2012, 19:27:55 pm »
На касата доста се изненадах, като ми поискаха 136 лв  8O. Това ли е цената на микробиологията в тази клиника?
Бих те посъветвала да попиташ за какво все пак си платила. Определено не е това цената за микробиология. Опитай чрез регистратурата да те свържат с касата, те записват в една тетрадка кой, за какво и колко плаща. Ако те не ти отговорят попитай лекаря когато коментирате резултатите от изследването. Аз също имах подобен случай, дори за по-висока сума, късно се усетих и не се разправях.А и ми беше неудобно някак. Беше доста отдавна, но така или иначе ми остана горчив спомен. Това е и единственото ми разочарование от тях. Това не ми попречи да продължа да съм им пациентка, уважавам клиниката и специалистите там, но на касата - винаги с едно на ум. Не се е повтаряло. 


*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #214 -: Февруари 17, 2012, 17:39:14 pm »
На касата доста се изненадах, като ми поискаха 136 лв  8O. Това ли е цената на микробиологията в тази клиника?
Бих те посъветвала да попиташ за какво все пак си платила.
Преглътнах го аз и успях да забравя, но днес пусках други изследвания и докато чаках видях че на бланката имаше и микробиология с подточки: хламидии, уреаплазма, микоплазма и там още какво беше. Сигурно са ми пуснали всичко това.
Момичета, дали работи аптеката на клиниката в неделя? Имам рецепта за упойката и не знам как да я съхранявам и транспортирам до неделя, ако я купя от друго място предварително.
« Последна редакция: Февруари 17, 2012, 17:43:03 pm от lili2011 »
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #215 -: Февруари 17, 2012, 18:06:15 pm »
Обади се не регистратура и поискай да те свържат с аптеката, за да ги попиташ за работното време. За неделя не съм сигурна, мисля че работеше до обяд. Иначе те имат упойки в клиниката. Аз преди време не можах да си купя упойката и сутринта преди пункцията в клиниката ми казаха да не се притеснявам, тъй като те си имат и така и не я купих.




My first, my last, my everything!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #216 -: Февруари 17, 2012, 19:15:31 pm »
Здравейте момичета,
Да се запиша и аз в темата, за да и хвърлям по едно око:) Накратко за мен - пациентка съм на д-р Ганева от година малко. Септември 2009та година преживях мисед. Имам Хашимото и ЛУФ синдром. Спермограмата ни е добра. Правихме две неуспешни инсеминации и октомври подадохме документи за фонда. Вече сме одобрени, но сега се започва с чакането. Надяваме се, че септември 2012 ще се доредим за процедура, а дано и по-рано :)
Бубулина, Честито! Желая ти леки месеци и здраво бебе на финала!
На всички момичета в процедури успех и много стиснати палци  :crossfingers:



*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #217 -: Февруари 18, 2012, 20:22:11 pm »
Бубииииии...... :bighug: :bighug: :bighug: :goodluck: :dance2:
Чудесна новина, сега само бъди спокойна и се радвай на порастващото ти коремче  :D :lol:

linapoli Щом си при Д-р Ганева можеш спокойно да си дочакаш реда и да започваш, като му дойде времето.
Нашия номер излезе август 2011-та.Отидохме в София да си вземем заповедта, видяхме се с Доки, за да насрочим дата и да започваме.Оказа се, че можем да започнем веднага(лятото май е по-спокойно)
Започнахме и приключихме с бременност  preggo  :lol:
Вече съм в края на 6-ти месец, безобразно благодарна на Д-р Ганева и щастлива, че от първия опит при нея се сдобихме с бебче  :lol: :lol: :lol:
Пожелавам ти от сърце нашия късмет, стискам ти палци!!!
Най-важното - довери и се на 100 % , защото си в много добри ръце  :D
 osi_9 :goodluck: :bighug:

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #218 -: Февруари 19, 2012, 11:30:22 am »
sunnynevi, Благодаря ти за подкрепата :) Аз съм и се доверила вече на 1000%. Тя ми направи и двете инсеминации и въпреки, че са неуспешни се чувствах наистина в добри ръце :) Ако не е неудобно да попитам - при вас какъв беше проблема?



*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #219 -: Февруари 19, 2012, 12:36:30 pm »
linapoli  Ние бяхме със сперматозоиди - калпазани )))))))))
Мързи ги да си свършат сами работата  и чакат наготово  :lol: :lol: :lol:
Най-важното е, че Д-р Ганева е Професионалист и си разбира чудесно от работата   osi_9