0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #240 -: Март 04, 2012, 10:33:21 am »
Здравейте момичета, искам да ви попитам дали знаете дали в клиниката на доктор Щерев имат апаратура за разпознаване на сперматозоидите с днк ферментации.
megi79, нямам опит как действат при мъжки фактор, но това за което питаш го прилагат в клиниката. Има го в ценоразписа им -  "Отстраняване на ДНК фрагментирани сперматозоиди". За метода можеш да прочетеш ето тук в сайта им -  http://ivf-bg.com/index.php?option=com_content&view=category&id=37&Itemid=55&lang=bg#MACS
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #241 -: Март 04, 2012, 11:24:36 am »
Благодаря ves77 , а някой знае ли колко струва тази процедура по отстраняване на днк повредени сперматозоиди МАКС
Ще се боря до край, за да те имам!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #242 -: Март 04, 2012, 12:55:13 pm »
Маги, струва 250 лв.
Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #243 -: Март 04, 2012, 18:14:57 pm »
Маги, струва 250 лв.

Точно така!
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #244 -: Март 06, 2012, 16:32:46 pm »
Момичета защо никой не пише в тази тема? Нама ли момичета в процедура да вдъхнат кураж?
Аз още се двоумя между д-р Ганева и д-р Андреева. Хайде пишете кой при кого е и до къде е стигнал. Нека си помагаме в трудната борба!
Ще се боря до край, за да те имам!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #245 -: Март 06, 2012, 16:39:06 pm »
Меги, по принцип в тази тема не пишат много момичета. Ти идваш от друга клиника нали? За д-р Ганева имам добри впечатления. Не съм нейна пациентка, но се е случвало да ме преглежда. Мила и отзивчива е. Аз съм при д-р Тимева. След второ неуспешно инвитро сега чакам фонда и междувременно се опитвам да измисля какво още да направя като изследвания и така. Ти кога започваш процедура?




My first, my last, my everything!
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #246 -: Март 06, 2012, 16:51:12 pm »
Аз съм пациент на Д-р Ганева  :D
Много пъти съм споменавала тук, колко щастлива съм, че работихме с нея!!!!!!За нас беше като любов от пръв поглед.Бяхме се срещали вече и в други клиники с други лекари, но......не ни вдъхнаха вяра и спокойствие, което е много, много важно, колкото и банално да звучи!!!!!
След първата ни среща с нея бяхме категорични, че тя е нашия човек - безкрайно мила, усмихната, позитивна.Такъв според мен трябва да е всеки един лекар, зная че много хора казват - по-важно е да си върши добре работата, но много важно е и доверието и вярата, че ще си я свърши и че иска да помогне!!!
Д-р Ганева ми я препоръча моя приятелка, която също беше очарована от нея и забременя при първи опит.Аз също забременях при първи опит при нея( втори принципно)
Далеч не съм разчитала, че и аз ще забременея от първия път, защото съм при нея, но вярата ми в тази жена и спокойствието, което тя ми предаваше страшно много ни помогна, през цялото време бях напълно спокойна и вярвах, че нещата ще се случат.  :lol:
Благодаря и от сърце винаги, за вниманието и професионализма!!!!!! :bighug:
Истина е, че всички в клиниката са много добри, въпрос на личен избор е, кой кого ще избере.
Пожелавам ви успех и стискам палци!!!!! :D :hello: :goodluck: :bighug:

*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #247 -: Март 06, 2012, 17:10:14 pm »
barklet, получих заповедта от фонда и сега на 12.03 имам час при д-р Ганева и след това ще съм на ясно кога започваме. Имаме един неуспешен стимулиран опит в АГ варна  няколко неуспешни на естествен цикъл. Иска ми се да попадна на добър специалист и до края на годината да гушкам своето бебче или бебчета :D

sunnynevi  много се радвам че сте успели при доктор Ганева от първи опит. Мога ли да попитам при вас какъв беше проблема и какви изследвания е предписала докторката.
Ще се боря до край, за да те имам!
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #248 -: Март 06, 2012, 17:50:39 pm »
Ние сме с мъжки фактор - бавноподвижни сперматозоиди.
При първата ни среща носих всички изследвания, които бяхме правили преди това.Както казах за нас това беше вече 2-ри опит ИКСИ, но първи с Д-р Ганева. Иначе, какви тя ще ви назначи аз немога да кажа, всичко е много индивидуално....според случая.
Носете и много поздрави от Невяна от Бургас, и и кажете, че я чакаме лятото на гости, да си види произведението  :babyflips: :bighug: :lol: :lol: :lol:

*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #249 -: Март 06, 2012, 19:03:48 pm »
sunnynevi  :D непременно ще пратим много поздрави, можещ ли да ми пишеш точно колко лоши са били при вас показателите, сди тест и спермограма. Благодаря предварително
Ще се боря до край, за да те имам!
*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #250 -: Март 07, 2012, 13:26:50 pm »
Поддържам казаното за д-р Ганева от synninevi :). Усмихната, внимателна, приятелски настроена. И наистина - всички лекари в клиниката са добри професионалисти. Но да не забравяме и ембриолозите, от тях зависят много неща за успеха,а там са много, много добри. Желая ти късмет.
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #251 -: Март 07, 2012, 17:51:52 pm »
megi79 Никога не съм се взирала в цифри и стойности, каква полза от това  :D
Още преди 6 години направихме изследвания и  ни казаха, че сме за ИКСИ.
От там нататък, аз оставих Специалистите да си свършат работата!!
Никога не съм се задълбочавала  в изучаване в детайли и нищене колко и какво, какъв е смисъла  :wink:
Винаги съветвам - не се пристрастявайте и не допускайте това да стане ваша фикс идея, да се впускате в излишно четене и пресмятане, има си специалисти за тази работа, те със сигурност знаят по-добре от нас!!!
Това е , разбира се моето мнение, само го споделям  :D
Много си права ves77 Огромно благодаря и на Ембриолозите, нашата ембриоложка беше Д-р Антонова, прекрасна, много мила млада дама, по-малка от мен, беше ми толкова странно  :D  :bighug:

*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #252 -: Март 07, 2012, 18:24:07 pm »
megi79, подържам казаното от момичета, ембриолозите им са много добри и странно много млади... Но определено имат опит, ние сме също с мъжки фактор. Никога не съм се влеждала в цифрите,не че не ме безпокояха. Обаче сега на последната спермограма от подвижни 5% са станали 20%. Моят лекуващ лекар е д-р Савова. Всички лекари са добри, чувам добри отзиви и за д-р Тимева, д-р Коновалова и д-р Ганева. Не се безпокой в добри ръце си, най-важното е да почустваш, че това е твоя лекар и да му се довериш, а после ще гледаме сътвореното от него :D :D
Късмет!
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #253 -: Март 07, 2012, 20:02:08 pm »
благодаря ви момичета  :bighug:
а знаете ли дали в Щерев правят тази нова ИМСИ процедура, подчертавам ИМСИ, не ИКСИ? В Стаменов я имало вече, дали в Щерев ще я прилагат?
Ще се боря до край, за да те имам!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #254 -: Март 14, 2012, 15:11:55 pm »
Къде се изпокриха всички? Пак ни е замряла темата. Аз вчера най-после направих цветна снимка. Ходих в "Малинов" и си поисках упойка. Много ме е страх от тази манипулацийка. Резултатът не е цветущ доколкото виждам, но днес мисля да отида при док. за коментар. Изразена двурогост на матката. Локално пропусклива тръба (вероятно сраствания)... Абе все "хубави" неща.Само се чудя от какво може да са тези страствания вътре в тръбата... Струва ми се, че нещата отиват към лапаро, но да видим какво ще се произнесе док.




My first, my last, my everything!
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #255 -: Март 14, 2012, 17:43:46 pm »
megi79 Минахте ли прегледа, какво става с вас, кога започвате ?  :wink:

barklet Абе, не бързай да си поставяш сама диагнози, може и да не е нищо чак толкова страшно  :wink:

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #256 -: Март 14, 2012, 20:25:00 pm »
Къде се изпокриха всички? Пак ни е замряла темата. Аз вчера най-после направих цветна снимка. Ходих в "Малинов" и си поисках упойка. Много ме е страх от тази манипулацийка. Резултатът не е цветущ доколкото виждам, но днес мисля да отида при док. за коментар. Изразена двурогост на матката. Локално пропусклива тръба (вероятно сраствания)... Абе все "хубави" неща.Само се чудя от какво може да са тези страствания вътре в тръбата... Струва ми се, че нещата отиват към лапаро, но да видим какво ще се произнесе док.
Здрасти мила, аз се въздържам от висенето пред компа, за това не пиша...Изчакай мнението на доктора, преди да се "самодиагностицираш" и при мен не бяха хич хубави- нали ми махнаха яйчник..Ако се наложи, ще се направи лапаро...ходи ли при доц. Щерев?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #257 -: Март 15, 2012, 12:37:49 pm »
Да следя темата..
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #258 -: Март 15, 2012, 13:55:06 pm »
Бубулинка, как си ти? Нищо не пишеш. Всичко е наред при теб нали?
Аз вчера ходих на разговор. Док. сама предложи да постави моя случай пред колегиума др. седмица, което всъщност ме устройва напълно. Иначе ми каза, че би могло да се направи хистеро, но не е убедена, че това ще подобри съществено нещата. Аз попитах за лапароскопия заради ендометриозата и тя каза, че евентуално можем да ги комбинираме с една упойка (не искам да си помислям за финансовата страна), но така или иначе първо ще изчакаме да обсъдят положението. Чуствам се обнадеждена. Не се плаша от лапаро. Предпочитам да се действа и да се търси решение на проблемите, отколкото да се губи време.




My first, my last, my everything!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Ин витро в Щерев
« Отговор #259 -: Март 15, 2012, 16:08:38 pm »
Бубулинка, как си ти? Нищо не пишеш. Всичко е наред при теб нали?
Аз вчера ходих на разговор. Док. сама предложи да постави моя случай пред колегиума др. седмица, което всъщност ме устройва напълно. Иначе ми каза, че би могло да се направи хистеро, но не е убедена, че това ще подобри съществено нещата. Аз попитах за лапароскопия заради ендометриозата и тя каза, че евентуално можем да ги комбинираме с една упойка (не искам да си помислям за финансовата страна), но така или иначе първо ще изчакаме да обсъдят положението. Чуствам се обнадеждена. Не се плаша от лапаро. Предпочитам да се действа и да се търси решение на проблемите, отколкото да се губи време.
Бивам горе долу, имах някои неразположения, но слава Богу, за сега нещата са добре. Избягвам да говоря толкова рано...имам лош опит от преди  :wink: Моля се само, този път да успея до края и всичко да е наред...
В тази клиника така практикуват, когато не са абсолютно сигурни в решенията си- колегиума в сряда. Това е добре, като се има предвид, че повече глави мислят и по-добре от една..А и до колкото знам, доц.Щерев участва в тях...А цените са солени, наистина, но някои неща, колкото и да е трудно, не бива да се измерват в пари. Безплатни неща на тоя свят няма...Чакам да пишеш какво са решили и те прегръщам! :bighug: :bighug: :bighug:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"