0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #160 -: Март 01, 2011, 12:15:41 pm »
Момичета, аз лично наистина не разбирам защо си причиняваме това!
Идеята беше да се поопишат болничните заведения "отвътре" - медицински и други условия, цени (ако има нещо специално), начини на заплащане (под/над различни мебели), евентуално за доктор някой да сподели...
Всяка от нас би трябвало да има собствена глава на раменете си и ще си вземе личното решения възоснова на предоставените данни и собствените си възможности, желания и, ако ще - тазсутрешното настроение и цвета на обувките си.
Моля ви, хайде да спрем с оценяването на важността на критериите на другите и да я караме по същество - не знам за вас, ама аз ще взема да родя, преди да се докопам до търсената информация :-) А и ако сме малко по-градивни, вярвам, че темата ще е от полза и на бъдещите хипопотами, които не познават всички настоящи творци :-)
:good_post:
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #161 -: Март 01, 2011, 12:31:16 pm »
Много хубаво казано Надин.

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #162 -: Март 01, 2011, 12:45:49 pm »
От Пловдив съм.Бременна съм с близнаци в почти 34 г.с. и няколко дни. Имам серклаж. Чакала съм тези бебета 8 години. Много мислих и търсех инфо къде и как да родя.Искаше ми се да е при д-р Даскалов, на него имам доверие. Още от началото си мислех, че ще раждам с планово секцио. Да, обаче започнах да мисля и за това, че може да тръгне раждане по-рано и тогава, какво да правя?! Реших, че ще потърся мнение за д-р във ВМИ Пловдив. Срещнах се с един от тях, оказа се, че не могат да ми направят планирано секцио, искат да ми махат серклажа 36 г.с. и да пробваме да родя нормално.Единствено, ако едно от бебетата е седалищно чак тогава може да говорим за секцио. В момента и двете бебета са главично. Много съм объркана, не знам как да постъпя. Мислех даже и за вариант- София. Времето си минава, а аз още не съм наясно къде и как ще родя....


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #163 -: Март 01, 2011, 13:22:41 pm »
бясна луноходка, потърси поне още едно мнение. Това предложение не ми се струва никак подходящо (нормалното раждане имам предвид). 

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #164 -: Март 01, 2011, 13:26:22 pm »
Луноходке, не че разбирам нещо от раждане или близнаци, но само като те слушам: Голямо добре дошла в София!  :goodluck:
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #165 -: Март 01, 2011, 13:32:37 pm »
Проблемът с превръщането на абсолютно всяка една тема в крайна сметка в "кошер", според мен е в това, че 80% от хората не пишат във форума за да помогнат на някой, а просто да изкажат мнение, което ако не е прието става проблем. Наистина това не помага на НИКОЙ. Дори и постоянно спорещите само си хабят клавиатурите, без да помагат на никой. Съжалявам, че не пиша по темата, но просто не се въздържах. Няма да се повтори. Успех на всички бъдещи мами в изборът на екип и болница!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #166 -: Март 01, 2011, 13:35:09 pm »
От Пловдив съм.Бременна съм с близнаци в почти 34 г.с. и няколко дни. Имам серклаж. Чакала съм тези бебета 8 години. Много мислих и търсех инфо къде и как да родя.Искаше ми се да е при д-р Даскалов, на него имам доверие. Още от началото си мислех, че ще раждам с планово секцио. Да, обаче започнах да мисля и за това, че може да тръгне раждане по-рано и тогава, какво да правя?! Реших, че ще потърся мнение за д-р във ВМИ Пловдив. Срещнах се с един от тях, оказа се, че не могат да ми направят планирано секцио, искат да ми махат серклажа 36 г.с. и да пробваме да родя нормално.Единствено, ако едно от бебетата е седалищно чак тогава може да говорим за секцио. В момента и двете бебета са главично. Много съм объркана, не знам как да постъпя. Мислех даже и за вариант- София. Времето си минава, а аз още не съм наясно къде и как ще родя....
Пожелавам ти всичко да е наред още поне 2 седмици:)
Моето мнение е да се свържеш с лекар в София (МД или Токуда), предполагам ако е майчин дом вече ще искат да си там под наблюдение и да си родиш спокойно дечицата:)
А имаш ли дата за секцио при д-р Даскалов, че не разбрах от написаното дали сте се видели или само си го мислила като вариант?


Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #167 -: Март 01, 2011, 14:39:02 pm »
Лиско, утре имам час при него. След срещата с него се надявам да имаме някакво решение.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #168 -: Март 01, 2011, 16:14:55 pm »
Лиско, утре имам час при него. След срещата с него се надявам да имаме някакво решение.
Значи, всичко е наред:) Убедена съм, че ще прецени много правилно ситуацията и ще ти даде съвет.
Успех:)
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #169 -: Март 01, 2011, 17:24:44 pm »
И аз да разкажа за моето раждане, след като забременях, си следях бременността при доктор Ганева от клиниката на доцент Щерев, при нея ми бяха опитите, при нея направих коремната ми операция след извънматочната, благодарение на нея сега имам моята дъщеря.В началото бях сигурна, че ще раждам там, с напредване на бременността, като много от вас почнах да се замислям за неонатологията, ами, ако се наложи бебето да бъде в кувиоз трябва да го транспортират, а това си е доста рисково, и реших, че ще раждам при д-р Духовников в Шейново, в петия месец влезнах за задържане в Шейново, е няма такъв кошмар(имам две операции в Шейново, но на друг етаж), има само една тоалетна на цял етаж, в тази тоалетна няма седалка на чинията, общо взето мизерия пълна, санитарките се държаха така все едно съм им на гости в тях, накрая си отнесох и едни стрептококи, та ми се наложи да пия антибиотик, това ме разколеба, и взех решение да раждам в Щерев.

В началото на 35 седмица през нощта отидох в клиниката с контракции на 5 минути, на апарата се видя, че са родилни и са регулярни стигащи до 100, тогава д-р Тимева след консултация с д-р Ганева ме убедиха, че ще е по добре да отида в някоя от големите болници, все пак още не бях влезнала в 9 месец, и понеже имах уговорка с доктор в Шейново, отидох там, контракциите ми бяха на 3 мин., но имах разкритие само 1 см., включиха ми системи и ми записваха тоновете, следващите 2-3 часа ми се губят леко, но сутринта към 8 вече ми намаляха контракциите, как и досега не знам, изписаха ме след 5 дни, и се почна едно следене през ден, нямах почти води и ме обземаше на моменти такава паника, че не можех почти да спя. Решихме секциото да е на 1.11 тогава влизах в 37 г.с.

Сега за самото раждане в клиниката на Щерев:
Сутринта гладна и жадна бях в клиниката, качиха ни с още едно момиче (тя щеше да ражда първа), дадоха ми нощница и чехли и ме заведоха в реанимацията, там ме сложиха на запис(който беше докато не влезнах за самото раждане), направиха ми клизма и преглед и зачаках анестезиолога, направиха ми някои тестове за антибиотици и успокоителни, след разговор с анестезиолога, ме вкараха за раждане, бяха трима доктори: д-р Ганева, д-р Тимева и д-р Александров, след като извадиха бебето ми свалиха чаршафа и ми показаха как и режат пъпната връв, аз чесно не помня много, че бях толкова изплашена, че само питах дали е добре бебето, като почнаха да ме шият ме приспаха, събудих се след около час в реанимация и ми дадоха да гушна Божидара, дойде и таткото.През нощта не усещах никаква болка, просто няма такова обезболяване все едно не съм раждала.
На другата сутрин ни раздвижиха и ни заведоха да си видим бебетата, е тогава само ме е боляло, но аз си знам, че трябва много ходене за да ти мине по бързо.
Качиха ни в стаята и ми дадоха бебето за кърмене, през цялото време имаше една акушерка която обесняваше и ни показваше как става. Аз бях в самостоятелна стая, която беше като 5 звезден хотел, кърпи, тоалетни принадлежности, два вида превръзки, обезболяващи и каквото ти хрумне го има. Бебето си беше при мен постоянно и тогава реших, че ще се кърмим на поискване и няма да и давам изкуствено мляко, това споделих с акушерките и те ме подкрепиха, през ноща ги будех, когато се будеше детето да сменяме памперс, никой не ми каза нищо. на третия ден ми дойде кърмата с все сила и гърдите ми станаха като бомби които ще се пръснат всеки момент, тогава ми дадоха помпа(на Авент) и докторката и акушерките идваха на всеки час да ме преглеждат, че е можело да направя мастит.
В следващите дни ни показаха как се сменят памперси, как се преоблича детето, как се къпе и с какво. На мен лично ми беше доста полезна информацията защото не знаех нищо, а в нас щяхме да си бъдем самички и нямаше кой да ми показва. Накрая да кажа, че раждането ми беше една сбъдната приказка, и най важното и досега успешно се кърмим и не искаме никакви биберони и залъгалки, и още нещо Божидара се роди 3,150кг. и се изписахме на 3,150 кг., и последно мамите които искат да кърмят успешно и дълго- сложете бебето на гърда колкото можете по рано и спрете добавката колкото можете по бързо и режим на поискване.

Извинявам се много за дългия пост, дано поне е бил малко полезен.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #170 -: Март 01, 2011, 17:27:53 pm »
Страхотна тема !Само дето ми стана криво,че имаме 2-3 болници за раждане!Плащаме осигуровки цял живот и пак ще си плащаме.Извинявам се за спама. :(
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #171 -: Март 01, 2011, 22:57:00 pm »
Много ми е странно, че има такива, които искат да превърнат интересната тема в поле за изява - просто да кажат нещо. Надявам се и аз да стигнем до полезна информация все пак, защото от някои постове нищо не разбрах.

Благодаря на Шаноар и Раиса за разясненията за МД. Абе казвате "няма мама, която да не се оправи" но мен точно това ме притеснява - не мога сама да се справя, особено след операция, и ако ме забравят дори за една нощ в дъното на коридора /май при Шаноар беше така/ ще се психирам излишно, а искам точно обратното  :oops: Една приятелка туко-що роди и също ми каза, че било много важно да има кой да ти помогне с кърменето например, ако си със запушен канал или нещо подобно.
Също така, смятам мнението на Жбрул за много информативно. Аз също се чудя ако в държавна болница ще плащаш на ръка, което смятам че вече не се прави, то тогава е наистина абсурдно да се ходи там и да се надяваш, че ще ти обърне някои внемание. И сега ние точно заварваме положението, че ги накараха да свалят цените за избор на екип /от 950 на 350 си е доста разлика/ и силно се надявам да не започне това изнудване пак. Не разбрах съвсем мнението на Тара по въпроса - но смятам че тази алтернатива никак не е за предпочитане и дано отчаяни мами да не възстановят тази практика на плащане  :x Сега поне има алтернативи, за разлика отпреди..
При мен също отличната неонатология при спешен случай не е водеща. Въпреки чакането и треперенето нямам нагласа, че ще стане нещо спешно /не дай боже/, но така или иначе всички спешни случаи в София ги карат в МД или викат специалист от там при много особени случаи. В Токуда ми харесва, че правят разни тестове на бебето след раждане..
Ами както казах всеки си има негови приоритети, но никой не трябва да критикува останалите че нямат същите.
 
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #172 -: Март 01, 2011, 23:10:26 pm »
няма нищо страшно в това да ви оставят бебето,не се плашете!На мен след операцията ми оставиха бебето още същата вечер.Първо и аз се постреснах,защото имах дренаж и катетър и ми поддържаха и епидуралната ,та се чудех как ще стана да взема бебето ако зареве.Е надигнах се и успях да го взема ,но не успях да го върна  :lol: и си спинка на корема ми цяла нощ - няма такова щастие.
 Освен това ми показах само 1 път как се сменя памперс и как се къпе и още от първият ден си го къпех аз в болницата.На третият ден усетих,чер нещо не е наред с детето и после  беше в кувьоз - дори тогава ме викаха да го храня и къпя.Та ще се справите ,няма страшно,много е хубаво даже .
« Последна редакция: Март 01, 2011, 23:31:23 pm от z22 »
<br />
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #173 -: Март 02, 2011, 13:30:44 pm »
z22, това е било май по-отдавна, като ти гледам лентичката, но къде все пак? Ами аз мога да предизвикам нечие неодобрение тук, но честно така го чувствам сега- въпреки голямата радост, няма да ми е спокойно да ме оставят като теб веднага сама с детето и не ми се струва редно това изобщо. Така или иначе след 3 дни ще сме сами вкъщи и ще се борим, но акушерската помощ в първите 1-2 дни /за която също плащаме/ трябва да е адекватна. Е разбира се ако родилката държи много или е наясно и може физицески -тогава е друго.
Знаете ли тази оценка на Аблер на новороденото навсякъде ли се прави? 

За Щерев потвържвадам, че видях на отворените врати, че условията са отлични. За Александров също съм чувала добри отзиви при секцио.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #174 -: Март 02, 2011, 14:14:34 pm »
Сами, навсякъде се прави Апгар, за Аблер не съм чувала. При първото ми секцио в Тина Киркова бебето не беше при мен, ходех на 3 часа (ако искам) да го вземам за хранене. През нощта си спяха отделно. В съседната стая обаче, където бяха нормално родилите, бебетата бяха там през цялото време.
Сега няма да имам избор - след секциото 2 часа в реанимация, после на шестия час раздвижване, бебето е при теб на минутата след раждането. Ако таткото е до мен, той ще го държи, ако не - не знам :) Тук има два видя стаи - безплатни с всички удобства и с две легла и платени за около 30 евро на ден със самостоятелно двойно легло и обзавеждане като вкъщи. И двата видя стаи си имат собствени бани с тоалетни и всичко необходимо за грижа за бебето.
Разбираем е страхът ти да останеш сама с бебето, но все пак си в болница - ако нещо те притеснява, ще се намери кой да ти помогне ;) В началото бебето предимно спи, природата се е погрижила да даде време на майката да се възстанови и да свикне с новата си роля.
« Последна редакция: Март 02, 2011, 14:16:05 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #175 -: Март 02, 2011, 14:15:11 pm »
Здравейте на всички мами минали вече през раждането и на тези на които им предстой!аз съм от тези на които им предстои, освен това да уточня че съм от София в началото на 30 седмица и чакам близнаци  :) и поради тази причина въобще немога да се колебая между болници и категорично ще раждам в Майчин дом София и най-вероятно ще е планово секцио!моля наскоро родилите мами планово секцио в Майчин дом да ми разкажат по подробно какви са процедурите там - колко време преди секциото приемат, ако всичко е наред разбира се и си си от София, колко време след това е престоя в болницата, какво трябва да нося за мен и бебетата и т.н.
Ще съм много благодарна на всички за каквато и да било информация  :wink:
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #176 -: Март 02, 2011, 14:34:57 pm »
санди, всичко това трябва да го уточниш с лекаря, който ще те изражда.

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #177 -: Март 02, 2011, 14:54:41 pm »
Да, разбира се че с него ще го уточнявам, просто питах някой да ми даде подготвителна информация, ако вече е минал по този път  :)
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #178 -: Март 02, 2011, 15:01:07 pm »
Санди, всичко това сме обсъждали и можеш да намериш в темите, но все пак най-основното ще повторя. За бебетата, памперси-не трябват големи пакети, но при твоя случай може да е по-удачно и мокри кърпички-нищо друго. За теб, тоалетни принадлежности, нощници 2 броя, да има за смяна, минерална вода в спортните бутилки за реанимация, нещо за хапане-подходящо за опериран, нещо за разтуха- книга,МР3 или каквото решиш, дамски превръзки за родилки, подплънки за гърди, помпа за кърма, непромокаеми лепенки за секцио-водят се също за коремна операция–от големите и това е. Друго, ако ти хрумне, могат винаги да ти донесат щом си от София. Успех.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #179 -: Март 02, 2011, 17:08:32 pm »
Сами   :)
и аз имах подобни притеснения, още повече че нямам приятелки с деца...От познатите ми на моята възраст аз съм първата с бебе...
Ходих на лекции, четях книги, но имах чувството че нищо не знам ! Сумати въпроси ми се въртяха - хранене, спане, обличане...толкова малко и беззащитно бебе...как ще се оправя и т.н.
В момента в който си видях дедето вече знаех всичко за него. Странно е, мислех си че прословутия "майчин инстинкт" е мит...или дори да не е, мен ще ме пропусне  :lol:
Няма такова нещо. Нито за миг не ми се е сторило че бебето ми е малко, при все че никога през живота ми не бях виждала новородено на живо.
В интерес на истината не знам защо се притесняваш за болницата...там има много хора и ще ти помогнат във всяко отношение. Да, никой не е дошъл да ми покаже как да кърмя, но аз казах че искам да дойде в стаята жена да ми помогне и пратиха веднага.
Аз се притеснявах как ще се оправям сама вкъщи...но това са абсолютно безпочвени страхове  :) Вярвай в себе си и бъди сигурна, че никой в която и да е болница няма да си прави експерименти с теб и детето ти ! ( в смисъл да ти е зле и да ви оставят заедно сами ).