0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #180 -: Февруари 06, 2012, 16:25:11 pm »
И при мен няма нищо за писане: януари изпуснахме един фоликул на естествен цикъл, вдругиден започвам да пия Клостил за лимитиран. Надявам се другата седмица вече да се случи нещо (хубаво).
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #181 -: Февруари 06, 2012, 18:44:23 pm »
Лили, би ли описала долу-горе как протича лимитираният цикъл? Искам да се опитам да направя груба сметка колко евентуално би излязла стимулацията. При мен така или иначе на къс протокол повече от 3-4 фоликула не се получават (дългият не е подходящ), та се чудя, дали има смисъл да продължавам с тези стимулации...
И още един въпрос към момичетата с опит: колко болничен се дава в нашата клиника след хистероскопия?




My first, my last, my everything!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #182 -: Февруари 06, 2012, 20:58:07 pm »
Дават до 20 дни след оперативна хистероскопия-колкото ти решиш.
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #183 -: Февруари 06, 2012, 22:41:26 pm »
Мерси, Дани!




My first, my last, my everything!
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #184 -: Февруари 06, 2012, 22:45:03 pm »
Аз им казах, че искам максимума и те ми дадоха 15 дни  :(


Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #185 -: Февруари 07, 2012, 12:59:05 pm »
Аз не знам, дали при мен ще е оперативна или диагностична. Всичко зависи от това, дали ще има нещо за отстраняване. Предполагам, че по-скоро да, защото явно имам проблем с имплантацията. Ако остане само диагностична, няма нужда от болничен, така ли? Момичета, при вас със спинална упойка ли беше? Чета, че в другите клиники е с пълна. Имам правено секцио със спинална и хич не ми се иска пак да е такава...




My first, my last, my everything!
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #186 -: Февруари 07, 2012, 13:31:21 pm »
Барклет да,в Щерев упойката е спинална. Обясниха ми, че е по-щадяща. Не се притеснявай не е страшно. Аз се притеснявах, че като почна да ги гледам и чувам какво правят и ще ми прилошее, но ако ти кажа, че абсолютно нищо не чух и неразбрах. Пускат музика и те си говорят много тихо. Загасят и тока и свети само апарата с който работят. Успех ти желая. Ти при кой лекар си?


*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #187 -: Февруари 07, 2012, 14:33:03 pm »
Лили, би ли описала долу-горе как протича лимитираният цикъл? Искам да се опитам да направя груба сметка колко евентуално би излязла стимулацията. При мен така или иначе на къс протокол повече от 3-4 фоликула не се получават (дългият не е подходящ), та се чудя, дали има смисъл да продължавам с тези стимулации...
Непременно ще пиша по-нататък (дано имам какво). Засега само подозирам, че ще бъде лимитиран, може да е нещо средно между лимитиран и естествен. Утре започвам с Клостил за 5 дни, още не знам дали ще включваме нещо след него. Мисля че ако няма друго ще заплатя цената за естествен (хормоните и прегнила се подразбират), ако включат инжекции сигурно ще платя за лимитиран? Но... да видим.
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #188 -: Февруари 07, 2012, 15:33:03 pm »
Vesta, благодаря за информацията. Аз под пълна упойка си представях тази, която е при пункцията, но явно процедурата продължава по-дълго време. Аз съм при д-р Тимева. Още се съвземам след отрицателен тест в събота и малко ме е яд на нея, защото даже не дойде лично да говори с мен след неуспеха (а беше в клиниката). Както и да е... Гледам напред.
Лили, не знам, дали на ЕЦ назначават клостил или си на лимитиран. Аз съм правила инсе на естествен и не ми е назначавано абсолютно нищо. Така или иначе и лимитираният пак е поносим като цена. А и при класическото инвитро самите инжекции са много скъпи, та затова ми е интересно колко би излязла стимулацията на лимитиран.




My first, my last, my everything!
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #189 -: Февруари 07, 2012, 18:12:36 pm »
Лили, не знам, дали на ЕЦ назначават клостил или си на лимитиран. Аз съм правила инсе на естествен и не ми е назначавано абсолютно нищо. Така или иначе и лимитираният пак е поносим като цена. А и при класическото инвитро самите инжекции са много скъпи, та затова ми е интересно колко би излязла стимулацията на лимитиран.
Ами аз досега съвсем без нищо бях, но докторът няколко пъти ми говори за включване на Клостил. Единият път го питах каква би била разликата в цената, и той каза 'Никаква', та затова така си мисля.
Все пак мисля че този път ще решаваме по време на стимулацията дали и в каква посока да продължим. Мисля че и двамата нещо сме си наумили, пък да видим дали няма да ни излязат криви сметките.
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #190 -: Февруари 09, 2012, 11:07:41 am »
Момичета, дайте съвет! Вече тотално се обърках. Снощи док. ми се обади късно вечерта да обсъдим ситуацията. Тъкмо се бях настроила за хистеро (след препоръка на нейна колежка, с която по стечение на обстоятелствата говорих последния път) и сега тя пък ми обясни, че според нея това изследване не ми е необходимо, тъй като имам успешно износена бременност, освен това, ако имало дефектен белег от секцио, който да създава проблеми, щял да се види, а и след абразиото, което ми се случи лятото, тя е оглеждала матката и не виждала проблем в нея. И сега съм пак на старта. Имам си един яйчник. Имам ЛУФ в резултат от сраствания след предишна операция и имам една случайно пунктирана ендометриална киста, от която се съди за наличие на някаква ендометриоза, но не се виждат огнища и нищо повече не е предприемано. Имам един за кратко успешен опит и един тотално неуспешен (нямаше имплантация). Имам и 2 биохимични бременности преди това. И всичко това след раждането. И постоянно ме човърка, че може би има някакъв проблем в матката.Отделно за срастванията и ЛУФА не ми предлагат лапаро. И аз сега се чувствам все едно с всеки опит стреляме напосоки.Чудя се, дали да не поискам консултация с доцента? Трябва да си запиша час ли или как? И другото, което си мисля е, дали док. няма да се засегне. Извинявайте за излиянието!Дано да не е много объркано. Просто, когато нямам план, изпадам в паника.




My first, my last, my everything!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #191 -: Февруари 09, 2012, 11:17:09 am »
Да,запиши час за доц.Щерев,едва ли ще ти се разсърди твоят доктор.Не знам кой е,но така или иначе по-сложните случаи ги коментират и решават всички заедно.Определено ще имаш посока след това-доцента е доста рязък и в прав текст казва нещата,аз му се бях разсърдила,но все пак се оказа,че е прав-убедих се след много ходене по мъките!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #192 -: Февруари 09, 2012, 11:19:30 am »
Чудя се, дали да не поискам консултация с доцента? Трябва да си запиша час ли или как? И другото, което си мисля е, дали док. няма да се засегне. Извинявайте за излиянието!Дано да не е много объркано. Просто, когато нямам план, изпадам в паника.
Абослютно категорично "ЗА". Щерев неслучайно е наричан "светило", аз лично съм се срещала с него и съм впечатлена от професионализма му! За мен това е една от стъпките, които трябва да предприемеш! Никога не е лошо, да се вземе второ мнение, а мисля, човека е много компетентен. От чие "засягане" точно се притесняваш? От това на докторката, която не си направи труда да дойде да те утеши ли?? Много гневни думи напираха в мен, като прочетох огорчението от непукизма и, не мисля, че трябва да робуваш с лоялност, в такъв случай..За сведение, при всички процедури, които сме правили с д-р Коновалова, винаги е намирала време за мен, за което съм и много благодарна! Да, много са заети и много ангажирани, но става въпрос за нещо изключително важно! А как можеш да се срещнеш с доц. Щерев, може да видиш тукhttp://www.atanas-shterev.com/?p=586. Задължително го направи!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #193 -: Февруари 09, 2012, 12:52:34 pm »
 :)и аз съм за да се консултираш с доц.щерев, тел. на който можеш да си запишеш час е 920 09 01, или твойта докторка да ти запише. щерев е много грейка, при нас беше решаващо неговото мнение.

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #194 -: Февруари 09, 2012, 13:59:09 pm »
Благодаря за подкрепата!Така ще направя. Между другото повдигнах въпроса и за състоянието на тръбите (имам цветна снимка, според която са ок, но е стара вече) и се разбрахме, че не е зле да направя една нова. Това, което не знаех е, че в "Щерев" не правят 8O В коментара към предишната ми са посочени съмнения за двурога матка, но според Тимева, ако беше така, нямаше да мога да износя бременността си. Хайде сега нова чуденка...
 Бубка, знам, че няма много логика в тази моя криворазбрана лоялност, но в момента съм лабилна и се опитвам да не се поддавам на емоции, като вземам решения. Ти как си? Кога е тестът?




My first, my last, my everything!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #195 -: Февруари 09, 2012, 15:22:03 pm »
Благодаря за подкрепата!Така ще направя. Между другото повдигнах въпроса и за състоянието на тръбите (имам цветна снимка, според която са ок, но е стара вече) и се разбрахме, че не е зле да направя една нова. Това, което не знаех е, че в "Щерев" не правят 8O В коментара към предишната ми са посочени съмнения за двурога матка, но според Тимева, ако беше така, нямаше да мога да износя бременността си. Хайде сега нова чуденка...
 Бубка, знам, че няма много логика в тази моя криворазбрана лоялност, но в момента съм лабилна и се опитвам да не се поддавам на емоции, като вземам решения. Ти как си? Кога е тестът?
Утре ми е кръвния...честно казано умирам от страх. :) Мисля, че скоро гледах цена за цветна снимка в Щерев, инак като ми се наложи на мен, я правих във 2-ра градска /един съвет, само там НЕ Я ПРАВИ, това бяха най-ужасяващите минути в живота ми, предвид, че са ме кюрирали "на живо" !!!!!!!/ Мисля в Майчин дом и в Шейново я правят, но къде е най-добре, може би другите трябва да те посъветват...Апропо, мисля, съм чувала доста случаи на нормално износена бременност с двурога матка, или греша?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #196 -: Февруари 09, 2012, 16:28:27 pm »
От сърце ти пожелавам много късмет и едно хубаво чхг утре! Не се страхувай! Утре по това време вече ще имаш резултат, а според мен най-плашещо е неизвестното и безкрайното чакане. Ще те очаквам да споделиш хубава новина!
Относно ЦС - вярно, има я в ценоразписа :dontknow:. А информацията, че не правят ми е от снощи... Пак ще проверя.Честно казано не ми се иска изобщо да ходя по болници, а и обмислям вариант с упойка ( знам че в "Малинов" има такава опция). Само че не знам как стои въпросът с клиниките за репродуктивни проблеми, където правят ЦС, ако не си техен пациент. Ще попитам момичетата.За двурогата матка - майка ми отсече, че и нейната е такава... Ще направя снимката и след това - с цялото досие при Щерев да видим и той какво ще каже, че много ми се заплете случая (а уж не беше тежък...).




My first, my last, my everything!
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #197 -: Февруари 09, 2012, 17:46:31 pm »
(знам че в "Малинов" има такава опция). Само че не знам как стои въпросът с клиниките за репродуктивни проблеми, където правят ЦС, ако не си техен пациент. Ще попитам момичетата.
Попитай на рецепцията им. Аз миналата година исках да направя цветна снимка в 'Малинов' и при все че имаме пускана спермограма при тях (месец преди това) ми отказаха, защото не съм им пациент. Не, че не исках и не се опитвах да стана  :wink: . Може нещата да са се променили.
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #198 -: Февруари 09, 2012, 21:04:56 pm »
...
Относно ЦС - вярно, има я в ценоразписа :dontknow:. А информацията, че не правят ми е от снощи... Пак ще проверя.Честно казано не ми се иска изобщо да ходя по болници, а и обмислям вариант с упойка ( знам че в "Малинов" има такава опция). Само че не знам как стои въпросът с клиниките за репродуктивни проблеми, където правят ЦС, ако не си техен пациент. Ще попитам момичетата.За двурогата матка - майка ми отсече, че и нейната е такава... Ще направя снимката и след това - с цялото досие при Щерев да видим и той какво ще каже, че много ми се заплете случая (а уж не беше тежък...).
имат закупена апаратурата, но не са я инсталирали. попитай дали не можеш в майчин дом да я направиш, някои от лекарите знам, че и там работят. аз я правих в тина киркова, но още им бях пациентка, преживях го без упойка  :? за себе си лично смятам, че постъпих добре, не понасям добре анестезиите  :?
бубулина успех  :D дано е положителен резултатът.

Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #199 -: Февруари 10, 2012, 09:01:17 am »
Здравейте, дали можете да ми кажете, в Щерев колко дни болнични дават при Инвитро процедура, т.е. от деня на пункцията? Успех на всички и по бързо да излизаме от темичката.
Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш